Reklama:

Barbora Krouželová - rozhovor před Arnold Classic Europe 2021

5.361 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2021 - 17. - 19. 09. 2021, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Petra ZvoníčkováSandra ĎuricováNatálie SazamováBarbora Krouželová Denisa Kubcová (Grassingerová) (video)Eva BudinaNatálie Myslíková (video)Kristýna Bernábodyfitness: Simona Šimánová (video)physique: Lucie Jakešová (video)Milena Koudelková (video)Milan MatějkoDavid Janatka Petr Růžička (video)Roman Hajabáč (video)classic: Igor Kútik • Matěj Vaigl muscular: Lukáš Červený kulturistika: Jaroslav Jeníček (video) • Petr Jach • Jan Fobl (video)David Bednář (video) klasika: Jakub Kolínek • Vojtěch Nádeníček (video)Michal KropáčekRichard Bílík
ELITE PRO před ACE: Tomáš KašparJiří Čermák (video)Vojtěch KoritenskýPavel Koukal (video) Martin Dráb • Lumír Štefek • Petr Bílek Tereza Linhartová Veronika Zemanová Jakub Kolínek
Před Arnold Classic Europe:
nominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
Info z Arnold Classic Europe:
z místa děníkompletní výsledky s body - 9 medailí!
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Bikiny fitness je nejméně osvalenou kategorií, kterou můžeme na soutěžních pódiích pod světly reflektorů vidět, ale příprava na závody je vždy náročná, a pokud se spojí s nesprávnými či drastickými postupy, může v ženském těle narušit křehkou rovnováhu. Své zkušenosti s tím má i Barbora Krouželová, které se ale podařilo i díky tradiční medicíně vše napravit, a po loňském návratu po pětileté soutěžní pauze dokazuje, že parádní formu je možné mít i s ohledem na zdraví a bez spoléhání se na rady některých koučů, o kterých bohužel až zpětně zjistíte, že bývalo lepší se jim obloukem vyhnout.

Báře se letos na soutěžích daří opravdu skvěle a důkazem jsou tři medaile, které posbírala na GP PEPA Opava, mistrovství Čech i mistrovství České republiky. Na radu rozhodčích se rozhodla poprvé vyzkoušet i velkou zahraniční soutěž, a tak ji už o víkendu uvidíme na prestižním Arnold Classic Europe. Víc už Vám o ní prozrazovat nebudeme, níže najdete celý rozhovor s touto sympatickou závodnicí.

Bikiny fitnessky budou mít v naší výpravě na Arnold Classic nejsilnější zastoupení a s ostatními závodnicemi se můžete blíže seznámit prostřednictvím tabulky s odkazy na jejich rozhovory či videa níže.

jménokategorie
Petra Zvoníčková bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm + žen nad 172 cm
Natálie Sazamová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm + žen nad 172 cm
Sandra Ďuricová bikiny fitness juniorek 16 - 23 let nad 164 cm
Barbora Krouželová bikiny fitness žen do 169 cm
Denisa Kubcová bikiny fitness žen do 169 cm
Eva Budina bikiny fitness žen do 172 cm + masters nad 164 cm
Natálie Myslíková bikiny fitness žen nad 172 cm
Kristýna Berná bikiny fitness žen nad 172 cm

Barbora Krouželová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021 - 3. místo v bikiny fitness do 170 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2021 - 2. místo v bikiny fitness do 170 cm
Grand Prix PEPA Opava 2021 - 2. místo v bikiny fitness do 170 cm
Partner Cup 2020 - 5. místo v bikiny fitness do 170 cm

Barboro, můžete nám v krátkosti shrnout Vaši soutěžní historii? Pokud se nepletu, je v ní delší soutěžní pauza. Co Vás k ní vedlo, a hlavně, co Vás vedlo pak k návratu na pódia?

Ano, vrátila jsem se po 5 letech minulý rok na podzim, jen kvůli covidu jsem stihla pouze dva závody (první start Partner Cup - 5. místo, mezinárodní Grand Prix PEPA Opava - 2. místo). Tenhle rok jsem startovala zatím na mistrovství Čech (2. místo) a mistrovství ČR (3. místo). Úplně první soutěží ve fitness bylo Fitness Models 2014 pro bývalý časopis FITNESS. Tehdy jsem cvičila teprve dva měsíce a z 53 žen z celé ČR jsem se umístila na 7. místě. Rok nato (2015) jsem startovala na mistrovství Čech ještě za juniorky a postoupila na republiku. Na obou závodech jsem skončila na 5. místě. V tu dobu jsem byla v úplných začátcích a začala se o jídlo a cvičení teprve zajímat. Po závodech jsem cítila, že ty přípravy nejsou úplně nejlepší, nesouhlasila jsem s postupy přípravy a cítila, že je to cesta, kterou jít nechci. K závodům jsem si ale vytvořila vztah, a tak jsem šla ještě v listopadu 2015 na Beautiful and Strong, už pod jiným trenérem, tam jsem se umístila na 3. místě. Poté moje závodění skončilo, měla jsem práci, která nešla moc skloubit se závodními přípravami, a vlivem právě špatných příprav, které jsem vycítila naštěstí včas, jsem zjistila, že moje tělo není úplně v pořádku. Přišla jsem i o svalovou hmotu, kterou jsem budovala, a 2 roky se z toho dostávala. Pomohla mi až čínská medicína (bylinky) a akupunktura v pražské klinice China Care plus správná výživa. V prvotních přípravách jsem byla vedena jíst strašně málo a mnoho lidí si neuvědomuje, že je to naopak může poškodit. Svému trenérovi byste měli věřit, ale zároveň mít i zdravý rozum a vědět, kde jsou vaše hranice. Neznalost ale nechává člověka věřit, že trenér by měl vědět, co dělá, a ne vždy tomu tak je, to mohu potvrdit nejen z vlastní zkušenosti, ale i od lidí, kteří za mnou přijdou s prosbou, zda jim nepomohu, že někde dělají chybu, a dojdeme ke stejným závěrům, ke kterým jsem v začátcích byla vedena já. Během té pětileté pauzy jsem se naučila jíst, vnímat své tělo, pozorovat, co na mě jak působí, a taky se nadále školila a vzdělávala. I proto jsem se teď dokázala na soutěže připravit sama - bez extrémů včetně posledního týdne před závodem. Proč? Bikiny mají být o ženskosti, ne o extrémech a toho jsem se chtěla držet i přesto, že se trendy v bikiny kategorii neustále mění.

Arnold Classic Europe bude Vaše první soutěží v zahraničí? Proč padla Vaše volba zrovna na tuto soutěž, která patří mezi ty vůbec nejprestižnější, ale i co se konkurence týče nejnáročnější?

Ano, bude to má první soutěž v zahraničí. Plánovaná volba to vůbec nebyla a hlavně jsem to vůbec nečekala. Věděla jsem, že chci po republice na nějaké mezinárodní závody, ale že to bude zrovna "Arnold"? Na to bych ani v nejmenším nepomyslela. Vím, že mám stále slabiny, na kterých je třeba zapracovat, a tohle je pro mě dost velká výzva. Volba padla, až když jsem na mistrovství Čech slezla z pódia a přišla za mnou Lída Čížová (rozhodčí) a řekla mi, ať přemýšlím o "Arnoldovi" a mistrovství světa. Nevěřila jsem. Čas na rozmyšlenou ale moc nebyl, byly poslední dny do registrace. Řekla jsem si, že taková šance už se mi nemusí naskytnout. Ti, co tu šanci třeba mají, se rozhodují kvůli financím. Když vás ale nic netíží, formu máte taky, nominací projdete, kdo by to zahodil? Tady mi jde už o ten zážitek a posunutí formy dál, nejde mi o samotný závod. Je mi ctí reprezentovat český tým a i tak vím, že dám do toho vše, abych vyšla s co nejlepší možnou formou.

Lišila se nějak Vaše příprava oproti předchozím závodům?

Ano, letošní příprava probíhala úplně jinak, a to právě tím, že jsem se připravovala sama. Vloni jsem jezdila na kontroly za Veronikou Zemanovou, která mi korigovala makra a hlídala formu, tréninky a sestavování jídla už jsem jela sama. Věděla jsem, že jsem schopna se připravit, ale vystoupit po 5 letech - nemít k sobě ji, tak si myslím, že na to ještě nemám, a ona mě přesvědčovala, že tam závodní ambice pořád jsou. Byla to náhoda, přijela jsem za ní vlastně na pózing kvůli svým klientkám, přece jen se za 5 let pravidla změnila. Tak jsem ji tedy poprosila, jestli mi tu přípravu nepohlídá, že si na to sama netroufnu po takové době. Měla to se mnou ale těžší, protože kvůli špatným zkušenostem z minulosti jsem jí často říkala, co bych já udělala jinak, a ona se mi pod to podepsat nechtěla, což se dá pochopit, je to profík. Nakonec jsme se vždy domluvily a vím, že mě připravila, jak nejlépe mohla, a já i s formou u ní byla spokojená.

Já už vlastně letos soutěžit nechtěla, mám i osobní život a je spoustu plánů, ale přítel za mnou přišel a řekl: "Kdy jindy, když ne ještě teď?" Tohle byl impuls a hned druhý den už jsem začala. Když si něco nasadím do hlavy, tak už jedu, bez ohledu na to, jak moc náročné to je. Momentálně pracuji už přes 2,5 roku jako osobní trenér plus online ohledně výživy, ve fitness jsem byla po covidu opět od rána do večera, plný stav klientely a dát to vše dohromady s mojí přípravou byl pro mě oříšek. Jakmile jsem to ale rozjela, tak už jsem jen hledala cestu, jak to zvládnout. Chtěla jsem to dokončit a zároveň neomezovat své klienty, přece jen je to práce, co mě živí, a moji klienti a klientky jsou pro mě priorita, mnohdy i víc než já samotná, ale i tak jsem se snažila mít rovnováhu.

Jak Vaše příprava probíhala a jak ji hodnotíte ve smyslu, co se Vám povedlo a co zvažujete pro příště třeba dělat jinak?

Asi do března až dubna jsem v nouzovém stavu neměla přístup do fitness, takže jsem cvičila pouze s váhami, které jsem měla k dispozici, a chodila na workout hřiště. Já sama se specializuji na různá zaměření ve cvičení, a tak pro mě svět neskončil tím, že jsem nemohla cvičit na strojích. V tom jsem cítila velké plus, že kromě práce mě to neomezilo, i když jsem mohla mít progres o další level dál, ale bohužel. O to víc mě překvapilo, do jaké formy jsem se za tak krátkou chvíli dokázala dostat. Zahájila jsem start přípravy asi na konci června a v srpnu už stála na Čechách se stříbrem, což je pro mě samotnou vítězství. Jídlo - celý rok se stravuji intuitivně, nic si nepočítám a nic neřeším. Jakmile zahájím ale start, nastavím si makra a jedu. Hlavu mám nastavenou tak, že vím, proč to dělám, a nejsem typ, co by se kvůli jídlu stresoval. Během příprav nemám ani žádné chutě. Svým klientkám vždy říkám, že pokud jsou makra nastavená dobře a následně do celého dne dobře rozložena, tak ty chutě být ani nemusí. S dobře nastavenou mentalitou. Nebála jsem se ale zajít občas s přítelem do restaurace nebo s kamarádkou na dobrou snídani. Hlídala jsem si InBody a věděla, kdy mohu a kdy už ne. Jedu všechno čistě, nepotřebuji ani žádné náhražky nebo zero produkty a to je pro mě ideální stav, kdy hlava i tělo funguje. A jídla se i tak dají chutně připravit.

Tréninky jsem ale od zahájení startu jela tvrdě až do konce. Co bych udělala jinak - nic. Nedělám extrémy, držím se svého, za formu se stydět nemusím, a tak není třeba hledat jiné cesty. Určitě bych ale ráda nabrala na svalové hmotě, protože tím se určitě na pódiu liším. Na druhou stranu vždy záleží, kdo s vámi na pódiu stojí, viz teď, kdy jsem byla s dívkami, co x závodů po sobě vyhrávají zlato. Nebo nedávná Malta. Nikdy nevíte, kdo tam s vámi bude stát a vše se může otočit. Rusky jsou dle mého jedny z nejlepších závodnic, a přitom jsou také drobné a víc ženské. Pro mě je důležité zachovat symetrii, na které jsem sama makala, a dle Verči Zemanové mám na ní nahnáno. Mít svalové tonusy, a přitom zůstat nadále ženská - ne tvrdá.

S jakým očekáváním odjíždíte na Arnold Classic Europe? Jaké umístění máte v hlavě jako nejvyšší metu a co by naopak bylo zklamáním?

Nejezdím soutěžit s očekáváním. Jezdím soutěžit s tím, že jdu prezentovat sebe, svoji práci se svým tělem, s nejlepší možnou formou, kterou jsem schopna předvést. Na každých závodech jsem zatím byla ve finálové top 6 a vždy jsem doufala, že finále neztratím. Tady si ale nebudu nic nalhávat, Arnold Classic Europe je dost prestižní soutěž, a i kdybych třeba z 30 žen byla někde v polovině, byl by to pro mě úspěch, přece jen se postavím mezi světové závodnice. Být ale ve finále s co nejlepším umístěním je sen, o který budu bojovat. Mě těší to, že jsem se nominovala, a už jen to, že tam pojedu s čistou hlavou (formou), čistě připravená, je pro mě meta sama o sobě.

Kdo Vám pomáhal se soutěžní přípravou a nebo celkově, komu byste chtěla poděkovat?

Letos mi s přípravou nepomáhal nikdo, každopádně za prvotní nakopnutí děkuji svému příteli, který mě v tom podporuje a fandí. Často mi říká, že je na mě pyšný. On sám je ve svém oboru velmi úspěšný a podporujeme se navzájem. Také bych chtěla poděkovat kamarádce, která je tu pro mě každý soutěžní den, udělá mi ten nejpečlivější nátěr, jezdí se mnou po soutěžích, a i když máme každá jiný život, víme, že tu pro sebe jsme. Domovskému fitness Thor a Fitness Hulk za možnost přípravy u nich. Firmě Profi řasy Fair Lashes (profirasy.cz) děkuji za zaslání celé zásoby řas různých druhů s magnetickými tekutými očními linkami, které mohu využít na každý závodní den.

Zmínit musím i Veroniku Zemanovou, protože nebýt jí, tak by ten start po 5 letech snad ani nezačal. Zvolila jsem si ji, protože snad jako naše jediná profi závodí každou sezónu několik závodů po sobě. Vím, že to pro tělo musí být zátěž, a ona pořád jede. Tím mě to usvědčilo, že ona sama musí vědět, co dělá, a musím říct, že ani ona se mnou do žádných extrémů nešla. Sama za mnou i letos na Čechách přiběhla a chválila formu, i když jsem letos zahájila přípravy už sama. Byla pak ochotná mě vzít i na pózing a konzultaci ohledně "Arnolda" a MS, dala mi nějaké tipy, uvedla mě do reality, co každá soutěž obnáší, a já tak mohla dopředu vědět, s jakým očekáváním tam jít. Sama mi ale soutěž schválila, že je to neskutečný zážitek, a já už se na tu atmosféru moc těším.

Ale hlavní poděkování patří pro King´s Casino, jedno z největších kasin s největším poker roomem v Evropě, které mě narychlo zasponzorovalo na samotný závod Arnold Classic Europe a ulehčilo mi tak náklady spojené se závoděním.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 5 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie