Reklama:

Milan Matějko - rozhovor před Arnold Classic Europe 2021

10.583 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Představte si, že se chystáte na svoje první velké zahraniční závody a nakonec zjistíte, že tam Vaše juniorská kategorie letos vůbec není. Co s tím? Přesně tohle se stalo Milanu Matějkovi, a jak s tím naložil, to se dočtete v jeho předsoutěžním rozhovoru. Jak dlouho tenhle "Anabolic Ginger" cvičí, kde vidí svoje silné i slabé stránky a na jaké závody se letos ještě chystá?

Milan bude stejně jako naši ostatní závodníci, kteří před pár dny odletěli směrem Španělsko, bojovat o co nejlepší umístění na prestižní amatérské soutěži Arnold Classic Europe 2021. Všechny naše borce, kteří si zvolili pro svůj start některou z variant klasické kulturistiky, najdete v přehledu níže, včetně odkazů na jejich rozhovory či videa.

V klasické kulturistice se z našich na soutěži plánují představit:
jméno všechny závodníkem zamýšlené kategorie
Milan Matějko klasická kulturistika do 180 cm, games klasická kulturistika
Jakub Kolínek klasická kulturistika nad 180 cm, classic physique nad 180 cm
Vojtěch Nádeníček klasická kulturistika nad 180 cm, classic physique nad 180 cm,
games klasická kulturistika
Michal Kropáček klasická kulturistika do 180 cm, klasická kulturistika masters
Richard Bílík klasická kulturistika do 180 cm, klasická kulturistika masters,
classic physique masters
Petr Jach kulturistika mužů do 90 kg, kulturistika masters, klasická kulturistika mužů nad 180 cm, classic physique nad 180 cm, classic physique masters

Milan Matějko

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2019 - 6. místo v klasické kulturistice juniorů
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2019 - 2. místo v klasické kulturistice juniorů
Grand Prix Ronnie.cz 2017 - 9. místo v kondiční kulturistice dorostenců do 18 let

Milane, poprvé se chystáte na mezinárodní závody mimo ČR. S jakým výsledkem ze Španělska budete spokojený?

Přípravu jsem začínal s tím, že půjdu do juniorské kategorie v klasické kulturistice, která v posledních letech na Arnold Classic byla vždy. Nicméně několik týdnů do závodů jsem se v rámci inspection reportu dozvěděl, že letos tam tato juniorská kategorie nebude, což byl pro mě velký šok. No a jelikož stát na pódiu na AC je můj životní sen, tak jsem se rozhodl zkusit štěstí v mužské kategorii. Bude to pro mě o to víc náročnější, těžší a bude daleko větší konkurence. Každopádně jsem se rozhodl jít nakonec dvě kategorie, a to klasickou kulturistiku a games klasickou kulturistiku. No a co se týká odpovědi na Vaši otázku ohledně výsledku, tak budu spokojený pouze s umístěním do top 3, nikdo přece nejede na závody s tím, že chce být poslední. (smích)

Jak dlouho se věnujete fitness? Jaké je Vaše dosavadní nejlepší umístění? Oslovil Vás v minulosti třeba i jiný sport?

Vždycky jsem byl sportovec, jako menší jsem hrál 8 let závodně házenou. V té době jsem měl na svoji výšku (180 cm) 55 kg a to byl pro mě určitý bod zlomu, kdy jsem se rozhodl se sebou začít něco dělat. Nyní je to již 8 let, co jsem poprvé vstoupil do posilovny. Začátky byly těžké, ale to asi všichni známe. (smích) Závodit jsem začal v roce 2017 na kondičních závodech ještě jako dorostenec, každopádně můj největší úspěch byl až ve druhé závodní sezóně v roce 2019, kdy jsem na mistrovství Čech získal druhé místo v klasické kulturistice juniorů a následně skončil v top 6 na mistrovství ČR. Nyní mě čeká Arnold Classic, Diamond Cup v Praze a láká mě i letošní mistrovství světa juniorů.

Váš Instagram svědčí o Vašem zápalu pro fitness a povedlo se Vám oslovit několik tisíc sledujících. Kolik trávíte na sociálních sítích času a jakou zde máte odezvu od svých fanoušků?

V roce 2019 jsem byl na Instagramu daleko více aktivní, měl jsem o necelých 2000 sledujících více a i jsem tenkrát po závodech získal spolupráci s jednou firmou. Nicméně postupem času, abych byl upřímný, mě přestávalo bavit být stále aktivní, neustále přidávat příspěvky, vymýšlet zajímavý content, a jelikož i Instagram často měnil svůj algoritmus v rámci dosahu, tak ta čísla opadla. Nyní se snažím k tomu vrátit, být více aktivní, hlavně na stories a sem tam přidám i nějakou fotku. Ale co se týká celkového času, který strávím na sociálních sítích, tak to se radši ani neptejte. (smích)

Jaká byla Vaše příprava a jak by to letos mohlo vypadat ve srovnání s Vaší formou z roku 2019?

Letošní příprava mi začala přesně 8. února 2021. Bylo to dosti náročné, ať už co se týká financí, nebo celkového cvičení v rámci situace s COVID-19. Co se týká formy oproti roku 2019, tak aktuálně, týden do závodů mám o necelých 10 kg více, tudíž věřím tomu, že přijdu větší, tvrdší a plnější. Před týdnem mě skolila nějaká viróza a nevypadalo to se mnou vůbec dobře, naštěstí se tělo vzpamatovalo rychle a už je vše zase zpátky. Sám jsem zvědavý na výsledné fotografie a jak se letos zadaří superkompenzace, ale na finální výsledek si ještě musíme počkat.

Které partie těla považujete za svou nejsilnější stránku a naopak?

Za svoji nejsilnější partii považuji ramena. Nicméně na celém těle je ještě hodně práce a vždy je co zlepšovat. Největší moji slabinou byly vždy nohy, ale tento rok se mi na nich podařilo udělat velký progres, za což jsem opravdu šťastný. Do budoucna se chci určitě zaměřit na větší šířku zad, adduktory stehen a hloubku břišních svalů. Ale myslím si, že žádný cvičenec se sebou nikdy nebude spokojený, a proto se neustále snažíme posouvat a to náš žene dopředu. (úsměv)

Chtěl byste sám něco dodat nebo někomu poděkovat za podporu ve Vaší přípravě?

Dodal bych jen to, že pokud máte nějaký sen, ať už je jakýkoliv, tak si za ním běžte a nenechte se odradit. Na závěr bych moc rád poděkoval Ronnie.cz za tuto příležitost a rozhovor. V rámci přípravy bych rád poděkoval samozřejmě svému trenérovi Lubošovi Chládkovi, který má dostatečně pevné nervy na všechny moje otázky a často i moje nálady. V neposlední řadě bych rád poděkoval jedné nejmenované osobě, která tu pro mě vždy byla v dobrém i zlém, přes všechny nálady a problémy. Moc si toho vážím. Děkuji i ostatním, kteří mě podporují a sledují moji cestu. Pokud by i čtenáři Ronnie.cz chtěli podpořit a sledovat průběh přípravy nebo i záběry ze závodů, tak určitě sledujte můj Instagram, moc mě to potěší. Děkuji a ať se Vám všem daří.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 142 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie