Jaké byly jarní mistrovské soutěže juniorů 2019 očima závodníků? (II.)

8.149 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfostartovkyočima závodníků, J. Rohana
výsledky I.foto I.zákulisí I.abs. I.video I.
výsledky II.foto II.zákulisí II.abs. II.video II.

MČR dorostu a juniorů 2019 - videozáznamy

Letos jsme opět zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po mistrovství Čech, Moravy a Slezska a České republiky dorostu a juniorů s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou sezónu, ohlédnout se za soutěžemi, vyslovit své názory, jak se jim líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Informace o možnosti prezentovat sebe a svůj pohled na uplynulé jarní soutěže juniorů a dorostu putovala na 211 e-mailů závodníků, kteří se zapojili do bojů na pódiu mistrovství České republiky. Děkuji opět těm, kteří si našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

První část textů od Davida Kovalčíka, Aleše Chovance, Tomáše Stejskala a Kataríny Halagovcové jste si již mohli pročíst, níže můžete nahlédnout do příspěvků dalších závodníků, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěží ve Valašském Meziříčí, Kutné Hoře nebo Bohumíně, či přidali i pohled do svého života.

Petr Tejkl

Zdravím všechny čtenáře a příznivce tohoto sportu.

Rád bych se s Vámi podělil o mé zážitky, dojmy a úspěchy z letošních mistrovských závodů. Jmenuji se Petr Tejkl, je mi 22 let a závodím za oddíl MD Fitness Lanškroun. Letošní závody považuji za můj veliký úspěch... forma vyšla přesně tak, jak měla, takže jsem nesmírně spokojený. Závodil jsem na mistrovství Moravy a Slezska juniorů v kategorii nad 77 kg, kde jsem vybojoval 1. místo a vyhrál absolutního vítěze. O týden později se konalo mistrovství České republiky juniorů, kde jsem ve své kategorii nad 77 kg obsadil 1. místo. Suprový zážitek byl v souboji o absolutního vítěze, kde jsem stál s kamarádem Radimem Paštěkou, který závodí za stejný oddíl. Radim nastoupil jako vítěz nejlehčí kategorie a já nejtěžší. Celkově bych chtěl pochválit všechny závodníky, kteří byli nádherně připraveni a byli rovnocennými soupeři.

Zhodnocení průběhu závodů - po technické stránce, organizace a časového harmonogramu jsem byl docela spokojený, až na nějaké drobné detaily, co se týká místa pro závodníky apod. Ohledně nátěru od firmy Filandr jsem byl spokojený, ale co mě zarazilo, je to, že když už si závodník zaplatí nátěr, tak by to s danou firmou mělo být domluvené tak, že tam zůstane celý den, a ne že se na finále sbalí a odjede.

Co bych také chtěl pro letošní rok vytknout, je to, že se zrušila nominace z Moravy a Čech, takže na MČR mohl závodit každý, kdo se zúčastnil těchto dvou závodů. Podle mě tímto MČR ztrácí kvalitu a také prestiž. To nemluvím o tom, že kdyby opravdu na MČR přijel každý, tak by mohlo být v každé kategorii klidně přes 20 závodníků, a to by závody také mohly trvat do druhého dne...

Oboje závody jsem si perfektně užil, a to hlavně díky skvělým lidem, bez kterých by to nebylo ono. Na závěr chci poděkovat rodičům, kteří mě podporovali celou přípravu a neměli to se mnou lehké, a také naší "MD rodince". Velké díky patří trenérovi Martinu Dajčovi, který ví, co dělá, a ukázal mi ten správný pohled na kulturistiku, za což mu velice děkuji!

Děkuji Ronnie.cz za možnost napsání tohoto článku.

S pozdravem
Petr Tejkl

Vendula Kozáková

Zdravím všechny čtenáře. Jmenuji se Vendula Kozáková a je mi 17 let. Minulý rok na jaře jsem se na mistrovské soutěži dorostu a juniorů jako divák zamilovala do stále více oblíbené kategorie bikiny fitness, právě tím započala má roční příprava na nadcházející ročník.

19. května letošního roku jsem se tedy stala účastnicí mistrovství Čech v Kutné Hoře, kde jsem si prožila svou vysněnou premiéru na prknech. Na tento den vzpomínám s širokým úsměvem na tváři a myslím, že ještě dlouho budu. Ačkoli se mi na semifinálové kolo nepodařila má závodní barva, kterou mi poté opravil velmi příjemný a šikovný tým pana Filandra, mé soutěžní číslo 85 se na listinách s finalisty s velkým překvapením vyskytlo a já si tak mohla zajít své první finále mezi dorostenkami a následně i jako juniorka. Stejně jako svůj I-walk jsem si já i má tehdy ještě do tohoto sportu nezasvěcená rodina užily celý perfektně zorganizovaný den.

Už nyní se velice těším na soutěže, které mě v budoucích letech čekají, a doufám, že budou minimálně tak vydařené jako právě zmiňované mistrovství Čech 2019.

S pozdravem

Jan Dobeš

Letošní mistrovství ČR dorostu a juniorů bylo podle mě organizačně zvládnuté dobře a i atmosféra celé soutěže působila celkově kladným dojmem. Sešla se zde spousta skvěle připravených závodníků, takže konkurence byla poměrně velká. Co mě ale dost překvapilo, byly velmi dobré vztahy a respekt mezi soutěžícími, převážně v mé kategorii, za což jsem velmi rád, poněvadž to tak mnohdy nebývá. Hlavně jsem ale rád, že jsem se vůbec mohl soutěže zúčastnit, jelikož jsem čtyři měsíce před soutěží musel podstoupit operaci ruky kvůli vážnějšímu zranění. Po následné dvouměsíční pauze léčení jsme se ale s mým trenérem rozhodli, že nezahodíme měsíce práce a pokusíme se během poměrně krátké doby dotáhnout přípravu až do konce a i přes veškerá omezení udělat co nejlepší výsledek.

Vrátil jsem se tedy zpět do předsoutěžního režimu s cílem získat zpět ztracenou formu a dokončit poslední fázi diety. Po několika následujících týdnech se mi nakonec podařilo získat na mistrovství ČR 4. místo, což je pro mě oproti minulé sezóně velký posun a hlavně další cenná zkušenost. Za svůj úspěch tedy ani tak nepovažuji celkové umístění, ale především to, že jsem přípravu navzdory všemu, co během ní přišlo, nevzdal a dotáhl ji až do konce.

A proto bych chtěl poděkovat všem, kteří mi po celou dobu věřili a podporovali mě, čehož si u nich také nesmírně vážím.

S pozdravem
Jan Dobeš

Amálie Martinková

Jmenuji se Amálie Martinková a je mi 17 let. Tohle byla moje první závodní sezóna, kdy jsem absolvovala rovnou čtyři soutěže. Vše odstartovalo 11. května pohárovkou Extrifit Cup, kde jsem obsadila krásné 2. místo v juniorkách. Následně týden nato jsem skončila třetí na mistrovství Čech a díky tomu jsem se i rozhodla zúčastnit MČR v Bohumíně, kde jsem byla šestá v juniorkách.

Forma gradovala, a tak jsem se na poslední chvíli rozhodla sezónu zakončit poslední pohárovou soutěží 2. června, a tím byl BFC Cup v České Lípě, kde jsem skončila na 4. místě v ženách a šestá v juniorkách. Organizace všech závodů se mi líbila a také se mi dostalo krásné zpětné vazby od rozhodčích. Už se těším, až to za rok zopakuji!

Závěrem bych chtěla poděkovat mému trenérovi Lukášovi Wojtylovi, podporující rodině a všem, díky kterým jsem si svoji první jarní sezónu nesmírně užila.