Reklama:

Natálie Sazamová a Sandra Ďuricová - rozhovory před Arnold Classic Europe 2021

6.107 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Pokračujeme další porcí sympatických českých závodnic, které míří na Arnold Classic Europe do kategorie bikiny fitness. V Seville se jich postupně představí celkem osm (jejich seznam naleznete v přehledu pod úvodem) a dnes Vás čekají předsoutěžní rozhovory s Natálií Sazamovou a Sandrou Ďuricovou.

Natálii naplánoval její trenér Ondra Kmošťák Arnold Classic hned v její první závodní sezóně, a jak se zatím ukázalo, určitě neměl velké oči. Na prvních soutěžích se jí hned podařilo vybojovat zlatou medaili na mistrovství Čech a stříbro na mistrovství ČR. Jak zjistíte v rozhovoru, je také asi jednou z mála lidí, která dokáže dodržet svá novoroční předsevzetí. Jak se jí bude dařit v ostré mezinárodní konkurenci?

Sandra už je na pódiu o poznání zkušenější a "Arnold" bude již jejím šestým startem na mezinárodním poli. Jak je spokojená se svou formou a na jakých závodech ji ještě do konce roku uvidíme?

K rozhovorům našich dalších bikiny fitnessek, které jsme již uveřejnili v minulých dnech, se můžete vrátit kliknutím na jejich jména v přehledu níže, rozhovory s Barborou Krouželovou a Petrou Zvoníčkovou pro Vás ještě připravujeme.

jménokategorie
Petra Zvoníčková bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm + žen nad 172 cm
Natálie Sazamová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm + žen nad 172 cm
Sandra Ďuricová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm
Barbora Krouželová bikiny fitness žen do 169 cm
Denisa Kubcová bikiny fitness žen do 169 cm
Eva Budina bikiny fitness žen do 172 cm + masters nad 164 cm
Natálie Myslíková bikiny fitness žen nad 172 cm
Kristýna Berná bikiny fitness žen nad 172 cm

Natálie Sazamová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021 - 2. místo v bikiny fitness nad 170 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2021 - 1. místo v bikiny fitness nad 170 cm

Natálie, co Vy a Vaše počátky ve fitness? A co Vás osobně přivedlo k závodění v kategorii bikiny fitness?

Do fitka mě vlastně poprvé dne 1. ledna 2017 přivedlo novoroční předsevzetí. Asi jako každá holka jsem chtěla větší, kulatější zadek. Jelikož jsem bydlela v malém městě a do fitka chodila bez kamarádky, hodně rychle jsem se seznámila se zbytkem osazenstva, které mi pomohlo naučit se základy. Asi po dvou letech mého snažení, kdy už jsem do tabulek házela makra, jak se dalo, začal do téhož fitka chodit i můj nynější přítel Matěj, se kterým jsem začala chodit právě během jeho první soutěžní přípravy. Postupem času jsem díky Matějovi trochu do světa závodění nahlédla a prostě mi přišlo, že tam nemůžu chybět! No a jelikož mám nohy, jaké mám, žádná jiná kategorie než bikiny nepřipadala v úvahu.

Na to, že se jedná o Vaši první závodní sezónu, musíte být určitě s dosavadními výsledky spokojena. Na mistrovství Čech jste ve své výškové kategorii vyhrála a na MČR jste vybojovala skvělou stříbrnou pozici, tedy post vicemistryně. Je tomu tak?

Ano, je to přesně tak. Koukala jsem ale, že moje kategorie nebyla oproti předešlým rokům tak početná. Na mistrovství Čech jsme byly bohužel jen čtyři. O to více si ale cením druhého místa v absolutním pořadí. Trošku jsem to nečekala. Na ty holky, co stály vedle mě, jsem koukala vždycky jenom z dálky přes Instagram. Celou dobu, co jsme pózovaly, jsem si říkala, kde jsem se tady sakra vzala. Na MČR už nás bylo osm. S výsledky jsem spokojená. Vím ale, kde mám největší nedostatky, a na těch budu muset ještě hodně pracovat, abych mohla být dobrá.

Arnold Classic Europe se neodmyslitelně blíží. Jak se před svým prvním mezinárodním závodem cítíte? Jste spokojena se svou aktuální formou, anebo je ještě něco, co byste ráda ve zbývajících dnech zlepšila?

S mojí aktuální formou jsem spokojená, ale zároveň nejsem. Jsem v tomhle taková rozpolcená. Chtěla bych být ostřejší hlavně na nohách a zakulatit ramena, což samozřejmě není práce na zbývající dny, ale pravděpodobně až na off-season. Můj úkol teď bude vypilovat pózing, který je za mě na Arnold Classic nedostačující. Ale abych se také trochu pochválila, myslím si, že na první sezónu je moje forma celkem hezká. Líbí se mi hlavně množství svalové hmoty, které je tak přibližně rozloženo tam, kde by mělo být.

Natálie Sazamová na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021

Co je Vaším ideálním cílem a jakého umístění byste sama ráda na "Arnoldu" dosáhla?

Víte, já na umístění moc myslet nechci. Samozřejmě budu ráda, když bude co nejlepší, ale jedu tam jako holka, co je uprostřed první sezóny, stoupnout si vedle ostřílených zkušených závodnic. To je takové lehce (čtěte - sakra hodně) znervózňující. Co se týče mého cíle, toho asi nikdy nedosáhnu, protože se neustále posouvá. Mým cílem je být lepší než moje minulé já a vždycky se najdou věci ke zlepšení.

Budete zde startovat jak v kategorii juniorek, tak i v kategorii žen. Myslíte si, že je v jedné z daných kategorií větší šance na úspěch a třeba medailovou pozici?

Osobně nemám vůbec tušení, ale tipla bych si, že bych mohla být úspěšnější spíše v juniorkách než v ženách, kvůli věkové hranici.

Jaké máte další plány do konce roku 2021? Máte již teď jasno, kde byste se ještě letos ráda ukázala na závodním poli?

Určitě máme s mým trenérem Ondrou Kmošťákem, který mě vysílá na Arnolda, v plánu ještě Diamond Cup v Praze a na doporučení rozhodčích ještě mistrovství světa. Vše to byl vlastně Ondrův nápad a já se občas trochu bojím, co z něj ještě vyleze. O Arnold Classic a Diamondu mluvil ještě předtím, než jsem vůbec poprvé stála na pódiu. Ondra je hrozný blázen, ale sám si vždycky dával vysoké cíle. Někdy mi přijde, že ve mě věří víc než já sama, ale já zase věřím jemu, takže nám to jde skvěle dohromady.

Vzhledem k tomu, že se jedná o Vaši první závodní sezónu jako takovou, napadá mne otázka směrem k pózingu, jelikož je to oblast, která je neodmyslitelně v rámci projevu na samotné stagi velmi důležitá, a trénink pózingu by určitě neměl být opomíjen. Jak je známo, člověk může mít formu sebelepší, ale na pódiu to nebude doceněno, když nebude mít adekvátní projev.

S tím naprosto souhlasím. My jsme pózing trénovali s Ondrou a měl opravdu originální nápady. Když jsme se po závodech bavili u jídla o pózingu a já jsem mluvila o tom, že bych se hrozně chtěla zlepšit, nabídla se nám Lenka Myslivcová, že by nám mohla pomoct, a já jsem neváhala ani chviličku! Už zítra máme první lekci. Hrozně si vážím toho, když se můžu učit od takových profíků, jako jsou Lenka s Ondrou.

Je tu někdo, komu byste v rámci příležitosti daného rozhovoru ráda poděkovala za podporu a pomoc v rámci Vaší přípravy?

Určitě moje největší poděkování směřuji svému příteli Matějovi Vaiglovi, který se mnou prochází celou mojí přípravou (a zároveň i svojí přípravou) a podporuje mě ze všech nejvíc. Moc se těším, až ho uvidím na stagi ("Arnold" i Diamond), a hlavně až ho uvidím zase pořádně najedeného. (smích) Další poděkování ráda směřuji Ondrovi, jeho přítelkyni Simče, mé nejmilejší babičce a další už jmenovat nemůžu, jinak bychom tu byli do zítra. Věřte mi ale, že bych nejraději jmenovitě poděkovala úplně každému, kdo mě jakýmkoliv způsobem (byť jen slovem) podpořil.


Sandra Ďuricová

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Prague 2020 - 6. místo v bikiny fitness žen do 172 cm
IFBB Diamond Cup Prague 2019 - 4. místo v bikiny fitness žen do 172 cm
IFBB Diamond Cup Rome 2019 - 3. místo v bikiny fitness juniorek

Sandro, co Vy a doba covidových restrikcí a omezení, kdy byly oficiálně gymy a posilovny zavřené? Jak jste se udržovala ve formě? Cvičila jste pravidelně, nebo jste dopřávala tělu více prostoru pro odpočinek?

Odpočinek se moc nekonal. I v době karantény jsem cvičila pravidelně a nenechala se tím zastavit. Sice cvičení doma s gumami se fitku nevyrovná, ale lepší něco než nic. Nedokázala bych nic nedělat, cvičení už tak nějak ke mně patří. Naštěstí jsem později měla i prostory, kde jsem mohla cvičit bez omezení, a mohla tak díky tomu zapracovat na svých slabinách, za což jsem vděčná.

Tuším, že se u Vás bude jednat o první start letošní sezóny? Je to tak?

Ano, přesně tak. Je to sice velké sousto na první start sezony, ale věřím, že vše vyjde, jak má.

Jak jste nyní spokojena se svou aktuální formou a jak se před samotným startem na Arnold Classic Europe cítíte?

100% spokojená nebudu asi nikdy, ale to zná asi každý závodník. (smích) Vidím už jen ty nedostatky, ale na to se teď s trenérem soustředíme a ladíme detaily. Každopádně už teď vím, že se bude jednat o moji životní formu, což je pro mne důležité a dávám si to vždy za cíl. Přijít zase o něco lepší. Určitě mám k těm závodům respekt vzhledem k tomu, o jakou soutěž se jedná, ale zatím se cítím dobře a nervozita se nekoná. To ale ještě možná přijde.

Vím, že se u Vás nebude jednat o první start na mezinárodním poli, loni jste například startovala na Diamond Cupu v Praze. Máte jej v plánu i letos?

Ano, bude to můj již šestý start na mezinárodním poli. Diamond Cup v Praze letos vynechám, ale těším se na jiné soutěže. (úsměv)

Na kterých soutěžích Vás tedy letos ještě uvidíme?

Po "Arnoldovi" bych ráda jela reprezentovat na mistrovství světa do Santa Susanny a poté mám v plánu ještě alespoň nějaký jeden Diamond v zahraničí. Uvidíme, ráda se rozhoduji spontánně. (úsměv)

Sandra Ďuricová na IFBB Diamond Cup Prague 2020

Je tu někdo komu byste chtěla v rámci svých dosavadních příprav poděkovat za pomoc, oporu atd.? Prostě někdo, bez koho si své dosavadní přípravy nedokážete představit anebo je Vám jasné, že by bez jeho pomoci nebyly takové, jaké třeba zatím jsou?

Chtěla bych poděkovat svému trenérovi Maurovi Coelhovi, díky němu jsem se dokázala hodně posunout. Dokáže mě "pushnout", abych byla lepší a lepší. Je pro mě oporou a vím, že ve mě věří. Dále svému nejbližšímu okolí, protože je mnohem snazší mít v přípravě někoho, o koho se můžete opřít a kdo vám fandí. Také každému, od koho mi přijde nějaká podporující zpráva nebo pochvala, vždy to potěší a nakopne to pokračovat dál.

Čtenářům bych chtěla vzkázat, aby si vždy šli za svými cíli a nečekali na vhodný čas nebo podmínky, protože ty možná nikdy nepřijdou. Život máme jen jeden a čas omezený, proto je důležité se nebát, využit ho naplno a nepromarnit čekáním.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • To jako fakt? Kulturistika do 80 kg - JEDEN závodník. Kulturistika do 90 kg - JEDEN z...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie