Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Street workout (XII.): Cviky na zemi a na nářadí venkovních sportovišť

4.711 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Trénink

Street workout (IX.): Základní informace o street workoutu
Street workout (X.): Cviky na hrazdě
Street workout (XI.): Cviky na bradlech
V dnešním videu si povíme něco o cvičení na zemi a dalším posilovacím nářadí, se kterým se setkáme na venkovních sportovištích. Cviky můžeme rozdělit následovně: cviky na zemi bez použití jakýchkoliv pomůcek a podle úrovní, dále cviky s použitím pomůcek a opět podle úrovní. Na zemi bez pomůcek máme následující cviky: kliky a různé variace kliků, stojka, kliky ve stojce.

Konečně se dostáváme také ke cvikům na spodní část těla, kde můžeme provádět klasické dřepy. Pokud ale chceme, aby v kalistenice bylo cvičení nohou efektivní, musíme zvolit jiný přístup. Jako jedna z dobrých metod se jeví izometrická kontrakce. To znamená držení těla v dřepu pod úhlem 90 stupňů. Jako další můžeme použít výpady dopředu i dozadu, bulharské dřepy, výskoky na zeď či bednu (cokoliv ve výšce) nebo skoky do dálky. A konečně dřepy na jedné noze.

Na zemi můžeme procvičit také břicho, nabízí se zkracovačky a jejich variace, metronom, svíčka, kmitání nohou, plank a variace planku. Expertní kalistenické prvky na zemi jsou planche, V-sit nebo victorian cross.

Na venkovních hřištích se můžeme setkat s různými posilovacími tyčemi, lavicemi a dalšími pomůckami. Najdeme zde například nízká bradla ve výšce cca do 50 cm nad zemí, dále kruhy nebo tyče, které trčí ze země. Ty slouží primárně k provádění prvků, jako jsou planche, victorian cross, stojka, můžeme je ale využít také ke cvičení břicha nebo k jinému statickému cvičení. Na hřišti můžeme také nalézt "bednu", na které můžeme cvičit hyperextenzi - buď na hamstringy, nebo na vzpřimovače zad. Když se otočíme, procvičíme i břicho.

Dalším klasickým náčiním je šikmá lavice, která je určená na cvičení břicha. Nízkou tyč můžeme využít na kliky nebo trénink stojky a na francouzské tlaky, takzvané skullcrushery. V neposlední řadě se prakticky na každém hřišti setkáme s tyčemi nebo žebřinami na provádění vlajky.

Ladislava Brela můžete sledovat také na jeho Instagramu.


Street workout (XII.): Cviky na zemi a na nářadí venkovních sportovišť
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie