Reklama:

Antonín Téma - rozhovor před Arnold Classic Europe 2020

4.978 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2020 - 11. - 13. 12. 2020, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Denisa Grassingerová Martina Kůrková (video) Jana Jeřábková Eva Budina (video) Kristýna BernáOlga Usovabodyfitness: Petra Lacinová • Simona Šimánová • Veronika Rynešová • physique: Petr Růžička (video)Lukáš ČervenýJakub KonečnýZdeněk Vrána Roman Hajabáč muscular: Jan Hrázský (video) kulturistika: Aleš Trpišovský (video) • Michal Sitter • Antonín TémaJan Fobl (video)Petr Tejkl Martin Dráb Alexandr Baraldi Miroslav Kubec klasika: Richard Bílík
ELITE PRO před ACE: Aleš Bursa • Pavel KoukalTomáš Kašpar • Lumír Štefek • Eliška Dombková • Lenka Myslivcová • Veronika Zemanová • Tereza Linhartová • Lenka Hlaváčová (video)
Před Arnold Classic Europe:
infonominaceharmonogram
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
očima A. Témyočima R. Bílíka M. Sitter
očima J. Hrázskéhoočima L. Červeného
Info z Arnold Classic Europe:
z místa dění - 19 medailí!kompletní výsledky s body
Výsledky profesionálové:
Elite Prostrongman zrušen

Kdo se účastnil letošního ročníku Diamond Cupu Prague, jistě nepřehlédl usměvavého závodníka, který vystupuje na sociálních sítích pod pseudonymem "Malej Toník". Na české závodní scéně se Antonín Téma pohybuje od roku 2018 a má na svém kontě nemalé množství úspěchů. V loňském roce se stal například mistrem České republiky v kulturistice mužů do 90 kg a právě na nedávném Diamond Cupu Tonda vybojoval díky absolutnímu vítězství Elite profesionální kartu. Její zisk se pokusí obhájit v následujících dnech na mezinárodní soutěži Arnold Classic Europe, která se uskuteční ve dnech 11. - 13. prosince ve španělské Santa Susanně. Zda plánuje start v profesionální divizi. A jaký styl tréninku si nyní oblíbil, to nám už Antonín prozradil v rozhovoru níže.

jménokategorie
Aleš Trpišovský kulturistika do 90 kg
Antonín Téma kulturistika do 95 kg
Michal Sitter kulturistika do 95 kg, kulturistika masters 40 - 44 let nad 90 kg
Jan Fobl kulturistika nad 100 kg
Petr Tejkl kulturistika nad 100 kg, kulturistika juniorů 16 - 23 let
Martin Dráb kulturistika nad 100 kg, kulturistika masters 45 - 49 let nad 90 kg
Alexandr Baraldi kulturistika juniorů 16 - 23 let
Miroslav Kubec kulturistika masters 40 - 44 let do 90 kg
Richard Bílík klasická kulturistika do 180 cm, kulturistika masters 40 - 44 let, classic physique do 180 cm, classic physique masters

Antonín Téma

Vybrané úspěchy:

International Austrian Championship 2020 - 1. místo v kulturistice mužů do 95 kg
IFBB Diamond Cup Prague 2020 - 1. místo v kulturistice mužů do 100 kg + absol. vítěz
IFBB Diamond Cup Hungary 2019 - 1. místo v kulturistice mužů do 90 kg
MČR mužů, žen, párů a masters 2019 - 1. místo v kulturistice mužů do 90 kg

Antoníne, máte několik dní před startem na španělském Arnold Classic. Jak jste spokojený s formou?

V předsoutěžní dietě jsem už hodně dlouho (cca 5 měsíců), a tak už se na sebe ani nedokážu pomalu podívat a říct, zda je to dobré, a nebo špatné. (smích) Navíc jsem se chvíli pral s takzvaným přetrénováním a tělo mi už ukazuje, že toho má celkem dost a chtělo by to už pořádnou pauzu, takže se asi nechám překvapit, jak to bude vypadat. (smích)

I přes řadu komplikací, které letošní soutěže přináší, se Vám v této podzimní sezóně celkem dařilo. Jestli se nepletu, startoval jste na dvou soutěžích a obě jste vyhrál. Diamond Cup v Praze dokonce absolutně, což pro Vás znamenalo zisk Elite profesionální karty. Později jste se na pódiu s profesionálními závodníky měl možnost porovnat. Jak na tuto soutěž zpětně vzpomínáte?

V Praze to byla úžasná soutěž plná skvělých závodníků a moc jsem si to užil, vše šlo, jak mělo, a forma se povedla. Startovat mezi profesionály bylo tak trochu splnění mého snu a cíle. Rád bych si to zopakoval, pokud štěstí dovolí. Původně jsem s nimi na pódium jít nechtěl, protože tam byly určité komplikace, které se musely zařídit, s hlídáním mé dvouleté dcery Olívie a soutěž už pro mě od rána byla hrozně dlouhá a zvlášť i pro moji ženu, která mi dělá doprovod, natěrače a trenéra. Nakonec jsem byl ale hrozně rád, že mě k tomu překecali. (smích)

A jaké máte nyní s IFBB Elite Pro kartou plány? Postavíte se příští rok opět mezi profíky?

Abych řekl pravdu, úplně ještě nevím, zda ji přijmout, protože se teď ještě necítím být úplně konkurenceschopný. Kdybych ji přijal, musel bych si dát určitě rok pauzu, abych dohnal nějakou tu hmotu, která mi do této profi ligy chybí. Musel jsem dokonce pár lidem slíbit, že když do toho půjdu, dám si rok pauzu od soutěží, abych nabral nějakou tu hmotu, protože mě znají a ví, jak soutěžení miluji a baví mě to.

Jaký styl tréninků Vám sedí nejvíc? Preferujete spíše krátké a silové, nebo naopak s velkým počtem sérií a velkým objemem práce? Vyvíjel se u Vás v průběhu let nějak přístup k tréninku?

Poslední dobou jsem si oblíbil styl tréninku který můžete vidět třeba teď u Honzy Turka. Je to malý objem práce s velkou intenzitou a 1 - 2 pracovními sériemi s maximální zátěží na daný počet opakování, který bývá v rozsahu 8 - 12 opakování. Ale myslím si, že i opačný způsob, tedy větší objem práce s menší zátěží a větším počtem opakování s zařazováním takzvaných intenzifikačních technik, má své místo v tréninku. V poslední přípravě jsem se snažil tyto dva styly tréninku střídat a myslím, že mi to přineslo celkem výsledky. Samozřejmě každou přípravou závodník zná své tělo lépe, a kdybych se měl podívat, jak jsem trénoval třeba před 5 lety, už bych se k tomu nevrátil.

Jakým způsobem ovlivnila pandemie COVID-19 Vaši přípravu? Musel jste v tréninku improvizovat, nebo patříte k těm šťastným, co měli po celou dobu přístup k plnohodnotnému vybavení?

Musím se přiznat že patřím mezi šťastlivce a měl jsem po celou dobu přístup ke kvalitnímu vybavení. Už jenom tím, že jsem povoláním hasič a můžu cvičit v práci, a nebo to, že můj sparingpartner, který je ze stejné vesnice (Nový Kostel), má doma plnohodnotnou posilovnu. Ale i tak bych řekl, že pandemie samozřejmě ovlivnila přípravu, a to hlavně v tom, že je celkem těžké připravovat se na soutěž, o které nevíte, zda se vůbec uskuteční.

Střípky ze své přípravy dokumentujete také na svém YouTube kanále. Co tam čtenáři najdou, kdyby měli zájem se o Vás dozvědět víc?

Ano, v této přípravě se ze mě také stal youtuber, i když jsem se tomu do poslední chvíle bránil. (smích) Je to celkem hodně práce navíc, i když se to nezdá. Ale je pravda, že dnes je velice důležité "být vidět". Musím říct, že mě to celkem začalo i bavit, a líbí se mi, jaká je ta zpětná reakce. Lidé sledují, fandí a někdy mi píšou, že jsem je motivoval. To mě poté hezky hřeje u srdíčka. Kdo by chtěl vidět moji přípravu, cestu na soutěž, principy stravování a tréninku, a jak já říkám, kouknout se, jak se to dělá u nás na západě, tak mě najde pod tímto odkazem.

Chtěl byste touto formou někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Určitě bych chtěl v první řadě poděkovat mé skvělé ženě, kterou strašně miluji za to, co pro mě dělá, podporuje mě a vydrží ty moje nálady v přípravách. Mým rodičům, kteří jsou moji největší fanoušci a sponzoři. Dále také obci Nový Kostel, kterou mám to štěstí reprezentovat už druhým rokem. Nesmím zapomenout ani na mou domovskou posilovnu Hard Core Gym Františkovy Lázně, děkuji majiteli Vítězslavu Jandovi za skvělé zázemí a podporu, dále mému sponzoru doplňků firmy Anpush, kde najdete ty nejkvalitnější výrobky od zámořské firmy 5% Nutrition. A spoustě dalších lidí, kteří sledují, fandí, píší a nějakým způsobem mě podporují. A v závěru bych chtěl také poděkovat vám, Ronnie.cz, za skvělý rozhovor a doufám, že mi splníte do budoucna další cíl a někdy natočíme nějaké tréninkové video nebo vymyslíme něco jiného. Děkuji.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:27) • `Je mi ho líto, ale nemá tam chodit.` ... Keď toto niekde napíšeš o 5 rokov, nie je vyl...
magazínIFBB Elite Pro Czechia 2021 - fotogal...
PrivateBlueVenusTV (12:23) • K tomu získal tretie miesto a zároveň bol posledný, nakoľko súťažili v kategórii len tr...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
Bucci (06:50) • fotek i videí je zatím málo, vesměs je dobře, že tam jsou fotky letošní :-) JF Caron m...
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
decarabas (21:07) • To bude fotka zo základnej skupiny, tam mali drepy/deadlift.
magazínWorld´s Strongest Man 2021 - výsledky
moab (20:26) • A proč ten borec na fotce dělá dřepy???
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám odvážnou bojovnici, Sparring
Hledám šikovnou holku, ženu, paní na společné fitko. Mám své malé středně vybavené „fitness“ v ob...
bazar Posilovací set
Posilovací set: Multifunkční posilovací stojan -Robustní, stabilní a tuhá konstrukce -Velmi kv...
bazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie