Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

Vít Sahula - rozhovor a aktuální forma před Mistrovstvím Evropy mužů, juniorů a masters 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Češi před ME mužů, juniorů a masters:
Vít SahulaLudmila ŠircováMilan Šádek • Petr Havlík • Aleš ZelinkaBohumil Štěpánek
Boris OravaMaryla KubienaMilena Koudelková • Pavel Bartoníček • Ladislav ThunMilan Bodlák
nominaceodlet české výpravy

Info z ME mužů, juniorů a masters:
prezentaceden I. - tři medaile!den II.den III.
fotogaleriekompletní výsledky s body videa II.

Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Borise Oravyočima Milana Šádka
M. BodlákL. ŠircováV. SahulaM. ŠádekB. Orava


Vítek Sahula bude Českou republiku reprezentovat na nadcházejícím mistrovství Evropy mezi juniorskými závodníky v kategorii klasické kulturistiky. Jak se mu bude dařit, ukážou dny mezi 3. - 7. květnem, kdy se klání v Santa Susanně odehrává.


Vítku, loňskou sezónu, pokud si dobře pamatuji, jsme tě na soutěžních pódiích neviděli. Proč to? Dal sis odpočinek dobrovolně? Nebo přišlo nějaké zranění?

Loňský rok jsem vynechal záměrně, abych si odpočinul a nabral nějaké to kilo svalů. Celou jarní část jsem se ale věnoval hlavně přípravě Míši Podnecké, takže čas na pořádný objem byl až v podzimní části loňského roku. Celá objemová příprava probíhala skvěle a ručička váhy na konci objemu ukazovala 101,6 kg, s čímž jsem byl spokojený.

Kdy ses rozhodl, že budeš startovat právě letos na mistrovství Evropy juniorů?

O tom, že bych chtěl letos startovat na mistrovství Evropy juniorů, jsem už věděl někdy v únoru loňského roku, když jsme probírali s mým trenérem a Bárou Benešovou, co dál.

Měl jsi tedy v pauze mezi závody dostatek času na objemovou přípravu, na co ses během ní zaměřil, na které svalové partii bylo potřeba nejvíce zapracovat?

Jak už jsem zmínil, objem, jak má být, jsem začal až někdy v září, tělo bylo odpočaté a skvěle reagovalo. Mezi moje slabiny patří hrudník a záda, takže hlavní cíl byl jasný, nabalit co nejvíce hmoty. Prsa by ještě nějakou tu hmotu potřebovala, ale se zády jsem už spokojený, i když je vždy co zlepšovat. (úsměv)

Jak jsi řekl, ty sám vedeš, nebo alespoň pomáháš v přípravě Míše Podnecké, kdo je ale tím tvým dobrým rádcem? S kým konzultuješ svoji přípravu?

Mým hlavním rádcem, trenérem a hlavně kamarádem není nikdo jiný než Slávek Vinogradov. On je ten, který mi řídí stravu během předsoutěžní diety a radí mi se vším, když nevím jak dál, ať ve stravě, nebo v tréninku, posuzuje formu a motivuje, když se objeví špatná nálada.

Jak probíhaly tvoje tréninky v posledním měsíci před závody?

Celá příprava na závody již od začátku diety probíhá stejně, 6x týdně trénink a den volna. Do toho patří ještě tak 3x až 5x týdně kardio, podle toho, jak je čas. Dva tréninky jsou zaměřeny na nohy kvůli hloubce a separaci. Vršek těla mám rozdělený na tři části: záda, prsa + triceps, ramena + biceps. Šestý trénink patří buď zádům, nebo hrudníku, záleží, jak to zrovna vyjde. (úsměv)

Trénuješ sám, nebo máš svého sparinga?

Mám svého sparinga a nejenom jednoho. Dlouhodobě trénuji s Jardou Pažoutem, který je nejen sparing, ale i částečný sponzor. Teď je bohužel nemocný, ale jinak v něm mám velkou oporu. Druhým, se kterým absolvuji většinu tréninků, je můj kamarád Pavel Balog, který je v současné době v přípravě na jarní mistrovské soutěže.

Přeci jen, nejsi na závodech úplným nováčkem, máš tedy své zkušenosti, víš, co na tebe zabírá a jak poskládat tréninky a dietu. Přesto - připravuje se ti teď na soutěž o něco lépe, než tomu bylo v dřívějších letech, nebo je to spíš náročnější? Je tvoje příprava stále stejná, nebo objevuješ nějaké nové principy, ať už v dietě, nebo v tréninku?

Příprava probíhá skvěle, samozřejmě se sem tam něco po… ale nikdy to není nic, co by se nedalo vyřešit. Nevím, jak to vidí ostatní závodníci, ale mně se připravuje na jarní sezónu 100x líp než na podzim. Naprostá pohoda, není taková zima a váha mi jde taky líp dolů. Co se novinek v dietě týče, byla by tu snad jediná, a to, že 2x do týdne doplňuji tuky formou oříšků a olivového oleje. Člověk je pak daleko více provozuschopný. Trénink výrazně neměním, pořád se držím hesla, že bez těžkých vah to nejde!

Mistrovství Čech pro tebe skončilo místem druhým. Jak hodnotíš tyto závody, předpokládám, že dolaďování formy směřuješ asi až na Santa Susannu a tady sis přišel prostě jen tak zazávodit.

Přesně tak, hlavním cílem je ME, mistrovství Čech bylo, jak já říkám, jen tak na zkoušku, užít si atmosféru mezi pořádnými chlapy a samozřejmě doladit chybičky v pózování a volné sestavě.

Sestavu si skládáš a nacvičuješ dlouho dopředu, nebo vše necháváš na poslední chvíli, příp. na improvizaci na pódiu? Jakou jsi zvolil hudbu k sestavě?

Záleží jak kdy, třeba na MS 2010 jsem ještě 14 dní před závody nevěděl, jaká hudba nebo choreografie vůbec bude, a vše jsem řešil na poslední chvíli. Ale letos jsem měl hudbu už vybranou dlouho dopředu. Stačilo se pak jen dokopat k tomu, abych vymyslel nějakou tu choreografii. Což bylo asi před 14 dny. (úsměv) Hudbu jsem si zvolil soundtrack z filmu Amélie z Montmartru.

Příprava na závody, tréninky - to všechno je nejen finančně, ale i časově náročné. Jak tohle vše zvládáš?

Jedním slovem těžko, kdybych neměl okolo sebe spoustu lidí, kteří mi pomáhají, asi bych to nezvládl. Finančně všechno táhnu sám společně s rodiči a naštěstí mám skvělou školu, kde jsou učitelé velmi tolerantní vůči mně a hlavně mé dietě. (smích) Co se doplňků týče, snaží se mi vypomáhat Bára Benešová za All Stars, za což jí patří velký dík! Další, kdo mi částečně vypomáhá, je společnost MadMax a obchod Fitnessworld, kde mi poskytli výhodné ceny, tímto bych chtěl rovněž poděkovat za pomoc! Příprava na závody jako taková je velmi finančně náročná, a proto bych uvítal nabídku na stálý sponzoring v jakékoliv formě.

S jakým cílem odlétáš do Santa Susanny? Určitě pro medaili... (úsměv)

Tak samozřejmě bych rád přivezl nějakou tu placku, ale nevím, jaká bude konkurence, necháme se překvapit. (smích) Každopádně se budu snažit, aby to byla ta nejzářivější. (úsměv)

Chtěl bys někomu na závěr poděkovat?

Samozřejmě, v první řadě celé mojí rodině za podporu jak finanční, tak psychickou! Nejvíce mi pomohla moje maminka tím, že mi připravovala všechno jídlo a starala se o všechno, co bylo třeba. Velké díky taky patří mému trenérovi Slávkovi Vinogradovi za vše, co pro mě dělá. Další, bez kterých by to nešlo, jsou moji sparingové Jarda Pažout, Pavel Balog a Dyma Rublov, děkuju, kluci! Nesmím zapomenout na Barču Černákovou, která s námi trénovala a značnou mírou mě neustále motivovala během celé přípravy. Za finanční podporu bych velice rád poděkoval Size and Symmetry, Báře Benešové a firmě All Stars, firmě MadMax, obchodu Fitnessworld za výrazné slevy na výživové doplňky. Jirkovi Šťovíčkovi a Leošovi Sadilovi za spalovače od firmy Holma, s. r. o. Rád bych také poděkoval své rodné posilovně Delta Fitness Praha za podporu a toleranci během přípravy na mistrovství Evropy juniorů, děkuji. Seznam, komu bych rád poděkoval, by asi byl ještě dlouhý, a tak se omlouvám těm, které jsem nejmenoval, děkuji všem. A držte mi palce!


Vítek Sahula před Mistrovstvím Evropy mužů, juniorů a masters 2012Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.04.17:23Marcus81 - Tak to je dobře stavěnej. Měl by u toho sportu zůstat co n..
30.04.16:56guruhonza - nohy: https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn..
30.04.16:35Marcus81 - Vypadá dost dobře, snad u toho sportu vydrží a nezačne pra..+1
30.04.13:49Gallivoda - Ty seš ale hubeňour Víťo :D Ale doufam že ti to všechno k..
30.04.13:45HaniisLevrone - Vitku, super forma. Je to bomba ta estetika. vsechno tam j..
30.04.13:32MilanDrahoš - vrch těla naprosto ůžasný, nevím jak spodek, stehna, lýtka..+1
30.04.13:12dan.holy - Pěkná forma, ale chtělo by to více opálit :D
30.04.13:06jari - Mě se líbí jak je pěkně poskládanej, estetickej typ, moc p..+3
30.04.12:34guruhonza - Škoda, že nemá ještě větší hrudní koš (teď nemyslím svalst..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 89 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám prima ženu z Prahy.
Zachovalý single sympaťák se smyslem pro humor, hledá prima ženu z Prahy. Odepiš..., nemáš přeci...
práce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie