Reklama:

Olga Usova - rozhovor před Mistrovstvím světa masters 2020

4.515 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Nová stránka 1
MS MASTERS & MS VE FITNESS & MS MUŽŮ 2020 - 6. - 8. 11. 2020, Španělsko
Češi před MS:
MS masters: Vendula Mačalíková • Júlia Karová Marcela KotkováOlga Usova Lucie Jakešová Milena Koudelková (video) • Vladimíra Žeravíková • Ondřej PrichziRoman Hajabáč Zdeněk Vrána • Martin Paleček • Michal Trykar (video) • Martin Dráb • Zbyněk CeradskýJan Tomášek (video)Miloš Pavlů (video) • Michal Sitter • Richard BílíkBohumil Ševc David Černý (video) Miroslav Kubec
MS ve fitness: Kristýna Berná Adéla Uhrová • Julie Svitáková • Júlia Karová Denisa Grassingerová Sylvie Moocová Markéta Härtl (video) Sabina Kaderková (video)Simona Šimánová Martina Sletsjoee Lenka Červená (video) Anna Černošková
MS mužů: Aleš Lamka
Před MS:
nominace harmonogram MS
Info z MS:
z místa děníkompletní výsledky s body - 11 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
S. MoocováJ. KarováZ. CeradskýK. Berná
B. ŠevcM. DrábL. Červená

I přes četné komplikace v podobě zavřených posiloven, přesunu termínu soutěže či částečnému zákazu vycházení bude mít Česká republika na letošním Mistrovství světa masters několik reprezentantů, kteří budou bojovat o cenné kovy. Šampionát se uskuteční ve dnech 6. - 8. listopadu ve španělské Santa Susanně a aktuálně se na soutěž připravuje 21 reprezentantů, jejichž přehled si můžete prohlédnout v záhlaví. V tomto článku se budeme věnovat čtveřici závodnic, které budou reprezentovat Českou republiku v kategorii bikiny fitness masters.

Do Španělska tento týden zamíří Marcela Kotková, která se účastnila také letošního mistrovství Evropy, kde vybojovala stříbrnou medaili v kategorii bikiny fitness masters od 40 do 44 let. Vendula Mačalíková na loňském mistrovství světa skončila za branami finále a letos jistě udělá vše pro to, aby si svůj světový I-walk mohla náležitě užít. Další závodnicí, která bude hájit v Santa Susanně české barvy, je Júlia Karová, původem ze Slovenska. Júlia si nedávno na své konto připsala hned dvě stříbrné medaile z pražského Diamond Cupu, a to v kategorii bikiny fitness masters a bikiny fitness žen do 166 cm. Čtveřici bikin uzavírá závodnice z ruskými kořeny Olga Usova. Olga má za sebou také účast na soutěži IFBB Diamond Cup Prague 2020, kde startovala hned ve třech kategoriích. Jak na soutěž vzpomíná, jsme se mimo jiné Olgy zeptali v rozhovoru, který Vám přinášíme níže.

Závodnicím přejeme hodně štěstí a spoustu skvělých zážitků.

jménokategorie
Vendula Mačalíková bikiny fitness masters od 35 do 39 let
Júlia Karová bikiny fitness masters od 35 do 39 let
Marcela Kotková bikiny fitness masters od 40 do 44 let
Olga Usova bikiny fitness masters nad 45 let

Olga Usova

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Prague 2020 - 2. místo ve fit model žen, 7. místo v bikiny fitness žen nad 172 cm a 9. místo v bikiny fitness masters
Mistrovství světa masters 2019 - 5. místo v bikiny fitness masters nad 45 let

Olgo, můžete se pro začátek našim čtenářům krátce představit?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se Olga Usova, pocházím z Ruska, ale už před více než 13 lety jsme se sem přestěhovali s celou rodinou. Poprvé jsem Prahu navštívila v roce 2005 (čirou náhodou, při zpátečním letu z Kanady bylo mezipřistání v Praze) a okamžitě jsem si to tady zamilovala a řekla jsem si, že bych tady chtěla žít. No a teď jsem tady! Celý život jsem pracovala jako ekonomka a kariéru jsem ukončila jako zástupce generálního ředitele velké továrny na recyklaci barevných kovů. Teď se život otočil úplně jiným směrem. Pracuji jako trenérka ve Form Factory Harfa. Mám tři děti a jsem šťastná žena, která mění svět kolem sebe.

Zbývá několik posledních dnů do Vašeho startu na mistrovství světa. Jak zatím probíhá příprava a jak ji zvládáte?

Řeknu to asi takto - příprava, která probíhá na parkovišti, v garáži, na balkóně a na venkovních sportovištích, to je dost náročná cesta na mistrovství světa. Ale zvládám to a nestěžuji si. Baví mě to, co dělám, baví mě překonávat různé překážky a hlavně překonávat samu sebe. Je to každodenní výzva.

Jak tedy vypadá Váš aktuální trénink v těchto ztížených podmínkách? Zaměřujete se speciálně na nějaké partie, které potřebujete nejvíce zlepšit?

No, základ je klasicky silový trénink. Držím dietu, to mi vůbec nedělá problém. Mám doma rotoped, občas běhám venku, takže kardio mám taky vyřešeno. Když potřebuji odcvičit lépe záda, vyrazím třeba na venkovní sportoviště ve Stodůlkách. Nohy umím “zbombit” i doma s činkami a jednoručkami. Nejtěžší mám 26 kg. (smích)

Věnovala jste se odmalička nějakým sportům? A kdy poprvé přišel ten nápad obléci soutěžní plavky v kategorii bikiny fitness?

Vždy jsem byla spíše umělecky zaměřená. Hraju na piano, zpívám, kreslím, šiju, pletu a moc ráda vařím. Ale co se týká sportu, tak jsem se ve škole jednou pokoušela potají hrát basketbal a vykloubila jsem si malíček na ruce. Paní učitelka na piano mi za to hodně vynadala, protože jsem nemohla normálně hrát. Po tomhle incidentu pro mě sport zatím přestal existovat. Pak přišel čas, kdy jsem nevěděla co se sebou a začala jsem běhat. Po prvních sto metrech jsem si myslela, že zemřu, ale pak se to rozjelo. Později mě syn pozval do posilovny a ukázal mi pár základních cviků. Od té doby chodím pravidelně cvičit každý den. Po nějaké době se začaly dostavovat výsledky a všichni kolem se mě začali ptát, jestli se připravuji na nějaké závody. Odpovídala jsem: „Ne, nepřipravuji.“ Kamarádka, se kterou jsem tehdy cvičila, navrhla, že bychom si mohly zkusit udělat trenérskou licenci a připravit se na závody v bikiny fitness. Vybrala jsem si nejlepšího trenéra u nás ve fitku, Michala Sittera, a šla za ním. On se na mě podíval a řekl: „Dokážeš si představit, jaká je to dřina? Jak tvrdě musíš makat, abys změnila svoji formu?“ Řekla jsem, že jsem na to připravená. A tím to celé začalo!

Nedávno jste se účastnila pražského Diamond Cupu a startovala jste hned ve třech kategoriích. Jak jste si soutěž užila?

Užila jsem si to na maximum, i když mi první kategorie fit model, ve které jsem soutěžila, vzala hodně sil a energie. Nelituji toho. Jsem šťastná za možnost zářit na pódiu a ukázat lidem, co se dá udělat s vlastním tělem v jakémkoliv věku.

Čím Vás zaujala kategorie fit model? Přibližte našim čtenářům, kteří kategorii neznají, čím se liší od bikiny fitness?

V minulém roce jsem si náhodou pořídila šaty od jedné šampiónky z Ruska, která je musela kvůli financím prodat. Letos se tato kategorie poprvé objevila na Diamond Cupu a já jsem si to chtěla zkusit. Doobjednala jsem si plavky a šla do toho. Jenže v této kategorii nesmíte být moc svalnatá, je to prostě taková jemňoučká a něžná kategorie. Nesedí mi to. Mám ráda svaly!

Plánujete tedy do budoucna vyzkoušet i osvalenější kategorii bodyfitness?

Neplánuji. Chci se zdokonalit v tom, co dělám, a zůstat v kategorii bikiny. Hlavně chci pomáhat lidem, motivovat je ke cvičení a zdravému životnímu stylu, ke změnám a novým cílům.

Olgo, děkuji za rozhovor! Chtěla byste na závěr někomu poděkovat za pomoc v přípravě či vzkázat něco našim čtenářům?

Chtěla bych poděkovat rodině a přátelům za podporu a víru ve mě. Svému trenérovi za to, že mi ukázal nový směr, kterým se dát. Doufám, že v takových složitějších podmínkách jako teď bude chtít stále více lidí sportovat a starat se o sebe v oblasti kondice a výživy.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 72 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie