Reklama:

Jakub Kolínek: "Rozhodčí poznají Vaši sebejistotu a rozhodně ji ocení."

10.276 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2019 - 2. - 5. 5. 2019, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Nela Kordiaková (video) • Monika Špačková • Barbora Hudcová (video)Monika Klementová (video)Adéla UhrováEva DlabajováViktoria BabíkováBarbora KrálováMagdalena FejfarováJulie SvitákováJana ŽitnáMartina KůrkováMarcela KotkováŠárka Čejková bodyfitness: Markéta KretschováJana PaulátováDenisa KeppertováAndrea Jančíková (video) wellness: Kristýna Seidlová (video)Kristýna PolomisováSabina Kaderkováphysique: Matěj Belička (video) Ondřej NovákAntonín VuMichael Špaček (video)Zdeněk Vrána (video)Roman HajabáčMilena Koudelkovákulturistika: Michal MacekMichael KrihoLibor VoborníkPavel Bartoníček Jan Tomášek (video)Vladimír Semerád (video) • Milan BodlákEmil Boar (video) klasika: Václav OnderkaJakub KolínekVojtěch FojtíkMiroslav DopirákBohumil ŠevcPavel SamekMarian Jankovčinfitness: Ondřej Ságner (video)Lucie Dulovcová
Před ME:
nominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníden 1 + foto - 4 medaile!
den 2 + foto - 2 medaile! den 3 + foto
den 4 + foto - 1 medaile! kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
M. Kůrková L. VoborníkJ. Tomášek
J. KolínekP. Samek

Mistrovství Evropy 2019: kompletní výsledky s body
Mistrovství Evropy 2019: výsledky a fotografie (den 1.)
Mistrovství Evropy 2019 - zprávy z místa dění!
Co může být lepší než vybojovat titul mistra Evropy? Vybojovat tituly dva! Přesně to se začátkem měsíce ve španělské Santa Susanně podařilo Jakubovi Kolínkovi. Na supermistrovství starého kontinentu, které v sobě zahrnovalo Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy ve fitness, Mistrovství Evropy juniorů a Mistrovství Evropy masters, vybojoval během jediného dne zlato v klasické kulturistice juniorů i v games klasické kulturistice mužů nad 175 cm, v níž navíc později dosáhl i na celkové vítězství! To jsou samozřejmě výsledky, které stojí za pozornost, a my jsme proto Jakuba krátce po závodech vyzpovídali v následujícím rozhovoru. Jaké tedy bylo letošní mistrovství Evropy mezinárodní federace IFBB jeho očima?


Jakube, jak jste po mistrovství Evropy spokojen s výsledkem, se Vás ani ptát nebudu, protože lépe to dopadnout nemohlo. Věnujme se raději samotnému průběhu soutěže. Kdy jste začal věřit, že by to v klasické kulturistice juniorů mohla být medaile? A věřil jste, že to dokonce bude zlatá?

Pokud mám být upřímný, tak ano, věřil. Nastupoval jsem na pódium jako vítěz a tak by to mělo být u každého závodníka. Rozhodčí poznají Vaši sebejistotu a rozhodně ji ocení. Nemá to nic společného s namyšleností, určitě bych nechtěl, aby to tak čtenáři pochopili. Také mě v mém očekávání utvrdili Martin Novotný společně se Zdenkou Razýmovou (státní trenéři), kteří mi po semifinále řekli, že zlatá medaile je hodně nadějná.

Vnímám to tak, že vítězstvím mezi juniory jste měl vlastně už splněno. S jakým cílem jste o několik hodin později nastupoval k soutěži v games klasické kulturistice mužů?

Games klasická kulturistika mužů už mi byla jen takovým zpestřením, jelikož, jak říkáte, hlavní cíl jsem měl již splněný. Byl jsem ale rád, že si na pódium mohu stoupnout ještě jednou a prodloužit si tak závodní den, což bylo opravdu skvělé. Cítil jsem se dobře, rozhodčí už o mně měli povědomí, atmosféra v hale byla parádní. Žádné velké očekávání jsem v téhle kategorii neměl, jen jsem si užíval závody. Ale když jsem viděl mé soupeře v zákulisí, o žádném z nich jsem nedokázal říct: "Ten vypadá opravdu neskutečně, to je jasný vítěz!" Čímž rozhodně nechci pochybovat o kvalitě soupeřů, kluci byli opravdu parádní, výborně připravení. Skutečně na úrovni, která by měla odpovídat evropskému šampionátu. Jen nikdo z nich neměl ten pravý "wow" efekt, který když vidíte, tak máte hned jasno. Proto jsem i tady začal věřit v medailové umístění.

Jakub Kolínek při souboji se Španělem Josem Tercerem o titul absolutního mistra Evropy
v games klasické kulturistice mužů (foto: Jakub Csontos, EastLabs.sk)

Čtyři soutěžní dny, pokud vím, nemají žádné jiné kulturistické závody na světě. Jaká to byla zkušenost a jak se pořadatelům podařilo soutěž zorganizovat?

Určitě to muselo být neuvěřitelně náročné, co se týče organizační stránky, jelikož přijelo opravdu velké množství závodníků. Přesný počet neznám, ale myslím si, že cca 1.500 soutěžících v Santa Susanně nastoupilo. Bylo to hlavně z důvodu spojení všech věkových kategorii do jednoho šampionátu, což také nebývá úplně běžné. Proto pořadatelům patří velký dík za víceméně hladký a klidný průběh soutěže.

Odzávoděno jste měl hned první den. Jak jste v Santa Susanně trávil zbytek šampionátu?

Ano, měl a bylo to velké štěstí, protože jsem si mohl naplno užít následující dny, jejichž náplní bylo hlavně jídlo a odpočinek. Opravdu je mi líto holek, které závodily až čtvrtý den. Skončily ve večerních hodinách a hned ráno jsme již odjížděli na letiště. Přišly tak o gurmánský zážitek, který já jsem tam zažíval víceméně každý den, protože jídlo v hotelu bylo opravdu výborné. Nepřeberný výběr ovoce, zákusků apod., prostě všechno, co Vás napadne, tam bylo. Vyloženě ráj pro kulturisty po závodech.

Podle toho, co jsem měl možnost na dálku sledovat prostřednictvím internetu a sociálních sítí, tak se ve Španělsku sešla dobrá parta, v níž vládlo výborná atmosféra, je to tak?

Tohle můžu jen potvrdit, i přesto, že nás bylo hodně a na začátku jsme se vůbec neznali, tak v průběhu šampionátu jsem aspoň já (a věřím i ostatní) poznal plno skvělých lidí, se kterými toho mám mnoho společného, a jsem vděčný za nová přátelství, která jsme ve Španělsku navázali.

Jakub Kolínek při souboji se Španělem Josem Tercerem o titul absolutního mistra Evropy
v games klasické kulturistice mužů (foto: Jakub Csontos, EastLabs.sk)

Čekají Vás letos ještě nějaké závody?

Letos bych si chtěl ještě obhájit prvenství na mistrovství České republiky, které se bude konat v Bohumíně, také zvažuji start na mistrovství světa juniorů pořádaném tenhle rok v Maďarsku.

Pokud se nemýlím, letos závodíte mezi juniory naposledy a čeká Vás přechod mezi muže. Plánujete i potom dále nastupovat v klasické kulturistice, anebo byste si rád vyzkoušel také nějakou jinou kategorii?

Máte pravdu, letos jsem posledním rokem junior, tak toho chci ještě co nejvíce využít, než se postavím mezi chlapy, kteří jsou zase o kousek dál, hlavně co se týče tvrdosti a kvality svalů. Určitě plánuji zůstat v klasické kulturistice. Myslím si, že to je kategorie přesně pro mě, ale uvidíme, co přinese budoucnost. Hodně se mi líbí také kategorie classic physique, kterou na evropském šampionátu ovládl Noah Risch. Vypadal opravdu parádně. Takže do budoucna si myslím, že mě uvidíte i v téhle kategorii.

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat?

Lidí, kterým chci vyjádřit vděčnost, je celá řada. Především je to moje rodina, která mě podporovala celou dobu přípravy, dále trenér, jímž je Míla Obořil, se kterým jsme i na dálku dotáhli formu na sto procent, a kamarád Michael Kriho, který se o mě v den závodu staral, a já měl tak full servis.


Jakub Kolínek na mistrovství Evropy 2019

Rozsáhlou fotogalerii z mistrovství Evropy 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.


Foto:
EastLabs.sk / Jakub CsontosSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie