Reklama:

Miroslav Kubec - rozhovor po mistrovství Evropy 2020

6.829 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2020 - 17. - 20. 9. 2020, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Olga NehasilováNatálie Myslíková (video)Markéta Härtl (video) Andrea Šantrůčková (video)Denisa Grassingerová (video)Jana Jeřábková (video) • Jana Šemberová • Kamila Brzobohatá • Lucie Žďárská • Sylvie Moocová • Marcela Kotková (video) bodyfitness: Marie ZapletalováGabriela Hejná (video)Martina Sletsjoee (video) wellness: Sabina Kaderková (video)Michaela Krajčová • Viktoria Babíková • physique: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video) • Libor Škopek • Ondřej Prichzi • Zdeněk Piekarz (video) • Roman Hajabáč • Martin PospíšilZdeněk Vránaclassic physique: Daniel Lochman • kulturistika: Radim Paštěka (video)Zbyněk Ceradský (video)Michal Trykar (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej Januš (video) Vojtěch Nádeníček (video)David Černý (video) games klasika: Aleš Lamka • fitness: Anna Černošková (video)Lenka Červená (video)
Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 18 medailí!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
A. LamkaL. JakešováM. KubecM. SletsjoeeN. Myslíková
Z. CeradskýV. NádeníčekG. HejnáL. Škopek
S. MoocováD. GrassingerováJ. JeřábkováM. Kotková

Denisa Grassingerová - rozhovor po mistrovství Evropy 2020
Denisa Grassingerová a Miroslav Kubec
- trénink zad 5 dní před MČR 2020
Miroslav Kubec startoval ještě donedávna ve federaci NABBA, tu ale v letošní podzimní sezóně vyměnil za IFBB. Na soutěže se připravoval společně se svou partnerkou Denisou Grassingerovou. Jejich cesta vedla nejprve na mistrovství ČR, a protože Míra se zde představil v dobré formě, která mu vynesla bronz, mohli společně pokračovat i na mistrovství Evropy.

Ve Španělsku závodil v kulturistice masters od 40 do 44 let do 90 kg, kde mu nakonec patřilo 6. místo, společně s Gabrielou Hejnou se ale představili také ve smíšených párech, kde se jim podařilo vybojovat bronzovou medaili. Zlato zde patřilo dalšímu českému páru, který tvořili Zbyněk Ceradský a Martina Sletsjoee, s nimiž jsme Vám již rozhovory, které se za ME ohlížely, přinesli.

S Mírou jsme se pobavili o jeho přestupu z NABBA, ale také o tom, co na jeho start s Gabčou říkala jeho partnerka. Jak hodnotí mezinárodní konkurenci na ME, na čem se bude snažit ještě zapracovat a jaké jsou jeho další závodní plány?


Míro, Vy jste dříve závodil ve federaci NABBA a letos jste si to premiérově střihnul v IFBB. Co Vás vedlo ke změně a jaký dojem na Vás udělala Vaše první domácí soutěž v IFBB, tedy zářijové mistrovství ČR?

Ke změně federace jsem měl více důvodů. V IFBB soutěží moje partnerka Denisa Grassingerová, a to za Target Team, takže jsem chtěl závodit s ní v jedné federaci, a velice jsem ocenil, že i mě Target Team přijal. Dalším důvodem je bezesporu vyšší prestiž této federace, vyšší počet soutěží, více závodníků a s tím i možnost se s více soutěžícími porovnat.

Díky pěknému výsledku z MČR jste nakonec mohl startovat i na mistrovství Evropy. Jak jste byl spokojený se svou formou a co jste říkal na mezinárodní konkurenci ve Vaší kategorii masters? Zaujal Vás některý ze soupeřů?

Ano, po všech zdravotních problémech, které mě v přípravě potkaly, například v červnu utržená bicepsová šlacha, paradoxně ne v posilovně, ale při houpaní na laně na výletu do hor s dcerou, jsem byl se svojí formou spokojen. Samozřejmě stále je co zlepšovat. Konkurence na mezinárodní soutěži byla z mého pohledu velká. Jak jsem se již zmiňoval, ti kluci byli opravdu velcí, tvrdí, zkrátka ještě o level výše. Ale myslím, že pokud odstraním své chyby v pózingu a volné sestavě, dám ještě více do svého tréninku, mohu jim konkurovat. V posledním měsíci přípravy se mi povedlo získat skvělého sparingpartnera Vaška Dostálka, takže kromě tréninků se Slavojem Bednářem a Denisou cvičím převážně s ním. Těším se na další sezónu, protože i on ze mě dostává úplné maximum. Abych pravdu řekl, soupeři mě zaujali opravdu všichni. Do jednoho závodníka byli skvěle připraveni.

Kdo přišel s nápadem, že budete startovat také ve smíšených párech a jak jste se s Gabrielou Hejnou na společné vystoupení připravovali? Jak se Vám pózing ve dvojici líbil a co na Vaši "novou partnerku" říkala Vaše životní partnerka Denisa, která na ME také startovala? Nemrzelo ji, že nestojí na pódiu vedle Vás sama?

Tato myšlenka mě napadla při soutěži ve Frenštátě. Denče jsem to nabízel, zda by to nechtěla zkusit, ale se smíchem to odmítla už jen proto, že jsem, jak říká, jako prkno. (smích) Tanec a jiné podobné kreace zrovna nejsou můj koníček. Ale prý jsem komediant, takže bych to asi zvládnul. (smích)

Takže když se mi pár dnů před odletem ozvala Gabča Hejná, neváhal jsem ani minutu a okamžitě kývl, protože zkusit se má vše a já mám výzvy rád. Na společné vystoupení jsme se připravovali pouhé dva dny před soutěží, první den sami dva a druhý den pod dohledem státních trenérek, které nám sestavu ještě poupravily. Denisu to nemrzelo, ba naopak, fandila nám, co mohla, a za výsledek byla šťastná stejně jako my s Gabčou. Bude-li ještě příležitost, určitě naši sestavu zlepšíme a nějaké soutěže se zúčastníme.

Jak se Vás konkrétně dotkla opatření, která byla ve Španělsku zavedena kvůli covidu? Byl komfort závodníků hodně omezen, nebo šlo spíše o formální nařízení? Dbalo se důsledně na jejich dodržování?

Opatření ve Španělsku byla velmi přísná, ale nemyslím si, že by byl komfort závodníků nějak omezen. Na jejich dodržování bylo dbáno velmi přísně. Byl jsem svědkem i vykázání diváka z hlediště z důvodů nerespektování nařízení. Jediné omezení bylo nošení roušek, měření teploty, dodržování rozestupů.

Pokud budeme mít štěstí a do konce roku se odehrají ještě další soutěže, budete se snažit oproti ME ještě něco "dotáhnout"? Na čem se případně budete snažit nejvíce zapracovat do další sezóny?

V současné době pozorně sleduji vyvíjející se situaci, a pokud bude možnost, rád bych absolvoval ještě Diamond Cup Prague, nominaci na mistrovství světa v Čelákovicích, samotné mistrovství světa v Turecku, kam už bych bohužel v případě zdárné nominace letěl bez Denisy, která se bude snažit o nominaci na mistrovství světa opět ve Španělsku, a na závěr Fitness Mania Kladno.

Mojí slabinou jsou stále slabší nohy, takže hlavní práce bude spočívat v jejich zlepšení. Do další sezóny bych rád nabral alespoň pár kilo čisté svalové hmoty, protože moje závodní váha je okolo 87 - 88 kg, mimosoutěžní okolo 100 kg. Hlavní úkol do příští sezony, jak jsem již zmiňoval, je zkvalitnit spodní část těla.

Jedním z Vašich tréninkových partnerů je i profesionální kulturista Slavoj Bednář. Jak Vaše společné tréninky vypadají a jak se liší Slavojova tréninková filozofie od té Vaší?

Slavoj Bednář je můj dlouholetý vzor. Cvičíme spolu, pokud si dobře vzpomínám, už cca 10 let. I jeho zásluhou jsem absolvoval všechny přípravy na soutěže. Jeho tréninky jsou vždy tvrdé a nekompromisní, každý trénink s ním mě posouvá dál a dál. Jak vždy říká, "tohle přesně potřebujeme". Slavojova filozofie je 24/7, pro vysvětlení - držet stravu 24 hodin 7 dní v týdnu, to samé platí i o trénincích. Přesně pozná, kdy polevím, a náležitě mě za to odmění. (smích) Snažím se zapamatovat si jeho tréninkové metody, které pak přenáším jak do svých tréninků, tak i do práce se svými klienty, protože Slavoj je opravdový profesionál s bohatými zkušenostmi. Nejvíce si na něm cením jeho lidského přístupu, ochoty, která se po celou dobu, co spolu spolupracujeme, nezměnila. Přeji mu, aby mu vyšel start na jeho vysněné Olympii.


Miroslav Kubec na mistrovství Evropy 2020


Foto:
https://ifbb.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 78 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie