Reklama:

Viet Anh Nguyen - rozhovor před Mistrovstvím světa juniorů 2021

5.483 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MASTERS & MS VE FITNESS & MS MUŽŮ 2021 - 4. - 7. 11. 2021, Španělsko
Češi před MS:
MS ve fitness: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video)Jitka Raclavská Veronika Vojtíšková (video)Bogdana BashtaAdéla Stonawská Jana Kawuloková (video) Zuzana Uhlířová (video)Adéla Uhrová (video)Nikola ZívalováLucie Hajduchová • Eliška Kučabová • Sabina Horáková • Alexandra Hirčová Barbora KrouželováKristýna PauříkováKarolína Hebká (video) Nela Sejtková (video) Sandra Ďuricová Kristýna BernáVeronika Skácelová Lenka Červená (video) Anna Tereza Černošková (video) Nikoleta Hricová (video) Gabriela Svobodová (video)Markéta HärtlMS mužů: Jan Pítr (video)Daniel Lochman • Petr Jach • Patrik Šerý Michal KropáčekRoman Paulík • Matěj Večerek • David Makula • Aleš Novák • MS masters: Veronika Vojtíšková (video) • Jana Cocherová • Petra Černá (video)Adéla StonawskáMartina Michálková (video) Sylvie Moocová (video)Marcela KotkováZuzana ŠíblováOlga Usova (video)Michal Sitter (video) Zbyněk Ceradský (video)Libor Voborník Pavel Forman • Petr Jach • Jiří Chládek Vladimír Semerád (video) Luděk Jiráček (video) Patrik ŠerýPavel Brožek (video)David Černý (video) • Michael Špaček • Roman Hajabáč (video) Michal Kropáček MS juniorů: Gabriela Hejná (video) Jana Kawuloková (video)Adéla Uhrová (video) • Eliška Kučabová • Martina Procházková (video) • Sabina Horáková • Veronika Skácelová Sandra Ďuricová Nikoleta Hricová (video) Anna Tereza Černošková (video) Gabriela Svobodová (video)Nela Bukačová (video) Milan Matějko (video)Václav Onderka (video)Daniel Lochman David JanatkaViet Anh Nguyen
Před MS:
nominace odlet reprezentaceharmonogram MS
Info z MS:
z místa děníkompletní výsledky s body - 7 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
Z. CeradskýL. VoborníkG. HejnáA. UhrováN. Hricová

Široká ramena, kulaté svaly a úzký pas. To jsou zbraně, se kterými bude na mistrovství světa již brzy útočit náš respondent Nugy. Sportovec, který díky kategorii i charakteristickým brýlím někomu připomene vietnamskou obdobu Aleše Lamky v začátcích jeho kariéry. Po úspěších na tuzemských kolbištích, ověnčený třemi cennými kovy, se vydává poprvé soutěžit za naše hranice a cíl si vybral ten nejvyšší, který lze mezi amatéry zdolat. Proto držme tomuto sympaťákovi z Liberce pěsti.

Letošní mistrovství světa, které v sobě zahrnuje šampionát mužů, závodníků masters a kategorií fitness, se koná ve španělské Santa Susanně ve dnech 4. - 7. listopadu 2021.

jménokategorie
David Janatka classic physique juniorů 16 - 20 let
Viet Ang Nguyen classic physique juniorů 21 - 23 let


Viet Anh Nguyen

Vybrané úspěchy:

Extrifit pohár ČR 2021 - 1. místo ve physique mužů
Beautiful and Strong 2019 - 3. místo ve physique mužů do 178 cm
Partner Cup 2019 - 2. místo ve physique mužů do 174 cm

Nugy, je to tvůj první rozhovor pro náš web, mohl by ses nám představit?


Viet Anh Nguyen na Extrifit poháru ČR 2021
Jmenuji se Nguyen Viet Anh, ale všichni mi říkají Nugy, je to tak pro všechny jednodušší. Je mi 24 let a narodil jsem se tady v Čechách, jinak jsem původem z Vietnamu. Bydlím v Liberci, na severu Čech a cvičím od druhého ročníku na střední škole, což je teď sedm let. Reálně cvičím ale tak 4 roky, protože mezi tím bylo dost přestávek. Začal jsem cvičit, protože mi už odmalička říkali, že nikdy nevyrostu (do výšky), tak jsem se chtěl alespoň nějak odlišit od ostatních vrstevníků. A podařilo se.

Máš trenéra, popřípadě někoho, s kým přípravu konzultuješ, nebo se připravuješ sám?

Ano, na závody mě připravuje a stará se o mě Robert Smutný.

Letos za sebou máš mnoho týdnů a měsíců v dietě. Jak to snášíš a jak to snáší tvé okolí?

Dietu si myslím že zvládám většinou v klidu, jak se říká, hlavní je se z toho nepos*at, samozřejmě se ale objeví den, kdy se na to celé chci vykašlat a na žádné závody nejít. Ale naštěstí tu je právě to okolí, které si na to po pár závodech zvyklo, a teď mi dávají podporu jako nikdo! A pak je tu můj spolubydlící a zároveň můj sparing, který si ze mě často dělá srandu a dělá naschvály. (smích) Podpora od něj je ale také neskutečná. A jsem za něj a za všechny, kteří mě podporují, strašně vděčný a nedám na ně dopustit.

Je pro tebe náročnější objemová fáze, kdy toho musíš hodně ujíst, nebo dieta, kdy zase jídlo škrtíš?

Všichni, co mě znají, by ti na tuhle otázku odpověděli jednou větou: "Nugyho se neptej, jestli si dá, ale kolik si dá." Jsem strašný žrout, a kdybych mohl, tak jen spím, jím a cvičím. Samozřejmě bych ještě strávil nějaký čas s nejbližšími, ale pointa je, že mi jídlo nedělá problém. Jediný problém mám snad v extrémních vedrech, a proto nejspíš závodím na podzim. Vyjde to i krásně na Vánoce, kdy si zase můžu užít svátky.

Letos jsi už závodil v květnu, další start tě čeká o půl roku později. Jaký byl průběh přípravy mezi těmito dvěma vrcholy?

Šel jsem do objemu a znova pak do diety. Mám to teď za pár a jsem si sám jistý, že i za ten krátký čas jsme to posunuli o level výš.

Viet Anh Nguyen na Extrifit poháru ČR 2021

Jak moc na krev v dietě musíš jít? Popiš nám svůj stravovací a tréninkový plán.

Skoro vždy, když začínám dietu, tak nemám vidět "břišáky", a motivuje mě to k tomu, abych se na sebe zase mohl dívat do zrcadla s tím, že to už nějak vypadá. Takže podle toho mám "hlad" po formě a začnu být trošku maniak na čísla a větší narcis. Makra řeším jednoduše. Gramáž sacharidů a tuků jde postupně dolů a bílkoviny zůstávají většinou stejně, ale záleží na tom, jak tělo reaguje. Když to jde moc pomalu, tak ubereme víc, a když moc rychle, tak zas malinko navýšíme. Klasika. Takže všechno záleží na tom, kolik máme času. Kardio se snažím jezdit pravidelně nezávisle na fázi kolem alespoň dvaceti minut denně. Při závěrečné fázi diety jezdím 45 - 60 minut, záleží na tom… občas přestanu vnímat a jedu i hodinu a půl. To je jen v rámci jednoho tréninku, ostatní aktivity zatím nepočítám.

Ukončíš po světovém šampionátu sezónu, nebo máš v plánu další závody?

Určitě nemám v plánu tenhle rok skončit, chci udělat show ve svém "hoodu" na závodech v Liberci, které jsou 4. prosince, a doufám, že tam přijde co nejvíc lidí, protože se na to neskutečně těším. Už jen kvůli tomu, že tam budu mít skoro všechny své blízké.

Co tvé dlouhodobé plány spojené s tímto sportem? Máš nějaké vytyčené vyšší cíle?

Dlouhodobé plány určitě mám, cítím že je to na dobré cestě, a mám neskutečnou podporu jak ze strany své polovičky, tak přátel. Snad jako každý v tomto sportu bych jednou chtěl stát na pódiu Mr. Olympia.

Viet Anh Nguyen na Beautiful and Strong 2019

Z tvého instagramového účtu je vidět, že často a rád cestuješ. Jak to máš se stravováním na cestách v zahraničí? Chystáš si jídlo, nebo flexibilně řešíš jídlo v restauracích, či úplně vypneš počítání živin a užíváš si tamní dobroty?

Ano, velmi rád cestuju! S kamarády jsme začali takovou tradici, kdy navštívíme v létě alespoň na týden nějakou zem v Evropě, v lepším případě je těch zemí více. Stravování řeším podle toho, jestli se připravuju na závody nebo ne. Jelikož jsem teď druhou sezónu závodil na podzim, tak jsem se jídlo snažil co nejvíce přiblížit tomu, jako bych byl doma a dodržoval režim. Co si budeme… ne vždy jsem to vydržel, ale snažím se v hlavě počítat makra a přiblížit se ke svému cíli.

Máš nějaké oblíbené závodníky?

Oblíbené závodníky určitě mám. Například Andrei Deiu', Ryan J. Terry, Chris Bumstead, Brandon Harding, Lee Junho a Lu Chen Hui.

Chtěl bys na závěr někomu poděkovat nebo někoho zmínit?

Na závěr bych chtěl poděkovat svému trenérovi za to, co všechno pro mě dělá a obětuje. Posilovně Fitmexx v Liberci. Svému sparingu za každodenní motivaci. Své přítelkyni, která se o mě stará, je mi vždy oporou a má se mnou trpělivosti jako snad nikdo, a svým kamarádům za jejich neskutečnou podporu.

Viet Anh Nguyen - aktuální foto z přípravy
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 49 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie