Reklama:

Michal Kropáček - rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Europe 2021

6.217 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Druhá polovina tohoto týdne bude ve španělské Seville patřit jedenáctému ročníku mezinárodní amatérské soutěže v kulturistice a fitness Arnold Classic Europe. Na klání závodníci z mezinárodní federace IFBB změří síly v bojích až o třiatřicet IFBB Elite profesionálních karet, ale cenná s ohledem na historii závodů a jejich obsazení bude samozřejmě každá medaile. Na Pyrenejský poloostrov se poměřit síly se soupeři z nejrůznějších koutů světa vydává také početná výprava našich, včetně Michala Kropáčka, který se zde chystá o přízeň rozhodčích zabojovat v klasické kulturistice mužů do 180 cm i v klasické kulturistice masters. V souvislosti s jeho blížící se účastí na nadcházejícím klání jsme se na Michala obrátili s prosbou o rozhovor, do kterého se právě teď můžete začíst!

V klasické kulturistice se z našich na soutěži plánují představit:
jméno všechny závodníkem zamýšlené kategorie
Milan Matějko klasická kulturistika do 180 cm, games klasická kulturistika
Jakub Kolínek klasická kulturistika nad 180 cm, classic physique nad 180 cm
Vojtěch Nádeníček klasická kulturistika nad 180 cm, classic physique nad 180 cm,
games klasická kulturistika
Michal Kropáček klasická kulturistika do 180 cm, klasická kulturistika masters
Richard Bílík klasická kulturistika do 180 cm, klasická kulturistika masters,
classic physique masters
Petr Jach kulturistika mužů do 90 kg, kulturistika masters, klasická kulturistika mužů nad 180 cm, classic physique nad 180 cm, classic physique masters

Michal Kropáček

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky 2021 - 1. místo v klasické kulturistice masters
IFBB Diamond Cup Ostrava 2019 - 4. místo v klasické kulturistice mužů do 180 cm
IFBB Diamond Cup Romania 2019 - 4. místo v classic physique mužů
International Austrian Championship 2019 - 1. místo v classic physique mužů

Michale, letos se Vám na mistrovství republiky povedl parádní kousek, když jste zde vybojoval titul v klasické kulturistice masters. Vnímáte to jako svůj dosud největší sportovní úspěch?

Mistrovství republiky byl úžasný vstup do sezóny a zisk titulu je splněný sen. Sportuji už od dětství a titul v motokrosu a později v silničních motocyklech mi vždy utekl o místo nebo dvě. V kulturistice už nějaké úspěchy byly, ale zisk titulu mistra republiky je pro mě opravdový úspěch.

Jak se Vám v Kutné Hoře závodilo, jaká byla organizace a atmosféra soutěže?

Závody a jejich organizace byly skvělé. Kluci to za ty roky mají vychytané a já jsem rád, že mistrovství republiky bylo právě u nich.

Michal Kropáček na mistrovství České republiky 2021 (foto: Jakub Homolka, Ronnie.cz)

Teď je před Vámi start na Arnold Classic Europe, kde byste, tuším, měl nastoupit hned v několika kategoriích. Jaké to budou, v jaké z nich si budete věřit více a s jakými výsledky budete spokojený?

Na Arnold Classic se moc těšíme, jedeme celá rodina i s naším malým Kubíkem, tak snad i on bude takovou první velkou cestu zvládat. Startovat jsem chtěl v classic physique a klasické kulturistice masters. Bohužel program je tak poskládaný, že classic physique je v pátek a klasická kulturistika až v neděli. Tak jsme se rozhodli s trenérem Tomášem Burešem pro start jen v kategoriích klasická kulturistika do 180 cm a klasická kulturistika masters. I tak myslím, že to vše odpózovat a ukázat formu na sto procent bude pro tělo až až. (úsměv)

Máte toho už odzávoděno celkem dost, ale přesto se spoléháte na trenérskou pomoc Tomáše Bureše. Jak Vaše spolupráce probíhá? Je to pouze na dálku, anebo se vídáte na trénincích nebo při kontrole formy i osobně?

Tomáš je pro mě velkým vzorem a i přes přátelský přístup, kdy o mně ví snad téměř vše i ze soukromí nebo práce, k němu chovám obrovský respekt. Spolupracujeme spolu víc jak rok i přes čas covidu a teď ke konci přípravy se vidíme téměř každý týden na tréninku. Trénink s Tomem je vždy úplně jiný masakr. Díky tomu jsme také udělali velký kus práce na mých slabinách a posunuli se zase o kus dál.

Plánujete letos ještě i další soutěže, anebo si po Arnold Classic Europe už dopřejete oddech?

Plány jsou, určitě se chci ukázat hned týden po Arnoldu na Diamond Cupu v Praze. Také bych chtěl naši republiku reprezentovat na mistrovství světa v listopadu, tak asi mezeru vyplníme ještě nějakou soutěží. Když už příprava stála tolik úsilí, tak ať se někam podívám.

Michal Kropáček před Arnold Classic Europe 2021

Na letošní sezónu se poprvé připravujete jako táta od rodiny. Jaká je to pro Vás změna a jak se Vám daří skloubit rodinný život a kulturistiku?

Nebudu lhát, že je to vše růžové, někdy nemám dost energie a Kubík by si mě chtěl užívat naplno, ale mám podporu v manželce, která když vidí, že potřebuju klid, vezme Kubíka a jdou třeba na chvilku na procházku. Není to jednoduché, ale neměnil bych za žádnou cenu. A když pak slyším na pódiu, jak Kubík křičí táta, táta, táta, tak mám co dělat udržet slzu.

Je někdo, komu byste chtěl touto cestou poděkovat?

Poděkování všem, co si to zaslouží, je spousta. V první řadě je to celá rodina, bez nich bych si nemohl plnit sny. Pak Tomáš Bureš, za podporu, rady, porozumění, a také Vojta Koritenský, se kterým často cvičíme společně a vlastně procházíme stejnou etapou přípravy. Velkou psychickou podporou je pro mne Slávek Vinogradov, který mi dává pozitivní myšlení do někdy těžké hlavy. No a kamarádi, kteří jsou mi podporou ve slabých chvílích - Lukáš Brunclík a Miroslav Vítek. Dále potom fitka, kde jsem jako doma: Olympia Fitness, Extrifit Gym a nové fitko v Chrudimi Hammer Gym. Velké díky patří mému pracovnímu kolegovi Ivanu Shtetsovi, který mi pomáhá, jak může, abych měl dostatek prostoru pro přípravu. Bez něho bych dal tak jedny závody a musel bych věnovat čas práci. Určitě by se sem dala vepsat ještě spousta jmen, tak snad mi odpustí.




Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie