Reklama:

Marcela Kotková a Zuzana Šíblová - rozhovory před MS masters 2021

4.847 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MASTERS & MS VE FITNESS & MS MUŽŮ 2021 - 4. - 7. 11. 2021, Španělsko
Češi před MS:
MS ve fitness: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video)Jitka Raclavská Veronika Vojtíšková (video)Bogdana BashtaAdéla Stonawská Jana Kawuloková (video) Zuzana Uhlířová (video)Adéla Uhrová (video)Nikola ZívalováLucie Hajduchová • Eliška Kučabová • Sabina Horáková • Alexandra Hirčová Barbora KrouželováKristýna PauříkováKarolína Hebká (video) Nela Sejtková (video) Sandra Ďuricová Kristýna BernáVeronika Skácelová Lenka Červená (video) Anna Tereza Černošková (video) Nikoleta Hricová (video) Gabriela Svobodová (video)Markéta HärtlMS mužů: Jan Pítr (video)Daniel Lochman • Petr Jach • Patrik Šerý Michal KropáčekRoman Paulík • Matěj Večerek • David Makula • Aleš Novák • MS masters: Veronika Vojtíšková (video) • Jana Cocherová • Petra Černá (video)Adéla StonawskáMartina Michálková (video) Sylvie Moocová (video)Marcela KotkováZuzana ŠíblováOlga Usova (video)Michal Sitter (video) Zbyněk Ceradský (video)Libor Voborník Pavel Forman • Petr Jach • Jiří Chládek Vladimír Semerád (video) Luděk Jiráček (video) Patrik ŠerýPavel Brožek (video)David Černý (video) • Michael Špaček • Roman Hajabáč (video) Michal Kropáček MS juniorů: Gabriela Hejná (video) Jana Kawuloková (video)Adéla Uhrová (video) • Eliška Kučabová • Martina Procházková (video) • Sabina Horáková • Veronika Skácelová Sandra Ďuricová Nikoleta Hricová (video) Anna Tereza Černošková (video) Gabriela Svobodová (video)Nela Bukačová (video) Milan Matějko (video)Václav Onderka (video)Daniel Lochman David JanatkaViet Anh Nguyen
Před MS:
nominace odlet reprezentaceharmonogram MS
Info z MS:
z místa děníkompletní výsledky s body - 7 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
Z. CeradskýL. VoborníkG. HejnáA. UhrováN. Hricová

Na mistrovství světa, které se bude konat ve dnech 4. až 7. listopadu ve španělské Santa Susanně, se představí také řada našich závodnic, které na soutěžích nastupují v kategorii bikiny fitness masters. Marcela Kotková a Zuzana Šíblová se na pódiu setkaly již na nedávném pražském Partner Cupu a obě zde dokázaly vybojovat medaili. Jak se jim bude dařit v konkurenci nejlepších amatérských závodnic světa? S jakými cíli Marcela se Zuzanou na MS míří a jaké jsou jejich další plány?

jménokategorie
Petra Černá bikiny fitness masters 35 - 39 let do 164 cm
Adéla Stonawská bikiny fitness masters 35 - 39 let do 164 cm + žen do 158 cm
Martina Michálková bikiny fitness masters 40 - 44 let
Sylvie Moocová bikiny fitness masters 40 - 44 let
Marcela Kotková bikiny fitness masters 40 - 44 let
Zuzana Šíblová bikiny fitness masters 40 - 44 let
Olga Usova bikiny fitness masters nad 45 let


Marcela Kotková

Vybrané úspěchy:

Partner Cup 2021 - 2. místo v bikiny fitness masters
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021 - 3. místo v bikiny fitness masters
Mistrovství světa ve fitness 2020 - 5. místo v bikiny fitness masters 40 - 44 let
Partner Cup 2020 - 3. místo v bikiny fitness do 170 cm
Mistrovství Evropy 2020 - 2. místo v bikiny fitness masters 40 - 44 let

Marcelo, brzy Vás čeká MS v Santa Susanně. Jak se na blížící mistrovství a celkově na atmosféru španělského prostředí těšíte?

Asi se budu opakovat, ale já se těším moc. Kdo mě zná, tak ví, že si to jedu hlavně užít. Už když doma sednu do auta a jedu na letiště, mně začínají Vánoce. (smích) Miluju to! Miluju cestování, miluju tu naši partu, miluju poznávat nové lidičky naladěné na stejnou vlnu, miluju Španělsko, vůni závodní barvy, pódium, nervy, líčení, prostě vše, co k tomu patří. Já se těším opravdu hodně. (smích) Do Santa Susanny jedu počtvrté a pořád mě nepřestala bavit.

Nedávno jste startovala na Partner Cupu, který se letos uskutečnil přímo v Praze. Zde se Vám povedlo dosáhnout na skvělou stříbrnou pozici v kategorii bikiny fitness masters. Jak jste Vy sama s daným výsledkem spokojena?

Já jsem spokojená moc. (úsměv) Vlastně mi první flek utekl opravdu o kousek. S Péťou Černou (vítězka) jsme měly obě po odečtení 6 bodů. Takže vědomí, že jsem nebyla úplně marná, že se někomu můj výkon líbil, mě moc těší ještě teď. (úsměv)

Marcela Kotková na Partner Cupu 2021

Je něco, co byste ráda do Vašeho startu ve Španělsku ještě změnila?

Barvu bikin. (smích)

S jakým cílem do Španělska jedete?

Tak hlavně podpořit loňskou vítězku a moc dobrou kamarádku Sylvii Moocovou. No a užít si to, jak to jen půjde. (úsměv)

Vím, že jste loni před startem na ME uvažovala, zda tamní start nebude načas Vaším posledním. Z ME jste ale dle dostupných informací již odjížděla rozhodnutá pokračovat v závodění i nadále. Jak jste se tedy za poslední rok celkově v přípravě cítila?

Ano, to je pravda. Nějaká myšlenka o ukončení tam byla, no ale po získání stříbra na ME jsem to okamžitě zavrhla. (smích) Navíc mně by se strašně stýskalo. Zjistila jsem, že potřebuju mít před sebou nějakou metu, pak další a pak zase další. Původně jsem se chtěla připravit rovnou na jaro, ale v březnu jsem byla na operaci očí a 6 týdnů jsem byla mimo trénink. Takže o to víc jsem chtěla makat a chystat se na podzim.

Marcela Kotková na Partner Cupu 2021

Jaké jsou Vaše plány do budoucna? Máte v plánu ještě i nějaké další závody v rámci tohoto roku?

Plány jsou, že budu na sobě makat dál, zlepšovat se, překonávat se a chystat se na další sezónu. MS je letos můj poslední závod. Je čas šetřit sebe i konto v bance. (smích)

Děkuji Vám za rozhovor a přeji mnoho úspěchů na letošním MS. Závěrem bych se ještě ráda zeptala, chtěla byste někomu prostřednictvím tohoto rozhovoru poděkovat za dosavadní podporu v přípravách?

Moc děkuji. (úsměv) Ráda bych poděkovala svému trenérovi Vítkovi Sahulovi. Je to kamarád, vrba, motivátor, psycholog, no prostě bez něj bych to už asi vzdala. Hlavně v těch úplných začátcích, kdy jsem nevěděla pořádně, do čeho lezu. (smích) Moc děkuji svojí rodině, že mě ještě nevyhodili. (smích) Mojí mamince, která mi "opravdicky" fandí, to se totiž pozná.

Děkuji svým dvěma nej nej nej fanouškům, přátelům Katce a Márovi Melišíkovi za krásnou podporu snad na každých závodech tady u nás. Moc si toho vážím. Taky Tomášovi Fiedlerovi (fyzioterapeut), co mě učil roztáhnout záda. Doteď na to vzpomínám. (smích) Nakonec bych moc ráda poděkovala celému organizačnímu týmu, co s námi jezdí na mezinárodní soutěže. Lídě Čížové, Zdeně Razýmové, Martinovi Novotnému a Janě Bendové. Jste skvělí, bezvadně se o nás staráte a je s vámi fakt "sranda" (zdraví Hujerová). (úsměv) A úplně nakonec i já přeji Ronnie.cz hodně spokojených čtenářů. Je skvělé, jak nás krásně informujete a motivujete. Díky moc.

Marcela Kotková na Partner Cupu 2021


Zuzana Šíblová

Vybrané úspěchy:

Partner Cup 2021 - 3. místo v bikiny fitness masters
IFBB Diamond Cup Prague 2021 - 4. místo v bikiny fitness žen do 166 cm
IFBB Diamond Cup Prague 2021 - 7. místo v bikiny fitness masters
Partner Cup 2020 - 6. místo v bikiny fitness do 170 cm
IFBB Diamond Cup Prague 2020 - 10. místo v bikiny fitness masters

Zuzano, už brzy budete startovat na mistrovství světa ve španělské Santa Susanně, jak se nyní cítíte? Jste spokojena s Vaší aktuální závodní formou, nebo se budete snažit ještě na něčem v rámci posledních dnů zapracovat?

Zdravím všechny čtenáře. Momentálně se cítím skvěle, asi nejlépe v této závodní sezóně. I když někteří to mají naopak, tak já to mám tak, že čím déle trvá závodní sezóna, tím lépe se cítím. Moje aktuální forma by se dala shrnout asi tak, že je vždy na čem zapracovat.

Nedávno jste na pražském Partner Cupu obsadila v kategorii bikiny fitness masters krásnou bronzovou pozici. Oslavovala jste nějak medailové umístění na dané soutěži?

Oslavila jsem to asi jako každý závodník ve striktní dietě, dobrým jídlem ve společnosti mého milovaného manžela.

Zuzana Šíblová na Partner Cupu 2021

Na španělské stagi Vás rozhodně čeká i zajímavá mezinárodní konkurence, na druhou stranu pro Vás nebude start na mezinárodní úrovni ničím novým. Cítíte rozdíl, když startujete na závodech s mezinárodní úrovní, v porovnání s domácími soutěžemi?

Ano, rozdíl tu je a podle mě vcelku veliký. Mezinárodní soutěže jsou prestižnější, větší konkurence, tudíž větší souboj a možnost být porovnávána se světovými závodnicemi. Už jen toto ve vás vyvolává určitou míru adrenalinu a skvělý pocit.

S jakými cíli do Španělska letíte?

Cíl mám jediný - pořádně si to užít a předvést se v té nejlepší možné formě, jak jen to půjde.

Španělské prostředí bývá mezi českými závodníky oblíbenou oblastí, jak jej vnímáte Vy osobně?

Je to moje první soutěž v zahraničí a hrozně moc se na tuto zkušenost těším.

Jaké jsou Vaše další plány na zbytek roku 2021? Máte ještě nějaké závody v kalendáři na letošní rok vybrané?

Jiné závody už v plánu nemám. Španělskem zakončuji tuto závodní sezónu... Ale člověk nikdy neví, jaké možnosti se naskytnou. A co plánuji? Odpočinek a strávit nějaký čas s rodinou a pomalu se chystat na Vánoce. Příští rok si dávám pauzu a znovu se uvidíme v roce 2023, kde budu i v jiné kategorii, ale to se nechte překvapit. (úsměv)

Zuzana Šíblová a Vjačeslav Vinogradov

Je tu někdo, komu byste ráda prostřednictvím rozhovoru poděkovala za pomoc a oporu ve Vašich dosavadních přípravách?

Určitě ano. Chtěla bych poděkovat mému trenérovi Vjačeslavu Vinogradovi (Target Team) za velkou podporu, motivaci. Za to, že ve mě věří, a toho si nesmírně vážím a cením. Je to člověk s velkým srdcem a vždy mu záleží na pocitech závodníka a hlavně po psychické stránce, což je hrozně důležité, když vám správně funguje hlava, a můžu říct, že mi v tomto hodně pomohl. Patří mu moje velké "děkuji" za vše.

No a na koho nesmím zapomenout s poděkováním, je můj milovaný manžel. Podpora, co v něm mám, je neskutečná, byl tu pro mě i v těch nejtěžších chvílích, a že jich v dietě je. Vždy pro mě měl otevřenou náruč, když jsem to potřebovala. Stojí po mém boku a vše se mnou prožívá tak silně, jako by závodil on sám. Nesmírně si ho za to vážím a stavím si ho tímto na piedestal. Děkuji, že tu pro mě jsi.

A na závěr malá odbočka mimo sportovní odvětví. Mnoho lidí už řeší téma pomalu se blížících Vánoc a vánoční dárky. Jak to máte s vánočními svátky Vy? Patříte také mezi lidi, co shání dárky v předstihu, či řešíte tyto věci spíše na poslední chvíli? Co máte Vy osobně na tomto svátečním období nejraději a jak se na letošní Vánoce těšíte?

Já Vánoce přímo zbožňuji. Adventní čas je pro mě nádherný, nejkrásnější část roku. Všude je plno světýlek, dobrého jídla a pití a všude panuje vánoční nálada. Pustit si vánoční písně a péct u toho cukroví je pro mě relax, na který se moc těším. Vánoční dárky řeším bohužel jako každý rok tak 14 dní před Štědrým dnem. Pro mě nejsou důležité dárky, ale to být s rodinou u velkého stolu a užívat si vánoční pohodu, dobré jídlo a mlsat cukroví. Být s rodinou je prostě nejvíc.

Zuzana Šíblová na Partner Cupu 2021
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie