Reklama:

Sylvie Moocová - rozhovor po mistrovství Evropy 2020

8.945 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2020 - 17. - 20. 9. 2020, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Olga NehasilováNatálie Myslíková (video)Markéta Härtl (video) Andrea Šantrůčková (video)Denisa Grassingerová (video)Jana Jeřábková (video) • Jana Šemberová • Kamila Brzobohatá • Lucie Žďárská • Sylvie Moocová • Marcela Kotková (video) bodyfitness: Marie ZapletalováGabriela Hejná (video)Martina Sletsjoee (video) wellness: Sabina Kaderková (video)Michaela Krajčová • Viktoria Babíková • physique: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video) • Libor Škopek • Ondřej Prichzi • Zdeněk Piekarz (video) • Roman Hajabáč • Martin PospíšilZdeněk Vránaclassic physique: Daniel Lochman • kulturistika: Radim Paštěka (video)Zbyněk Ceradský (video)Michal Trykar (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej Januš (video) Vojtěch Nádeníček (video)David Černý (video) games klasika: Aleš Lamka • fitness: Anna Černošková (video)Lenka Červená (video)
Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 18 medailí!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
A. LamkaL. JakešováM. KubecM. SletsjoeeN. Myslíková
Z. CeradskýV. NádeníčekG. HejnáL. Škopek
S. MoocováD. GrassingerováJ. JeřábkováM. Kotková

Letošní podzimní sezóna je pro mnohé závodníky značně nejistá, pro Sylvii Moocovou však začala více než úspěšně! Dva týdny poté, co získala hned dva tituly na mistrovství České republiky, si z letošního mistrovství Evropy přivezla další dvě medaile, tentokrát bronzové! Jak závodnice vzpomíná na zážitek v podobě evropského superšampionátu, se můžete dočíst v rozhovoru níže.


Sylvie, zkuste se našim čtenářům pro začátek krátce představit.

Jmenuji se Sylvie Moocová, je mi 42 let a žiji v bytě se svými dětmi Sárou a Sebastiánem v Ostravě. Momentálně pracuji jako trenérka v Top Fitness Dubina, které se stalo mým druhým domovem a kde jsem se vlastně od nuly vypracovala tam, kde jsem teď.

Ze Santa Susanny jste si nyní dovezla hned dvě medaile. Gratuluji! Věřila jste si na takové umístění? S jakým očekáváním jste odjížděla?

Abych pravdu řekla, tak můj cíl byl dostat se do finále. A jakmile jsem se dověděla, že jsem v obou mých kategoriích ve finále, tak očekávání bylo nebýt tam poslední. (smích) Což se mi podařilo a dvě krásná třetí místa jsem vybojovala.

Patříte do skupinky závodníků, kteří do reprezentační výpravy přibyli na poslední chvíli. Co bylo u Vás tím impulsem, že jste se nakonec rozhodla zúčastnit?

Je pravda, že jsem na začátku roku 2020 měla naplánované závody a mezi nimi byla i Evropa. Bohužel v březnu nastal nouzový stav, tak se všechny plány změnily. A vzhledem ke stavu jsem předpokládala, že Evropa ani neproběhne. Jakmile jsem se dozvěděla datum mistrovství ČR, tak jsem začala směřovat formu právě na tento den, a poté, co se ze mě stala mistryně ČR v bikiny fitness masters a vicemistryně v bikiny fitness do 172 cm, jsem se rozhodla vyzkoušet to a nominovat se ještě na Evropu. Stačil jeden telefon a za týden jsem už sedala s ostatními závodníky do letadla bojovat za Českou republiku, za což děkuji českému svazu.

Přibližte nám, jak probíhala Vaše letošní příprava?

Příprava začala přibližně na začátku června pod dohledem mých dvou trenérů. V první řadě zmíním Martina Navrátila, který mi radil v oblasti stravy a bez kterého by to hlavně ani nebylo, protože právě on mě nasměroval do závodních bikin. A jelikož se mi odstěhoval do Hradce Králové, tak jsem oslovila dalšího skvělého trenéra, a to Radima Poláška. A velké díky za něj, protože to, jak mě vede, podporuje, radí a směřuje k mým cílům, je opravdu neskutečné! Takže kvalitní jídlo, těžké tréninky, dostatek regenerace, vůle, píle, disciplína… To je má příprava.

Spousta závodníků výlet do Španělska pojala jako takovou menší dovolenou a nevynechali ani procházky u moře. Jak jste si jej užila Vy?

Tak dovolená to byla samozřejmě i pro mě, ale tak trochu jinak. Brala jsem to opravdu zodpovědně, a jelikož jsem soutěžila až poslední den, tak v průběhu dne probíhalo spíše ladění I-walku a póz. Mezitím nějaká procházka na pláž a kávička na terase. (smích) Super bylo i při jídle s ostatními "bikinami", kde jsme všechny tiše záviděly těm, co už měli svůj závod hotový a mohli si dopřát jídla všeho druhu. Jen dodám, že my tedy na suchém mase a kousku okurky. (smích) Nejlepší byl samozřejmě den závodu, kdy po tom všem jsme konečně mohli všichni společně vyrazit do místní burger restaurace na pořádný kus masa a dát si drink a poté to završit mega porcí zmrzliny.

Měla jste s sebou někoho, kdo by Vám při soutěži pomáhal?

Byla jsem tam sama, ale s velkou podporou tady u nás doma!

Jak jste šampionát vnímala co se týče organizace a průběhu závodů? Byli soutěžící vzhledem k pandemii nějak omezováni?

Závody proběhly ve velmi profesionálním duchu. Žádné zmatky, velká informovanost, kontrola všeho druhu a péče o nás závodníky. Vzájemně jsme si všichni pomáhali. Musím velmi pochválit tým, který nám dělal nástřik, protože se o nás starali opravdu ukázkově v průběhu celého dne. Jen škoda, že v hledišti nemohlo sedět víc diváků, ale vzhledem k situaci s covidem to je pochopitelné.

Jak vypadal Váš soutěžní den? Šlo vše hladce, nebo nastaly nějaké komplikace?

Ráno v 5 budíček. Líčení a česání a na snídani jeden koblížek s černou kávou. Poté už příjezd do haly, nástřik a poté dlouhé čekání v backstagi na mou kategorii. Po vyhlášení výsledků se samozřejmě fotilo a poté jenom pilo a jedlo. (smích)

Uvidíme Vás letos ještě třeba na nějaké domácí soutěži?

Držím se svého plánu. Před chvílí jsem poslala přihlášku na Diamod Cup Prague a poté uvidím.

Mockrát děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších úspěchů! Pokud chcete, máte možnost v závěru někomu poděkovat.

Chtěla bych poděkovat hlavně mým dětem, že vydržely se mnou celou přípravu, mé rodině za pomoc, mým klientkám za trpělivost a všem mým přátelům a fanouškům za neskutečnou podporu. Také členům Svazu kulturistiky a fitness ČR a za umožněnou šanci startovat na ME ve Španělsku.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie