Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Gabriela Hejná - rozhovor po mistrovství Evropy 2020

7.734 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2020 - 17. - 20. 9. 2020, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Olga NehasilováNatálie Myslíková (video)Markéta Härtl (video) Andrea Šantrůčková (video)Denisa Grassingerová (video)Jana Jeřábková (video) • Jana Šemberová • Kamila Brzobohatá • Lucie Žďárská • Sylvie Moocová • Marcela Kotková (video) bodyfitness: Marie ZapletalováGabriela Hejná (video)Martina Sletsjoee (video) wellness: Sabina Kaderková (video)Michaela Krajčová • Viktoria Babíková • physique: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video) • Libor Škopek • Ondřej Prichzi • Zdeněk Piekarz (video) • Roman Hajabáč • Martin PospíšilZdeněk Vránaclassic physique: Daniel Lochman • kulturistika: Radim Paštěka (video)Zbyněk Ceradský (video)Michal Trykar (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej Januš (video) Vojtěch Nádeníček (video)David Černý (video) games klasika: Aleš Lamka • fitness: Anna Černošková (video)Lenka Červená (video)
Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 18 medailí!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
A. LamkaL. JakešováM. KubecM. SletsjoeeN. Myslíková
Z. CeradskýV. NádeníčekG. HejnáL. Škopek
S. MoocováD. GrassingerováJ. JeřábkováM. Kotková

Martina Sletsjoee
a Gabriela Hejná
- trénink zad a bicepsů
Miroslav Kubec
- rozhovor po mistrovství Evropy 2020
Gabriela Hejná se na soutěžních pódiích objevila poprvé teprve loni, už za tak krátkou dobu ale stihla dokázat, že se jedná o nadějnou mladou závodnici. Z prvních čtyř domácích pohárových soutěží si pokaždé odvezla medaili a na letošním mistrovství ČR dokonce s náskokem oproti soupeřkám vybojovala titul mistryně republiky v bodyfitness juniorek. Po úspěšné nominaci se připojila k početné české reprezentační výpravě a na nedávném mistrovství Evropy ve Španělsku vybojovala hned dvě medaile - stříbrnou v bodyfitness juniorek a bronzovou ve smíšených párech s Miroslavem Kubcem.

S Gabrielou jste se u nás mohli seznámit již v jejím ohlédnutí za mistrovstvím ČR, ve kterém se rozepsala i o svých začátcích, a v tréninkovém videu s další českou úspěšnou bodyfitnesskou Martinou Sletsjoee. V dnešním rozhovoru se s Gabrielou vrátíme k mistrovství Evropy, kde si připsala svůj nejnovější a také největší soutěžní úspěch, dozvíte se ale také, jaký je její názor na ženskou kulturistiku a do jaké kategorie by se chtěla v budoucnu posunout.


Gabrielo, Vy jste teprve loni začala se závoděním na kondičních soutěžích a letos už jste letěla na mistrovství Evropy. Byla jste před závody takové velikosti nervózní, anebo pro Vás Santa Susanna byla v tomhle ohledu stejná jako třeba soutěž v kulturáku v Říčanech?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Nervózní jsem určitě byla. Musím ale říct, že na MČR o týden dřív jsem byla nervózní mnohem víc. Evropu jsem pořád brala spíš jako dovolenou, novou zkušenost a chtěla jsem si to hlavně užít. Před nástupem na pódium jsem si hlavně říkala, ať nic nepokazím, ale když jsem tam vešla, veškerý stres ze mě opadl a já jsem si to nesmírně užívala.

S jakými umístěním jste si před ME říkala, že byste byla spokojená, a jak spokojená jste teď, když už víte, jak to dopadlo? Jak zpětně hodnotíte svou formu, bylo to na jedničku, nebo by se něco dalo vylepšit?

Nad umístěním jsem opravdu ani nepřemýšlela. Vždycky je pro mě důležitější udělat nejlepší formu a co nejlíp pózovat. Druhé místo na Evropě je pro mě jako sen. Z kondičních závodů na mistrovství a hned se takhle umístit... Pořád to vstřebávám a asi mi to ještě úplně nedochází. (úsměv) Na formě je vždy co zlepšovat. Nikdy nejsem spokojená a mám za sebou teprve pár superkompenzací. Většina zkušených závodníků už ví, na co jejich tělo reaguje, aby přišli na pódium co nejlépe připraveni. Já to teprve zjišťuji.

ME bylo Vaší první velkou mezinárodní i zahraniční soutěží. Jaký dojem na Vás udělalo z hlediska organizace? Do jaké míry byl dodržován třeba časový harmonogram? Byli závodníci dobře informováni o tom, co se bude dít, a byl jim poskytnut dostatečný komfort? Dalo by se z Vašeho pohledu na něčem zapracovat?

Z hlediska organizace to asi nebylo úplně nejlepší. Při příjezdu na hotel jsme čekali asi 3 hodiny na ubytování a registraci. Ale dalo se to vzhledem ke stávající situaci a dodržování nějakých vládních předpisů čekat... Závodníků taky nebylo málo. Můžeme být vůbec rádi, že to svaz takhle zorganizoval a zařídil, že nám vůbec umožnili závodit. Já jsem to čekání asi nijak nevnímala. Co se pak týče harmonogramu závodů, tak ten se měnil každý den. Nevím, jak ostatní dny, ale u nás bylo vše dodrženo. Začalo to v 10, jak řekli, a šlo to docela rychle. Jen mě mrzí, ze jsem se nestihla pořádně rozcvičit a už nás hnali do backstage. Jak říkáte, byly to moje první zahraniční závody. Nevím, jak to chodí jinde, ale já bych tím pádem nic neměnila.

Gabriela Hejná s trenérkou a mezinárodní rozhodčí Janou Ludmilou Bendovou a kulturistou Michalem Trykarem

Na ME jste závodila v bodyfitness a ve Vašem videu s Martinou Sletsjoee jste prozradila, že se Vám ženské svaly líbí. Platí to i o nejsvalnatější ženské kategorii, tedy o kulturistice? Které závodnice, ať už naše, nebo zahraniční, se Vám líbí a vidíte se do budoucna sama ve svalnatějších kategoriích, než je bodyfitness?

Určitě. Kulturistika je vrchol. Je to sport, ne soutěž krásy... Nemám žádný vzor, podle koho bych chtěla vypadat. Každá jsme jiná, máme jinou genetiku a nemůžu mít to, co ostatní. Chci proste sama vypadat, co nejlépe to půjde. Naše závodnice ve vyšší kategorii znám jen holky z physique Milenu Koudelkovou a Lucku Jakešovou. Holky vypadají úžasně a jsem ráda, že jsem je poznala. Rozhodně mě to motivovalo. K physique mám teď nejbližší vztah a do budoucna bych chtěla v této kategorii závodit.

Gabriela Hejná s bodyfitnesskou Martinou Sletsjoee

Jaké jsou z hlediska rozvoje postavy Vaše plány pro další sezónu? Je něco, na co se budete chtít prioritně zaměřit?

Momentálně chci nabrat co nejvíc svalové hmoty do dalších závodů. Zaměřuji se na každou partii stejně. Přece jen tělo musí mít nějakou symetrii. Já mám co zlepšovat pořád.

Váš pódiový partner Míra Kubec nám prozradil, že jste to byla Vy, kdo ho oslovil s nabídkou závodit společně ve smíšených párech. Jak vznikla myšlenka tuto kategorii vyzkoušet, jak jste přišla právě na Míru a jak Vám to šlo nakonec dohromady? Chtěla byste v budoucnu v závodění v párech pokračovat?

Mně to navrhla moje trenérka Jana Bendová a já jsem okamžitě řekla ano. Už jsem se nějakou dobu připravovala na ženskou kategorii physique, když ji otevřeli na MČR, nakonec jsem ale byla jediná přihlášená, tak jsem neměla tu možnost. Pózování ve physique mě moc baví. I volná sestava. Takže mít tu možnost, ještě na mistrovství Evropy, jdu do toho hned! To Jana mi navrhla právě Míru. Oslovila jsem ho už sama. Byla jsem ráda, když bez váhání kývl.

Poznali jsme se vlastně až ve středu při příjezdu na hotel. Měli jsme dva dny na vymýšlení volné sestavy a nacvičení pózingu. Pózování nám šlo skvěle, byli jsme parádně sehraní. Nad sestavou už jsem přemýšlela trochu dopředu jen v hlavě a spolu jsme to dali dohromady. Bylo to super. Jsem ráda za tuhle zkušenost, neskutečně jsem si to užila a ještě se dostat na třetí místo... Další splněný sen. Pokud ještě bude možnost, rozhodně do kategorie smíšených párů půjdu!

České smíšené páry Zbyněk Ceradský s Martinou Sletsjoee a Miroslav Kubec s Gabrielou Hejnou,
uprostřed státní trenérka a mezinárodní rozhodčí Zdena Razýmová

Zbývá Vám ještě čas na nějaké koníčky? U čeho ráda relaxujete?

Posilovna je můj koníček. (úsměv) Stačí, když stihnu za den, co potřebuji. Když mám volno v práci, zajedu za Janou do Brna na trénink posbírat zase nějaké informace a motivaci. Jinak jsem většinou o volnu ráda, že si můžu jen lehnout a nic nedělat. (smích)

Máte v plánu se ještě do konce roku představit na dalších soutěžích?

Už od srpna mám na říjen v plánu mistrovství světa juniorů v Rumunsku. Pokud to nezruší a já projdu nominací, tak to bude asi můj poslední závod letos. A opět taková dovolená pro mě. Po tomhle už bude v plánu jen nabírání svalové hmoty do dalších závodů, ať přijdu zase o něco víc připravená než letos.


Gabriela Hejná na mistrovství Evropy 2020


Foto:
https://ifbb.comSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie