Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Nikola Zívalová a Lucie Hajduchová - rozhovory před MS ve fitness 2021

9.073 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MS MASTERS & MS VE FITNESS & MS MUŽŮ 2021 - 4. - 7. 11. 2021, Španělsko
Češi před MS:
MS ve fitness: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video)Jitka Raclavská Veronika Vojtíšková (video)Bogdana BashtaAdéla Stonawská Jana Kawuloková (video) Zuzana Uhlířová (video)Adéla Uhrová (video)Nikola ZívalováLucie Hajduchová • Eliška Kučabová • Sabina Horáková • Alexandra Hirčová Barbora KrouželováKristýna PauříkováKarolína Hebká (video) Nela Sejtková (video) Sandra Ďuricová Kristýna BernáVeronika Skácelová Lenka Červená (video) Anna Tereza Černošková (video) Nikoleta Hricová (video) Gabriela Svobodová (video)Markéta HärtlMS mužů: Jan Pítr (video)Daniel Lochman • Petr Jach • Patrik Šerý Michal KropáčekRoman Paulík • Matěj Večerek • David Makula • Aleš Novák • MS masters: Veronika Vojtíšková (video) • Jana Cocherová • Petra Černá (video)Adéla StonawskáMartina Michálková (video) Sylvie Moocová (video)Marcela KotkováZuzana ŠíblováOlga Usova (video)Michal Sitter (video) Zbyněk Ceradský (video)Libor Voborník Pavel Forman • Petr Jach • Jiří Chládek Vladimír Semerád (video) Luděk Jiráček (video) Patrik ŠerýPavel Brožek (video)David Černý (video) • Michael Špaček • Roman Hajabáč (video) Michal Kropáček MS juniorů: Gabriela Hejná (video) Jana Kawuloková (video)Adéla Uhrová (video) • Eliška Kučabová • Martina Procházková (video) • Sabina Horáková • Veronika Skácelová Sandra Ďuricová Nikoleta Hricová (video) Anna Tereza Černošková (video) Gabriela Svobodová (video)Nela Bukačová (video) Milan Matějko (video)Václav Onderka (video)Daniel Lochman David JanatkaViet Anh Nguyen
Před MS:
nominace odlet reprezentaceharmonogram MS
Info z MS:
z místa děníkompletní výsledky s body - 7 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
Z. CeradskýL. VoborníkG. HejnáA. UhrováN. Hricová

Na Mistrovství světa do Santa Susanny, které proběhne od 4. do 7. listopadu 2021, pocestuje také početná česká výprava. Vůbec nejpočetnější skupinu celé výpravy budou tvořit zástupkyně bikiny fitness, kam se počítají i závodnice Nikola Zívalová a Lucie Hajduchová. Nikola bude ve Španělsku soutěžit v kategorii bikiny fitness do 160 cm, Lucie pak v kategorii bikiny fitness do 162 cm. Oběma závodnicím přejeme při jejich startu na MS úspěch!

jménokategorie
Bogdana Bashta bikiny fitness do 158 cm
Adéla Stonawská bikiny fitness do 158 cm + masters 35 - 39 let do 164 cm
Jana Kawuloková bikiny fitness do 158 cm
Zuzana Uhlířová bikiny fitness do 158 cm
Adéla Uhrová bikiny fitness do 160 cm
Nikola Zívalová bikiny fitness do 160 cm
Lucie Hajduchová bikiny fitness do 162 cm
Eliška Kučabová bikiny fitness do 164 cm
Sabina Horáková bikiny fitness do 164 cm
Alexandra Hirčová bikiny fitness do 164 cm + fit páry (Matěj Večerek)
Barbora Krouželová bikiny fitness do 169 cm
Kristýna Pauříková bikiny fitness do 169 cm
Karolína Hebká bikiny fitness do 172 cm
Nela Sejtková bikiny fitness do 172 cm
Sandra Ďuricová bikiny fitness do 172 cm
Kristýna Berná bikiny fitness nad 172 cm
Veronika Skácelová bikiny fitness nad 172 cm


Nikola Zívalová

Vybrané úspěchy:

GP Fitness Brno 2021 - 5. místo v bikiny fitness do 163 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2020 - 4. místo v bikiny fitness do 160 cm
Partner Cup 2018 - 4. místo v bikiny fitness do 164 cm

Posilovna a cílený trénink umí s tělem udělat pravé divy, přesto dobrá genetika je nenahraditelná. Jak jste spokojená se svým genetickým potenciálem? Kde Vám bylo dáno a v čem naopak pociťujete jakýsi genetický hendikep?

Genetika, to je jedna z nejvíce diskutovaných témat ve světě fitness. Řekla bych, že já se řadím mezi průměr. Potenciál bych řekla, že mám v oblasti zad, a horší to bude v oblasti nohou.

Byla nějaká část Vašeho těla, kterou jste na sobě v době puberty neměla ráda? Jak jste s ní spokojená nyní?

V pubertě, bych řekla, mi bylo jedno, jak vypadám, neboli bylo mi to jedno do nějakých 23 let.

Trénujete pouze v posilovně, nebo máte i jiné, například outdoor tréninky?

Kromě fitka také navštěvuji studio BodyBody Anděl, kde využívám EMS systém. Trénink je založen na elektrické stimulaci svalů, která působí na svaly ve větší a silnější koncentraci a proniká do hlouběji umístěných svalů.

Pořizujete si během přípravy fotografie, abyste viděla, jak se forma vyvíjí, a měla srovnání, nebo Vám stačí pohled do zrcadla?

Fotografie určitě pořizuji, každý z nás to určitě někdy má, že si některé dny říká, že forma za nic nestojí. Fotky jsou důležité v tom, že Vám nelžou.

Se soutěžní přípravou se neoddělitelně pojí také velká disciplína v jídle. Jak se Vám ji daří dodržovat?

S jídlem jsem měla problém ze začátku v roce 2017, když jsem začala závodit. Aktuálně bych řekla, že se držím toho, že si nikdy nedám nic, co bych neměla. Je to tak lepší, jinak bych mohla mít chutě třeba na sladké.

Bikiny fitness, to nejsou jen tréninky a dieta, ale například také zajištění si správných soutěžních plavek. Odkud pochází ty Vaše?

Plavky mam od Maxbary, přijde mi, že je má krásné, precizní práce a asi nejlepší, kterou máme v Čechách. Takže mám už několikáté a jsem maximálně spokojená.

Jak jste spokojená s tím, kolik jste toho dala do přípravy? Jak disciplinovaná a důsledná jste během ní byla? A jaký nakonec vzešel z Vašeho snažení výsledek?

Spokojená nejsem nikdy a to bych řekla, že je asi dobře, protože mě to žene kupředu. (úsměv)


Lucie Hajduchová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR 2021 - 2. místo v bikiny fitness juniorek do 167 cm
Mistrovství světa 2020 - 4. místo v bikiny fitness juniorek 16 - 20 let do 166 cm
Mistrovství ČR 2020 - 3. místo v bikiny fitness juniorek do 165 cm

Pamatujete si ten moment, kdy jste poprvé viděla nějakou bikiny závodnici a řekla si, že byste chtěla vypadat jako ona? Jak dlouhá cesta k tomu vedla?

Stále na závodech potkávám slečny, které mě svými výsledky motivují na sobě pracovat. A jednoznačně bych řekla, že má cesta ještě není zdaleka u konce. Je to práce na roky, ale když si člověk užívá i ten proces, je to vlastně bonus. Snažím se porovnávat primárně se sebou z minula, nevypadat jako někdo jiný, ale jako lepší Lucka.

Kolik hodin v týdnu trávíte v posilovně nyní, krátce před závody?

Takto krátce před závody trvá můj trénink okolo 2 hodin. To ovšem zahrnuje jak silový trénink, tak aspoň základní strečink a rutinní pózing. Tréninky mám momentálně nastavené na 3+1, takže to vydá na pět až šest tréninků týdně. Každopádně v posilovně i pracuji, takže tam vlastně bydlím. (smích)

Na kterou ze svých partií jste se v aktuální přípravě nejvíce zaměřila a jste spokojená s progresem, kterého se Vám podařilo dosáhnout?

Jednoznačně byla pro mě letos velkým cílem záda. Jednak zaostávala svalově, druhak jsem je neuměla ani roztáhnout... Věřím, že jsme to posunuli v obou ohledech, a beru to jako největší letošní výhru. Já nejspíš ale nebudu úplně spokojená nikdy a s ničím.

Jaký míváte rozdíl mezi soutěžní a mimosoutěžní váhou?

Přiznám se, že se ani během soutěžní přípravy, ani mimo ni pravidelně nevážím. Odhaduji tak 3 - 5 kg, ale nikdy mě to moc nezajímalo, dokud se cítím dobře a jsem se sebou spokojená.

Kategorie bikiny fitness je také o celkovém dojmu a ženskosti. Co všechno tedy zahrnuje Vaše příprava, kromě cvičení a diety, abyste na pódiu vypadala co nejlépe?

Tady s tímto upřímně docela bojuji, nejsem stoprocentně "bikinová". Nejradši bych celý den jen třískala činkami a jedla rýži s masem. Ale už se do toho pomalinku dostávám. Přišla jsem na to, že nejlépe vypadám, když se nejlépe cítím, takže se snažím vyhýbat stresu a dobře spát. Dbám na pravidelné čištění pleti ráno a večer. Vzhledem k tomu, že jsem z Ostravy, je to opravdu třeba často.

Mimo jiné občas dojdu na fyzio, před blížícími se závody pravidelně solárkuju a týden "před" vždy stříháme a barvíme vlasy. Naštěstí mám kolem sebe spoustu skvělých lidí, kteří mi pomáhají, a jedním z nich je i Vendy, přítelkyně mého trenéra, která mě vždy krásně a velmi ochotně nalíčí.

Do jaké míry se věnujete také nácviku své prezentace na pódiu a máte někoho, kdo je Vám v tomto ohledu kritickým okem a poradcem zároveň?

Prezentaci trénuji pravidelně jednou týdně pod vedením Sylvie Moocové. Mimo to se snažím pózing trénovat vlastně každou volnou chvilku. Příprava je takové "všude s sebou tahám závodní střevíce" období. Je to něco, v čem vnímám největší prostor pro zlepšení.

Je něco, na co se po MS těšíte? Něco, čím se po soutěži odměníte?

Nebudu lhát, určitě si dám něco dobrého, poslední dobou mám ohromnou chuť na bílý rohlík s máslem a Nutellou. Obecně se ale těším na větší pohodu, která mi bude dlouhodobou odměnou, a na pravidelné výlety do kavárny se svou babičkou.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

14.01.20:03Hockey1000 - Ty ale zjevně nevidíš realitu české kulturistiky, ta nemůž..
14.01.17:04ygg - Hele, mezi skupinou `reálná šance na placku` a skupinou co..
14.01.16:44ygg - nikey ... my dva si furt nerozumíme v jedné věci. A tou je..
14.01.16:31ygg - Hockey ... tenhle argument neberu a při vší úctě je úplně ..
14.01.15:00nikey - ygg když bych takhle přemýšlela v životě bych na žádné záv..
14.01.12:40Hockey1000 - @Qubevm teď jsem to napsal tady dole ale napíšu i sem. Toh..
14.01.12:37Hockey1000 - @Ygg ty vidíš ale jen jednu část pohledu. Ta druhá je, že ..
14.01.12:10ygg - nikey ... pokud bych měl pocit, že tam jsem/budu jen do po..+1
14.01.11:28nikey - Souhlasím :) děkuji:))
14.01.11:15Qubevm - Je to samozřejmě problém svazu , že podmínky pro MS jsou n..+2
14.01.10:51Zodiak411 - Ještě doplním. Mezi posledními ve své ktg. na domácích záv..
14.01.10:43Zodiak411 - Dívám se na to stejně Luboši. Dost mě vždy udivovali závod..
14.01.10:37Zodiak411 - Dobře :) Trošku to na mě tak působilo, tak jsem se na to c..
14.01.10:35Humanic145 - Já si myslím, že každý by měl být dostatečně sebekritický ..-1
14.01.10:29nikey - Zodiak411 lidi ne nenarážím na nikoho z komentářů :)+1
14.01.10:21Zodiak411 - Proč mám pocit, že zkoušíš narážet na mě? :) Pokud ano, ta..
14.01.09:02nikey - Ygg souhlasím, proč ne, když by někdo přišel a řekl pojď ..
13.01.17:56Humanic145 - ygg něco podobného jsem chtěl napsat, ale ty jsi to sepsal..
13.01.17:51ygg - Otázkou je, co mu to může po sportovní stránce přinést. A ..+1
13.01.17:40ygg - Tady prostě žije pár lidí v představě, nebo možná ve vzpom..+1
13.01.15:20nikey - Postupové klíč je finále na mčech nebo republice to jsem s..+2
13.01.15:15Hockey1000 - To ale žiješ o 10 let zpátky. Pravidla, kdo může a nemůže ..
13.01.15:10Humanic145 - neřekl bych, že je to zlo ale selský rozum. Smím se zeptat..
13.01.11:04nikey - Díky za názory ale tolik zla jsem fakt nečekala ;)
31.10.06:07Zodiak411 - Není nějak neobvyklé, že lidé, kteří se sotva umístili na ..
30.10.23:20ygg - Někdo je zase alergický na to, že někdo, kdo nic nedokázal..
30.10.20:44Sárinka.S - Jak pro koho, třeba Ty bys tam šels bez diety, a na někoho..-3
30.10.18:38Marczus - Když máš peníze na výlet do Španělska, tak na formě příliš..+1
30.10.16:21Qubevm - Trosku nechápu proč se na MS derou holky co nedokážou získ..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie