Reklama:

Martina Sletsjoee - rozhovor po mistrovství Evropy 2020

7.029 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2020 - 17. - 20. 9. 2020, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Olga NehasilováNatálie Myslíková (video)Markéta Härtl (video) Andrea Šantrůčková (video)Denisa Grassingerová (video)Jana Jeřábková (video) • Jana Šemberová • Kamila Brzobohatá • Lucie Žďárská • Sylvie Moocová • Marcela Kotková (video) bodyfitness: Marie ZapletalováGabriela Hejná (video)Martina Sletsjoee (video) wellness: Sabina Kaderková (video)Michaela Krajčová • Viktoria Babíková • physique: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video) • Libor Škopek • Ondřej Prichzi • Zdeněk Piekarz (video) • Roman Hajabáč • Martin PospíšilZdeněk Vránaclassic physique: Daniel Lochman • kulturistika: Radim Paštěka (video)Zbyněk Ceradský (video)Michal Trykar (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej Januš (video) Vojtěch Nádeníček (video)David Černý (video) games klasika: Aleš Lamka • fitness: Anna Černošková (video)Lenka Červená (video)
Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 18 medailí!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
A. LamkaL. JakešováM. KubecM. SletsjoeeN. Myslíková
Z. CeradskýV. NádeníčekG. HejnáL. Škopek
S. MoocováD. GrassingerováJ. JeřábkováM. Kotková

Martina Sletsjoee dokázala loni absolutně zvítězit v bikiny fitness na pohárové soutěži Beautiful and Strong, na dalších závodech jí ale dali rozhodčí nekompromisně najevo, že na bikiny je pro ně už příliš osvalená. Letos tedy poprvé zahájila sezónu jako bodyfitnesska a ukázalo se, že to bylo skvělé rozhodnutí. Na srpnovém Diamond Cupu Malta jí v bodyfitness žen patřila druhá příčka a z nedávného mistrovství Evropy pak odletěla s bronzovou medailí ze své kategorie do 163 cm a zlatem ze smíšených párů, kde startovala po boku usměvavého Zbyňka Ceradského.

V rozhovoru, který si můžete přečíst níže, Martina zhodnotila jak svoje osobní vystoupení na ME, tak právě i start ve smíšených párech, který jí, i když nebyl původně plánovaný, nakonec přinesl spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků. V následujících dnech Vám přineseme rozhovor i se Zbyňkem, a tak se můžete těšit i na jeho pohled.


Martino, i když jste jistě v přípravě dřela i loni, dali Vás tehdy na pražském Diamond Cupu v bikiny fitness na 8. místo a spokojená jste jistě nebyla ani se svým umístěním na následném mistrovství světa. Jak jste ta loňská umístění nesla a jak velký rozdíl teď bylo získat 2. místo na Maltě a odvézt si dvě medaile z mistrovství Evropy?

Ano, dřela jsem. Já tomu vždycky dám sto procent, jen další rok práce je znát a změna kategorie přispěla nyní k lepším letošním výsledkům. Neřekla bych, že bych byla nespokojená, jen mě to nakoplo k tomu udělat změnu a posunout se dál. Já fitness miluji a nedělám to kvůli závodům pro bikiny, to je i důvod, proč se tomu věnuji celý rok. Jak tréninkům, tak i druhým tréninkům, a to je strava. Já miluji dřinu a sledovat pokroky a hrát si takzvaně s modelací těla. To, že mám ráda svaly na ženách, je taky asi jasné, jen se snažím zachovat u toho stále ten jemný potenciál, co podtrhuje ženskost.

Na které z letošních soutěží (Malta a ME) jste byla se svou formou spokojenější? Snažila jste se ještě před ME něco takzvaně dotáhnout?

Já nikdy spokojená nebudu. (smích) Pořad vidím, co kde je třeba dělat lepší. Na každý závod dávám ze sebe sto procent, a i když vidím ze to není ono, a je třeba tomu dat větší čas, vždy tomu budu dávat ze sebe nejvíc, co mohu, abych vyšla aspoň pro tu chvíli s obstojnou formou.

Ve Španělsku jste získala také zlatou medaili ve smíšených párech, kde jste se představila vedle kulturisty Zbyňka Ceradského. Kdo přišel s nápadem v této kategorii startovat a jak jste se dala dohromady právě se Zbyňkem? Jak se Vám tato kategorie líbila?

Byl to nápad mé trenérky Jany Bendové, přišla s tím týden před závody a já miluji výzvy. Byl to i risk, jelikož jsem nikdy nezkoušela kulturistické pózy ani sestavy. Ale o tom to je... Se Zbyňkem jsme se sešli až ve Španělsku, kde jsme se poprvé setkali, za dva dny v superkompenzaci se společně naučili pózy a vymysleli sestavu. A já mu za to velice děkuji, protože měl se mnou trpělivost a pořad byl na mě milý a hodný. Jsem vděčná i Janě, poprvé jsem tuto kategorii spatřila na MS a hned mě to oslovilo s tím ze je to nejkrásnější kategorie pro mě. Dodnes by mě nenapadlo, že bych já měla byt někdy součástí. Když jsem dostala tuto zodpovědnost, bylo to pro mě více nežli má vlastní kategorie, a to protože jsem měla zodpovědnost i za někoho druhého, abych Zbyňka nezklamala a sestavu nezkazila. Dokonce jsem přinesla oběť malých zranění, jako byla naražená půlka zadku a spálené nohy do krve od koberce. (smích) Trénink do dvou ráno na hotelu na balkónu. Když jsme sestavu na pódiu skončili, došlo na slzy, že jsem to zvládla, a to bylo pro mě nejvíc. A když jsme potom vyhráli zlato, tak ano, znovu mě to zasáhlo u srdce, že jsem mohla bojovat i za někoho jiného než jen sama za sebe. Ty pocity navždy zůstanou v srdci, patří to mezi ty nejsilnější zážitky v mém životě.

Jak se Vám líbilo samotné mistrovství Evropy? Do jaké míry byla celá akce poznamenána bezpečnostními opatřeními ohledně covidu a jak se to podepsalo na komfortu závodníků?

Myslím, že komfort byl i tak velice fajn. Dalo se to zvládnout úplně bez problémů. Asi naopak to spíše vnímám, že to bylo pozitivní v tom cestování, jelikož všude bylo málo lidi a bylo to klidnější a komfortnější. Žádné fronty a tak... Myslím, že i organizace závodu se rychle s tím vším sžila a vše fungovalo. Jinak mistrovství Evropy vnímám tak, že chci poděkovat všem skvělým lidem, které pro mě byla čest, že jsem je mohla poznat. Když to shrnu do několika slov, bylo to skvělé a stálo to za to...

Letošní Diamond Cup Prague by se měl uskutečnit již za necelé 2 týdny. Hodláte startovat i zde a tak trochu si po loňských "bikinách" spravit chuť? Chtěla byste startovat do konce roku i na dalších závodech, pokud to bude možné?

Ano, hodlám závodit na Diamond Cupu, protože závodění mě baví a ta příprava je zábava - zkoušet, kam až to mohu zvládnout, jít za hranice formy atd. Ráda bych ještě na mistrovství světa a Fitness Manii v Kladně, tak doufejme, že nám nic nezruší a půjde vše podle plánu. (úsměv)

S jakými cíli a úkoly se budete sama pro sebe připravovat na příští sezónu? Je něco, na čem byste chtěla prioritně zapracovat?

Rozhodně chci zase pozvednout formu, takže určitě jako celek celé tělo lépe osvalit a zkvalitnit.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie