Reklama:

Eva Budina a Kristýna Berná - rozhovory před Arnold Classic Europe 2021

5.502 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Na prestižní amatérské soutěži Arnold Classic Europe 2021, která se koná ve dnech 17. - 19. září ve španělské Seville, se chystá startovat také 26 závodníků a závodnic z Česka. Nejpočetnější zastoupení budeme mít v kategorii bikiny fitness, kde se představí hned 8 Češek.

V tomto článku se můžete prostřednictvím rozhovorů blíže seznámit s Evou Budinou, která má už letos za sebou úspěšnou obhajobu titulu vicemistryně republiky v bikiny fitness masters, a Kristýnou Bernou, které se loni na "Arnoldu" fantasticky dařilo a odnesla si umístění v první pětce jak v juniorkách, tak mezi ženami.

Za Denisou Kubcovou (dříve Grassingerovou) a Natálií Myslíkovou jsme nedávno zavítali s kamerou a můžete si tak připomenout jejich tréninková videa. V dalších dnech Vám přineseme rozhovory také s Petrou Zvoníčkovou, Natálií Sazamovou, Sandrou Ďuricovou a Barborou Krouželovou.

jménokategorie
Petra Zvoníčková bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm + žen nad 172 cm
Natálie Sazamová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm + žen nad 172 cm
Sandra Ďuricová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm
Barbora Krouželová bikiny fitness žen do 169 cm
Denisa Kubcová bikiny fitness žen do 169 cm
Eva Budina bikiny fitness žen do 172 cm + masters nad 164 cm
Natálie Myslíková bikiny fitness žen nad 172 cm
Kristýna Berná bikiny fitness žen nad 172 cm

Eva Budina

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021 - 2. místo v bikiny fitness masters
IFBB Diamond Cup Ostrava 2021 - 3. místo v bikiny fitness masters
Extrifit pohár ČR 2021 - 1. místo v bikiny fitness masters
Extrifit pohár ČR 2021 - 2. místo v bikiny fitness žen nad 168 cm
Fitness Mania Classic 4 - 2. místo v bikiny fitness masters

Evo, letos jste si naplánovala soutěže v jarní i podzimní části sezóny. Jak zvládáte závody takhle po sobě bez přestávky?

Jsem na to zvyklá už od roku 2018, kdy jsem začala závodit. Vždy jsem objela všechny soutěže, co byly vypsané, a podle finančních možností i co nejvíce mezinárodních. Potřebuju neustálý režim a cíl, takže přestávky nepotřebuju, a hlavně by mi to chybělo.

Jak sama vnímáte rozdíly mezi závody v České republice a těmi zahraničními?

Pokud se nebudeme bavit o finanční stránce, kde je mnohonásobně větší startovné a náklady spojené s cestováním, tak je určitě obrovský rozdíl v celé atmosféře soutěže. Největší rozdíl je asi stage a většinou i zázemí pro závodníky. Celkově to vnímám spíše jako dovolenou. Jsou to dvě věci, co mám ráda, cestování a soutěžení. Takhle můžu dělat obojí najednou, podívám se na nová místa, získám plno nových zážitků, a když to k tomu ještě cinkne, tak to nemá chybu. (úsměv)

Eva Budina na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021

Co Vás bude letos po Arnold Classic čekat dalšího?

Po Arnoldu mám v plánu Diamond Cup v Praze, který je hned necelý týden po návratu. Bude to můj už třetí start na této soutěži a musím říct, že je to jednoznačně nejhezčí soutěž, která se u nás pořádá. Další soutěž měla být Fitness Mania, ale bohužel byla zrušena, takže se ještě uvidí, co dál.

Máte už plány i na nejbližší jarní sezónu 2022?

Jarní sezónu určitě opět nevynechám, jen se ještě rozmýšlím nad určitými změnami, takže to si zatím nechám pro sebe.

Eva Budina na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021

V jednom rozhovoru jste zmínila, že Vás příprava budoucích bikin baví snad i více než příprava vlastní. Chystáte v tuhle chvíli někoho na závody, popřípadě potěšily Vás v nedávné době Vaše svěřenkyně svými úspěchy?

Ne, že by mě bavila víc, ale spíš u svých svěřenkyň víc vnímám ten progres než u sebe, protože k sobě jsem strašně kritická a neustále nespokojená. Teď na podzimní sezónu chystám šest holčin. Se třemi půjdeme na pohárové soutěže a další tři půjdou na kondiční. Co se týče nedávných úspěchů, tak nám bohužel doba moc nepřála a podzimní sezóna kondičních soutěží, na které jsme se chystaly, byla zrušena. Přesto jsme to nevzdaly a v domácích podmínkách se dvěma zkusily pohárové soutěže teď na jaře a získaly 2. a 4. místo. Takže jsem na ně moc pyšná!

Eva Budina na Arnold Classic Europe 2020

Svoji soutěžní přípravu si plánujete sama, nebo máte někoho, kdo Vám s ní pomáhá?

Připravuju se převážně sama, ale pokaždé mám nad sebou nějaký dohled, potřebuju někoho, kdo bude objektivní, řekne mi svůj názor a poradí mi, když je potřeba. Sama sebe vnímám hrozně kriticky a dělám chyby, které vytýkám svým svěřenkyním, aniž bych si to uvědomovala, takže bez pomoci to prostě nejde, i když má člověk spousty zkušeností a ví, co má dělat. S přípravou mi tedy pomáhá Tomáš Bureš, kterému děkuju, že se mě ujal.

Na jarním Diamondu v Ostravě jste byla třetí, na Extrifit poháru první, s jakými očekáváními jedete na Arnold Classic?

Strašně ráda bych si alespoň obhájila loňské 3. místo v masters a v ženách bych chtěla určitě finále, takže snad se zadaří. Forma je určitě o kus lepší než loni, tak uvidíme, jaká bude konkurence.


Kristýna Berná

Vybrané úspěchy:

Arnold Classic Europe 2020 - 3. místo v bikiny fitness juniorek
Arnold Classic Europe 2020 - 4. místo v bikiny fitness žen nad 172 cm
Mistrovství světa 2020 - 2. místo v bikiny fitness žen nad 172 cm
Mistrovství světa juniorů 2020 - 4. místo v bikiny fitness juniorek nad 166 cm

Kristýno, Vy jste na Arnold Classic soutěžila už vloni. Lišila se něčím letošní příprava od té loňské?

Zdravím všechny fanoušky fitness a čtenáře Ronnie.cz. Pro mě je každá příprava svým způsobem úplně jiná. Letošní přípravu díkybohu tolik neovlivnila vládní nařízení a mohla jsem plně využívat po celou dobu domovské fitko Olympia Fitness Hostivař. Dále letošní přípravu ovlivnila i změna práce, která ale přinesla pozitiva a vhodnější podmínky pro přípravu. Co se týká nějakého dietního postupu v jídle, byl víceméně stejný jako předešlé roky. Proč měnit něco, co funguje. (úsměv)

Jaké máte pro letošní rok ambice? Co byste vnímala jako úspěch a jaké umístění by Vás naopak zklamalo?

Hlavním cílem je pro mě přijít lepší než minulý rok. Samozřejmě jedu na Arnolda s vědomím že jsem se minulý rok umístila v první top 5, tudíž bych i letos ráda tento úspěch zopakovala, ne-li ještě vylepšila. A rozhodně o to budu bojovat.

Kristýna Berná na Arnold Classic Europe 2020

V bikiny fitness závodíte již pátým rokem. Na které závody nejraději vzpomínáte? A jakého výsledku si ceníte nejvíce?

Velmi zapeklitá otázka. Asi se nedá jasně říci, který závod byl pro mě ten nejkrásnější, jelikož každý přinesl plno nových zážitků a zkušeností. Ale asi budu vždy nejraději vzpomínat na své první kondiční závody v Ostravě, které se mnou prožíval trenér i jeho úžasná snoubenka. Co se týká výsledku, kterého si nejvíc cením, rozhodně 2. místo na Mistrovství světa žen 2020. To byl totiž výsledek, který u mě absolutně nikdo tou dobou neočekával.

V hodnocení bikiny fitness je kromě formy důležitá i prezentace a pózování. Jak vnímáte tuto součást závodů, je to pro Vás náročné?

Bikiny fitness je v tomto ohledu velmi komplexní kategorie. Hodiny dřiny ve fitku, hodiny času trávené na kardiu prostě nestačí. Pózing je v této kategorii na stagi velmi zásadní a kolikrát i alfou a omegou v rozhodování poroty. Sama s pózingem bojuji od raných začátků. Ale troufám si říci, že se sezónu od sezóny vyvíjím a zlepšuji i v této dovednosti.

Kristýna Berná na Arnold Classic Europe 2020

V jednom rozhovoru jste zmínila, že jste celoročně striktní v jídle a dodržujete na 100 % režim. Jaké zdravé potraviny jsou Vaše oblíbené a kterými si tento režim zpříjemňujete?

Ano, v jídle jsem velice striktní, tento sport si to jednoduše vyžaduje. Ve svém režimu nemám potřebu dělat změny, když jsem v off-season, nebo si ho nějak zásadně něčím zpříjemňovat. Jediné, co se mění, je množství jídla. Skladba je stále stejná - vejce, Klatovské kuřecí, vločky, rýže, brambory, oříšky a sem tam nějaké ovoce.

Nevadí mi stereotyp a nemám tedy potřebu vymýšlet nesmysly. Jídlo je pro mě požitek, i když to je 3x denně kuře s rýží a každé ráno ke snídani vejce. Jídlo je pro mě především palivo, takže je pro mě důležité jeho využití při tréninku a pro tělo.

Pomáhal Vám někdo se soutěžní přípravou? Je někdo, komu byste chtěla poděkovat?

S celou přípravou mi opět pomáhal můj trenér Jan Turek, za což mu jsem nesmírně vděčná, jelikož se díky němu a naší společné práci stále posouvám. Dále bych hrozně moc chtěla poděkovat Davidu Bednáři a jeho firmě Klatovské kuřecí, která mě celou přípravu podporuje a zásobuje kuřecím masem naprosto prvotřídní kvality. A nesmírně si této spolupráce vážím. A také bych hrozně ráda poděkovala Olympia Fitness Hostivař za super zázemí a prostory, kde jsem mohla po celou dobu trénovat.

Kristýna Berná na Arnold Classic Europe 2020Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie