Reklama:

Lucie Jakešová - rozhovor po mistrovství Evropy 2020

6.211 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2020 - 17. - 20. 9. 2020, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Olga NehasilováNatálie Myslíková (video)Markéta Härtl (video) Andrea Šantrůčková (video)Denisa Grassingerová (video)Jana Jeřábková (video) • Jana Šemberová • Kamila Brzobohatá • Lucie Žďárská • Sylvie Moocová • Marcela Kotková (video) bodyfitness: Marie ZapletalováGabriela Hejná (video)Martina Sletsjoee (video) wellness: Sabina Kaderková (video)Michaela Krajčová • Viktoria Babíková • physique: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video) • Libor Škopek • Ondřej Prichzi • Zdeněk Piekarz (video) • Roman Hajabáč • Martin PospíšilZdeněk Vránaclassic physique: Daniel Lochman • kulturistika: Radim Paštěka (video)Zbyněk Ceradský (video)Michal Trykar (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej Januš (video) Vojtěch Nádeníček (video)David Černý (video) games klasika: Aleš Lamka • fitness: Anna Černošková (video)Lenka Červená (video)
Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 18 medailí!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
A. LamkaL. JakešováM. KubecM. SletsjoeeN. Myslíková
Z. CeradskýV. NádeníčekG. HejnáL. Škopek
S. MoocováD. GrassingerováJ. JeřábkováM. Kotková

Milena Koudelková
a Lucie Jakešová
- trénink ramen
Lucie Jakešová je závodnicí ověnčenou mnoha vítězstvími a tituly. Se závoděním začínala jako bodyfitnesska, s přibývající svalovou hmotou se ale postupně zabydlela v ženské kategorii physique. Lucka se letos vrátila k soutěžení po dvouleté pauze, která jí prospěla, a návrat to byl velkolepý. Z mistrovství Evropy ve španělské Santa Susanně si odvezla bronzovou medaili z kategorie masters a mezi ženami jí medaile utekla jen o vlásek.

Jak náročný byl po zdravotních komplikacích její návrat ke cvičení, jak byla ve Španělsku spokojená se svou formou a jak velkou radost jí udělala medaile?


Lucie, Vy jste měla od roku 2018 závodní pauzu a z Vaší první soutěže po návratu na soutěžní pódia jste si hned odnesla medaili. Jak velkou radost Vám udělala a jak důležité pro Vás bylo to, že se můžete po zdravotních problémech opět naplno věnovat tomu, co milujete?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz a všechny ostatní. Po dvouleté pauze a komplikovaných operacích byl návrat nesmírně těžký. Po čtyřměsíční pauze bez železa jsem byla totálně demotivovaná, ale jsem tvrdá palice, a když se kousnu, jsem jak buldozer. (smích) Všechno bylo těžké, váhy žádné, ale rychle jsem se dostala do tempa a kousla se. Věděla jsem, že jakmile lékař povolí tréninky, že se do toho opřu a vrátím se zpět na stage. Na závody jsem se moc těšila a jela tam s totálně čistou hlavou, navíc tělo bylo odpočinuté, reagovalo na dietu a já pořád jen jedla a forma šla parádně. Zvládala jsem tréninky, pracovní povinnosti, domácnost a občas i posezení s přáteli. Sice na vodě, ale přesto. (smích) Neznám závodníka, který by neměl radost z umístění nebo dokonce medaile. Upřímně, ještě pořád mi to nedocvaklo, takže pořád přemýšlím, jestli to není sen a já se nevzbudím. Takže jsem neskutečně šťastná.

V tréninkovém videu před ME jste si pochvalovala, že tato příprava byla Vaše nejlepší za dlouhou dobu. Jak se to pak odrazilo ve výsledné formě, když ji srovnáte se svými soutěžními vystoupeními v posledních letech?

Co se týče mé formy, tak jsem byla spokojená, ale... U mě je vždycky ale. Ještě potřebují servat kilo, možná dvě, hlavně zadní strany nohou, se kterými se trápíme asi všechny ženy, takže za mě to stoprocentní forma nebyla, ale já to dotáhnu. Důležitý byl názor mého trenéra Martina Novotného, kterému plně věřím a dělám vše, co mi naordinuje, nehledám úlevy, nevymýšlím kraviny, abych si mohla dát tohle nebo tamto. On vidí, co je pro mě nejlepší, a co naordinuje mně, nemusí fungovat ostatním závodníkům, proto děláme kontroly a vše konzultujeme. V předchozích letech už tělo nechtělo reagovat, já se trápila a bylo na čase prostě říct stop, dát si regeneraci, dovolenou, prosecco a zmrzlinu a neskutečně mi to prospělo. Takže za mě ne výborná (ale jak říkám, jsem kritik sama sobě), ale dobrá forma. Ale stačilo to na medaili a mohla jsem se radovat a trenér byl určitě také spokojený a šťastný.

Uvedla jste, že po ME byste se ráda letos zúčastnila i dalších soutěží, pokud budou moci proběhnout, ME tak bylo Vaší vstupní soutěží do sezóny. Budete se snažit před dalšími soutěžemi ještě něco dopilovat?

Mé tělo reaguje tak, že mi dobíhá forma na druhých nebo třetích závodech, zřejmě potřebuje stimul ve formě zmrzliny a něčeho dobrého. (smích) Pak se najede režim a jede to neskutečně dolů. Takže věřím, že se mi podaří tělo ještě víc vyřachat a forma dojede podle mých představ, ale jak jsem již zmínila, jsem věčně nespokojená.

Na ME letos ČR reprezentovala spousta závodníků a závodnic a bohatá byla pak i česká medailová nadílka. Byl v naší výpravě někdo, kdo Vás jako zkušenou závodnici zaujal svým potenciálem do budoucna anebo velkým zlepšením?

Na ME se letos sešla de facto hodně omladina, nás starců (smích) tam nebylo moc, chyběla mi tam ta stará garda závodníků, kteří mají pokoru a dělají tu srandu. Tím neříkám, že mám něco proti omladině, ale bylo to znát. Člověk poznal nové lidi a potěšilo mě, když mi jeden mladý závodník řekl: "Ty jsi Luca z Pepe, viď"?  Mile mě to překvapilo, že ještě nepatřím do starého železa a jsem trochu vidět. Kdo mě na ME zaujal svou formou a potenciálem, byla "bodynka" Martina Sletsjoee, která je pod křídly naší skvělé závodnice a rozhodčí Janičky Bendové, kterou já neskutečně uznávám a žeru. (úsměv) Ta holka se postavila a mně spadla bradla. Nádherné tvary, připravenost, vyrýsovanost, prostě pecka.

Všudypřítomná opatření ohledně covidu se rychle mění u nás i ve světě. Jak to letos ve Španělsku v tomto ohledu vypadalo oproti dřívějším ročníkům a jak se tato opatření podepsala na komfortu závodníků?

Tak náš slavný covid... upřímně? Nechci sem tahat politiku, každý na to má svůj názor, který respektuji, ale vše je u nás jen zmedializované a utažené za vlasy. Nezažili jsme jako výprava žádné nepříjemnosti. Do Barcelony jsme letěli s přestupem v Amsterdamu, nikde kontroly, všichni měli roušky, nic víc, nic miň. Nikdo na nikoho neřval jako tady u nás. Co se týče závodů, roušky, dezinfekce v jídelně, měření teploty na registraci, měření teploty na hale, rozestupy... Nic, co by někoho mělo omezovat. Člověka omezuje pouze ta rouška, ve které nemůže dýchat. Jediný rozdíl byl ten, že jídlo nám podávali, nemohli jsme si ho nabrat sami, což mi nevadilo, alespoň si člověk dal, co snědl, a nebyly zbytky. Jsou tací, kteří si naberou plno talířů a pak to tam nechají. Za mě pohoda, nikde panika, žádný strach. Je to o lidech.

Chtěla byste někomu poděkovat?

Chtěla bych hrozně moc poděkovat především mému guru, státnímu trenérovi Martinu Novotnému, díky němu jsem tam, kde jsem. Dále velké díky mému muži, který jako starý, zkušený závodník ví, o čem příprava, dieta je. Je to moje pravá ruka. Děkuji, Marti, z celého srdce. Dále chci poděkovat bratrům Kraslovým Radovi a Honzovi a jejich best gymu Pepe Lopez, který dostal ocenění "10 něj fitek v ČR". V neposlední řadě chci poděkovat sponzorům, bez kterých by byla příprava těžší, a já se díky nim mohu připravovat na více závodů než jen na jedny. Jsou to manželé Hoškovi a veterinární klinika Chomutov, Monička Fenhlová, firma Proffa, s.r.o., Duartino Invest, s.r.o., a manželé Bibenovi - jste všichni skvělí. Děkuji všem svým kamarádům, kteří mě podporovali psychicky, mentálně a dokázali mě rozesmát, když jsem byla na dně. Díky všem.


Lucie Jakešová na mistrovství Evropy 2020


Foto:
https://ifbb.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Neutralni typ (12:05) • Kde je tipovacka na Legion sports fest this weekend?
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (07:06) • SARM ale nejsou ilegální až od roku 2022, už dávno nelegální byly.
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
Milan A. (07:05) • Právě kdyby o tom všichni tak moc nemluvili a nezlehčovali, mohli si ve svém polostínu...
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
deiw (01:21) • Opět moc hezký díl. Líbí se mi, jak dovedete mluvit více-méně zpatra hodinu v kuse (ted...
magazín8 let natvrdo za prodej a propagaci S...
m1ro (23:09) • Jo tak, to jsem vubec netusil. Asi jak o tom vsichni vsude mluvili jak o doplncich, pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie