Reklama:

Patrik Šerý - rozhovor před Austrian Championship 2021

7.385 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIAN CHAMPIONSHIP 2021 - 17. 10. 2021, Rakousko
Češi před International Austrian Championship:
přehled závodníků / Lukáš RejholecAleš TrpišovskýLadislav HolešJaroslav ČadaPatrik ŠerýMilan MatějkoPavel FormanKristýna Berná • Eva Dlabajová • Veronika Müllerová • Edita Klausová • Jana Zahradníčková • Elena-Roxana Nichifor • Adéla Uhrová • Petr Jach

Info z International Austrian Championship:
kompletní výsledky s body - 15 medailí!

Z Int. Austrian Championship očima závodníků:


Vážný úraz ramene, pětihodinová operace a roční rekonvalescence. Patrik Šerý se dokázal vrátit ke cvičení i závodění a teď míří 17. října do Rakouska na soutěž, která je jeho srdcovka. Kolik času na přípravu letos měl před prvními závody, jak se mu po zranění trénuje a proč se rozhodl, že se vůbec poprvé vypraví také na mistrovství světa?

jménokategorie
Patrik Šerý klasická kulturistika mužů nad 175 cm + masters nad 40 let
Aleš Trpišovský kulturistika mužů do 90 kg + classic physique


Patrik Šerý

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Moravy a Slezska 2021 - 2. místo v klasické kulturistice nad 180 cm
IFBB Diamond Cup Ostrava 2021 - 3. místo v klasické kulturistice masters
GP Velká Bíteš 2021 - 3. místo v klasické kulturistice mužů
International Austrian Championship 2019 - 2. místo v klas. kult. mužů nad 175 cm
International Austrian Championship 2019 - 2. místo v klasické kulturistice masters

Patriku, letos už máte za sebou několik soutěží. Co jim ale předcházelo? Jaké jste měl pro přípravu na letošní sezónu podmínky? Blížily se ideálním, nebo se cestou objevily nějaké překážky, které bylo třeba překonat?

Příprava na letošní závody byla pro mě stěžejní. Nicméně se mi stalo něco, čemu bych nikdy nevěřil, že mě může potkat. Ne svým zaviněním jsem měl úraz levého ramene, který si vyžádal téměř pětihodinovou operaci a roční rekonvalescenci. Jsou tomu tři měsíce, co intenzivně trénuji. Moje příprava na letošní závodní sezónu vypadá tedy přibližně takto: pouze lehčí váhy, kvůli hybnosti ramene a prsního svalu jsem omezen na některých cvicích, jdu přes bolest. Táhne mě moje silná vůle vše dohnat, zranění a jeho následky překonat a uspět.

Kterou z letošních soutěží jste si zatím nejvíce užil, kde se Vám líbilo nejvíc a kde jste byl nejspokojenější se svou formou a vystoupením?

Na první dva závody v Ostravě a ve Velké Bíteši jsem měl přibližně pouze jeden měsíc na přípravu. A i tak jsem po roční pauze na obou závodech dosáhl na třetí příčku. Mistrovství Moravy a Slezska ve Frenštátě pod Radhoštěm, ze kterého jsem si dovezl stříbrnou medaili, jsem si užil asi nejvíc, a to i z toho důvodu, že na přípravu jsem měl více než tři měsíce a byl znatelný progres na fyzickém stavu oproti předchozím závodům. Moje forma není stoprocentní, ale těší mě, že se nevyplnily prognózy, které mi nedávaly velké šance se skrz zranění vrátit na závodní molo. Rok pauzy se těžce dohání, ale jsem bojovník, který se jen tak nevzdá.

Soutěží v Rakousku se účastníte pravidelně. Čím Vám vyhovují, že je do svého kalendáře pravidelně zařazujete?

Rakousko je moje srdcovka. Vždy se těším na setkání s přáteli z celé Evropy. K tomu není co víc dodat. Vážím si příležitostí účastnit se závodů kdekoli.

Vůbec poprvé letos zamíříte také na mistrovství světa. Co rozhodlo o tom, že je to právě letos, kdy jste se rozhodl na MS vyrazit? Je v souvislosti s MS něco, na co se těšíte anebo z čeho máte třeba naopak trochu obavy?

Vloni jsem plánoval mistrovství Ameriky, které se mělo uskutečnit čtyři dny před mým úrazem na jihoamerickém kontinentu v Peru. Byl jsem připravený. Ale zasáhl covid. Letos jsem se rozhodl, že na mistrovství Ameriky, které má být v Ekvádoru, z pandemických důvodů nepojedu. Se Svazem kulturistiky a fitness České republiky jsem se dohodl na nominaci na mistrovství světa ve Španělsku. Je to blíž a bude to pro mě další zkušenost. Potkám nové soupeře. Závod bude za měsíc, cvičím a doufám, že roční pauzu překonám a budu ve formě. Že nebudu v takové formě, abych uspěl, je moje jediná obava.

Máte v hledáčku letos ještě i další soutěže?

Nechci předbíhat a nechci nic zakřiknout. Uspět na "Americe" je však můj velký sen.

Právě proběhla Olympie, soutěž nejlepších kulturistů světa. Sledujete také závodní profi scénu a máte mezi profíky nějaké oblíbence? Jak se Vám líbí aktuální Mr. Olympia "Big Ramy"?

Soutěž samozřejmě sleduji. Snažím se být v obraze a mít aktuální přehled. Mým idolem je od mých čtrnácti let Arnold Schwarzenegger. Dnešní doba je v této oblasti úplně jinde, jsou vyšší nároky, ale také větší možnosti. Egypťan "Big Ramy" se mi líbí, fandím mu.

Chtěl byste někomu poděkovat za podporu nebo pomoc ve Vaší přípravě?

V první řadě svojí ženě, která mě podporuje a vše se mnou sdílí - jak v dobrém, tak i v tom špatném, a také sparingpartnerovi Jakubovi. Velké poděkování však patří doktoru Petru Neoralovi, který mě operoval a zachránil tak mou kariéru, a celému kolektivu Fakultní nemocnice v Olomouci, sestřičkám z Neosportu, které mi téměř půl roku poskytovaly pooperační péči, a rehabilitační sestře Lucii. Děkuji také všem svým sponzorům, kteří mi věří a podporují mě - Olomoucký kraj, město Olomouc, obec Bělkovice-Lašťany, ČD Cargo, FITDAY a mnoha dalším. A samozřejmě fanouškům!
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie