Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2019 očima Petra Poláka?

6.652 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledky
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Diamond Cup Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video I. (physique, classic physique, wellness, masters kat.)
video II. (kultur., klasika, muscular phys., bikiny, bodyfit., physique žen)

[Text: Petr Polák] Dobrý den, nebo jak si mezi sportovci bez rozdílu věku či výkonnosti říkáme, prostě ahoj. Jmenuji se Petr Polák a v neděli 24. listopadu mi skončila soutěžní sezóna, rád bych se tak aspoň částečně vypsal z dojmů, které jsou ještě čerstvé, proto budou zamlžené emocemi, protože to byla zkrátka neskutečná jízda.

Absolvovali jste podzimní soutěže a chcete se prezentovat na Ronnie.cz?
Své ohlédnutí za závody pošlete na redakce@ronnie.cz do čtvrtka 5. prosince!


Petr Šidlo a Petr Polák
Přípravu jsem začal v létě roku 2017, kdy jsem inspirován Janem Tomáškem začal dlouhou přípravu na závody, kterou jsem si chtěl plnohodnotně prožít a vychutnat, a tak byl cíl závodit na podzim roku 2019, což odpovídá 2,5 roku s jedním cílem. Tak jsem tedy začal… Po zhruba roku samostatné přípravy už nadešel čas spojit své síly s někým, kdo mi nastaví cestu, bude dávat povely a já je budu prostě následovat jako voják během války. Potřeboval jsem někoho se stejným nadšením a láskou k tomuto sportu, jako jsem já. Byl jsem jako fanoušek schopný objet i deset soutěží ročně, prostě to mám skutečně rád. Okruh vytipovaných trenéru se mi zúžil a po Mistrovství Čech dorostu a juniorů v roce 2018 jsem měl jasno, že oslovím Petra Šidla, kterého jsem zde viděl trénovat Rendu Blahovského, a volba to byla znamenitá. Přišel jsem za Petrem s přáním postavit se na soutěže mezi seniory po tříleté pauze, kdy jsem soutěžil ještě jako junior, a být plnohodnotným soupeřem ostatním borcům. Prostě mít pocit, že mezi kulturisty patřím, a pokud možno, rád bych dosahoval finálových umístění, protože sestavu, tu já si umím užít.

Přeskočíme o rok a půl společné spolupráce, která čítala přes sto společných tréninků (povětšinou stehen), den za dnem jsem vždy měl přesně spočítané makroživiny a neuhnul z cesty ani na moment, což jsem si vzhledem k zodpovědnosti, kterou jsem cítil k trenérovi, ale stejně tak sám k sobě, nemohl dovolit.

Jako kouzlem se přesouváme do diety, která trvala nakonec 21 týdnů. Což bylo období dvoufázových tréninků na množství živin, které se leckdy blížily vakuu, protože si to prostě stav těla žádal. Do toho práce na dvanáctihodinové služby na letišti, kde pracuji… bylo to výživné a krásné.

Najednou se člověk ani nenadál a listopad, neoficiálně nazývaný měsícem kondičních soutěží, byl tu. Po dvou a půl letech, kdy jsem se probouzel a usínal nervózní z toho, jak na pódiu budu vypadat. První soutěžní víkend jsem absolvoval skvělé závody v Brně a Ostravě. Absolutně jsem nevěděl, jak mezi dospělými obstojím. Nebudu malý, budu dostatečně připravený? Mám alespoň minimální předpoklady pro tento sport? Většinou se můžete srovnat se svým okolím v posilovnách, které navštěvujete, ale já cvičil u trenéra v Eagle Fitness, a tam pokud nemáte 120 kg, tak prostě nejste plnohodnotný cvičenec, což říkám s maximální nadsázkou, protože atmosféra je zde skvělá, přátelská napříč sporty, motivující a živočišná.

Každopádně výsledkově se Smartlabs Cup povedl a já zde v kategorii kulturistů do 30 let vyhrál a začal tak nejlepším možným způsobem. Smartlabs Cup byl jako vždy skvěle zorganizovaný, fenomenálně odmoderovaný Lukášem Roubíkem, a tak jsme si snad všichni atmosféru divácky naplněného sálu plně užili.

Hned o den později jsme se s mým kamarádem a celoživotním sparingem Markem Kavinou, který mi suploval trenéra, přesunuli do "perly Slezska", tedy do Ostravy. Závody se odehrávají v aule vysoké školy a řekl bych, že prostředí závodů i zázemí závodníků je to jednoznačně nejlepší z celé nabídky kondičních závodů. Čekala mě zde ale první porážka, na druhou stranu jsem prohrál se soupeřem kvalitním a jednoduše lepším, s pohodovým klukem Dávidem Hrivíkem, který má jednoznačně mnohem větší predispozice pro tento sport, a ještě o něm uslyšíme. Takže Ostrava rovná se stříbro.

Další závodní víkend jsem z důvodu pracovních povinností musel vynechat a využil mimo práce k dalšímu období dvoufázových tréninků, kde kromě masa tvořila můj kalorický příjem možná tak energie ze slunce a vzduchu. Bylo prostě potřeba to přiškrtit, abychom věděli, že jsme udělali všechno možné i nemožné pro další změnu.

Tím se tak dostáváme k poslednímu závodu, který se odehrál v neděli. Každoroční grand slam kondičních závodů neboli Golem Classic v Kutné Hoře byl opět perfektně organizovaná soutěž, známá svou neopakovatelnou atmosférou. Dovolím si tvrdit, že sál, který je každoročně naplněný k prasknutí, dokáže závodníkům vytvořit takovou atmosféru, o jaké se Diamond Cupům může jenom zdát. O atmosféru se mi postaralo dojemně velké množství kolegů, kteří využili to málo volného času, který mají, aby mě přijeli podpořit v mém milovaném sportu, který je vůbec nezajímá, ale prostě mě chtěli potěšit, udělat mi radost a jejich podpora mě dojala jako zatím nic v životě, děkuji, kamarádi!

V kategorii jsem měl všechny konkurenty absolutně skvělé a kvalitně připravené obry, zvlášť pozdější vítěz kategorie by neměl problém vytřít zrak i borcům na Diamond Cupu o den dříve, vynikající kulturista každým coulem. Všichni kluci jsme svedli skvělou bitvu, a přesto mezi námi panovala skvělá atmosféra se spoustou srandy, což při volném pózování ocenili diváci i moderátor soutěže, byla to prostě show od uvolněných sportovců, kteří si nepřišli honit ego, ale užili si sportovní klání mezi dalšími nadšenci, kluky, kteří milují stejný sport. Na vítěze jsme nikdo neměli, ale o zbylá místa jsme svedli velký souboj, který se mi zejména díky volné sestavě podařilo zvládnout, a skončil jsem tak opět na stříbrné pozici.

Byla to krásná jízda, užil jsem si celou přípravu, za což bych chtěl poděkovat mým kolegům a trenérovi, který vše fenomenálně vymyslel a naplánoval přesně krok po kroku. Petr Šidlo tak opět dokázal, že není jen senzační závodník, ale i fenomenální trenér.

Na závěr chci poděkovat Vám všem, které jsem poznal během závodů. Často slýchávám, jak je špatná atmosféra mezi soutěžícími na závodech. No, to tu rozhodně neplatilo. Poznal jsem spoustu nových přátel, pokecal a prohodil pár slov se spoustou závodníků napříč kategoriemi. Zažili jsme spoustu debat nad prvním jídlem, které chceme po závodech. Většinou to nebyl burger nebo donut, vítězí voda, pivo a kachny od maminek (já si dal božské a šťavnaté kyselé jablko). Zažil jsem s vámi spoustu srandy a rád jsem vás poznal. Tyto zážitky a nová přátelství jsou pro mě mnohem cennější trofejí než medaile a poháry, které pravděpodobně časem poztrácím, ale vzpomínky mi zůstanou, dokud bude paměť sloužit.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRadikální změna (29.): Od 110 kg ve 1...
jiiriik (20:16) • skvělá práce jen tak dál!!!
magazínMistrovství Evropy 2020 - kompletní v...
flyingkite (22:56) • Jana Jeřábková převyšuje ostatní o tolik, že by si to mohla v bikinách klidně střihnou...
magazínSlavoj Bednář a Pavel Koukal - trénin...
70mMyW!53 (19:41) • Nechci znit nejak spatne nebo negativne ale Bednar proste svuj geneticky potencial dav...
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
mr.kvadriceps (15:39) • tohle vidím na první místo v pořadí národů! gratuluji všem
magazínMistrovství Evropy 2020 - zprávy z mí...
Ronnie (21:45) • Neprotiřečí, protože to, že nemusí plnit monitoring X měsíců před soutěží, je dáno jeno...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra