Reklama:

Libor Voborník: "S výsledkem
i formou jsem určitě spokojen!"

9.667 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2019 - 2. - 5. 5. 2019, Španělsko
Češi před ME:
bikiny: Nela Kordiaková (video) • Monika Špačková • Barbora Hudcová (video)Monika Klementová (video)Adéla UhrováEva DlabajováViktoria BabíkováBarbora KrálováMagdalena FejfarováJulie SvitákováJana ŽitnáMartina KůrkováMarcela KotkováŠárka Čejková bodyfitness: Markéta KretschováJana PaulátováDenisa KeppertováAndrea Jančíková (video) wellness: Kristýna Seidlová (video)Kristýna PolomisováSabina Kaderkováphysique: Matěj Belička (video) Ondřej NovákAntonín VuMichael Špaček (video)Zdeněk Vrána (video)Roman HajabáčMilena Koudelkovákulturistika: Michal MacekMichael KrihoLibor VoborníkPavel Bartoníček Jan Tomášek (video)Vladimír Semerád (video) • Milan BodlákEmil Boar (video) klasika: Václav OnderkaJakub KolínekVojtěch FojtíkMiroslav DopirákBohumil ŠevcPavel SamekMarian Jankovčinfitness: Ondřej Ságner (video)Lucie Dulovcová
Před ME:
nominaceharmonogram MEodlet české výpravy
Info z ME:
z místa děníden 1 + foto - 4 medaile!
den 2 + foto - 2 medaile! den 3 + foto
den 4 + foto - 1 medaile! kompletní výsledky s body
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
M. Kůrková L. VoborníkJ. Tomášek
J. KolínekP. Samek

Mistrovství Evropy 2019: kompletní výsledky s body
Mistrovství Evropy 2019: výsledky
a fotografie (den 2.)

Začátek května ve španělské Santa Susanně už tradičně patřil dalšímu ročníku mistrovství Evropy mezinárodní federace IFBB a šampionát se znovu odehrál i za účasti českých reprezentantů. Jedním z těch, kterým šampionát vyšel skvěle, byl také Libor Voborník, který se v kulturistice masters od 40 do 44 let nad 90 kg probojoval ke stříbrné medaili, když před něj rozhodčí ve výsledkové listině posunuli pouze Rafała Filipczuka z Polska. Jaké letošní mistrovství Evropy bylo právě očima Libora Voborníka, se dnes dozvíte z následujícího rozhovoru!


Libore, náš dnešní rozhovor začneme otázkou, která po závodech jednoduše nemůže chybět. Jak jste s výsledkem z mistrovství Evropy spokojený? Převládá u Vás radost ze stříbrné medaile a předvedené formy, anebo jste spíše tak trochu zklamaný, že Vám uniklo zlato, kterému jste byl velmi blízko?

S výsledkem i formou jsem určitě spokojen! Je tu však jedno velké ale. Nevím, podle čeho se dnes určují priority u rozhodčích, mluví se o nějakých defektech, jak by se to mělo hlídat, ale vypouklá břicha nikomu nevadí. Osobně vůbec nic proti vítěznému Polákovi nemám, před stage jsme se v klidu bavili. Ale všiml jsem si ho náhodou už na hotelu při společných snídaních apod., kdy jsem netušil, že je to můj soupeř. Co mě první napadlo? Slušnej pořízek, ale ta vana je hrozná... Jsou i další věci, kterým nerozumím, ale nejsem rozhodčí, nebudu se dále vyjadřovat.

Co se týká formy, myslíte, že byla Vaše zatím životní?

Ano, myslím, že určitě. Podařilo se přidat pár kg na vršek, měl jsem závodní váhu 114 kg ve velmi dobré kvalitě, což je na mou výšku 183 cm, myslím, velmi slušné.

Libor Voborník na mistrovství Evropy 2019 (foto: Josef Adlt)

Čtyři soutěžní dny, pokud vím, nemají žádné jiné kulturistické závody na světě. Jaká to byla zkušenost a jak se pořadatelům podařilo soutěž zorganizovat?

Ze začátku chaos. Nemají nebo nedají k dispozici přesný itinerář dalších dnů, takže když už jsem ležel natřený s nohama nahoře, zjistili jsme, že jdu až další den. Pak už to šlo. Taky bych si představoval, aby pořadatelé na takovýchto mezinárodních závodech zvládali alespoň základy angličtiny. Jinak náš realizační tým jen chválím. Martin, Zdena i Lída se starali velmi dobře, pokud tedy měli informace od pořadatelů. Doprava z hotelu do závodní haly byla kyvadlová autobusem nebo mikrobusy, neměl jsem velký problém s čekáním. Co bylo skvělé, bylo jídlo na hotelu, nazval bych ho doslova luxusní, od všeho druhu.

Odzávoděno jste měl druhý den. Jak jste v Santa Susanně trávil zbytek šampionátu?

Tak po závodech oběd a spánek, stejně pršelo. Další dny už bylo hezky, s parťákem Bohumilem Ševcem jsme mrkli na další naše reprezentanty, nakoupili pár suvenýrů a udělali si pár fotek u moře.

Podle toho, co jsem měl možnost na dálku sledovat prostřednictvím internetu a sociálních sítí, tak se ve Španělsku sešla dobrá parta, v níž vládlo výborná atmosféra, je to tak?

Určitě ano, jen nás tam bylo tolik, že zkrátka nebylo možné všechny osobně poznat. Především pro mě, kdo byl mezi nimi poprvé.

Libor Voborník s Bohumilem Ševcem na mistrovství Evropy

Platí ještě, že uvažujete o účasti na Diamond Cupu v Budapešti? Je před Vámi letos ještě nějaká další soutěž?

Určitě, do Budapešti jedu v pátek 17. května. Pak mám ještě nějaké focení a pauza.

Zkusíte se příští rok na mistrovství Evropy vrátit a vybojovat titul?

Myslím, že ne. Jak již bylo řečeno, je to poměrně dlouhé, navíc i nákladné, některé věci na místě mi přišly nemístně přeceněné. Ale holt čím víc kategorií, tím víc závodníků a víc startovného. A kulturistika jako taková, kterou dělám já, se tam v množství těch nových kategorií poněkud ztrácí, mi přišlo. Jedině, že bych se vrátil kvůli tomu jídlu. (smích) Ale nikdy neříkej nikdy, uvidíme.

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat?

Na místě mi velmi pomohl parťák a svěřenec Bohumil Ševc, který byl úspěšný v klasice a získal páté místo. Dále bych vzpomněl sponzory: Vigor Sports Nutrition - firma s doplňkovou výživou, se kterou úzce spolupracuji, Alprim - David Šolc, Autodoprava Gois - Petr Gois, Turbíny.cz - Marcel Pavel. A osobní poděkování mému vnějšímu oku Richardovi a Helence.


Libor Voborník na mistrovství Evropy 2019

Rozsáhlou fotogalerii z mistrovství Evropy 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Jakuba Csontose naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.


Foto č. 1:
Josef Adlt

Foto č. 2 - 13:
EastLabs.sk / Jakub CsontosSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie