Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Veronika Skácelová a Markéta Härtl - rozhovor před MS ve fitness 2021

5.047 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MASTERS & MS VE FITNESS & MS MUŽŮ 2021 - 4. - 7. 11. 2021, Španělsko
Češi před MS:
MS ve fitness: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video)Jitka Raclavská Veronika Vojtíšková (video)Bogdana BashtaAdéla Stonawská Jana Kawuloková (video) Zuzana Uhlířová (video)Adéla Uhrová (video)Nikola ZívalováLucie Hajduchová • Eliška Kučabová • Sabina Horáková • Alexandra Hirčová Barbora KrouželováKristýna PauříkováKarolína Hebká (video) Nela Sejtková (video) Sandra Ďuricová Kristýna BernáVeronika Skácelová Lenka Červená (video) Anna Tereza Černošková (video) Nikoleta Hricová (video) Gabriela Svobodová (video)Markéta HärtlMS mužů: Jan Pítr (video)Daniel Lochman • Petr Jach • Patrik Šerý Michal KropáčekRoman Paulík • Matěj Večerek • David Makula • Aleš Novák • MS masters: Veronika Vojtíšková (video) • Jana Cocherová • Petra Černá (video)Adéla StonawskáMartina Michálková (video) Sylvie Moocová (video)Marcela KotkováZuzana ŠíblováOlga Usova (video)Michal Sitter (video) Zbyněk Ceradský (video)Libor Voborník Pavel Forman • Petr Jach • Jiří Chládek Vladimír Semerád (video) Luděk Jiráček (video) Patrik ŠerýPavel Brožek (video)David Černý (video) • Michael Špaček • Roman Hajabáč (video) Michal Kropáček MS juniorů: Gabriela Hejná (video) Jana Kawuloková (video)Adéla Uhrová (video) • Eliška Kučabová • Martina Procházková (video) • Sabina Horáková • Veronika Skácelová Sandra Ďuricová Nikoleta Hricová (video) Anna Tereza Černošková (video) Gabriela Svobodová (video)Nela Bukačová (video) Milan Matějko (video)Václav Onderka (video)Daniel Lochman David JanatkaViet Anh Nguyen
Před MS:
nominace odlet reprezentaceharmonogram MS
Info z MS:
z místa děníkompletní výsledky s body - 7 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
Z. CeradskýL. VoborníkG. HejnáA. UhrováN. Hricová

Ve španělské Santa Susanně, kde se ve dnech 4. - 7. listopadu uskuteční mistrovství světa, bude mít český reprezentační tým největší zastoupení v kategorii bikiny fitness. V dalším díle předsoutěžních rozhovorů před světovým šampionátem můžete blíže poznat jednadvacetiletou Veroniku Skácelovou, která se ke cvičení dostala díky problémům se zády. Jak se z příležitostného cvičení stane životní styl a vášeň, která vás nasměruje až na MS?

Ve druhém rozhovoru jsme pro Vás vyzpovídali Markétu Härtl, původně také "bikinu", kterou však láska k těžkým vahám přivedla do osvalenější kategorie wellness fitness. Ta jí skvěle pasuje a jen za poslední rok má na kontě několik medailových umístění na domácích soutěžích. Jak se jí bude dařit na MS?

jménokategorie
Bogdana Bashta bikiny fitness do 158 cm
Adéla Stonawská bikiny fitness do 158 cm + masters 35 - 39 let do 164 cm
Jana Kawuloková bikiny fitness do 158 cm
Zuzana Uhlířová bikiny fitness do 158 cm
Adéla Uhrová bikiny fitness do 160 cm
Nikola Zívalová bikiny fitness do 160 cm
Lucie Hajduchová bikiny fitness do 162 cm
Eliška Kučabová bikiny fitness do 164 cm
Sabina Horáková bikiny fitness do 164 cm
Alexandra Hirčová bikiny fitness do 164 cm + fit páry (Matěj Večerek)
Barbora Krouželová bikiny fitness do 169 cm
Kristýna Pauříková bikiny fitness do 169 cm
Karolína Hebká bikiny fitness do 172 cm
Nela Sejtková bikiny fitness do 172 cm
Sandra Ďuricová bikiny fitness do 172 cm
Kristýna Berná bikiny fitness nad 172 cm
Veronika Skácelová bikiny fitness nad 172 cm
Markéta Härtl wellness fitness do 158 cm
Nela Bukačová wellness fitness juniorek nad 163 cm


Veronika Skácelová

Vybrané úspěchy:

Grand Prix Brno 2021 - 3. místo v bikiny fitness nad 170 cm
Partner Cup 2021 - 3. místo v bikiny fitness nad 171 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2021 - 2. místo v bikiny fitness nad 170 cm
MČR juniorek 2020 - 2. místo v bikiny fitness juniorek nad 172 cm
MČR žen 2020 - 2. místo v bikiny fitness nad 172 cm

Veroniko, co Vás inspirovalo nejdříve k posilování a posléze k soutěžení?

Ke cvičení mě přivedla fyzioterapie někdy v letech 2015/2016, kam jsem docházela kvůli problémům se zády. Hrála jsem volejbal, tenis a věnovala se kynologii (všechno jednostranné sporty), a tak jsem si vypěstovala poměrně velké dysbalance, trpěla bolestmi zad a skoliózou. Na fyziu jsem se naučila základy cvičení (jak dýchat, jak pracovat se středem těla atp.), a protože mě to bavilo a především pomohlo od bolesti zad, tak jsem u toho zůstala. V té době, bych řekla, že začalo i to pomyslné svědění, že bych si chtěla někdy stoupnout na stage, a to svědění trvá dodnes. (smích) Metodou pokus omyl, čtením článků a sledováním videí jsem se samovzdělávala v oblasti tréninku a výživy a v maturitním ročníku jsem pak začala pracovat v jednom brněnském fitku na recepci, kde jsem postupně začala působit (a působím dodnes) i jako osobní trenérka.

Jak byste popsala svoji první soutěž a přípravu na ni? Jaký to byl pro Vás zážitek?

První soutěž nebyla zase tak dávno, vzhledem k tomu, že nyní vrcholí teprve moje druhá sezóna, tak ji mám ještě v živé paměti. Byl to samozřejmě nezapomenutelný zážitek, šla jsem naprosto bez očekávání. Nevěděla jsem, jak budu vypadat v porovnání s ostatními, s barvou, světlech a požíraná stresem. Zároveň se jednalo o MČR žen, takže jsem si byla vědoma, že konkurence bude jinde, než kdybych startovala na kondičkách. Je tedy celkem jasné, že stříbrná placka byla šok a naprosto to předčilo veškerá očekávání.

Teď, když zpětně vzpomínám na celou přípravu, tak musím říct, že to byl opravdu "laláč". (smích) Měla jsem dobrý vstupní bod do diety (bez kardia, kroků přes den tak akorát, 4 tréninky týdně, příjem 2800 kcal). Tělo krásně reagovalo a díky skvělému vedení a péči Elišky Dombkové jsem první dietou prošla tak snadno, až je mi trapné o tom mluvit. (smích) Kardio jsem měla všehovšudy dvakrát, a to až v závěrečném týdnu nějakých 10 minut na páse, a jedla jsem si jako královna. Druhá příprava už je znatelně náročnější, pořád si ale myslím, že si nemám na co stěžovat a musím být vděčná za podmínky, jaké mám nyní, protože každá další příprava bude těžší a těžší.

Na kterých partiích se Vám od loňského roku podařilo nejvíce zapracovat a kde ještě vidíte nějaké slabiny?

Ráda bych věřila, že záda a ramena, i když to ještě zdaleka není tam, kde bych si představovala. Slabinou jsou tedy stále zmíněné partie, které zaostávají za dominantnější spodní částí těla. Mým cílem je určitě zlepšit celkovou symetrii a zapracovat na šířce zad. Prostor pro zlepšení je ale všude.

Abych dorovnala alespoň částečně nepoměr mezi vrškem a spodkem těla, zvolili jsme s Eliškou úplně jinou strategii. Od MČR v září jsem kompletně změnila pózing, trénink, kardio a začala pálit svaly na nohách, zatímco jsem se snažila udržet vršek. Takový nový cíl, o kterém jsem si nikdy nemyslela, že budu mít. Nová strategie zafungovala a i přesto, že "X shape" to ještě ani zdaleka není, tak posun, byť malý, tam vidím.

Pochválila bych se ale za make-up. (smích) Není to sice partie, stále tam mám chyby a trvá mi to, ale na začátku roku byla pro mě představa, že se budu líčit sama, noční můra. Po hodinách trénování a opětovného zkoušení jsem schopná na sobě něco sesmolit a nestydět se za to. Minulý rok jsem se vždy nechávala líčit od někoho, tento rok jsem si dala předsevzetí, že se to musím naučit i sama, a to se víceméně povedlo.

Máte trému před účastí na zahraničních závodech s mezinárodní konkurencí? Jste spokojena se současnou formou?

Řekla bych, že mi to ještě pořád nějak nedochází. Momentálně mám asi největší strach z toho, že zapomenu doklady, plavky, boty, barvu, ztratím zavazadla nebo třeba nastoupím do špatného letadla. (smích) Tréma ještě bezpochyby přijde. Stejně jako na první závody jdu naprosto bez očekávání, co se týče umístění, a s respektem vůči ostatním závodnicím. Jsem si vědoma, že je na mně spousta nedostatků, na kterých je potřeba pracovat, proto bych chtěla především vidět zlepšení u sebe samé, ať už půjde o formu, pózing, make-up nebo celkový přednes. Se současnou formou v rámci možností spokojená jsem, jak jsem říkala, je na mně ještě hodně práce, a tak zůstávám nohama na zemi. Na závody se každopádně nesmírně těším a věřím, že to bude zážitek na celý život.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna? Čeho byste chtěla dosáhnout, popřípadě je tu něco, co byste chtěla vylepšit?

Ze soutěžního hlediska určitě dál sbírat zkušenosti a zlepšovat se po všech stránkách, abych v dalších letech přinesla lepší celkový "package". Zapracovat chci hlavně na svalovém rozvoji vrchní části těla, ale i na pózingu, make-upu, chůzi, obratech, výdrži v pózách, zkrátka na celkovém dojmu. Pořád se považuji v závodním světě za "bažanta", a tak věcí na vylepšení je nespočet. Po pracovní stránce bych se chtěla dál vzdělávat a zlepšovat v oblasti tréninku a výživy, abych mohla svým klientům předávat maximum, no a po stránce studijní bych ráda udělala státnice a pak pokračovala ve studiu.

Komu byste ráda v rámci svých dosavadních příprav chtěla poděkovat - sponzorům, rodině, trenérovi?

Poděkovat bych chtěla rozhodně své rodině a nejbližším, kteří se mnou trpí mé závodní výmysly. Ačkoliv se snažím, aby se jich moje příprava dotýkala a omezovala je co nejméně, tak stoprocentně to zkrátka úplně nejde. Moc si vážím všeho, co pro mě dělají, a po sezóně bych jim chtěla vrátit a oplatit všechnu tu energii a podporu.

Obrovské "Díky" patří Elišce Dombkové, mojí trenérce, bez které by nic z toho nebylo. Čím déle jsem pod jejím vedením, tím více si uvědomuji, jaké mám štěstí, že mě před dvěma lety vzala pod svá křídla. Věci, které dělá pro své svěřenkyně, jsou vysoký nadstandard, kterého si moc vážím. Navíc mi toho za ty dva roky předala mnohem více, než jen "know-how", jak udělat formu.

Nakonec bych chtěla poděkovat svým úžasným klientům a kolegům za všechnu podporu a trpělivost.


Markéta Härtl

Vybrané úspěchy:

GP Fitness Brno 2021 - 2. místo ve wellness fitness
Partner Cup 2021 - 2. místo ve wellness fitness
IFBB Diamond Cup Prague 2021 - 2. místo ve wellness fitness žen do 163 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021 - 2. místo ve wellness fitness
Mistrovství Čech mužů a žen 2021- 1. místo ve wellness fitness

Markéto, jak vzpomínáte na své úplné začátky v posilování? Co Vás k tomu vedlo?

Můj příběh začal po porodu mého syna, když jsem se necítila ve formě a začala si cvičit doma sama pro sebe, ale jako většina samouků ne zcela správně. Po roce mého amatérství jsem se rozhodla zkontaktovat mou trenérku Janu Stöckelovou, mj. dvojnásobnou mistryní světa v kulturistice, která zhodnotila mé dosavadní snažení a dala mu pod její kontrolou řád. Tzn. tréninkový plán a jídelníček. Po měsíci se mé tělo srovnalo do formy takové, že jsem byla přizvána na nominaci na ME bez jakýchkoli předešlých závodních a k tomu patřících zkušeností. (úsměv) Dopadlo to nad mé očekávání, a tak jsem letěla na ME, kde jsem se umístila na finálovém 5. místě v kategorii bikiny fitness.

Proč jste se rozhodla přejít z kategorie bikiny fitness k wellness fitness?

Co se týče tréninků, mám ráda výbušnost a těžké váhy, což bohužel nebo bohudík nejde skloubit s kategorií bikiny fitness. Kvalita a růst svalů začala mou formu měnit do více osvalené, a tak jsme se s trenérkou rozhodly přestoupit do kategorie wellness, kde již atakuji vítězné příčky. (úsměv)

Jaký je Váš cíl, kterého byste chtěla při startu v Santa Susanně ve Španělsku dosáhnout?

Už jen to, že v tak krátkém časovém úseku ve fitness se mohu účastnit MS, je pro mě velký úspěch a je mi obrovskou ctí reprezentovat ČR.

Vnímáte nějaké rozdíly mezi závody v České republice a těmi v zahraniční?

Rozdíl mezi zahraničními závody a závody v ČR mi přijde pocitově prakticky stejný. Člověk je nervózní, ať je to v zahraničí, nebo v Čechách. (úsměv)

Jaké jsou Vaše plány do budoucna? Čeho byste chtěla dosáhnout, popřípadě je tu něco, co byste chtěla vylepšit?

Protože jsem tento měsíc úspěšně absolvovala kurz trenéra a výživového poradce, tak bych se tomu chtěla věnovat v plném pracovním nasazení a předávat zkušenosti dál. I při téhle práci budu nadále pokračovat v závodění a vylepšování svých nedostatků, ale zároveň nezanedbávat svůj soukromý život.

Komu byste ráda v rámci svých dosavadních příprav chtěla poděkovat - sponzorům, rodině, trenérovi?

Touto cestou bych chtěla poděkovat jak jíž zmiňované Janě Stöckelové za její profesionalitu a lidskost a za naše společné úsilí, protože bez ní bych nedokázala to, co jsem dokázala. Zároveň též své mamince za její pomoc, a to ve všech směrech.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 15 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie