Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2019 očima Diany Pospíchalové?

13.849 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledky
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Diamond Cup Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video I. (physique, classic physique, wellness, masters kat.)
video II. (kultur., klasika, muscular phys., bikiny, bodyfit., physique žen)

[Text: Diana Pospíchalová] Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se Diana Pospíchalová a je mi 25 let. Pocházím z Jindřichova Hradce, ale budou to dva roky, co bydlím v Praze. Letos na podzim jsem se zúčastnila prvních závodů v kategorii bikiny fitness.

Sportu a tanci se věnuji v podstatě odmalinka. Vyzkoušela jsem opravdu mnoho sportů, začínala jsem gymnastikou, následovala házená, moderní tance, pole dance aj. Nejvíce mě oslovil sportovní aerobik, kterému jsem se věnovala skoro 10 let. Patřila jsem do dívčího teamu AET Lena, se kterým jsme jezdili vystupovat do různých měst a závodili v tzv. pódiových skladbách. Když jsem nastoupila na střední školu, s aerobikem jsem musela skončit. Hledala jsem jiné způsoby, jak se hýbat a přitom si krásně vyčistit hlavu. Začala jsem chodit na lekce zumby, jógy, občas jsem si zašla do fitka dát pár sklapovaček (smích), někdy jsem si zahrála volejbal a jindy zase stolní tenis.

Když jsem se přestěhovala do Prahy, mým primárním cílem bylo začít pravidelně navštěvovat fitko, zhubnout nějaké to kilo, zdravě se stravovat a postupem času to v tomhle "fitness světě" někam dotáhnout. To jsem ještě ani nevěděla, že existuje jakási kategorie bikiny fitness.

Shodou náhod jsem v tu dobu dostala od rodičů tip, že Filip Vaníček, můj kamarád z dětství, se kterým jsme si před 15 lety psali dopisy, pracuje jako osobní trenér. Už při první schůzce to mezi námi zajiskřilo a bylo nám jasné, jak to celé dopadne. Ve zkratce řečeno, jsme spolu dodnes.

No a konečně se dostáváme k tomu podstatnému v tomto článku a tím je můj start ve fitness světě, závodění, strava a ohlédnutí za mými prvními soutěžemi. Pravidelně cvičím teprve rok a půl, v podstatě od doby, kdy žiji v Praze. Od začátku až do současnosti mě trénuje přítel a i on mě připravoval na závody. Za všechny dosažené výsledky tedy vděčím hlavně jemu. Je to opravdu ten nejschopnější trenér. Není totiž jen tím trenérem, který vám říká, co a jak máte dělat, ale on vás dokáže i skvěle namotivovat a zvednout psychicky, když je potřeba.

Celou přípravu jsme prožívali spolu od úplného začátku, pomáhal mi s výběrem plavek, nátěrem barvy a s dalšími věcmi, které byly zrovna potřeba. Mou závodní premiérou se stala podzimní kondiční soutěž Granite Muscles v Chrudimi. V den závodů jsme vstávali opravdu v ranních hodinách. Z postele jsem ihned zamířila k zrcadlu, kde proběhla kontrola formy. Nevěřila jsem tomu, co všechno dokáže superkomenzace s tělem udělat. Poté následoval nátěr barvou, vypila jsem si espresso a zakousla něco malého. Cestou do Chrudimi nás čekala ještě zastávka u vizážistky. Odcházela jsem od ní jako princezna, musím říct, že make-up dělá v tomto sportu opravdu hodně a i té psychice hodně pomáhá.

Divadlo Karla Pipicha bylo opravdu to nejlepší, co jsem si mohla na první závody přát, moc hezké prostředí. Organizačně si myslím, že byla lepší tato soutěž Granite Muscles, vše šlo jako po másle, nebo mi to alespoň tak přišlo.

Povedlo se nám vybojovat rovnou dvě vítězství, a to 1. místo v mé výškové kategorii a následně poté absolutní vítězství. Ten pocit na pódiu byl vážně úžasný a nepopsatelný, vzpomínám si, jak mi tam bylo teplo ze všech těch zářících reflektorů. Když jsem po vyhlášení stála na pódiu sama, nevěděla jsem, co mám dělat, neměla jsem to připravené, nečekala jsem takový úspěch. Neměla jsem ponětí, jak se tvářit, jaká póza je zrovna ta nejvhodnější a zda mám držet růži, protein, nebo ten krásný pohár. (smích) Tréma mě na pódiu přece jen dohnala a trošičku jsem zmatkovala. Poté proběhla fotodokumentace s rodinou a společně jsme vyrazili na pořádné pozávodní jídlo, skvělý pocit.

Další týden nás čekaly závody Golem Classic v Kutné Hoře a s těmi přišla i druhá, ale trošku jiná superkompenzace, která nám moc nevyšla. Jisté věci jsem podcenila a nebyla jsem tolik důsledná, alespoň vím pro příště. Jak se říká, chybami se člověk učí. I přesto, že jsme nebyli zcela spokojeni s formou, tak jsme si z těchto závodů odnesli zlatou medaili. Absolutní vítězství už si tentokrát zasloužil někdo jiný. Na pódiu jsem si to konečně více užila, nervozita mě opustila a já jsem mohla spokojeně odejít s pocitem, že jsem do závodů dala maximum.

Tímto bych chtěla poděkovat mé rodině, přátelům a všem, co mi drželi palce a podporovali mě během přípravy jakýmkoliv způsobem. Největší díky patří mému příteli a trenérovi v jedné osobě, který to se mnou celé vydržel, a společně jsme dosáhli těchto výsledků za pouhý rok a půl tvrdé dřiny. Dále bych ráda poděkovala Ronnie.cz za krásné video i fotoreporty ze soutěží, ale hlavně za příležitost napsat tento report. Moc děkuji.

Mé další plány a cíle? Po Vánocích se začneme s přítelem připravovat na jarní sezónu, ale konkretizovat to zatím nebudu. Rádi bychom i nějaký výlet za hranice, ale to zůstává ve hvězdách.

Na závěr bych chtěla všem čtenářům vzkázat, že pokud přemýšlíte a uvažujete o závodění, třeba jen si to jít zkusit, tak neváhejte a jděte do toho. Když nevyzkoušíš, nevíš, a to platí i v tomto případě. Není to nic, co by se nedalo zvládnout a navíc si můžete vyzkoušet, co vydržíte. Paradoxně ze všeho nejtěžší je samotný pózing, tréninky a přísná dieta jsou to "nejsnazší". (smích) Chce to jen mít silnou vůli a odhodlání. Věřte mi, že za ten pocit to opravdu stojí.

Přeji všem hodně úspěchů jak v osobním, tak i ve fitness životě.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.12.14:29jr.e - V popisování pravá a levá strana asi velká chyba že.?..nem..
11.12.02:49plynar - Na pravo krásna zdravo vyzerajúca slečna s príťažlivými id..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
moab (09:01) • Když někdo zneužívá nebezpečné látky, aby se zlepšil, a neuvědomuje si, že problémy ho...
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
Zodiak411 (07:04) • moab: Na Olympii ho nazvali nejmenším závodníkem, ale s největším břichem.
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
moab (22:08) • https://youtu.be/T-SzHFW7nr0
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
Lee_Priest (14:41) • Škoda zmařeného života... Nicméně tohle čeká velké procento sypačů sype se stále víc a...
magazínZemřel účastník Mr. Olympia 2005 Mich...
dzordn2 (11:49) • Máte pravdu, je to Garrett Downing. :-) Fotky jsou z European Pro 2001, která bývá ozna...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra