Reklama:

Martina Kůrková - rozhovor před IFBB Diamond Cup Malta 2019

10.912 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP MALTA 2019 - 20. - 21. 4. 2019, Malta
Češi před Diamond Cup:
David Bednář • Matěj Belička (video)Milena Koudelková
Michaela KincAneta TicháMartina KůrkováSabina Doležalová

Info z Diamond Cup:
kompletní výsledky s body - 2 medaile!

Z Diamond Cup očima závodníků:
očima Anety Tiché


Kdo se bude prezentovat na IFBB Diamond Cup Malta 2019?
Ve dnech 20. a 21. dubna se v konferenčním centru Oracle uskuteční již třetí ročník IFBB Diamond Cupu Malta, kde se utkají závodníci v kulturistice, klasické kulturistice, classic a muscular physique, physique mužů i žen, bikiny fitness, bodyfitness, welness fitness a fitmodel. Ti budou bojovat celkem o 23 elite profesionálních karet a šanci porovnat svou formu s profesionálními závodníky vybraných kategorií již ten víkend.

V kategorii bikiny fitness budou české barvy hájit dvě závodnice. Rozhovor s první z nich, Martinou Kůrkovou, Vám přinášíme níže. Martinu jsme mohli vidět na soutěžních prknech na podzim 2018, kdy absolvovala svou první soutěžní sezónu. Po svém startu na Maltě plánuje Martina nastoupit na mistrovství ČR, mistrovství Evropy, kam se úspěšně nominovala, a také na Diamond Cupu v Ostravě.

Druhou závodnicí bikiny fitness bude Sabina Doležalová, kterou pro Vás vyzpovídáme v nejbližších dnech, stejně jako závodníky dalších kategorií. S některými z nich jste již měli možnost zhlédnout videa (viz odkazy v záhlaví). Všem přejeme co nejlepší umístění a spoustu krásných zážitků!

Martina Kůrková

Vybrané úspěchy:

BFC Adel Cup 2018 - 2. místo v bikiny fitness žen do 169 cm
Beautiful and Strong 2018 - 4. místo v bikiny fitness žen do 170 cm
Partner Cup 2018 - 6. místo v bikiny fitness žen do 169 cm

Martino, vítejte zpět na Ronnie.cz. Máme zhruba týden před Vaší první mezinárodní soutěží. Jak se cítíte? Převládá nervozita, nebo se těšíte?

V prvé řadě bych chtěla všechny pozdravit a všem závodníkům popřát mnoho sil a pevných nervů. Ano, jsem pár dní před odletem na Maltu a před svou první mezinárodní soutěží. Velmi dobře si uvědomuji, že se budu porovnávat se zkušenými závodnicemi jak v kategorii žen, tak masters, tudíž nervozita je obrovská, ale zároveň se těším na nové zkušenosti a zážitky.

V jednom z předchozích rozhovorů jste uvedla, že jíte 8x denně a dietu nasadíte až posledních pár týdnů před závody. Takže už na ni přišla řada?

Moje dieta se v porovnání s tím, jak jím mimo ni, liší jen v tom, že jsme vyřadili mléčné výrobky a protein s kaseinem. Tato strava mému tělu vyhovuje. Jsem nyní na čistých bílkovinách, které jsou hodně vysoké, dosahuji až na 200 gramů. Sacharidy držím také na 200 gramech. Mám problém to ujíst, ale musím, jinak padám na váze. Teď jsme třeba navyšovali, protože váha sjela dolů. Denně formu sledujeme a potřebujeme to udržovat.

Na co jste se v letošní přípravě nejvíce zaměřila? V čem byla jiná než ta předchozí?

Určitě jsem se více zaměřila na nohy.

Patříte spíše mezi svalnatější bikiny a Vaší parťačkou v letošní přípravě byla závodnice ve physique žen Milena Koudelková. Táhne Vás to také v budoucnu přestoupit do osvalenějších kategorií, nebo se Vám líbí mezi bikinami?

Ano, patřím mezi více osvalené bikiny, a jestli mě to táhne do jiné kategorie? Nerada bych...

Máte pro tuto jarní sezónu nějaký konkrétní cíl?

Konkrétní cíl nemám, spíše bych chtěla bych posbírat nové zkušenosti. Stojím nohama na zemi, protože přece jen jsem stále začátečníček.

Co byste poradila začínajícím závodnicím, které se v následujících dnech poprvé postaví na prkna na mistrovských soutěžích?

Nevím, zda mám právo někomu radit po své první sezóně. Snad jen, že to člověk musí dělat s láskou a dobře sledovat zkušenější závodnice. Ono samotné pódium a osobitý projev je ve chvíli soutěže nejdůležitější, tak snad se zaměřit právě na tohle.

Mockrát děkuji za rozhovor! Chtěla byste na závěr někomu poděkovat či vzkázat něco čtenářům?

Poděkovat bych chtěla firmě All Stars za sponzoring v suplementaci, trenérovi Martinu Novotnému, Mileně Koudelkové, své dceři a rodině, Fitpuls Breziněves a kolegyni v práci, která převzala veškerou zodpovědnost ve firmě. Děkuji!


Martina Kůrková - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra