Reklama:

Jitka Raclavská - rozhovor před Mistrovstvím světa ve fitness 2021

5.036 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MASTERS & MS VE FITNESS & MS MUŽŮ 2021 - 4. - 7. 11. 2021, Španělsko
Češi před MS:
MS ve fitness: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video)Jitka Raclavská Veronika Vojtíšková (video)Bogdana BashtaAdéla Stonawská Jana Kawuloková (video) Zuzana Uhlířová (video)Adéla Uhrová (video)Nikola ZívalováLucie Hajduchová • Eliška Kučabová • Sabina Horáková • Alexandra Hirčová Barbora KrouželováKristýna PauříkováKarolína Hebká (video) Nela Sejtková (video) Sandra Ďuricová Kristýna BernáVeronika Skácelová Lenka Červená (video) Anna Tereza Černošková (video) Nikoleta Hricová (video) Gabriela Svobodová (video)Markéta HärtlMS mužů: Jan Pítr (video)Daniel Lochman • Petr Jach • Patrik Šerý Michal KropáčekRoman Paulík • Matěj Večerek • David Makula • Aleš Novák • MS masters: Veronika Vojtíšková (video) • Jana Cocherová • Petra Černá (video)Adéla StonawskáMartina Michálková (video) Sylvie Moocová (video)Marcela KotkováZuzana ŠíblováOlga Usova (video)Michal Sitter (video) Zbyněk Ceradský (video)Libor Voborník Pavel Forman • Petr Jach • Jiří Chládek Vladimír Semerád (video) Luděk Jiráček (video) Patrik ŠerýPavel Brožek (video)David Černý (video) • Michael Špaček • Roman Hajabáč (video) Michal Kropáček MS juniorů: Gabriela Hejná (video) Jana Kawuloková (video)Adéla Uhrová (video) • Eliška Kučabová • Martina Procházková (video) • Sabina Horáková • Veronika Skácelová Sandra Ďuricová Nikoleta Hricová (video) Anna Tereza Černošková (video) Gabriela Svobodová (video)Nela Bukačová (video) Milan Matějko (video)Václav Onderka (video)Daniel Lochman David JanatkaViet Anh Nguyen
Před MS:
nominace odlet reprezentaceharmonogram MS
Info z MS:
z místa děníkompletní výsledky s body - 7 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
Z. CeradskýL. VoborníkG. HejnáA. UhrováN. Hricová

Jitka Raclavská je více než zkušenou závodnicí, kterou na soutěžních kláních a tím i na našem webu můžete vídat už přes deset let. V tomto roce se vrací opět po několikaleté přestávce, aby na mistrovství světa, které se ve Španělsku koná ve dnech 4. - 7. listopadu, ještě vylepšila své umístění z předchozí zkušenosti z mistrovství světa v roce 2016. Kulturistika je jejím sportem číslo jedna, což Vás asi nepřekvapí, ale zkušenosti má i z dalších sportovních odvětví. Ale o tom již více v rozhovoru s touto velezkušenou závodnicí.

jménokategorie
Lucie Jakešová physique žen do 163 cm
Milena Koudelková physique žen do 163 cm
Jitka Raclavská physique žen do 163 cm
Veronika Vojtíšková physique žen do 163 cm + smíšené páry (Michal Kropáček)


Jitka Raclavská

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021 - 3. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství světa ve fitness 2016 - 11. místo ve fitness žen do 163 cm
Mistrovství Evropy žen a fitness mužů 2012 - 5. místo ve fitness žen do 163 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2012 - 1. místo ve fitness žen
Mistrovství Evropy žen a fitness mužů 2011 - 5. místo ve fitness žen do 163 cm

Jitko, vaše jméno jsem zaznamenal ve výsledkových listinách po pětileté pauze a hned jste skončila na třetím místě na republikovém šampionátu. Co vás přimělo k návratu a jak jste s výsledkem spokojena?

Takové umístění jsem opravdu nečekala. Připravovala jsem se na kategorii physique, a tak jsem předpokládala, že budu mezi bodyfitnesskami "velká". Jsem tedy nadmíru spokojená. Je to pro mě obrovské požehnání a motivace, že jsem na správné cestě.

Jitka Raclavská na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021

Vaší předposlední soutěží bylo mistrovství světa 2016 a ještě předtím mistrovství Evropy v roce 2012. Proč tak dlouhé pauzy a uvidíme vás opět až za několik dalších let?

Ty pauzy jsou dány mými pracovními povinnostmi a s tím souvisejícím psychickým-duševním rozpoložením. Co bude dál, ví jen Pán Bůh.

Zatímco dříve jste soutěžila ve fitness, tak na letošní republice to bylo bodyfitness (physique na MČR nebylo) a nyní vás čeká physique. Proč jste se rozhodla ke změně kategorie?

Kategorie fitness je mojí srdeční záležitostí. Nicméně s věkem, pracovními povinnostmi a zároveň touhou ještě závodit jsme se s trenérem Miroslavem Gottvaldem rozhodli pro změnu kategorie. Jelikož mě jen pózování nenaplňuje, tak kategorie physique byla jedinou možnou alternativou. Jestli správnou, to ať rozhodnou jiní.

Jitka Raclavská na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2012

Nebude vám chybět větší možnost tanečně-gymnastických prvků z kategorie fitness?

Jsem si plně vědoma svých omezení a možností. Na druhou stranu je pro mě kategorie physique nová výzva. Vnímám ji jako růst, posun vpřed.

I v kategorii physique je volná sestava, což předpokládám, že vzhledem k vaší sportovní minulosti bude vaše silná stránka. Jak jste s ní spokojená a kolik času vám zabrala její příprava?

Kupodivu choreografie a samotný nácvik volné sestavy mi nezabraly tolik času. Cítím se během ní pohodlně, tak snad se bude líbit rozhodčím i divákům.

Zjistil jsem o vás, že jste soutěžila i v silových disciplínách. Máte například i účast na soutěži v bench-pressu. Povězte nám o této zkušenosti.

To bylo jen takové odskočení si od fitnessu v rámci zvyšování síly. (úsměv) Zkusila jsem si svoji maximálku na benč a tím to pro mě skončilo. Považuji se za kulturní turistku (kulturistku), tak uvidíme, kam povedou mé další kroky.

Je ještě nějaká sportovní disciplína, ve které se plánujete realizovat?

Momentálně ne.

Kdy jste se rozhodla pro comeback a jaké kroky k němu vedly?

Jak říká můj trenér, jsem stále v přípravě, tudíž bych nepoužila výraz "comeback". Důležité je správné načasování.

Kolik času jste si dala na samotnou dietu? Jak snášíte dietní období, a tedy omezenější příjem?

Jelikož nejsem líná se najíst a mám ráda jídlo, z toho maminčiny buchty úplně nejvíc, tak dieta byla dlouhou dobu oříšek pro mě i pro mého trenéra, který nakonec našel cestu, která mi vyhovuje.

Chtěla byste na závěr někomu poděkovat, někoho zmínit?

Jsem nesmírně vděčná svému trenérovi, panu Miroslavu Gottvaldovi za to, že nade mnou nezlomil hůl, ale je trpělivý, vytrvalý a věrný, i když se ne vždycky držím jeho doporučení. Obrovské díky patří Muži mého života, který mi věnuje celý svůj volný čas a podporuje mě, a mým rodičům, kteří jsou vždycky po mém boku. Díky vzdávám také všem ve sboru KC Naděje, kteří se za mě modlí, a svým spolupracovníkům a nadřízeným, kteří mi vycházejí vstříc a umožňují mi dotáhnout toto úsilí do konce. Děkuji i Vám, pane Petře, že se mohu touto cestou představit, přeji Vám i Vašim čtenářům hezký a požehnaný den.

Jitka Raclavská na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie