Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2019 očima Lindy Sedláčkové?

5.561 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledky
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Diamond Cup Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video I. (physique, classic physique, wellness, masters kat.)
video II. (kultur., klasika, muscular phys., bikiny, bodyfit., physique žen)

[Text: Linda Sedláčková] Dobrý den, jmenuji se Linda Sedláčková, pocházím z Brna a ráda cvičím, což mě dovedlo až k soutěžím v bikiny fitness konaným pod záštitou Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Absolvovali jste podzimní soutěže a chcete se prezentovat na Ronnie.cz?
Své ohlédnutí za závody pošlete na redakce@ronnie.cz do čtvrtka 5. prosince!

Když má sportovec možnost představit se, často v úvodu zavzpomíná na své dětství, doprovázené různorodými sportovními aktivitami a kroužky, což se samozřejmě může později na soutěžní úrovni pozitivně zúročit, ať už se jedná o jakýkoliv sport. U mě to ale bylo tak trochu obrácené naruby. Rané dětství jsem prožila na samém začátku 90. let v rodině, kde se nejenže víceméně nesportovalo, ale objevila se nám doma velmi brzy zvláštní, trochu zažloutlá, hučící a blikající krabice, kterou byste v Česku v té době našli v jedné domácnosti z tisíce - byl to osobní počítač. Ten tehdy přitáhl malou Lindu jako magnet a v počítačovém světě nekonečných možností jsem pak spokojeně prožila dlouhou řádku let.

Jedinou vadou na kráse období základní školní docházky byly hodiny tělocviku. Moje pohybové nadání bylo na bodu mrazu, a tak jsem svým sportovním výkonem dokázala vždy spolehlivě pobavit celou třídu, ať už to byl skok přes kozu, nebo třeba volejbal. Pravidelná dvojka z tělesné výchovy na vysvědčení byla mou největší dětskou ostudou a dnes zpětně vidím, že následky tohoto čísla sahaly nakonec daleko za hranice období dítěte školou povinného.

Uplynulo mnoho let a kolem mě se odehrálo množství událostí. Jedna z nich ale byla pro tento příběh naprosto zásadní, přesto, že mě dlouho nechávala zcela chladnou. V domě, ve kterém už mé dospělé pracující já bydlelo, se objevila cedule s nápisem "fitness". Jinými slovy, postavili mi fitko přímo v baráku. Trvalo několik měsíců, než zvědavost vyhrála nad strachem a já konečně sebrala odvahu vzít za kliku a vstoupit do prapodivné mučírny.

Nemohla jsem vyhnat z hlavy na zdi visící plakátek ženské postavy do té doby pro mě zcela neznámých tvarů. Nebyla ani hubená, ani tlustá, měla drobné štíhlé svaly a vyrýsovanou postavu a působilo to velmi esteticky. Bylo to umělecké dílo vytvořené na vlastním těle. Brzy se ke mně dostalo, že je to závodnice v úplně nové fitness kategorii, která se jmenuje bikiny fitness. A tady to všechno začalo. Mým ideálem krásy naráz už nebylo nejvyzáblejší děvče pod sluncem, ale svaly a křivky. Čokoládky a brambůrky vystřídala zdravá strava a v peněžence se mi objevila první permanentka do fitka. Už tehdy jsem šokovala sama sebe.

Počáteční zápal mi nechyběl a fakt, že genetického potenciálu pro tuto disciplínu nebylo na rozdávání, mi bohudík dlouho zůstal skryt. Lépe to udržovalo ten plamínek při životě. Naprosto mi vyhovovalo, že cvičení v posilovně je individuální záležitost, žádný rychle letící balón a zoufalé výkřiky okolí, když ho nechytíte. Měla jsem klid se soustředit. Tesala jsem svou vysněnou sochu rychlostí lenochoda, krůček po krůčku a sem tam se objevil i nějaký krok zpět. Po více než šesti letech, po několika ne úplně vydařených pokusech sundávám klapky z očí a skláním krk pro zlatou medaili. Splnil se mi sen a dostavil se pocit maximálního zadostiučinění z dokončené práce.

Moje letošní předzávodní příprava (dieta) trvala 4 měsíce a připravovala jsem se sama za pomoci vlastních vědomostí a zkušeností. Sestavila jsem si stravovací i tréninkový plán a doma před zrcadlem nacvičovala povinné pózy. Bez trenéra i bez sparingpartnera a s maximální zodpovědností za svůj výsledek a také bez rozptylování se osvědčenými radami odborníků a kapacit z oboru, se kterými se tak trochu v posledních letech roztrhl pytel. Nemusíte pak nikomu děkovat (smích) anebo svádět vlastní nezdary na to, že Vám někdo špatně poradil. Jedinou výjimkou byl můj manžel, kterému bych chtěla nejen poděkovat za dozor a za pomoc s dotažením formy v posledním týdnu před závody, ale zároveň se mu i omluvit, protože se mnou prožil krušné časy. Nakonec jsem se rozhodla i zariskovat s účesem a ostříhala dlouhé vlasy na mikádo, což není pro tuto kategorii typické. A hle, ono se ukázalo, že vlasy se nevyhrává. :-D

Přestože jsem původně měla v plánu v této sezóně nastoupit na více soutěžích, zúčastnila jsem se nakonec jen dvou. Na Smartlabs Cupu v Brně jsem se umístila na bramborovém čtvrtém místě a o týden později jsem se se svými 176,5 cm jako nejvyšší závodnice vůbec a symbolickým startovním číslem "2" stala vítězkou Kahan Cupu, který se konal ve Zbýšově u Brna. Za ten týden se nedalo stihnout moc vylepšit, co se formy týče, ale věděla jsem, že mou slabší stránkou je hlavně prezentace a celkové vystupování na stagi není moje parketa, a tady nějaký prostor na zlepšení byl. Napodruhé odpadlo hodně stresu, což mi hrálo do karet.

Tento sport mě dlouho školil, formoval, naučil mě prohrávat a až nakonec mě nechal zvítězit, ale o to více si toho cením. Potvrdilo se mi, že pokud chcete dokázat něco výjimečného, musíte pracovat, zatímco ostatní se baví. A nikdy to nevzdat.

Posílám velké poděkování do redakce Ronnie.cz a pozdrav všem lidem, kteří rádi sportují.

Chtěla bych nakonec také pochválit fotografy z týmu Ronnie.cz, jejichž pódiové fotky jsou rychle a kvalitně nahrávány na web a můžou všem závodníkům posloužit jako zpětná vazba.


Linda Sedláčková na soutěži Kahan Cup 2019 (1. místo)

Linda Sedláčková na soutěži Smartlabs Cup 2019 (4. místo)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra