Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Alexandra Hirčová a Kristýna Pauříková - rozhovory před MS ve fitness 2021

4.329 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MS MASTERS & MS VE FITNESS & MS MUŽŮ 2021 - 4. - 7. 11. 2021, Španělsko
Češi před MS:
MS ve fitness: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video)Jitka Raclavská Veronika Vojtíšková (video)Bogdana BashtaAdéla Stonawská Jana Kawuloková (video) Zuzana Uhlířová (video)Adéla Uhrová (video)Nikola ZívalováLucie Hajduchová • Eliška Kučabová • Sabina Horáková • Alexandra Hirčová Barbora KrouželováKristýna PauříkováKarolína Hebká (video) Nela Sejtková (video) Sandra Ďuricová Kristýna BernáVeronika Skácelová Lenka Červená (video) Anna Tereza Černošková (video) Nikoleta Hricová (video) Gabriela Svobodová (video)Markéta HärtlMS mužů: Jan Pítr (video)Daniel Lochman • Petr Jach • Patrik Šerý Michal KropáčekRoman Paulík • Matěj Večerek • David Makula • Aleš Novák • MS masters: Veronika Vojtíšková (video) • Jana Cocherová • Petra Černá (video)Adéla StonawskáMartina Michálková (video) Sylvie Moocová (video)Marcela KotkováZuzana ŠíblováOlga Usova (video)Michal Sitter (video) Zbyněk Ceradský (video)Libor Voborník Pavel Forman • Petr Jach • Jiří Chládek Vladimír Semerád (video) Luděk Jiráček (video) Patrik ŠerýPavel Brožek (video)David Černý (video) • Michael Špaček • Roman Hajabáč (video) Michal Kropáček MS juniorů: Gabriela Hejná (video) Jana Kawuloková (video)Adéla Uhrová (video) • Eliška Kučabová • Martina Procházková (video) • Sabina Horáková • Veronika Skácelová Sandra Ďuricová Nikoleta Hricová (video) Anna Tereza Černošková (video) Gabriela Svobodová (video)Nela Bukačová (video) Milan Matějko (video)Václav Onderka (video)Daniel Lochman David JanatkaViet Anh Nguyen
Před MS:
nominace odlet reprezentaceharmonogram MS
Info z MS:
z místa děníkompletní výsledky s body - 7 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
Z. CeradskýL. VoborníkG. HejnáA. UhrováN. Hricová

Pokračujeme s dalšími rozhovory s českými závodnicemi v bikiny fitness, které míří na MS v Santa Susanně, které se koná ve dnech 4. - 7. listopadu. Ve hře je možnost zisku celkem 62 Elite Pro karet rozdělených mezi kategorie. Dnes Vás čekají předsoutěžní rozhovory s Alexandrou Hirčovou a Kristýnou Pauříkovou. Podaří se těmto dvěma svěřenkyním Elišky Dombkové získat některý z cenných kovů?

Alexandra Hirčová musela vzhledem ke covidové situaci svoji přípravu na závody již dvakrát přerušit, na závodní prkna se tedy postavila naposledy v roce 2019. V současné době se připravuje na mistrovství světa, kde i přes obrovskou konkurenci doufá, že nastoupí s ještě lepší formou než dřív. Kristýna Pauříková závodí v kategorii bikiny fitness již třetím rokem a stihla už startovat na devíti závodech, kde získala úctyhodný počet výborných umístění i absolutních vítězství. Jak se ona cítí před MS v Santa Susanně?

jménokategorie
Bogdana Bashta bikiny fitness do 158 cm
Adéla Stonawská bikiny fitness do 158 cm + masters 35 - 39 let do 164 cm
Jana Kawuloková bikiny fitness do 158 cm
Zuzana Uhlířová bikiny fitness do 158 cm
Adéla Uhrová bikiny fitness do 160 cm
Nikola Zívalová bikiny fitness do 160 cm
Lucie Hajduchová bikiny fitness do 162 cm
Eliška Kučabová bikiny fitness do 164 cm
Sabina Horáková bikiny fitness do 164 cm
Alexandra Hirčová bikiny fitness do 164 cm + fit páry (Matěj Večerek)
Barbora Krouželová bikiny fitness do 169 cm
Kristýna Pauříková bikiny fitness do 169 cm
Karolína Hebká bikiny fitness do 172 cm
Nela Sejtková bikiny fitness do 172 cm
Sandra Ďuricová bikiny fitness do 172 cm
Kristýna Berná bikiny fitness nad 172 cm
Veronika Skácelová bikiny fitness nad 172 cm
Markéta Härtl wellness fitness do 158 cm
Nela Bukačová wellness fitness juniorek nad 163 cm


Alexandra Hirčová

Vybrané úspěchy:

Grand Prix PEPA Opava 2021 - 3. místo v bikiny fitness žen do 166 cm
Mistrovství České republiky 2019 - 3. místo v bikiny fitness juniorek do 164 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2019 - 2. místo v bikiny fitness juniorek do 164 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2019 - 4. místo v bikiny fitness žen do 165 cm

Alexandro, kdy jste začala s posilovnou jako takovou? Dělala jste předtím i nějaký jiný sport?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz! Cvičit ve fitku jsem začala v roce 2016, ale v té době to bylo spíše příležitostně. Teprve od roku 2017 jsem posilovnu začala navštěvovat pravidelně. Ano, jiný sport jsem dělala. Byla jsem hyperaktivní dítě a rodiče mě odmalička vedli ke sportu. Už ve školce jsem byla neposeda, a abych vybila energii, tak mě mamča přihlásila do taneční školy, kde jsem se učila latinsko-americké tance. Po pár měsících mi trenéři našli partnera, se kterým jsme se účastnili soutěží. Docela nám to šlo. (úsměv) Sbírali jsme potřebné body a finále a téměř raketovou rychlostí postupovali vpřed. Postupně jsem se protančila až do nejvyšší taneční mezinárodní třídy. Bohužel přišly zdravotní komplikace s kolenem a taneční partner mi utekl do Prahy za prací. Abych se udržela ve formě, tak jsem začala pravidelně cvičit, po pár měsících jsem na sobě začala vnímat změny a to mě neskutečně bavilo.

Kdy jste se rozhodla, že zkusíte závodit? Jak se změnil Váš přístup k tréninku i trénink samotný?

V roce 2019 jsem se poprvé postavila na soutěžní prkna v kategorii bikiny fitness, což mi dost připomínalo atmosféru, která byla i na tanečních soutěžích. A tréninky? Zpočátku jsem chodila cvičit se spolužákem z vysoké, který mi ukázal provedení různých cviků. Bavilo mě doma sledovat i různá videa o cvičení, následně jsem se vše snažila aplikovat do svých tréninků. Rozdělila jsem si tréninky na partie a začala cvičit více silově.

Máte svého trenéra, nebo si tréninky sestavujete sama?

Někdy v roce 2018 jsem oslovila Elišku Dombkovou, se kterou spolupracuji dodnes. Nejprve to byly společné tréninky, následně příprava na soutěž. Je to skvělá trenérka a kamarádka! Lepšího trenéra jsem si nemohla přát.

Co je v celé přípravě pro Vás nejobtížnější?

Čas. Skloubit všechny mé aktivity dohromady je někdy náročné. Stále se ještě okrajově věnuji tanci a vedu taneční kurzy pro střední školy, pracuji, trénuji, denně si vařím, a taky se snažím najít si čas na své nejbližší - rodinu a přátele. A málem bych zapomněla… ještě kardio, kterého je v mé soutěžní přípravě dost. (smích) Nicméně musím poděkovat také svým kolegům a kolegyním v práci, že to se mnou zvládají (flexibilní pracovní doba, vůně tresky v kanceláři…) a snaží se mi vyjít vstříc ve všech ohledech.

Jaké jsou Vaše plány do budoucna? Čeho byste chtěla dosáhnout, popřípadě je tu něco, co byste chtěla vylepšit?

Zastávám názor, že není třeba příliš plánovat. Co se má stát, se stane. A čeho bych chtěla dosáhnout? Být v životě stále šťastná, mít fajn práci, super lidi kolem sebe, a když se dostaví nějaký úspěch, tak to bude skvělé. Vylepšit je vždy co! (úsměv) Takže od všeho trochu.

Komu byste ráda v rámci svých dosavadních příprav chtěla poděkovat - sponzorům, rodině, trenérovi?

Poděkování si rozhodně zaslouží má trenérka Eliška, rodina, přátelé, kolegové a taky můj sparing parťák, který se mnou prožívá celou mou letošní přípravu. Určitě bych ráda poděkovala i majitelům opavských fitness center, ve kterých trénuji, a to konkrétně D-fitness a Fitness Pepa. Příště třeba poděkuji i nějakému sponzorovi! (úsměv) Děkuji také Ronnie.cz za oslovení k rozhovoru, velmi mne to potěšilo.


Kristýna Pauříková

Vybrané úspěchy:

Partner Cup 2021 - 1. místo v bikiny fitness do 171 cm + absolutní vítězství
Mistrovství ČR 2021 - 2. místo v bikiny fitness do 170 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2021 - 1. místo v bikiny fitness do 170 cm
Mistrovství ČR 2020 - 1. místo v bikiny fitness do 170 cm

Kristýno, v kategorii bikiny fitness závodíte již od roku 2019. Na které závody nejraději vzpomínáte? A jakého výsledku si ceníte nejvíce?

Na které závody nejraději vzpomínám? Musím říct, že na všechny. Každý z nich měl něco do sebe. Pokud bych měla ale některé z nich vypíchnout, byly to úplně ty první v roce 2019. Ze tří závodů jsem vyhrála úplně všechny, včetně absolutek. Tohle jsem si rok po porodu nedokázala představit ani v těch nejbláznivějších snech. (úsměv) Následoval rok poté, 2020, kdy jsem se stala mistryní ČR, a to jsem teda pěkně oplakala. (úsměv) Každého výsledku si nesmírně vážím.

V hodnocení je kromě formy důležitá i prezentace a pózování. Jak si to užíváte na pódiu, je to pro Vás náročné, máte z toho stres nebo trému?

Prezentace pro mě není vůbec žádný stres. Naopak. Na pódiu se cítím jako ryba ve vodě. (úsměv) Odmalička jsem vystupovala před diváky, ať už to byl aerobik, folklor, nebo tanec. Moc si to užívám. Pravdou ale taky je, že bych pózing měla trénovat častěji, protože stát někdy v jedné póze x minut je fakt záhul a ten na MS zajisté bude. (smích)

Lišila se něčím letošní příprava od těch z předchozích let?

Každá příprava je trošku jiná. Nejen každý rok, ale i každé závody zkoušíme s trenérkou Eliškou Dombkovou jiné postupy. Ona je proste machr ve svém oboru. Vždycky přesně ví, kde ubrat, kde přidat. Nechávám to zcela na ní, protože jak mi asi každý závodník potvrdí, cizí oko lépe vidí. My v té hlavě před závody toho máme dost... jen ten mozek občas chybí. (smích)

Jaké jsou Vaše plány do budoucna? Čeho byste chtěla dosáhnout, popřípadě je tu něco, co byste chtěla vylepšit?

Plány do budoucna jsou asi stejné jako u většiny. Momentálně se soustředím na svůj nejvýznamnější start na MS, kde bych si přála co nejlepší umístění. Příští rok se plánujeme zaměřit na Arnolda, možná na Evropu, a hlavně i na mezinárodní scénu, kde je mým snem získat profi kartu. No, snílek jsem velký. (smích) Ale čas kvapí, roky ubíhají, a tak není čas ztrácet čas. Co se týče vylepšení, vždycky je co zlepšovat a to mě na tom baví nejvíc.

Co Vás osobně na tomto sportu nejvíce naplňuje?

Na celém tomhle sportu mě naplňuje a hlavně motivuje to, jak se dokáže tělo díky své pevné vůli měnit před očima. Miluju překonávat své limity, miluju dosahovat všech svých cílů a potom, když za tu dřinu dostanete medaili na krk, to už je jen velká spoušť emocí, vděku a další kopanec kupředu.

Komu byste ráda v rámci svých dosavadních příprav chtěla poděkovat - sponzorům, rodině, trenérovi?

Poděkovat bych chtěla rozhodně svému synkovi (já mu to dám za par let přečíst), jak to se mnou zvládá, protože je mým jediným parťákem ve fitku, a to téměř od narození. Teď už je to velký tříleťák a sleduje každé závody on-line na TV. (úsměv) Dál samozřejmě mému muži a rodině, kteří jsou mi velkou oporou a největšími fanoušky! Poděkování si samozřejmě zaslouží Eliška, která je mi tím best of best trenérem, ale i kamarádkou. Jsem nesmírně pyšná, že rostu pod jejími křídly. No a v neposlední řadě také panu Podškubkovi, za jehož oddíl závodím. Je to srdcař a ví, jak je tento sport finančně náročný, proto se mi snaží pomáhat ze všech sil.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie