Reklama:

David Janatka - rozhovor před Arnold Classic Europe 2021

5.058 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Arnold Classic Europe je oblíbenou mezinárodní soutěží, na kterou tradičně míří spousta českých závodníků. Ani letos tomu nebude jinak a podle našich informací se jich ve dnech 17. - 19. září ve španělské Seville představí více než pětadvacet. Jak je zvykem, naše medailové naděje se Vám budeme snažit ještě před soutěží představit a můžete se tak těšit na množství tréninkových videí i rozhovorů. V tomto článku najdete přehled našich závodníků, kteří spojí své okamžiky na pódiu s některou z mužských kategorií physique, a zástupce budeme mít jak mezi juniory, tak mezi dospělými chlapy a závodníky masters.

Rozhovorový kolotoč tentokrát roztočíme s juniorem Davidem Janatkou, který už má zkušenosti z domácích pohárových i mistrovských soutěží a jako junior už si několikrát vyzkoušel také tvrdou konkurenci mezi muži. Arnold Classic Europe pro něj bude první velkou zahraniční soutěží a odlétá na něj jako aktuální juniorský vicemistr republiky!

Na rozhovor Lukáše Červeného, který se představí v osvalenější kategorii muscular physique, se můžete těšit v dalších dnech. Petra Růžičku jsme pro Vás natočili již na začátku diety a můžete se ním seznámit prostřednictvím jeho tréninku ramen a paží, který v dubnu absolvoval se svým kolegou z Target Teamu Janem Hrázským. Ještě čerstvější je společný trénink Romana Hajabáče a Vojty Koritenského, kteří spolu před pár dny odjeli hrudník a tricepsy. Jak to oblíbenému kulturistovi ladilo s ostříleným "fyzíkem"?

jménokategorie
David Janatka physique juniorů 16 - 23 let
Petr Růžička physique mužů do 173 cm
Roman Hajabáč physique mužů masters 45 - 49 let
Lukáš Červený muscular physique

David Janatka

Vybrané úspěchy:

Mistrovství České republiky mužů a žen 2021 - 6. místo ve physique mužů nad 182 cm
IFBB Diamond Cup Ostrava 2021 - 2. místo ve physique juniorů
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2021 - 2. místo ve physique juniorů nad 181 cm

Davide, co Vy a doba covidových restrikcí a omezení? Jak jste se v dané době sám udržoval ve formě? Cvičil jste i v této pro nás sportovce nelehké době pravidelně, nebo jste dopřával tělu více odpočinku?

Začal bych asi tím, že doba karantény pro mě byla paradoxně asi úplně nejlepší. Domů jsem si pořídil veškeré vybavení pro základní trénink, a tak jsem mohl trénovat pravidelně, jako kdyby bylo fitko stále otevřené. Školu jsem měl z domova online, a proto jsem měl spoustu času na regeneraci, která přinesla nové svalové přírůstky. Po nějaké době se mi podařilo sehnat kontakt na majitele plně vybaveného fitka, kam jsem mohl chodit sám, a na 100 % se soustředit na přípravu. Myslím si, že v tomto období jsem trénoval dokonce tvrději než předtím. Cvičil jsem s motivací, že zrovna já mám to štěstí, že můžu být ve špičkově vybavené posilovně i v době lockdownu, když ostatní nemohou.

Máte za sebou start na mistrovství ČR. Bral jste danou soutěž jako možnost rozjezdu a vyzkoušení si pódia před blížícím se startem na Arnold Classic Europe?

Ano, na MČR jsem letos startoval, a to jak v juniorech, tak i v mužích. Mistrovství juniorů byla moje první letošní soutěž a s výsledkem jsem byl naprosto spokojený. V dospělé kategorii to však bylo už o něco horší. Nepovažoval jsem to za neúspěch, protože původně MČR juniorů mělo být moje jediná letošní soutěž. Poté jsem ještě přemýšlel nad účastí na MS. O účasti na Arnold Classic jsem popravdě začal uvažovat teprve před pár dny. To, že jsem se tak nakonec rozhodl, bylo naprosto spontánní. Velký podíl na tom má můj kamarád Matěj Vaigl, který zde také bude soutěžit, ale v kategorii classic physique.

David Janatka na Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2021

Jak jste momentálně spokojen se svou aktuální formou a co byste případně rád ještě do startu na zmiňované soutěži Arnold Classic Europe zlepšil či změnil?

Přijde mi, že žádný závodník není nikdy spokojený se svou formou a já to mám úplně stejně. Forma se zlepšuje a myslím si, že to bude stát za to. Ale momentálně to ještě není ono. Rád bych na Arnold Classic přišel co nejkvalitnější a s co nejmenším množstvím vody v podkoží.

Jaké máte dále plány do konce roku 2021? Máte již jasně stanoveno, kde byste rád do konce roku ještě startoval?

Do konce tohoto roku už plánuji jen jeden start, a to na již zmiňovaném mistrovství světa, které se bude konat začátkem listopadu v Santa Susanně ve Španělsku, a poté bych chtěl postupně přejít do objemové fáze.

Arnold Classic nebude Vaší úplně první soutěží, kde se potkáte s mezinárodní konkurencí, jelikož máte za sebou starty na Diamond Cupu. Přesto se jedná o velmi velký závod a soutěž, která si nese své jméno a určitou historii. Jak se před blížícím se startem na dané soutěži a jejím pódiu cítíte?

Ano, máte pravdu, jedná se o velmi prestižní soutěž, ale musím říct že nejsem nějak víc nervózní než před národními soutěžemi. Jedu soutěžit do své věkové kategorie, takže konkurence by měla být odpovídající a věřím, že budu velmi dobře připravený. Myslím, že se nemám čeho bát, soutěž si užiju, jak jen to půjde.

David Janatka po zisku stříbrné medaile ve physique juniorů na IFBB Diamond Cupu Ostrava 2021

Co Vás osobně vedlo k začátkům sportu kulturistiky a fitness na závodní úrovni? Jak vzpomínáte na své začátky? A proč jste se tenkrát rozhodl zrovna pro kategorii physique?

Tento sport mě odmalička fascinoval. Vždy jsem jako malý snil o tom, že budu chodit do posilovny, zvedat činky a budu mít svaly. Nikdy by mě však nenapadlo, že jednoho dne budu soutěžit. To, že budu soutěžit, mě napadlo až potom, co mi začínalo připadat, že jsem na to dostatečně osvalený. A právě tohle by mohla být ta cesta, jak se posouvat dále. Když jsem se rozhodoval, v jaké kategorii budu soutěžit, tak mi připadalo, že se sem budu stavbou těla hodit nejvíce. Pořád se mi tato kategorie hodně libí, ale v budoucnu bych rád přestoupil do kategorie classic physique.

Je tu někdo, komu byste chtěl v rámci svých dosavadních příprav poděkovat za pomoc, oporu atd.? Prostě někdo, bez koho si své dosavadní přípravy nedokážete představit anebo se domníváte, že by bez jeho podpory nebyly takové, jaké třeba zatím jsou?

Popravdě musím říct, že není moc lidí, co by mě opravdu podporovalo. Samozřejmě jsem neskutečně vděčný svým rodičům, kteří mi pomáhají finančně, protože jsem stále student a nemám zaměstnání. Platí mi jídlo, startovné a občas i nějaké suplementy. Bohužel to s mými rodiči ale není tak, že by mě chtěli podporovat v tomto sportu, ale snaží se mě podporovat v tom, na čem mi záleží. Kulturistika jako taková se jim nelíbí a mají z toho především strach. Určitě bych měl také poděkovat své teď již bývalé přítelkyni, která mi pomáhala s pózováním, na soutěžích mě vždy líčila a dříve jsme spolu i trénovali. Ten, bez koho bych si přípravu asi nedokázal představit, je můj dobrý kamarád a bývalý spolužák Tomáš. On sám sice nikdy nesoutěžil a kulturistice se nevěnoval, ale to, co dělá, tak dělá naprosto naplno, a vždy, když bylo potřeba, tak mě dokázal psychicky hodně podpořit. To právě on je ten člověk, kterému volám hned poté, co slezu ze stage, a říkám mu, jak jsem dopadl.

David Janatka na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie