Jaké byly kondiční soutěže 2019 očima závodníků?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledky
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Diamond Cup Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video I. (physique, classic physique, wellness, masters kat.)
video II. (kultur., klasika, muscular phys., bikiny, bodyfit., physique žen)

I letos na podzim jsme chtěli poskytnout závodníkům prostor na našem webu pro prezentaci, a tak jsme vyvěsili výzvu, na niž mohl zareagovat každý zájemce z řad účastníků podzimních pohárových či kondičních soutěží.

Se svými širšími ohlédnutími za soutěžemi a přípravou se ozvali Petr Polák, Linda Sedláčková, Tereza Hejduková, Diana Pospíchalová a Veroniky Faranové, jejichž příspěvky jste si již mohli přečíst dříve. V dnešním článku se pak můžete začíst do kratších textů poslaných dalšími 6 aktivními závodníky, kteří si vyzkoušeli soutěžní prkna právě na podzim.

Děkuji všem, kteří našli chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením.

Eliška Svobodová

Jmenuji se Eliška Svobodová a je mi 20 let. Po skončení své závodní kariéry v krasobruslení jsem se rozhodla, že své brusle vyměním za vysoké podpatky. Vše začalo na konci května, kdy jsem oslovila trenéra Lukáše Wojtylu s prosbou, že bych si chtěla splnit jeden ze svých snů a závodit v bikiny fitness. Lukáš na nic nečekal a hned jsme rozjeli závodní přípravu.

V listopadu jsem se zúčastnila svých prvních závodů, a to v Chrudimi na Granite Muscles. Tento závod ve mně zanechal nespočet dojmů a hned jsem věděla, že mě to neskutečně baví a chci v tom dále pokračovat. Skončila jsem čtvrtá, což mě obrovsky nakoplo. Následující den jsem závodila v Říčanech u Brna na Kahan Cupu, kde jsem urvala druhé místo v juniorkách. Podzimní soutěže jsem zakončila o týden později v Kutné Hoře na Golem Classic. Při vyhlašování výsledků vystřídaly můj úsměv slzy štěstí. Skončila jsem třetí v juniorkách a druhá v ženách. Stále tomu nemohu uvěřit, ten pocit je nezapomenutelný!

Organizace všech soutěží byla naprosto senzační a už nyní se velice těším, až se na jaře opět postavím před porotu.

Závěrem bych chtěla moc poděkovat svému trenérovi, rodině a každému, kdo mě celou přípravu podporoval a pomáhal mi splnit můj sen!

S pozdravem

Roman Kuděj

Účastnil jsem se soutěže Kahan Cup v Říčanech u Brna 17. listopadu 2019 se startovním číslem 18. Byla to má úplně první soutěž v kulturistice. Snažil jsem se na tuto událost připravit, jak nejlépe jsem mohl, uměl a snaha se vyplatila. Vyhrál jsem svou kategorii kulturistiky nad 30 let a poté i absolutní vítězství. Takže moje úplně první zkušenost ze soutěžení je ta nejlepší.

Organizačně bych vše hodnotil také velmi pozitivně. Za perfektní péči a pomoc při prvních závodech v den konání vděčím svému kamarádovi Filipu Stránskému, který mě doprovázel.

Děkuji Vám za perfektní fotky na Vašich stránkách z této soutěže, na nichž jsem měl poté možnost své počínání na pódiu vidět.

S pozdravom
Roman Kuděj

Zuzana Konečná

Teprve druhá sezóna a už druhé vítězství. Tohle jsem opravdu nečekala. Tak strašně jsem byla šťastná, když vyhlásili moje jméno jako poslední. Je mi 27 let a jsem závodnice v bodyfitness. Je to opravdu krásná kategorie. Holky mají svaly a jsou stále krásné a ženské.

Letos jsem závodila jen na jedné podzimní pohárové soutěži, protože jsme neměly více možností. Další pohárovka byla v Opavě, která se ale konala ve stejný den. Týden nato byla další soutěž, kde ale moje kategorie nebyla na startovní listině.

Závody v Brně byly skvělé. Organizátoři byli příjemní a ochotní a všechno probíhalo, jak mělo. Tam nebylo co vytknout, všichni jsme si to moc užili. Moje rodina mě jela podpořit, o to větší byla motivace vyhrát. Hned po vyhlášení výsledků jsme jeli slavit do naší oblíbené pizzerie Il Mondo, která se nachází kousek od místa dění. Dělají tam opravdu výbornou pizzu.

Na příští sezónu mám plány větší, chci se zase posunout, porovnat se s většími holkami, objet více závodů a třeba nakouknout k našim sousedům na Slovensko. Uvidíme, jaký bude kalendář a co pro nás svaz připraví.

Teď budu dále makat, abych příští rok přišla zase o něco lepší. To je to, co mě baví a motivuje mě, protože vítězství je jen třešničkou na dortu.

Největší díky patří mému trenérovi, kulturistovi a životní lásce, který mě naučil cvičit, držet disciplínu a je mi neustále oporou.

S pozdravem

Martin Šomek

Narodil jsem se v Ostravě, kde jsem do 16 let hrál hokej za Vítkovice a Sareza Ostrava. Vystudoval jsem Vysokou školu báňskou - Technickou univerzitu Ostrava, obor biomedicínské inženýrství. Nyní žiji v Praze šestým rokem a pracuji jako servisní inženýr medicínských a laboratorních přístrojů ve firmě Abbott Laboratories. Cvičení jsem se začal věnovat během studií vysoké školy, zdravý životní styl je každodenní součástí mého života. Mým snem a cílem bylo si vyzkoušet závodit a postavit se na pódium v kategorii physique mužů. Před dvěma měsíci došlo v mém osobním životě k něčemu, co mě nakoplo, a spontánně jsem se rozhodl připravit a zkusit závod Diamond Cup Prague 2019. Za necelé dva měsíce se mi podařilo se připravit, zvládnout superkompenzaci, naučit se pózovat (největší boj) a udělat formu, která je hodna mezinárodních závodů!

První závody jsem absolvoval týden před Diamond Cupem, a to Kahan Cup v Říčanech u Brna, který byl jakýmsi tréninkem/rozcvičkou, abych zjistil, jak to vůbec chodí. Umístil jsem na 3. příčce. Výsledkem mé dvouměsíční dřiny, píle a odříkání bylo skvělé 3. místo na Diamond Cup Prague (stejně bodů jako druhý), kde jsem se mohl porovnat s kluky, co se tomu věnují několik let a za některými jsou i známí sponzoři. Já jsem se s nimi mohl rovnat a některé i porazit a předčít. Byl to pro mě splněný sen a obrovský úspěch, na který jsem neskutečně pyšný a hrdý. V budoucnu bych se chtěl pokusit opět uspět a získat profikartu, při dostatečně dobré a hlavně dlouhé přípravě si myslím, že bych ji byl schopen získat vzhledem k nynějším výsledkům.

S pozdravem

Christian Kufa

Zúčastnil jsem se Smartlabs Cupu a Grand Prix Ostrava (st. č. 51). Na Smartlabs Cupu se mi líbilo, že pořadatelé dali finále kulturistů hned po semifinále. Dále mě překvapil Lukáš Roubík jako moderátor. Bohužel šatny byly katastrofa - málo prostoru a velké teplo, všichni na sebe namačkaní jako sardinky.

Naopak v Ostravě to byla paráda, hodně prostoru a rozdělení mužů a žen. Prostory a pódium bylo taky samozřejmě lepší - taky jde o VŠ. Ale zase se mi moc nelíbila organizace toho, že se na semifinále muselo čekat dlouho u kulturistů, kteří začínali. A abych nezapomněl, prodej občerstvení a jiných dobrot na Smartlabs Cupu neměl cenu, zato v Ostravě - nějaké bagety, no nic moc... Ještě když jsem si před pumpováním doma zapomněl nějaké sladké (tím myslím med, Salko apod.), tak bagetami bych si moc nepomohl.