Reklama:

Zbyněk Ceradský - rozhovor po mistrovství Evropy 2020

8.464 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2020 - 17. - 20. 9. 2020, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Olga NehasilováNatálie Myslíková (video)Markéta Härtl (video) Andrea Šantrůčková (video)Denisa Grassingerová (video)Jana Jeřábková (video) • Jana Šemberová • Kamila Brzobohatá • Lucie Žďárská • Sylvie Moocová • Marcela Kotková (video) bodyfitness: Marie ZapletalováGabriela Hejná (video)Martina Sletsjoee (video) wellness: Sabina Kaderková (video)Michaela Krajčová • Viktoria Babíková • physique: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video) • Libor Škopek • Ondřej Prichzi • Zdeněk Piekarz (video) • Roman Hajabáč • Martin PospíšilZdeněk Vránaclassic physique: Daniel Lochman • kulturistika: Radim Paštěka (video)Zbyněk Ceradský (video)Michal Trykar (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej Januš (video) Vojtěch Nádeníček (video)David Černý (video) games klasika: Aleš Lamka • fitness: Anna Černošková (video)Lenka Červená (video)
Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 18 medailí!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
A. LamkaL. JakešováM. KubecM. SletsjoeeN. Myslíková
Z. CeradskýV. NádeníčekG. HejnáL. Škopek
S. MoocováD. GrassingerováJ. JeřábkováM. Kotková

Martina Sletsjoee
- rozhovor po mistrovství Evropy 2020
Včera jste si u nás mohli přečíst rozhovor s Martinou Sletsjoee, úspěšnou českou bodyfitnesskou, která si z letošního mistrovství Evropy přivezla nejen bronzovou medaili v individuální kategorii, ale i zlato ze smíšených párů. Martina si ze startu v této kategorii odnesla spoustu silných zážitků a dnes Vám přinášíme také rozhovor se Zbyňkem Ceradským, kulturistou, který byl na ME jejím pódiovým partnerem. Jak vzpomíná na společný start Zbyněk, jak dopadlo ve Španělsku jeho shazování do váhové kategorie a jak na něj jako na majitele fitka Muscle Factory Březnice dopadla anticovidová opatření? Tohle a mnoho dalšího už se dozvíte přímo od něj.

Připomenu, že Zbyněk je letošním absolutním mistrem republiky v kulturistice masters a ve sloučené kategorii 45 - 49 let nad 80 kg mu tentokrát na ME patřilo 5. místo.


Zbyňku, Vy jste ve videu s Michalem Trykarem říkal, že před ME nemáte žádná očekávání, protože nikdy nevíte, jak silná konkurence se sejde. Jací borci ve Vaší kategorii nakonec startovali a jak jste byl spokojený se svou formou a umístěním?

Pokud mám mluvit sám za sebe, já na tyto velké soutěže vždy jezdím "jen" s přáním probojovat se do finálové šestice. Ve Španělsku letos došlo ke sloučení kategorií do a nad 90 kg a konkurenceschopnost byla tím pádem mnohem menší.

Co se týká formy, prezentace dva dny před samotným nástupem na pódium není úplně šťastná kombinace, ale podmínky jsou pro všechny stejné a každý sám za sebe se s tím musí nějak popasovat. Do devadesátky se musím "zmáčknout", takže už v úterý a ve středu jsem nejedl a nepil, což neladí s optimálním scénářem kompenzace. Za normálních okolností bych to začal "sušit" až od čtvrtka... Ještě před odjezdem ve středu ve tři ráno jsem měl lehce přes tři kila nadváhu, takže jsem i přes slunečné počasí cestoval navlečený do tlusté teplákovky a péřové vesty. Po příjezdu někdy po poledni mě Lidka (Ludmila Čížová, pozn. red.) propašovala na váhu a ta ukazovala 90,7 kg! Nezbylo tedy nic jiného než se jít proběhnout a vypotit ještě ten zbytek. Následovalo nekonečné mnohahodinové čekání na prezentaci. Pro všechny zúčastněné pak bylo velké štěstí, že jsme se ještě před prezentací mohli jít ubytovat a osprchovat se. (smích) Nicméně do limitu jsem se nakonec vešel s váhou 89,1 kg. Pak přišlo oznámení, že nás sloučili, a mně došlo, že veškeré to utrpení bylo naprosto zbytečné! A zda tím tedy utrpěla forma? Myslím že ano, na MČR jsem byl hlubší a tvrdší. Ale stalo se a vrátit už to nešlo. Pak už zbývalo jen přežít "bez vody" až do soboty. Tedy celkem pět dní s maximem 5 dcl na den!

Medaili jste na ME ale přece jen získal, a to ve smíšených párech s Martinou Sletsjoee. Kdo přišel s nápadem v této kategorii startovat, jak jste se dal dohromady právě s Martinou a jak jste si start v párech užil?

Kategorii smíšených párů samo sebou znám, ale nikdy jsem neměl chuť se jí nějak blíže zabývat. Myslím, že s tím nápadem přišla Lidka. Přiznám se, že kategorie bikiny jdou zcela mimo mě a já Martinu vůbec neznal. Viděl jsem ji poprvé až na nominaci a doslova mi z ní padla brada! Po MČR mi volala Liduška, zda bych nechtěl na Evropě zkusit páry s jednou, cituji, "namakanou bodynou"... Naprosto přesně jsem věděl, o koho jde! (úsměv) Byla to výzva jako hrom a tíha zodpovědnosti už nejen za sebe po dvaceti letech soutěžení přinesla velkou nervozitu. Bylo to o to těžší, že už nebyla možnost se s Martinou potkat, a proto jsme všechno museli nechat až do Španělska. Předem jsme si dohodli jen hudbu k volné sestavě.

Ve čtvrtek dopoledne jsme se sešli a začali vymýšlet. Oba jsme byli neskutečně nervózní, ale pomalinku se to začalo rýsovat. Večer jsme se ještě poradili se Zdenkou a Janou, udělali pár drobných úprav a pak už jen opakovali a opakovali, abychom si to zažili pod kůži a neudělali na pódiu botu. Pro Martinu to bylo o to horší, že vždycky pózovala jen jako bikina, letos tedy už i jako bodyfitnesska, ale kulturistikou byla naprosto nepolíbená, a tak i povinné pózy musela doslova "nadřít". Zvládla to ale naprosto perfektně. Je to překrásná ženská s obrovským soutěžním potenciálem. A navíc je, tak jak jsem ji měl možnost poznat, neuvěřitelně silná a zároveň velmi skromná osobnost. Jsem skutečně moc rád, že se naše cesty zkřížily alespoň na těchhle pár okamžiků a že jsme prožili tenhle malý velký úspěch spolu.

Česká výprava na ME byla letos početná a bohatá byla i medailová nadílka. Zaujal Vaše zkušené oko některý z českých závodníků nebo závodnic svým potenciálem do budoucna?

Popravdě jsem neměl moc času to sledovat, v hale jsem byl jen v ty hodiny, kdy se to týkalo mého vlastního soutěžení. Nicméně za zmínku stojí zejména naši dva zlatí "mlaďasové" Aleš Lamka a Vojta Nádeníček, oba mají nádhernou stavbu těla a kvalitou právem své soupeře předčili.

Pandemie koronaviru a na ni navazující opatření a zákazy se negativně promítly do podnikání v řadě oborů a Vy jste majitelem posilovny Muscle Factory Březnice. Podepsal se u Vás covid na návštěvnosti, když ji srovnáte s jinými roky? Do jaké míry?

Ano, ten nešťastný březnový pátek třináctého se nám všem vryl do paměti na hodně dlouho! Sám jsem byl už osm týdnů v přípravě na jarní soutěže a najednou jako blesk z čistého nebe padlo úplně všechno. Nikdo v půlce března nevěděl, co bude, a nervozita z možných, zejména finančních dopadů, by se dala krájet. Naštěstí se vše podařilo nějak vyřešit a následujících šest "zavřených" týdnů jsem využil k úpravám provozovny. Dlouhá léta jsem měl v hlavě několik změn, ale jejich realizace by si vyžádala omezení provozu, a tak jsem si oblékl montérky a spláchnul to všechno z jedné vody načisto. (úsměv)

Co se týká návštěvnosti, od toho března, potažmo začátku května, se to ještě k normálu nevrátilo, je září a lidé v médiích neslyší nic jiného než šíření paniky a strachu. Konspiračních teorií na toto téma je mnoho, každý ať si udělá vlastní úsudek, nicméně snad už brzy všechna ta hysterie pomine, lidé vezmou rozum do hrsti a začnou tuhle nemoc brát stejně jako jakoukoli jinou a bude lépe...

Každý kulturista má své metody a tréninkové postupy. Máte ve svém tréninkovém arzenálu něco netradičního, co jste v průběhu let objevil, ať už jde o cvik, tréninkovou metodu, trik, jak procítit nějakou partii, nebo něco podobného?

Cvičím už třicet let a dá se říct, že jsem "stará škola". Žádné výstřelky ve cvičení nemám. Ať už v mimosoutěžním období, tak v přípravě mám tělo rozdělené do pěti tréninkových dní. Základem tréninku jsou těžké základní cviky, cvičení v plném rozsahu pohybu daného svalu a dbám na striktní techniku. V předsoutěžní přípravě pak samozřejmě zařazuji intenzifikační techniky jako supersérie, prokládané série, shazovačky, izometrické kontrakce atp.

Je někdo, komu byste rád poděkoval?

Samo sebou obrovský dík patří mojí manželce Ivě, která se mnou musí každou tu přípravu "přežít". Moc rád bych poděkoval všem třem našim trenérkám. Lidka celé dny plnila povinnosti okolo pódia a v záležitostech svazu, Zdenka s Janou pak na střídačku usedaly do křesla rozhodčích a zároveň se staraly o nás závodníky. Obě byly, koneckonců tak jako vždycky, naprosto super! No a znovu musím zmínit obrovský dík Martině, jelikož právě ona je ta, kdo má lví podíl na tom našem zlatě!


Zbyněk Ceradský na mistrovství Evropy 2020


Zbyněk Ceradský na mistrovství ČR 2020


Foto:
https://ifbb.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 19 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie