Reklama:

Milan Bodlák - rozhovor a aktuální forma před Mistrovstvím Evropy mužů, juniorů a masters 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Češi před ME mužů, juniorů a masters:
Vít SahulaLudmila ŠircováMilan Šádek • Petr Havlík • Aleš ZelinkaBohumil Štěpánek
Boris OravaMaryla KubienaMilena Koudelková • Pavel Bartoníček • Ladislav ThunMilan Bodlák
nominaceodlet české výpravy

Info z ME mužů, juniorů a masters:
prezentaceden I. - tři medaile!den II.den III.
fotogaleriekompletní výsledky s body videa II.

Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Borise Oravyočima Milana Šádka
M. BodlákL. ŠircováV. SahulaM. ŠádekB. Orava


Za kategorii masters bude Českou republiku na Mistrovství Evropy mužů, juniorů a masters 2012, které bude probíhat v termínu 3. - 7. května v Santa Susanně, reprezentovat Milan Bodlák. Ve čtvrtek 3. května společně s ostatními závodníky bude odlétat na místo klání.


Někdy si říkám, zda jste se neminul se „sportovním povoláním“ a neměl z vás být vytrvalostní běžec na dlouhou trať. (úsměv) Vaše jméno zní na soutěžních pódiích velice často, vytrvale jdete do jedné přípravy za druhou a kulturistika jako jeden z mála sportů se dá dělat dlouho, tak dlouho, dokud to člověka baví a život v posilovně mu přirostl k srdci. U vás tomu nepochybně tak je. Co vás žene stále dopředu, co vám dodává to odhodlání a chuť do trénování, do přípravy na soutěže?

Asi patřím mezi tu partu lidí, co se rozhodli, že budou tahat železo, dokud to půjde, a jednoho dne pustí činku a půjdou umřít. Lépe se to dělá, když je nějaký cíl, nějaká motivace. A co žene člověka více do obrátek než příprava na soutěž?

Rozhodnout se pro start na mistrovství Evropy jistě vyžaduje více přemýšlení a rozvažování než pro účast na některé z našich republikových soutěží. Proč jste se Evropu rozhodl vyzkoušet?

Letos začínám soutěžit už v jedné z těch posledních kategorií. To jsou kategorie na dožití. Protože už jsem několik takových mistrovství zažil a vím, že atmosféra je tam výborná, tak jsem si řekl, že bych to mohl zkusit.

Jak vypadá předsoutěžní příprava Milana Bodláka? Jak máte sestavené tréninky, jak náročná je pro vás dieta?

Před soutěží upravuji stravu a přidávám aerobní tréninky. Trénink zůstává. Asi není třeba vymýšlet speciální složitá cvičení. Tahat činky je bolest a dřina. Trochu věda je strava.

Vaříte si sám?

Záleží na tom co. Knedlo-vepřo-zelo a vošouchy umí lépe moje Irenka. Maso v papiňáku a rýži v sáčku zvládnu. A vejce natvrdo vařím nejlepší já.

Jaká je vaše aktuální hmotnost?

Moje současná váha se pohybuje kolem 80 kg.

Sledujete své soupeře v kategorii? V čem myslíte, že jsou vaše přednosti, v čem třeba naopak „pokulháváte“ a je potřeba to ještě doladit?

Samozřejmě jsem si prohlédl loňské mistrovství. To ale není vůbec směrodatné. Evropa je velká a nikdy se neví, který dědek se probudí, omládne a vyrazí si zazávodit. Moje dlouholetá slabina je nízká hmotnost. Příští objemovku musím zařadit do stravy více bůčku!

Člověk jako vy už asi ví, co na něho funguje a nefunguje, přesto ale - je každá předsoutěžní příprava stejná, nebo objevujete stále něco nového, co na vás zabírá zase jinak?

Někdy si přečtu nějaké chytrosti na internetu a zkouším je. Většinou se ale stejně vrátím k tomu, co mám vyzkoušené, k váze a zrcadlu.

S jakým očekáváním budete vstupovat na pódia v Santa Susanně? S jakými cíli odjíždíte na ME?

Chtěl bych si užít atmosféru soutěže. Samozřejmě jedu závodit, takže čím déle budu moci být na pódiu, tím více budu spokojen.

Jak vaši přípravu a životní styl vnímá vaše rodina, přátelé? Podporují vás?

Dnes už mě rodina tolik nepotřebuje, takže pohoda. Navíc moje Irena se mnou jezdí na závody, je to pro nás vlastně výlet.

Jaké jsou plány do budoucna? Uvidíme vás opět příští soutěžní sezónu na prknech?

Pokud mne něco silnějšího, než jsem já, nepřemůže, tak se mne jen tak nezbavíte!

Milane, děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů na nadcházejícím mistrovství Evropy. A ať vás chuť do cvičení ještě dlouhou dobu neopustí.


Milan Bodlák - aktuální forma před mistrovstvím Evropy 2012Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodam vybaveni fitness studia
Prodam vybaveni studia. Vse nove. Trampoliny, bosu, kettlebelly. Idealne vse jednomu zajemci.
služby Osobní Trenér Praha - Adam Špulá...
Chceš se naučit základy boxu, thaiboxu, nabrat svalovou hmotu, zlepšit si kondici anebo už prostě...
práce Osobní trenér pro VIP klientelu
Do týmu BodyBody Home & Office hledáme osobního trenéra se zkušenostmi, vynikajícím přístupem ke klientům a ochotou učit se nové věci. Hledáme trenéra, který bude jezdit za klienty domů nebo do kanceláře.
práce Trenér do domu
Hledáme nové kolegy na spolupráci v projektu „Trenér do domu“. Přidejte se do našeho týmu a začn...
práce Trenerku pro stretching
Hledam Fitness Trenerku v Praze ktera by pomohla se stretchingem, normalne placene jako hodina tr...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie