Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Závodnice ve wellness fitness - rozhovory před mistrovstvím Evropy 2019

14.049 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2019 - 2. - 5. 5. 2019, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Nela Kordiaková (video) • Monika Špačková • Barbora Hudcová (video)Monika Klementová (video)Adéla UhrováEva DlabajováViktoria BabíkováBarbora KrálováMagdalena FejfarováJulie SvitákováJana ŽitnáMartina KůrkováMarcela KotkováŠárka Čejková bodyfitness: Markéta KretschováJana PaulátováDenisa KeppertováAndrea Jančíková (video) wellness: Kristýna Seidlová (video)Kristýna PolomisováSabina Kaderkováphysique: Matěj Belička (video) Ondřej NovákAntonín VuMichael Špaček (video)Zdeněk Vrána (video)Roman HajabáčMilena Koudelkovákulturistika: Michal MacekMichael KrihoLibor VoborníkPavel Bartoníček Jan Tomášek (video)Vladimír Semerád (video) • Milan BodlákEmil Boar (video) klasika: Václav OnderkaJakub KolínekVojtěch FojtíkMiroslav DopirákBohumil ŠevcPavel SamekMarian Jankovčinfitness: Ondřej Ságner (video)Lucie Dulovcová
Před ME:
nominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníden 1 + foto - 4 medaile!
den 2 + foto - 2 medaile! den 3 + foto
den 4 + foto - 1 medaile! kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
M. Kůrková L. VoborníkJ. Tomášek
J. KolínekP. Samek

Na mistrovství Evropy, které proběhne ve dnech 2. - 5. května ve Španělsku, se v rámci soutěžní kategorie wellness fitness představí i tři české závodnice - Kristýna Seidlová, kterou Vám představíme v chystaném tréninkovém videu, a dále Sabina Kaderková a Kristýna Polomisová, se kterými Vám přinášíme rozhovory.

Sabina i Kristýna začínaly svou závodní kariéru jako bikiny fitnessky, a tak mohou kompetentně porovnat rozdílnosti obou kategorií, potažmo rozdílnosti soutěžních příprav. Jako bonus Vám prozradí něco o trapasech, nejlepších cvicích na zadek a také o tom, co všechno musí zvládat osobní fitness trenér.

jménokategorie
Sabina Kaderková wellness fitness nad 168 cm
Kristýna Polomisová wellness fitness do 168 cm
Kristýna Seidlová wellness fitness do 163 cm

Sabina Kaderková

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2019 - 3. místo ve wellness fitness
GP Zbýšov 2017 - 6. místo v bikiny fitness do 168 cm
Mistrovství Čech 2017 - 8. místo v bikiny fitness do 168 cm
EVLS Prague Amateur 2016 - 12. místo v bikiny fitness do 169 cm

Sabino, pokud se nemýlím, začala jste závodit už v roce 2015, a tak jste ostřílenou závodnicí. Vzpomenete si ale ještě na to, jak jste prožívala svou úplně první soutěž? Jaký závod to byl a jaké zážitky jste si z něj odnesla?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz! Ano, první závody jsem absolvovala v roce 2015. Tenkrát jsem volbu závodů nechala na svém prvním trenérovi, aniž bych si popřemýšlela nad tím, že bych mohla zkusit nejdříve nějaké pohárovky nebo jiné menší soutěže. Nyní bych to s pokorou udělala jinak.

Moje první závody byly Olympia Amateur Prague 2015, kde jsem se umístila na devátém místě. Zážitek to pro mě byl nepopsatelný, ale to je vlastně pokaždé, když si můžu stoupnout na stage. Tenkrát jsem ale poprvé zažila tu euforii, když si stoupnete na prkna, a ten pocit se opravdu nedá asi popsat. Bylo to tak silné, že jsem nebyla ani trochu nervózní. Moc jsem si to užívala.

Jaký závod od té doby jste si užila úplně nejvíc? Který byl největším zážitkem ze všech těch, které jste absolvovala, a proč?

Ráda bych zmínila dvoje závody. Hodně jsem si užila EVLS Prague Amateur 2016, a to hlavně díky tomu, že jsem kolem sebe měla skvělé lidi a holky, které závodily se mnou. Máme ty nejlepší vzpomínky, sice jsme byly hrozně vyřízené, ale táhly jsme to všechny spolu a i na ty nejtěžší chvíle těsně před soutěží rády vzpomínáme.

Závody, které jsem si ale nejvíce užila, byly určitě ty poslední. Diamond Cup v Římě, kam se mnou jela moje skvělá kamarádka Nikča Fischerová, která se vždycky zjeví, když ji nejvíc potřebuji. Na poslední chvíli sbalila kufr a vyrazila se mnou. Ona je skvělý parťák a obrovská podpora. Hotel jsme měly kousek od centra, a tak jsme si i užily město a opravdu hodně srandy.

Stal se Vám někdy na soutěži nějaký trapas?

Myslím, že přímo na pódiu ne, ale nerada bych to zakřikla, jelikož to já moc dobře umím. (smích) Co ovšem považuji za dost trapné, bývá nástřik, kdy stojíte úplně nahá vedle lidí, které denně potkáváte ve fitku.

Nepříjemný byl poslední nástřik na Diamond Cupu v Římě, kde mě v předklonu s koupací čepicí do sprchy nastříkával poměrně pohledný muž, a za ním na vás kouká x dalších. Samozřejmě jsem byla úplně nahá. Tohle jsou chvíle, kdy se cítím opravdu trapně, a možná pro příště raději zvolím nátěr barvy doma.

Začínala jste závodit v bikiny fitness, ale na ME budete startovat v kategorii wellness fitness. Čím Vám sedí wellness fitness víc?

Kategorie wellness fitness mi sedí víc asi úplně vším. Samotná příprava do wellnessek je pro mě něco úplně jiného a mnohem víc mě to baví. Mám ráda tvrdé tréninky, ráda zvedám těžké váhy a ze všeho nejraději cvičím nohy, na kterých právě do wellnessek musím nejvíc pracovat. Nejsem typ holky, která se bojí být velká, naopak se mi to líbí. V těle, které mám teď, se cítím úplně nejlíp. Do bikin jsem musela hodně shazovat, hodně pálit svaly a v závěru přípravy jsem se sama sobě nelíbila a byla jsem tak stažená a unavená, že jsem měsíc před závody nevěděla, jak se jmenuji. Teď je to ale úplně jiné. Mám energii, sílu a nemusím se bát, že budu vedle holek moc velká. Naopak mám cíl zvětšit nohy, tedy vidinu nějaké práce přede mnou, a ne toho, že musím hlavně shodit to, co jsem přes rok vymakala.

S přípravou Vám pomáhá obrovsky zkušený trenér Tomáš Bureš. Ovšem ten Vám při vší úctě asi neporadí s pózingem a obecně s prezentací na pódiu. Máte tedy i nějakou svoji ženskou poradkyni?

Ženskou poradkyni nemám. Pózuji si sama doma nebo na mě koukne Tom a řekne, jak se to líbí jemu. Dvakrát jsem byla pro radu u Slávka Vinogradova a určitě mám v plánu za ním ještě párkrát zajít. Byli jsme u něj i s Tomem.

Z Vašeho Instagramu jsem nabyla dojmu, že jste hrdá na své zadní partie, tedy na zadek. Je to tak? A jakými proměnami právě tato partie prošla v průběhu Vaší závodní kariéry?

Zadek a nohy jsou partie, na které jsem na svém těle nejvíce hrdá. Možná tak i jediné. (smích) Ačkoliv jsem si vědoma, že do wellnessek mám stále co dělat, musím říct, že za moje závodní roky jsem si především zadek a nohy hodně vypracovala. Do svých prvních závodů jsem se domnívala, že mám hezky vymakaný velký zadek, než jsem ten tuk shodila a zjistila, že jsem plochá asi tak jako tenkrát na hrudníku. Teď to vypadá už úplně jinak a na nohou a zadku je progres opravdu znát.

Jaké cviky na zadek Vám nejvíce fungují?

Výpady vzad na multipressu s těžkou váhou, cvik, po kterém cítím bolest zadku ještě pěkných pár dní po tréninku. Dále roznožování na stroji s nadzvednutým zadkem a dřep.

Při kontrole formy 3. dubna jste nebyla s formou úplně spokojená. Jak je tomu nyní?

Spokojená nejsem.

Plánujete mimo ME ještě další závody?

Ještě před odletem na ME jdu na mistrovství České republiky a po ME bych se ještě ráda zúčastnila Diamond Cupu v Ostravě, který bude probíhat v červnu.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu či pomoc v přípravě?

Ráda bych využila tuto možnost rozhovoru k poděkování mému panu trenérovi Tomášovi Burešovi. Jsem pod ním už třetí přípravu a je to pro mě největší čest. Ačkoliv jsem zatím nikdy na závodech nedosáhla výsledku, kterého bych dosáhnout chtěla, tak v tomto jsem dosáhla absolutního vrcholu. Mám trenéra, kterého považuji, a nejen já, za největší osobnost v kulturistice u nás. Vážím si ho i jako čestného člověka, líbí se mi jeho pohled na fitness, líbí se mi jeho názory a jsem přesvědčena, že bych nemohla být v lepších rukou. Také je mi velkou ctí pracovat v Olympia Fitness Hostivař, kde mám to nejlepší prostředí k přípravě a zároveň k práci. Vážně si toho moc vážím, děkuji, Tome.

Zpět na přehled


Kristýna Polomisová

Vybrané úspěchy:

International Austrian Championship 2019 - 2. místo ve wellness fitness žen a juniorek
IFBB Diamond Cup Rome 2018 - 7. místo ve wellness fitness žen
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2016 - 7. místo v bikiny fitness juniorů

Kristýno, závodit jste začala v roce 2016 v bikiny fitness, ovšem po soutěžní pauze v roce 2017 jste se na soutěžním pódiu znovu objevila už v kategorii wellness fitness. Proč ta změna? Cítíte se ve wellness fitness víc "doma"?

Správně, po dvouleté soutěžní pauze jsem se na pódiu objevila už v kategorii wellness fitness. A proč ta změna? Vlastně to ani nebyl můj nápad. Znovu do přípravy jsem šla s tím, že na soutěžní prkna nastoupím ve stejné kategorii, ve které jsem před pauzou závodila. Ale to bych nesměla potkat nejmenovaného pana trenéra, který mi řekl, že mám v této nové kategorii obrovský potenciál. Tak jsem si řekla, proč ne. Přeci jen mám odjakživa dominantní nohy a zadek, tudíž tato kategorie je pro mě jako stvořená. Takže ano, cítím se v ní určitě mnohem více "doma".

Postava bikiny a wellness závodnice je poněkud jiná, je tedy jiná i příprava?

Co se rozdílu v přípravě týče, tak ano, jiná je. Alespoň v mém případě to tak je. Netrávím hodiny na kardiu a občas se i najím. (smích) Dělám si srandu. Ale kardia mám mnohem méně a zařadili jsme ho až v závěru přípravy. Rozdíl je znát i v samotném tréninku, kde si můžu dovolit i velké váhy v tréninku nohou. Jelikož dříve jsem musela jezdit pouze malé váhy a hodně opakování, abych mé "velké" nohy zmenšila, je pro mě toto velký rozdíl. A co se týče jídla, tak si můžu mnohem více dovolit cheat day nebo nějaký cheat meal. I když to už je spíše o přístupu trenéra, jak tělo poslouchá nebo jaká je forma.

Mistrovství Evropy, pokud se nemýlím, bude prozatím Vaše největší soutěž. Tak velký závod si žádá opravdu kvalitní formu. Vzala jste to v potaz v přípravě? Jste spokojená s formou, kterou se Vám podařilo pro ME připravit?

Neřekla bych vyloženě, že jsem to vzala v potaz. Určitě jsem si vědoma toho, jak prestižní závody to jsou, a je mi obrovskou ctí, že můžu reprezentovat ČR v kategorii wellness fitness zrovna já. Ale na každých závodech chci předvést co nejlepší formu a tím pádem i do samotné přípravy dávám maximum. S aktuální formou spokojená jsem, ale finální forma se ukáže až v samotný den.

Které partie na Vaše tréninkové snahy reagují nejlépe a které naopak vzdorují?

Určitě jako každý mám silné a naopak slabé partie. Ačkoliv mě v tomto směru mé tělo poslouchá čím dál tím lépe, tak nejvíce vzdorují ruce, které mi nechtějí moc růst (alespoň já mám ten pocit). A naopak nejlépe na mé snahy reagují nohy a zadek, nečekaně.

Kdo je Vám v přípravě největší podporou, když jste unavená nebo přijdou krize?

V těchto "krizových“ chvílích je mi největší oporou můj trenér, který je pro mě jako táta. Celkově pro celý náš tým je to takový taťka a vlastně i psycholog, gynekolog, kožní lékař. Když má kdokoli z nás nějaký problém, voláme právě jemu.

Máte, ať už na českém poli, nebo v zahraničí, nějaký vzor, závodnici, jejíž postava by byla i Vaší postavou snů?

Jasně, že mám. Na českém poli je můj vzor česká wellness fitnesska Štěpánka Weissová, a co se zahraniční scény týče, tak určitě úžasná Brazilka Vivi Winkler.

Kdo Vás pojede podpořit přímo na místo dění ME? Budete mít nějaký doprovod, nebo alespoň talisman pro štěstí?

V místě dění bude má největší podpora můj trenér, který se mnou na ME letí, a co se doprovodu týče, tak s námi letí reprezentovat ČR i Adélka Uhrová z našeho týmu v kategorii bikiny fitness, která je i zároveň takový můj talismánek.

Čím se po soutěži odměníte?

Po soutěži se určitě odměním nějakým dobrým hovězím burgerem s hranolkami a dopřeji si i sladké pečivo v podobě donutů a zmrzliny. (smích)

To bude sladká odměna. Tak ať jsou stejně sladké i zážitky ze soutěže!

Zpět na přehled
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie