Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Závodníci ve physique - rozhovory před ME 2020

9.620 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2020 - 17. - 20. 9. 2020, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Olga NehasilováNatálie Myslíková (video)Markéta Härtl (video) Andrea Šantrůčková (video)Denisa Grassingerová (video)Jana Jeřábková (video) • Jana Šemberová • Kamila Brzobohatá • Lucie Žďárská • Sylvie Moocová • Marcela Kotková (video) bodyfitness: Marie ZapletalováGabriela Hejná (video)Martina Sletsjoee (video) wellness: Sabina Kaderková (video)Michaela Krajčová • Viktoria Babíková • physique: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video) • Libor Škopek • Ondřej Prichzi • Zdeněk Piekarz (video) • Roman Hajabáč • Martin PospíšilZdeněk Vránaclassic physique: Daniel Lochman • kulturistika: Radim Paštěka (video)Zbyněk Ceradský (video)Michal Trykar (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej Januš (video) Vojtěch Nádeníček (video)David Černý (video) games klasika: Aleš Lamka • fitness: Anna Černošková (video)Lenka Červená (video)
Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 18 medailí!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
A. LamkaL. JakešováM. KubecM. SletsjoeeN. Myslíková
Z. CeradskýV. NádeníčekG. HejnáL. Škopek
S. MoocováD. GrassingerováJ. JeřábkováM. Kotková

Nominace závodníků na mistrovství světa 2020

Na mistrovství Evropy ve španělské Santa Susanně dostanou ve dnech 17. - 20. září 2020 příležitost předvést své formy závodníci a závodnice od juniorských až po kategorie masters. Snad i vlivem pandemie COVID-19, neustále se měnících opatření a s tím související nejistotou a rizikem, které se aktuálně vážou k cestování, se složení české reprezentace od chvíle, kdy závodníci prošli nominačním srazem, několikrát proměnilo. Někteří svůj start na ME přehodnotili, jiní zase takříkajíc naskočili na poslední chvíli.

V tomto článku se zaměříme na naše závodníky ve physique, kteří se ve Španělsku představí. V rozhovorech jsme pro Vás vyzpovídali Martina Pospíšila a Zdeňka Vránu, borce kategorie masters 45 - 49 let, kteří se rozpovídali o svých přípravách, jak na ně dopadly úskalí letošního zvláštního roku, i o nadcházející soutěži. Nerozlučné kamarádky Milenu Koudelkovou a Lucii Jakešovou, které nás opět zastoupí ve physique žen masters, jsme stihli natočit při společném tréninku se státním trenérem Martinem Novotným již v srpnu. Kompletní českou physique sestavu uvádíme přehledně v tabulce níže.

jménokategorie
Martin Pospíšil physique mužů masters 45 - 49 let
Zdeněk Vrána physique mužů masters 45 - 49 let
Milena Koudelková physique žen masters
Lucie Jakešová physique žen masters
Roman Hajabáč physique mužů masters 40 - 44 let
Ondřej Prichzi physique mužů masters 40 - 44 let a mužů do 173 cm
Zdeněk Piekarz physique mužů do 182 cm
Libor Škopek physique mužů nad 182 cm
Daniel Lochman classic physique juniorů

Martin Pospíšil

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2019 - 3. místo ve physique mužů masters
Extrifit Cup 2019 - 5. místo ve physique mužů do 178 cm

Martine, čtenáři Ronnie.cz se s Vámi v předsoutěžním rozhovoru setkávají poprvé. Můžete se jim krátce představit?

Jmenuji se Martin Pospíšil, je mi 47 let a od narození žiji ve městě Most. Pravidelně sportovat jsem začal až někdy kolem třiceti pěti let, kdy jsem začal navštěvovat jednu místní posilovnu. To mi s menšími přestávkami vydrželo asi pět let. Následně jsem se připojil k jedné skupince nadšenců, kteří se věnovali CrossFitu. CrossFitu jsem velmi rychle naprosto propadl. Poměrně brzy jsem se začal připravovat na své první crossfitové soutěže, kdy se mi podařilo uspět na několika tuzemských soutěžích s mezinárodní účastí. Tomuto sportu jsem se naplno věnoval také přibližně pět let. Mou další velkou zálibou jsou kolečkové brusle, které měly v podstatě na svědomí, že jsem s CrossFitem skončil. Důvodem byla menší nehoda, která mě z náročných crossfitových tréninků vyřadila. Po zotavení jsem již nenašel chuť znovu s CrossFitem začít a tehdy mi jeden známý řekl, že bych mohl zkusit závodit v kulturistice, konkrétně v kategorii physique mužů masters. O této kulturistické kategorii jsem do té doby nikdy neslyšel, tak jsem si zjistil pár základních informací a rozhodl se, že to zkusím. Měl jsem velké štěstí, že v Mostě působí výborný trenér Martin Novotný, kterého jsem oslovil a požádal o pomoc v přípravě. To bylo někdy koncem roku 2018, kdy jsme se s trenérem domluvili, že se v roce 2019 zúčastníme MČR, kde jsem nakonec skončil na třetím místě. Pod vedením Martina se také připravuji na letošní ME.

Dala Vám léta v CrossFitu něco i pro Vaši přípravu ve physique? Uplatňujete například v tréninku alespoň nějaké jeho prvky?

Jak jsem již uvedl, s CrossFitem jsem v podstatě skončil, ale myslím, že do současné doby těžím z toho, co mi tento sport dal. Především je to fyzická kondice, jistá všestrannost a také nějaký svalový základ. Občas se mi po CrossFitu posteskne a rozhodně nemohu vyloučit , že bych se k němu třeba jen v rekreační formě vrátil, momentálně to však nemám v úmyslu. V současné době se věnuji pouze klasickému kulturistickému tréninku, což mi absolutně vyhovuje.

Do jaké míry ovlivnila pandemie COVID-19 Váš sportovní život? Měla nějaký vliv na Vaše tréninky či soutěžní záměry? Je momentálně cesta do Španělska, kde se ME letos koná, spojena s nějakými zvláštními opatření, ať už před odletem, po cestě, nebo po návratu?

Ano, bohužel ovlivnila a dosud ovlivňuje. Jako většina závodníků jsem s přípravou začal hned počátkem roku 2020. Ještě na začátku pandemie jsem stále pokračoval v přípravě a doufal, že se situace nějak zlepší. Když byly všechny jarní soutěže zrušeny, jen těžko jsem hledal motivaci pro další trénování. Nakonec jsem v nouzových podmínkách ve cvičení pokračoval a čekal, co se bude dít. Když byl oznámen náhradní termín, naplno jsem se vrátil do přípravy. Dnes je asi nejhorší ta nejistota, když člověk neví, co bude nařízeno či zakázáno zítra. Cesta na ME se zřejmě neobejde bez roušek a namátkových kontrol. Po návratu nás pak čeká nepříjemnost v podobě okamžitého testu na COVID-19 nebo karanténa. Budu jen doufat, že se v pořádku dostaneme na místo a poté zpět domů.

Jedná se o Vaši první velkou mezinárodní soutěž. S jakými pocity a očekáváním na ME vyrážíte? Plánujete v budoucnu i další soutěže ve physique?

Na ME se velice těším a doufám v dobrý výsledek. Jak vše dopadne, se brzy dozvíme. Ještě do konce tohoto roku bych chtěl na další soutěž, ale hodně záleží na tom, jaká bude situace. Končit se cvičením a závoděním zatím rozhodně nechci.

Chtěl byste někomu poděkovat za podporu či pomoc v přípravě nebo něco vzkázat našim čtenářům?

Určitě musím poděkovat mé úžasné manželce Tamarce, která mě vždy a ve všem podporuje. Potom musím za veškerou pomoc poděkovat trenérovi Martinovi Novotnému. Kdo Martina zná, jistě mi dá za pravdu, že kromě toho, že je to výborný trenér, je to především skvělý člověk. Také bych chtěl poděkovat tréninkovým parťákům Liborovi Hajzlerovi, který si musel dát nedobrovolnou pauzu, a mé současné parťačce Lucii "Cuce" Jakešové, která se také chystá závodit na ME.

Čtenářům jen stručně vzkazuji, sportujte!

Zpět na přehled


Zdeněk Vrána

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2020 - 5. místo ve physique mužů masters
IFBB Diamond Cup Malta 2020 - 4. místo ve physique mužů masters
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2019 - 5. místo ve physique mužů masters
Mistrovství Evropy 2018 - 4. místo ve physique mužů masters 45 - 49 let

Zdeňku, před několika dny, respektive týdny jste vstoupil do letošní sezóny starty na MČR a Diamond Cupu na Maltě. Jaké dojmy ve Vás tyto závody zanechaly a jak jste byl spokojený se svou formou a výsledky?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Musím říct, že Diamond na Maltě předčil všechna moje očekávání. Užili jsme si to od závodu přes sluníčko a koupání v moři, měli jsme tam vážně super partu, navzájem si fandili, prostě bomba. A 4. místo považuji za skvělý výsledek. Navíc forma byla ještě taková nijaká, plavky, pózing, to vše se musí ještě vypilovat. Co se tyče MČR, tak tam už to bylo mnohem lepší. Výsledek není zase tak důležitý, ale umístění v top 6 v open kategorii svoji váhu určitě má. Obzvlášť když druhý nejstarší borec byl o 20 let mladší. (úsměv)

V naší výpravě na ME patříte věkově mezi ty "zkušenější", nicméně pamatuji si Vaše slova z jednoho videa před pár lety, kde jste si pochvaloval, že jste se v životě necítil lépe. Jak to vypadá letos a jak se Vám dařilo v přípravě? Probíhalo všechno podle plánu, v pohodě a bez zranění?

Letošní příprava byla opravdu dlouhá, ale musím říct, že jinak se cítím vážně skvěle. Podařilo se mi naplácat nějaké to kilo navíc a až na poslední týden, kdy jsem si z Frenštátu přivezl nějaký moribundus, probíhá vše podle plánu.

Pandemie COVID-19 se letos dotýká prakticky všech, závodníky nevyjímaje. Musel jste Vy osobně letos nějak změnit svoje soutěžní plány anebo třeba improvizovat v tréninku, když byly zavřené posilovny?

Mojí výhodou je, že provozují vlastní fitko, navíc jsem si na chalupě zřídil ještě takovou venkovní posilovnu, takže jsem střídavě trénoval uvnitř a venku. Do toho jsem hodně jezdil na kole, tak i to kardio bylo příjemnější než někde na rotopedu.

Hodláte si po ME podzimní sezónu ještě protáhnout? V říjnu by u nás mělo proběhnout několik pohárových soutěží, chystáte se na některou z nich?

Momentálně je hlavní cíl Evropa, kam teď poletím potřetí za sebou. Těším se na srovnání s těmi nejlepšími a hlavně věkově stejné starými jako já. Po Evropě se uvidí, bude záležet na spoustě okolnosti včetně toho, jestli se zase závody nebudou rušit. Pokud bude vše ok, tak bych ještě nějaké závody dal. Je tam mistrovství světa a hodně by mě lákal Arnold Classic a možná Fitness Mania na Kladně, kam by mohli přijet fandit i známí a rodina.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě či něco vzkázat našim čtenářům?

V první řadě chci poděkovat rodině a všem lidem, co jsou okolo mě, za podporu. Dále pak magistrátu pro Prahu 6 za finanční dotaci.

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 85 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie