Reklama:

Boris Orava - rozhovor po Mistrovství Evropy mužů, juniorů a masters 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Češi před ME mužů, juniorů a masters:
Vít SahulaLudmila ŠircováMilan Šádek • Petr Havlík • Aleš ZelinkaBohumil Štěpánek
Boris OravaMaryla KubienaMilena Koudelková • Pavel Bartoníček • Ladislav ThunMilan Bodlák
nominaceodlet české výpravy

Info z ME mužů, juniorů a masters:
prezentaceden I. - tři medaile!den II.den III.
fotogaleriekompletní výsledky s body videa II.

Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Borise Oravyočima Milana Šádka
M. BodlákL. ŠircováV. SahulaM. ŠádekB. Orava


I Boris Orava byl členem české výpravy, která odjela reprezentovat českou kulturistiku na mistrovství Evropy v Santa Susanně. Ve své kategorii klasické kulturistiky nad 180 cm Boris obsadil páté místo. A jaké jsou jeho dojmy ze soutěže?


Jak se, Borisi, díváš na své umístění na ME - spokojenost, nebo nespokojenost?

Pro mě bylo páté místo trošku zklamání, protože jsem chtěl být výš. Všichni závodníci byli výborně připraveni, ve finále to bylo také hodně nabité, ale každý závodník měl nějakou slabinu. Někdo měl menší svalový rozvoj, jiný zas nebyl komplexní, ale všichni byli dobří, a tak to bylo hodně těsné. Mně někteří rozhodčí i delegáti z jiných zemí říkali, že mě viděli výš, ale rozhodčí holt rozhodli takhle. Myslím, že hodnotili spíš jen tvrdost a nehodnotili komplexně.

Ty děláš i jiné sporty, neodrazuje tě od kulturistiky právě tahle subjektivita posuzování?

Některé sporty, kde nejsou přesná pravidla nebo kde výsledky nejdou přesně změřit, se hodnotí těžko. Takže samozřejmě, že mě to mrzí, ale co se dá dělat. Někdy člověk dostane lepší hodnocení, než čeká, někdy zas horší, při posuzování vždy bude hrát roli lidský faktor.

Pravda, ale vraťme se k tvým soupeřům. Okukoval jsi je v zákulisí, nebo to raději neděláš?

Moc jsem se na ně nedíval. Já se vždy cítím zalitý a bez formy, takže na ostatní radši nekoukám.

Ale ostatní ti řeknou, jak to vypadá, ne?

To ano, ale stejně si připadám, že to není ono, a tak se radši nekoukám ani na sebe, ani na ostatní.

Takže i teď jsi měl pocit, že tvá forma nebyla úplně optimální?

Myslím, že to bylo dobré, bylo to asi jako na republice, ale mohlo to být ještě lepší. Směřovalo to k tomu, ale myslím, že nejtvrdší formu jsem měl v pátek večer a pak už se to začalo zhoršovat. Možná to chtělo načasovat o půl dne jinak, ale bylo tam hodně zdržení, soutěž se protahovala a s tím jsem nepočítal.

Umístění pro tebe bylo zklamáním, ale přinesla ti soutěž i něco pozitivního?

Na jednu stranu byla zklamáním, ale na druhou zase motivace, protože úroveň klasické kulturistiky jde nahoru a ve finále opravdu nebyl žádný špatný nebo nepřipravený závodník. A všichni byli neskutečně tvrdí.

Jak jsi to měl s hmotností? Neměl jsi problém vejít se do váhy?

Já jsem to měl s váhou právě úplně v pohodě, což je výhoda, protože mohu do budoucna ještě 2 - 3 kg svalů přibrat a to zase bude vypadat jinak. Takže v tom je moje výhoda, že mám ještě rezervu.

Takže se zase ukážeš na soutěžním pódiu?

Teď na podzim asi ne, to je ještě příliš brzy, ale příští rok na jaře, nebo na podzim asi ano. Teď se budu zase chvíli věnovat normálnímu životu, rodině a dalším sportům, které dělám, ale až se zas ukážu na kulturistickém pódiu, chci přijít ještě tvrdší a být připravený na doraz.

Jinak závěrem bych rád poděkoval svému sponzorovi, společnosti Mad Max, od které mám oblečení na cvičení, včetně rukavic, opasku a bandáží, a která mě svou novou kolekcí stylového oblečení kompletně oblékla i na tuto výpravu. Dál bych chtěl poděkovat posilovně Hammer Strength, kde pracuji a kde mám i výborné podmínky v tréninku, díky patří i mé manželce, rodině a všem, kteří mě podporují. Za přízeň děkuji také svým klientům.

A my děkujeme za rozhovor.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra