Reklama:

Libor Voborník - rozhovor a aktuální forma před MS masters 2021

8.779 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MASTERS & MS VE FITNESS & MS MUŽŮ 2021 - 4. - 7. 11. 2021, Španělsko
Češi před MS:
MS ve fitness: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video)Jitka Raclavská Veronika Vojtíšková (video)Bogdana BashtaAdéla Stonawská Jana Kawuloková (video) Zuzana Uhlířová (video)Adéla Uhrová (video)Nikola ZívalováLucie Hajduchová • Eliška Kučabová • Sabina Horáková • Alexandra Hirčová Barbora KrouželováKristýna PauříkováKarolína Hebká (video) Nela Sejtková (video) Sandra Ďuricová Kristýna BernáVeronika Skácelová Lenka Červená (video) Anna Tereza Černošková (video) Nikoleta Hricová (video) Gabriela Svobodová (video)Markéta HärtlMS mužů: Jan Pítr (video)Daniel Lochman • Petr Jach • Patrik Šerý Michal KropáčekRoman Paulík • Matěj Večerek • David Makula • Aleš Novák • MS masters: Veronika Vojtíšková (video) • Jana Cocherová • Petra Černá (video)Adéla StonawskáMartina Michálková (video) Sylvie Moocová (video)Marcela KotkováZuzana ŠíblováOlga Usova (video)Michal Sitter (video) Zbyněk Ceradský (video)Libor Voborník Pavel Forman • Petr Jach • Jiří Chládek Vladimír Semerád (video) Luděk Jiráček (video) Patrik ŠerýPavel Brožek (video)David Černý (video) • Michael Špaček • Roman Hajabáč (video) Michal Kropáček MS juniorů: Gabriela Hejná (video) Jana Kawuloková (video)Adéla Uhrová (video) • Eliška Kučabová • Martina Procházková (video) • Sabina Horáková • Veronika Skácelová Sandra Ďuricová Nikoleta Hricová (video) Anna Tereza Černošková (video) Gabriela Svobodová (video)Nela Bukačová (video) Milan Matějko (video)Václav Onderka (video)Daniel Lochman David JanatkaViet Anh Nguyen
Před MS:
nominace odlet reprezentaceharmonogram MS
Info z MS:
z místa děníkompletní výsledky s body - 7 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
Z. CeradskýL. VoborníkG. HejnáA. UhrováN. Hricová

Dny 3. až 7. listopadu ve španělské Santa Susanně budou patřit letošnímu supermistrovství Evropy mezinárodní federace IFBB. Podle materiálů zveřejněných zmíněnou organizací by se zde naráz mělo odehrát Mistrovství světa v kulturistice, Mistrovství světa ve fitness, Mistrovství světa juniorů i Mistrovství světa masters a celkově by se události mělo podle očekávání pořadatelů zúčastnit více než 1500 sportovců z více než stovky zemí světa. V roce, kdy si mezinárodní federace IFBB připomíná 75 let od svého vzniku, by se tak mělo jednat o dosud největší akci v její historii! Nemalou měrou k tomu přispěje také opravdu početná česká reprezentační výprava, jejímž členům se v posledních týdnech věnujeme, ať už formou tréninkových videí, nebo předsoutěžních rozhovorů. Dnes pro Vás máme interview s Liborem Voborníkem, který se ve Španělsku chystá závodit v kulturistice masters od 45 do 49 let nad 90 kg.

Na MS masters 2021 se v kulturistických kategoriích plánují představit:
jméno všechny závodníkem zamýšlené kategorie
Michal Sitter kulturistika masters od 40 do 44 let nad 90 kg
Zbyněk Ceradský kulturistika masters od 45 do 49 let do 90 kg,
classic physique masters od 45 do 49 let
Libor Voborník kulturistika masters od 45 do 49 let nad 90 kg
Pavel Forman kulturistika masters od 50 do 54 let nad 80 kg
Jiří Chládek kulturistika masters od 50 do 54 let nad 80 kg
Petr Jach kulturistika masters od 50 do 54 let nad 80 kg,
klasická kulturistika masters nad 50 let,
classic physique masters nad 50 let
Vladimír Semerád kulturistika masters nad 60 let
Luděk Jiráček klasická kulturistika masters od 40 do 44 let
Patrik Šerý klasická kulturistika masters od 45 do 49 let
Pavel Brožek klasická kulturistika masters nad 50 let,
classic physique masters nad 50 let
David Černý games klasická kulturistika masters

Libor Voborník

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Hungary 2019 - absolutní vítězství v kulturistice mužů
Mistrovství Evropy 2019 - 2. místo v kulturistice masters od 40 do 44 let nad 90 kg
Mistrovství České republiky 2019 - 1. místo v kulturistice masters od 40 do 49 let
Mistrovství světa NABBA 2007 - 2. místo v kulturistice mužů nad 179 cm
Mistrovství Čech 1999 - 1. místo v kulturistice mužů nad 90 kg

Libore, předloni jste na Diamond Cupu v Maďarsku vybojoval absolutní vítězství a díky němu získal šanci zamířit mezi profesionály mezinárodní federace IFBB. Zvažoval jste to? A proč jste se nakonec rozhodl, že letos budete závodit opět v konkurenci amatérů, byť na té nejvyšší úrovni?

Ano, o kartu jsem i požádal, ale nevyužil ji a nechal se reamaterizovat. Loňská sezóna de facto nebyla kvůli covidu a nechal jsem si opravit meniskus. No a jelikož letos závodím pravděpodobně naposledy, rozhodl jsem se na konec kariéry, dá-li se tak to mé občasné šaškování v plavkách honosně nazvat, (úsměv) pro cíl v podobě dobrého umístění na mistrovství světa raději než pro účast ve dvou profi závodech.

Je před Vámi start na mistrovství světa ve Španělsku, kde byste se měl představit v pro Vás nové věkové kategorii od 45 do 49 let. Může pro Vás být to, že se budete nacházet blíže dolnímu věkovému limitu kategorie určitou výhodou?

Určitě by to výhoda být měla, i když kdo ví, jaká bude konkurence. Předloni jsem byl v kategorii do 40 do 44 let nejstarší. Tak letos mezi nejmladšími ve své kategorii, uvidíme.

S jakým výsledkem budete spokojený?

Určitě bych rád medaili, ale to si povíme potom, jak to dopadlo. (úsměv)

Mistrovství světa by letos i s prezentací mělo být pětidenní, Vy byste měl mít pravděpodobně odzávoděno už ve čtvrtek. Plánujete v Santa Susanně zůstat až do konce šampionátu?

Ano, odletím s výpravou v pondělí. Nejsem velký cestovatel a samotnému by se mi ani nechtělo.

Lubor Voborník 11 dnů před Mistrovstvím světa masters 2021

Necelé dva týdny před závody jste vážil 120 kg. Kolik očekáváte, že to bude na pódiu, a bude tam v hmotnosti nějaký rozdíl proti roku 2019?

Ano, to platí i týden před závody - 120 kg. Uvidíme, jak vyjde stažení vody a nacukrování, ale mělo by to být o něco těžší, řekněme 1 - 2 kg, která přibyla na vrchní části těla. V roce 2019 jsem navážil 114,4 kg.

S věkem a lety tvrdých tréninků se tělo může asi už docela ozývat. V pauze mezi minulými závody a letošním mistrovstvím světa jste musel na operaci kolena. Jak se Vám trénuje? Musíte si dávat při tréninku na něco větší pozor než před lety?

Ano, meniskus by nebyl až takový problém, ale v koleni je artróza a to je důvod, proč se připravuji naposledy. Takže jedu ještě menší váhy na kvadricepsy než v minulosti, spíš pomaleji, trochu stop pauzy a kontrakce. Hamstringy celkem bez omezení. Naštěstí moje nohy jsou na tom geneticky tak dobře, že by to neměl být až takový problém, i kdyby byly malinko menší než v minulosti. Jinak občas nějaká šlacha, loket apod., ale to není nic vážného. Jde o běžné problémy, se kterými si poradím. Dlouhodobě mám problémy s již operovaným ramenem, ale našel jsem si výborné fyzio cviky, zlepšil pohyblivost a tím omezil bolest. Takže funguje výborně, v rámci možností. Je to paradox, 20 let bojuju s ulcerózní kolitidou, mám za sebou spoustu narkóz. Teď je stav již stabilizovaný, i když mám životní omezení. Zlobí mě již operované rameno a skončím kvůli kolenu, když nohy dostávaly nejmenší zátěž z celého těla. Ale to je holt život, je mi taky už 46...

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě mým sponzorům. V první řadě výrobci doplňků výživy, společnosti Vigor. Hlavně proteinů spotřebuju opravdu dost, nechci si trávení přetěžovat velkým množstvím masa a tuhé stravy i kvůli svým chronickým zdravotním komplikacím. A jejich kvalita mi hodně pomáhá. Nedám dopustit na předtréninkovku Wake Up! a před závody spotřebuji také dost BCAA i spalovače Thermo. Musím ještě jednou vyzdvihnout kvalitu a vstřícnost firmy, velice děkuji! Dále spektru soukromých sponzorů, skládajícímu se převážně z kamarádů a klientů. Alprim s.r.o. - David Šolc , Gois s.r.o. - Petr Gois, Autodoprava Roman Svatoň , Turbíny.cz - Marcel Pavel, Krám s.r.o. - Roman Kocourek. Dále kamarádům a zároveň svěřencům, kteří mi pomáhají občas s tréninky a pózingem, Bohumilu Ševcovi a Petru Kovářovi a hlavnímu poradci Richardovi.


Libor Voborník 11 dnů před Mistrovstvím světa masters 2021
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.11.09:14soichiro - Libor vypada vyborne , konec kariery by me teda vubec nena..+1
02.11.12:02Mikuc - To vypadá sakra dobře!+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie