Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Profesionálové na Arnold Classic Europe 2020: výsledky a fotografie

34.947 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2020 - 11. - 13. 12. 2020, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Denisa Grassingerová Martina Kůrková (video) Jana Jeřábková Eva Budina (video) Kristýna BernáOlga Usovabodyfitness: Petra Lacinová • Simona Šimánová • Veronika Rynešová • physique: Petr Růžička (video)Lukáš ČervenýJakub KonečnýZdeněk Vrána Roman Hajabáč muscular: Jan Hrázský (video) kulturistika: Aleš Trpišovský (video) • Michal Sitter • Antonín TémaJan Fobl (video)Petr Tejkl Martin Dráb Alexandr Baraldi Miroslav Kubec klasika: Richard Bílík
ELITE PRO před ACE: Aleš Bursa • Pavel KoukalTomáš Kašpar • Lumír Štefek • Eliška Dombková • Lenka Myslivcová • Veronika Zemanová • Tereza Linhartová • Lenka Hlaváčová (video)
Před Arnold Classic Europe:
infonominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
očima A. Témyočima R. Bílíka M. Sitter
očima J. Hrázskéhoočima L. Červeného
Info z Arnold Classic Europe:
z místa dění - 19 medailí!kompletní výsledky s body
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Pandemie COVID-19 letošní sezónu IFBB Elite profesionálů značně poznamenala. Řada soutěží, ať už kvůli epidemiologické situaci, anebo kvůli nejrůznějším restrikcím, musela být zrušena, a tak profíci z mezinárodní federace IFBB v uplynulých necelých dvanácti měsících mohli nastoupit pouze k IFBB Elite Pro Angela Borges Fitness Cupu, IFBB Elite Pro Malta, IFBB Elite Pro Prague, IFBB Elite Pro Czechia a IFBB Elite Pro Central American & Caribbean. Vzniklá situace nakonec vedla také k úpravě formátu vrcholné události sezóny profíků z této organizace, kterou je od roku 2018 mistrovství světa. Šampionát se odehrál v sobotu 12. prosince jako součást Arnold Classic Europe ve španělské Santa Susanně a obě soutěže tak vlastně byly sloučeny do jedné. Nejčastěji se o klání psalo jako o "Mistrovství světa profesionálů na Arnold Classic Europe", ve výsledkové listině však figuruje pouze název evropského Arnold Classic a toho se budeme držet také my. Pořadatelé rovněž v duchu tradice soutěže, která si nese jméno Arnolda Schwarzeneggera v názvu, netrvali na tom, že by se na ni závodníci museli kvalifikovat. Zúčastnit se jí mohli na základě pozvání. Celkově se jednalo už o dvaapadesáté závody IFBB Elite profesionálů, na kterých se v sedmi kategoriích bojovalo o finanční odměny v celkové výši 75.000 dolarů, což představuje asi 1.628.000 Kč. A protože už je na pódiu dobojováno, pojďme se podívat na to, jak to ve Španělsku dopadlo!

Arnold Classic Europe 2020 - kulturistika mužů open

Arnold Classic Europe 2020: zprávy z místa dění!

V kulturistice mužů open, která je považována za královskou kategorii, nastoupilo patnáct borců. Šanci zazávodit si na kvalitně obsazené soutěži mezi profíky dostal také Martin Dráb, který na připojeném amatérském Arnold Classic Europe absolutně zvítězil jak v kulturistice masters, tak i v kulturistice mužů. Svým dnešním startem v konkurenci profesionálů přitom stejně jako tím na nedávném IFBB Elite Pro Czechia neztratil status amatéra, a tak se za týden na kladenském IFBB Fitness Mania Classic IV bude moci představit opět také v amatérských kategoriích. Martin zároveň mezi těžkotonážníky neměl být zdaleka naším jediným želízkem v ohni, když se v kategorii do boje o přízeň rozhodčích z českých profíků zapojili ještě také Aleš Bursa, Tomáš Kašpar a Pavel Koukal.


Vyvolávání:
1.Sihvonen, Etov, Križánek
2.Kašpar, Koukal, Dráb
3.Bursa, Blanco, Esteves, Marchenko
4.Kašpar, Sihvonen, Etov, Križánek

V kategoriích, ve kterých se prezentovalo více než deset závodníků, byla na programu nejprve eliminace. Tou mezi kulturisty do top 10 prošli všichni naši a spolu s nimi také favorizovaní Mika Sihvonen a Michal Križánek nebo profesionální nováček Stanimir Etov, od nějž se s ohledem na to, v jaké formě vloni na IFBB Diamond Cup Skopje získal profi kartu, daly čekat velké věci. V dalších dvou kolech, ve kterých došlo na vyvolávání a volné sestavy, se už bojovalo o postup do nejlepší pětice. Do prvního vyvolávání rozhodčí vybrali pouze tři závodníky, a to Miku, Michala a Stanimira. Zdálo se tak, že právě tito borci budou mít nejblíže k medailím, ale na záda jim dýchali borci ze druhého vyvolávání, které se odehrálo ryze v české režii, když v něm pózovali Tomáš Kašpar, Pavel Koukal a Martin Dráb.


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo5.000 $
3. místo2.500 $
4. místo1.500 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

O tom, že na soutěži zvítězí Michal Križánek a dá tak definitivně zapomenout na své loňské nevydařené vystoupení na mistrovství světa profesionálů, nakonec rozhodl mix řady faktorů. V první řadě Michal na pódium nastoupil podstatně lépe připravený než na vzpomínané soutěži, která mu výsledkově nevyšla. Vyváženou postavou disponujícího a v dobré formě závodícího Miku Sihvonena jednoduše udolal svými objemy, když na Mikovi v porovnání s Michalem zkrátka stále bylo znát, že ještě vloni působil v kategorii do 90 kg. Nic na tom nezměnilo ani to, že finský profík závodil rozhodně dosud nejmohutnější v kariéře. Stanimir Etov si v mohutnosti a impozantnosti postavy s Michalem Križánkem v ničem nezadal. Na pódium přinesl parádní tělesnou stavbu, působivý základní postoj, skvělý triceps z boku, výborný hrudník a stále poměrně úzký pas. V množství detailů, separaci kvadricepsů, ale také třeba také v hloubce zad na Michala ovšem viditelně ztrácel, a totéž ostatně platilo při jeho porovnání s Mikou Sihvonenem. Když Stanimir navíc vypadal, jako by ho soutěž snad ani nebavila, a podal naprostý opak bojovného výkonu, nebylo mu nic platné ani to, že ještě týden před soutěží vážil 128 kg. Byl z toho pro něj tak nakonec bronz, což samozřejmě při profesionálním debutu vůbec nepředstavuje špatný výsledek. Zároveň lze ale vycítit, že tento devětadvacetiletý Bulhar má potenciál na to, aby v bodybuildingu v budoucnosti mohl pomýšlet na ještě vyšší mety.

Za prvním Michalem Križánkem, druhým Mikou Sihvonenem a třetím Stanimirem Etovem čtvrté místo vybojoval Tomáš Kašpar, který musel část podzimních soutěží vynechat kvůli zápalu plic. Kulturista se zkušenostmi z konkurenční profesionální ligy IFBB Jima Maniona své ostatní české soupeře předčil svou celkovou mohutností. Martin Dráb před svým vystoupením na Arnold Classic Europe mezi IFBB Elite profesionály mluvil o tom, že si na pódium půjde stoupnout pro zábavu a pro zážitek. Zároveň se netajil tím, že výhrou by pro něj bylo už jenom umístění v top 10. Nakonec z toho ale byl ještě podstatně lepší výsledek, když se senzačně probojoval k páté příčce! O dva body do pětičlenného finále neproklouzl Pavel Koukal, který na soutěži předvedl svou dosud nejlepší formu a ukázal, že se stejně jako v předchozích letech i pro letošek dokázal citelně zlepšit. Právě schopnost posunout se každý rok o kus dál představuje jednu z jeho největších devíz. Sedmou příčku bral výborně připravený Pedro Esteves, který zaujal i perfektním "V" tvarem trupu. Škoda u něj byla pouze toho, že horní polovina těla v celkovém svalovém rozvoji poněkud zastiňovala tu dolní. Osmé místo vybojoval Aleš Bursa, kromě kterého na umístění na klasifikovaných příčkách dosáhli ještě Carlos Blanco a Dmytro Marchenko.

Arnold Classic Europe 2020 - výsledky kulturistiky mužů open
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 50 Michal Križánek Slovensko 5 8 5 18
2. 42 Mika Sihvonen Finsko 10 7 10 27
3. 49 Stanimir Etov Bulharsko 15 16 15 46
4. 41 Tomáš Kašpar Česká republika 21 21 21 63
5. 55 Martin Dráb Česká republika 28 27 24 79
6. 51 Pavel Koukal Česká republika 27 30 57
7. 54 Pedro Esteves Portugalsko 37 40 77
8. 40 Aleš Bursa Česká republika 42 36 78
9. 44 Carlos Blanco Španělsko 45 42 87
10. 56 Dmytro Marchenko Ukrajina 45 43 88
43 Alberto Machado Gutiérrez Španělsko
45 Burhan Pourmokhtari Kanada
47 Athanasios Attilakos Řecko
48 Damian Kornas Irsko
53 Krasimir Sarafov Bulharsko

Více fotografií ze soutěže profesionálů na Arnold Classic Europe 2020 z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2020 - classic physique


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

Classic physique v mezinárodní federaci IFBB představuje poněkud jinou kategorii než classic physique v konkurenční profesionální lize IFBB Jima Maniona nebo organizaci NPC. Jednak je zde hmotnostní limit závodníka ve vztahu k jeho výšce stanoven o něco přísněji a jednak je tu pro šanci na dobré umístění zcela klíčové zvládnutí vakua. Podle rozhodčích ideál kategorie i tentokrát nejlépe naplnil Ukrajinec Serhii Danilets, jenž tak dosáhl už na své šesté vítězství v konkurenci IFBB Elite profesionálů. Stříbro vybojoval Belgičan Olivier Kremers, který sice disponuje elegantnějším typem postavy než jeho úspěšnější soupeř, na Daniletse ovšem ztrácel v připravenosti. Na fantastické třetí místo dosáhl výborně nachystaný Lumír Štefek, který se na soutěž připravoval pod trenérským vedením Milana Obořila. Na druhou příčku ztrácel pouhé tři body. Do první pětice rozhodčí dále posunuli Aristideho Mbomniho Tiama a Szymona Kulinského. Nejlepší desítku pak uzavírá čtyřiadvacetiletý slovenský profík Martin Maňovský.

Arnold Classic Europe 2020 - výsledky classic physique
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 36 Serhii Danilets Ukrajina 5 9 5 19
2. 28 Olivier Kremers Belgie 15 11 13 39
3. 38 Lumír Štefek Česká republika 12 18 12 42
4. 23 Aristide Mbomni Tiam Německo 17 14 20 51
5. 37 Szymon Kulinski Polsko 26 24 24 74
6. 32 Guillaume Dujacquier Belgie 35 32 67
7. 29 Jonathan Moreno Španělsko 33 37 70
8. 31 Sergey Taranukho Rusko 37 37 74
9. 35 Maxime Ratier Francie 46 45 91
10. 27 Martin Maňovský Slovensko 48 46 94
24 Georgios Margaritis Řecko
26 Fabien Vidal Alvarez Francie
30 Rodrigo Coelho Brazílie
34 Konstantinos Stefanidis Řecko

Více fotografií ze soutěže profesionálů na Arnold Classic Europe 2020 z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2020 - bodyfitness žen


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

V bodyfitness žen došlo už na tradiční souboj dvou nejvýraznějších osobností této kategorie Adely Ondrejovičové a Terezy Linhartové. S náskokem tří bodů svou českou soupeřku nakonec udolala slovenská závodnice, která tak mezi IFBB Elite profesionálkami dosáhla už na své čtrnácté vítězství! Na třetím místě s výraznějším bodovým i výkonnostním odstupem skončila mezi profesionálkami debutující Alina Yaman, která o medaili sváděla vyrovnaný souboj s nakonec čtvrtou Raquel Arranz. Jako poslední se do první pětice probojovala další slovenská profesionálka Alžbeta Peťková.

Arnold Classic Europe 2020 - výsledky bodyfitness žen
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 66 Adela Ondrejovičová Slovensko 6 6
2. 59 Tereza Linhartová Česká republika 9 9
3. 57 Alina Yaman Ukrajina 17 17
4. 58 Raquel Arranz Španělsko 18 18
5. 64 Alžbeta Peťková Slovensko 29 29
6. 60 Alina Wilhelm Německo 29 29
7. 63 Soraya Álvarez Španělsko 36 36
8. 65 Kristie Sanderson Velká Británie 36 36
9. 61 Petronella Bihn Německo 45 45

Více fotografií ze soutěže profesionálů na Arnold Classic Europe 2020 z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2020 - bikiny fitness žen


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

Bikiny fitness žen na letošním Arnold Classic Europe představovalo tu vůbec nejpočetněji obsazenou kategorii. K vítězství se v ní probojovala loňská vicemistryně světa v divizi profesionálek Oksana Brygidyr, za níž na druhé místo při svém profesionálním debutu dosáhla Wiktoria Nnaka. Pokud jste sledovali letošní dění na mezinárodní amatérské scéně, pak pro Vás jméno této dnes stříbrné polské bikiny finessky jistě nebude neznámé. Wiktoria se totiž v uplynulých měsících probojovala k titulům absolutní mistryně světa i Evropy jak v bikiny fitness žen, tak i v bikiny fitness juniorek. Také proto se před Arnold Classic Europe i přes nulové zkušenosti s profesionálním pódiem řadila ke kandidátkám na nějaký špičkový výsledek. Bronz brala další začínající profesionálka Lina Bejarano, která se na mistrovství Evropy v bikiny fitness žen v absolutce umístila na druhém místě právě za Wiktorií.

Čtvrté místo tentokrát vybojovala šampiónka čtrnácti IFBB Elite profesionálních soutěží Yana Kuznetsova, za kterou na vynikající pátou příčku dosáhla česká bikiny fitnesska Veronika Zemanová! Osmé místo si ve své nováčkovské profesionální sezóně připsala Eliška Dombková, za branami top 10 pak pro tentokrát zůstala Lenka Myslivcová. Spolu s ní stejný osud potkal i Brigittu Bekefi a Melissu Seaforth, šampiónky IFBB Elite Pro Czechia a IFBB Elite Pro Central American & Caribbean z minulého týdne. To jenom dokazuje, jak nabité startovní pole se v bikiny fitness na letošním Arnold Classic Europe sešlo!

Arnold Classic Europe 2020 - výsledky bikiny fitness žen
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 5 Oksana Brygidyr Ukrajina 6 6
2. 9 Wiktoria Nnaka Polsko 10 10
3. 21 Lina Bejarano Španělsko 13 13
4. 12 Yana Kuznetsova Rusko 22 22
5. 13 Veronika Zemanová Česká republika 26 26
6. 2 Kristina Narbutaitytė Litva 28 28
7. 10 Ekaterina Rykova Rusko 39 39
8. 3 Eliška Dombková Česká republika 41 41
9. 6 Karina Gavrikova Maďarsko 41 41
10. 22 Jana Teder Estonsko 48 48
1 Aremoga Santana Španělsko
4 Anna Sorokina Španělsko
7 Brigitta Bekefi Maďarsko
8 Lucia Košecká Slovensko
14 Radka Szombathová Slovensko
17 Melissa Seaforth Antigua a Barbuda
18 Lenka Myslivcová Česká republika
19 Lucia Di Pancrazio Itálie
20 Reet Reimets Estonsko

Arnold Classic Europe 2020 - physique mužů


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

V desetičlenném startovním poli physique mužů se ke svému šestnáctému vítězství v konkurenci IFBB Elite profesionálů probojoval Dmytro Horobets. Ukrajinský závodník uspěl zcela přesvědčivě, když na něj druhý Francouz Thierry Bayala ztrácel sedm bodů. Třetí místo při svém profesionálním debutu vybojoval Španěl Sidy Pouye, jenž si poradil i s mnoha profi soutěžemi ostříleným Dennisem Johansenem. Až pátý tentokrát skončil loňský profesionální vicemistr světa Abies Nosa. V kategorii nastoupil také původem slovenský profík závodící za Velkou Británii Rasťo Valent. Patří mu desátá příčka.

Arnold Classic Europe 2020 - výsledky physique mužů
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 68 Dmytro Horobets Ukrajina 6 6
2. 70 Thierry Bayala Francie 13 13
3. 76 Sidy Pouye Španělsko 17 17
4. 69 Dennis Johansen Norsko 18 18
5. 67 Abies Nosa Velká Británie 21 21
6. 71 Anton Papezhuk Ukrajina 32 32
7. 73 Bilal Fakir Belgue 34 34
8. 74 Karim Ibrahim Malta 41 41
9. 72 Hélder Marinho Portugalsko 43 43
10. 75 Rasťo Valent Velká Británie 49 49

Více fotografií ze soutěže profesionálů na Arnold Classic Europe 2020 z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2020 - wellness fitness žen


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

Letošní Arnold Classic Europe bylo první velkou IFBB Elite profesionální soutěží, na které ve wellness fitness už chyběla Angela Borges, která v mezinárodní federaci IFBB v uplynulých dvou letech vybojovala sedmnáct profesionálních vítězství. Zmíněná brazilská hvězda se rozhodla přestoupit do konkurenční profesionální ligy IFBB Jima Maniona, kde v současnosti usiluje o kvalifikaci na Wellness Olympia 2021. To ve Španělsku dalo šanci tentokrát vyniknout nějaké jiné závodnici. Nakonec se z vítězství radovala Angelina krajanka Lexy Oliver, které se tou nejvýraznější soupeřkou stala Elena Vasquez z Mexika.

Arnold Classic Europe 2020 - výsledky wellness fitness žen
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 81 Lexy Oliver Brazílie 8 8
2. 80 Elena Vasquez Mexiko 11 11
3. 79 Elly Ferreira Portugalsko 12 12
4. 77 María Góngora Španělsko 18 18
5. 78 Katya Desario Itálie 25 25

Více fotografií ze soutěže profesionálů na Arnold Classic Europe 2020 z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2020 - fitness žen


Finanční odměny:
1. místo2.500 $
2. místo1.500 $
3. místo1.000 $
celkově5.000 $

Ve startovní listině Arnold Classic Europe, zveřejněné několik dnů před soutěží, jméno žádné fitnessky nefigurovalo, a tak dlouho nebylo jasné, zda se v ženském fitness v Santa Susanně tentokrát vůbec závodit bude. Nakonec se zde v této náročné kategorii sešly tři profesionálky. K vítězství se probojovala Maďarka Nikolett Szabó, která na evropském Arnold Classic už dokázala uspět předloni. Druhé místo při svém profesionálním debutu brala domácí Claudia Ripoll, výsledkovou listinu pak uzavírá jméno Polky Kaliny Zygowské.

Arnold Classic Europe 2020 - výsledky fitness žen
p. č. jméno stát 1. k. 2. k. 3. k. celk.
1. 11 Nikolett Szabó Maďarsko 5 6 11
2. 15 Claudia Ripoll Španělsko 10 14 24
3. 16 Kalina Zygowska Polsko 15 10 25

Více fotografií ze soutěže profesionálů na Arnold Classic Europe 2020 z objektivu Igora Kopčeka naleznete zde na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor KopčekSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.09.14:34Neutralni typ - zajimave srovnani, Krizo se mi libi daleko vic, jen potreb..
17.12.13:42moab - Škoda ho. Jako naturál byl výjimečnej, jako `nenaturál` up..
17.12.12:089027 - Bursa dobrá forma, žádné nohy, dvě brady, asi poctivá příp..
16.12.09:13Turakam - Skôr, čo má so zádami? Jedna strana stiahnutá, druhá otvor..
15.12.19:17Mikuc - Já bych to spíš viděl na natržené lýtko a to že hodně. Utr..
15.12.07:56tomášekp - díky moc za odpověď, utrženou achilovou šlachou se vysvětl..
14.12.18:40amoresPE - Nizsie video z odovzdavanie cien.
14.12.18:39amoresPE - https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=13645516672173..
14.12.10:32fobo - lýtka nikdy neměl a jednu achilovku měl utrženou, tak to a..
13.12.23:32amoresPE - Gratulujem Adelke k 1. miestu, ale pre boha, kto jej robil..
13.12.16:57tomášekp - Prosím víte někdo co má Tomáš Kašpar s lýtky?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSoutěž o vstupenky na IFBB Diamond Cu...
Zodiak411 (22:27) • Mohl by taky pořadatel vysvětlit, proč se cena vstupného zvedla z původních 20 € (necel...
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
jamenek (13:56) • A Patrik Šerý vybojoval pro Českou Republiku, Olomoucký kraj, a České dráhy, i přes vše...
magazínMichal Križánek - trénink zad a bicep...
jiiriik (10:50) • aspoň top 6 !!!!*79*
magazínIFBB Grand Prix Malta 2023 - kompletn...
Hockey1000 (08:35) • Tak to je s cílem aby pořadatelé, mezinárodní IFBB i národní federace vyddělali co nejv...
magazínDominik Kopečný a Pavel Červinka - tr...
koli78 (07:55) • super video Pavel je frajer, preju mu at se mu splni sen dostat se na olympii a hlavne...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie