Reklama:

Olga Nehasilová - rozhovor před mistrovstvím Evropy 2020

5.783 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2020 - 17. - 20. 9. 2020, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Olga NehasilováNatálie Myslíková (video)Markéta Härtl (video) Andrea Šantrůčková (video)Denisa Grassingerová (video)Jana Jeřábková (video) • Jana Šemberová • Kamila Brzobohatá • Lucie Žďárská • Sylvie Moocová • Marcela Kotková (video) bodyfitness: Marie ZapletalováGabriela Hejná (video)Martina Sletsjoee (video) wellness: Sabina Kaderková (video)Michaela Krajčová • Viktoria Babíková • physique: Lucie Jakešová (video) Milena Koudelková (video) • Libor Škopek • Ondřej Prichzi • Zdeněk Piekarz (video) • Roman Hajabáč • Martin PospíšilZdeněk Vránaclassic physique: Daniel Lochman • kulturistika: Radim Paštěka (video)Zbyněk Ceradský (video)Michal Trykar (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej Januš (video) Vojtěch Nádeníček (video)David Černý (video) games klasika: Aleš Lamka • fitness: Anna Černošková (video)Lenka Červená (video)
Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 18 medailí!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
A. LamkaL. JakešováM. KubecM. SletsjoeeN. Myslíková
Z. CeradskýV. NádeníčekG. HejnáL. Škopek
S. MoocováD. GrassingerováJ. JeřábkováM. Kotková

Mistrovství Evropy 2020 - zprávy z místa dění!
Mistrovství Evropy 2020 - fotogalerie

Do španělské Santa Susanny zamířilo 36 českých reprezentantů, aby zde bojovali o přední příčky na superšampionátu Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy juniorů a masters a Mistrovství Evropy ve fitness. Někteří již mají své soutěžní vystoupení za sebou, další je teprve čeká. Jak se české výpravě na mistrovství daří, můžete sledovat prostřednictvím postupně aktualizovaných zpráv v tomto článku, prohlédnout si můžete také rozsáhlou fotogalerii, do které přispívají sami závodníci, kterým tímto za snímky děkujeme.

Mezi nejobsazenější kategorie patří bezpochyby bikiny fitness a i Česká republika má na evropských prknech hned několik želízek v ohni. O cenné kovy bude bojovat například Natálie Myslíková, držitelka titulu absolutní mistryně ČR pro rok 2020, či Jana Jeřábková, která na IFBB Diamond Cup Malta 2020 získala právo zažádat si o Elite profesionální kartu. S nimi i dalšími fitnesskami jsme Vám v průběhu jejich příprav na podzimní sezónu přinesli tréninková videa a rozhovory. Pro orientaci můžete použít tabulku níže.

Dnes jsme pro Vás vyzpovídali Olgu Nehasilovou. Olga se může pochlubit hned dvěma medailemi z letošního Mistrovství České republiky dorostu a juniorů - stříbro vybojovala v kategorii dorostenek, v juniorkách pak obsadila třetí, bronzovou příčku. Nyní svou formu předvede rozhodčím v Santa Susanně na svém prvním mezinárodním závodu. O tom, jak soutěžní podpatky okusila již ve čtyřech letech, se můžete dočíst v rozhovoru níže. Olze i všem ostatním bikiny fitnesskám přejeme hodně štěstí na závodech a především spoustu skvělých zážitků!

jménokategorie
Olga Nehasilová bikiny fitness juniorek 16 - 20 let do 166 cm
Jana Šemberová bikiny fitness juniorek 16 - 20 let do 166 cm
Lucie Žďárská bikiny fitness juniorek 16 - 20 let nad 166 cm
Natálie Myslíková bikiny fitness juniorek 20 - 23 let nad 166 cm a žen nad 172 cm
Kamila Brzobohatá bikiny fitness do 162 cm
Markéta Härtl bikiny fitness do 162 cm
Andrea Šantrůčková bikiny fitness do 164 cm
Denisa Grassingerová bikiny fitness do 169 cm
Jana Jeřábková bikiny fitness do 172 cm
Sylvie Moocová bikiny fitness do 172 cm a bikiny fitness masters 40 - 44 let
Marcela Kotková bikiny fitness masters 40 - 44 let

Olga Nehasilová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020 - 2. místo v bikiny fitness dorostenek do 166 cm
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020 - 3. místo v bikiny fitness juniorek do 165 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2020 - 3. místo v bikiny fitness do 165 cm
GP Fitness Brno 2019 - 4. místo v bikiny fitness do 163 cm

Olgo, vítejte na Ronnie.cz. Před několika dny jste jako nejmladší závodnice v kategorii bikiny fitness do 165 cm vybojovala bronzovou medaili na mistrovství ČR. Jak jste úspěch oslavila?

Jelikož jsem milovník všeho sladkého, mojí odměnou za medaili z MČR byl trdelník. (smích) K větším oslavám zatím nebyl důvod, jelikož forma na první závod bývá vždy spíš zkušební a je ještě hodně co zlepšovat.

Jaká pro Vás byla téměř roční pauza od soutěží? Zasáhlo Vás zrušení jarní sezóny?

Roční pauza určitě nebyla nic dlouhého, jen škoda, že jsem ji kvůli koronaviru nemohla více využít a celou strávit ve fitku. Zrušení jarních soutěží pro mě znamenalo ukončení přípravy na mistrovské soutěže, kde mě čekal poslední dorostenecký rok. Proto jsem velice ráda, že nám svaz umožnil tyto závody absolvovat na podzim.

Kdo Vás přivedl do posilovny? Věnovala jste se před bikiny fitness i jiným sportovním aktivitám?

Do posilovny mě přivedli rodiče, kteří mě brali s sebou na tréninky už od doby, kdy jsem se naučila chodit. Jelikož mají oba za sebou několik závodních sezón a táta (Petr Čížek), reprezentoval ČR na ME, na MS a před pár dny se podruhé stal mistrem ČR v mužské kulturistice a nově i v kategorii masters, jsou pro mě oni tím důvodem, proč jsem začala cvičit. Mamčiny podpatky na bodyfitness mi tedy nebyly už ve čtyřech letech vzdálené. (smích) Než jsem začala závodit v kategorii bikiny fitness, 12 let jsem se závodně věnovala step aerobiku, kde jsme jako tým získaly několik pohárů. Kromě toho jsem odzávodila jednu sezónu ve sportovním aerobiku jednotlivců.

Jak vypadá Váš trénink v přípravě? Zaměřujete se speciálně na nějaké partie, které potřebujete nejvíce zlepšit?

V předsoutěžním tréninku si vždy jako první odjedu jeden cvik s těžkou váhou, dokud jsou síly. Série většinou ani nepočítám, prostě cvičím, dokud to jde. Na zbytek tréninku uberu váhy, zvýším počet opakování a zařadím shazované série. Mojí slabinou je rozhodně spodní část těla, proto se snažím na nohy nejvíce soustředit.

Jak se cítíte startem na mistrovství Evropy? Těšíte se, nebo převládá spíše nervozita?

Jsem stresař, takže u mě samozřejmě vládne nervozita. Zároveň se ale nemůžu dočkat svého prvního mezinárodního závodu, a ať už dopadne jakkoliv, bude to obrovská zkušenost a skvělý zážitek.

Mockrát děkuji za rozhovor, chtěla byste v závěru někomu poděkovat či vzkázat něco našim čtenářům?

Chtěla bych poděkovat všem, kteří i přes to všechno dokázali zorganizovat a uskutečnit podzimní sezónu a umožnili nám tak nastoupit na závodní prkna.


Olga Nehasilová na Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.09.21:37jiiriik - *1*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínLuboš Chládek a Petr Sedláček - tréni...
Zodiak411 (01:43) • Tento videolog mě potěšil. Luboše sleduju na instagramu a formy dělá neskutečné, takže...
magazínPavel Koukal: trénink hrudníku v příp...
Paulie02 (22:14) • Když točíte někoho nižšího, tak je lepší ho točit alespoň z roviny hrudníku. Tady jse...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Tom23 (19:46) • THE GREATEST! TEN NEJLEŠÍ! Jsem zvědavej kolik let bude trvat než jeho rekord někdo pře...
magazínLukáš Osladil - trénink v detoxikační...
Quilty (16:55) • Jedinný kulturista,kterého na české scéně sleduji,má opravdu profesionální přístup srov...
magazínPavel Beran se v přípravě zranil
Quilty (16:47) • A nebo třeba Dorian,když si tuším v 94 tém utrhl biceps a potom vyhrál Olympii a nebo s...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie