Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

Bohumil Štěpánek - rozhovor
a aktuální forma před Mistrovstvím Evropy mužů, juniorů a masters 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Češi před ME mužů, juniorů a masters:
Vít SahulaLudmila ŠircováMilan Šádek • Petr Havlík • Aleš ZelinkaBohumil Štěpánek
Boris OravaMaryla KubienaMilena Koudelková • Pavel Bartoníček • Ladislav ThunMilan Bodlák
nominaceodlet české výpravy

Info z ME mužů, juniorů a masters:
prezentaceden I. - tři medaile!den II.den III.
fotogaleriekompletní výsledky s body videa II.

Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Borise Oravyočima Milana Šádka
M. BodlákL. ŠircováV. SahulaM. ŠádekB. Orava


Bohumil Štěpánek si velmi dobře vedl na posledních dvou mistrovstvích Čech. V roce 2011 i v roce 2012 totiž v kategorii klasické kulturistiky do 180 cm vybojoval stříbro. Nyní se připravuje na mistrovství České republiky a ihned poté odlétá do španělské Santa Susanny, kde se pustí do bojů na mistrovství Evropy. Jaká je jeho aktuální forma před těmito závody?


Kdy vlastně začala vaše příprava na ME a nakolik se tento režim liší od nesoutěžního období? Je těžké to skloubit se soukromým životem?

Myšlenka směřovat přípravu na ME vznikla po loňských mistrovských soutěžích, kde jsem na MČ obsadil druhé místo a na MČR se umístil na 4. místě. Řekl jsem si, že když zapracuji na svých slabších partiích, pak by mohla účast na ME být reálná. Takže jsem se vlastně bez pauzy po MČR 2011 začal připravovat na letošní sezónu s tím, že bych se chtěl zároveň kvalifikovat na ME. Samozřejmě účast na ME byla v té době pro mě nedosažitelný bod a zároveň i hnací motor pro letošní přípravu. Myslím, že možnost reprezentovat svou zem na ME je nesmírná čest, a proto jsem velmi hrdý, že jsem si tuto účast vybojoval.

Co se týče soutěžní a nesoutěžní přípravy, je to obrovský rozdíl. Mimosoutěžní příprava u mě probíhala do konce minulého roku, kdy jsem se snažil zlepšit své slabé partie, což jsou záda a nohy. Člověk má dost jídla a dost sil na to, aby měl chuť do tréninku a dal daným partiím opravdu zabrat. Je pravda, že letošní přípravu jsem, oproti minulým létům, nepostavil až tak na těžkých váhách, ale spíše jsem se snažil dané svaly procítit a používal jsem střední počty opakování. Po Novém roce začala už soutěžní příprava a ten, kdo už prošel přípravou na nějakou soutěž podobného typu, ví, o čem to je. Snižování příjmu potravy, zároveň zvyšování tréninků a hlavně pro mě tolik neoblíbená aerobka. :)

Poslední měsíc před soutěží se z člověka stává robot, který má za úkol udělat ten den to a to, a na nic jiného už nezbývá energie. Ještě, že mám tak hodnou, chápající a tolerantní manželku, která mě v mém počínání maximálně podporuje, za což jí moc a moc děkuji. Máme dvě malé děti a skloubit fyzicky a hlavně psychicky náročnou soutěžní přípravu s rodinnými povinnostmi je ke konci přípravy opravdu obtížné. Samozřejmě nezanedbatelná je i finanční náročnost celoroční přípravy a v tomto směru musím velice poděkovat manželům Radce a Michalovi Tvrdíkovým a jejich firmě 4pm.cz a taky Marcelu Pavlovi a jeho firmě turbiny.cz, kteří mi s letošní přípravou maximálně pomohli. I jim patří velký dík za to, co pro mě dělají a jak mě podporují. :)

Víte, kdo budou vaši soupeři, nebo se tímto moc nezabýváte a raději se soustředíte na svou vlastní formu?

Nevím, jací budou soupeři. Vždy se snažím co nejlépe připravit, abych neudělal sobě a lidem, co mi fandí a podporují mě, ostudu.

Spoléháte se v přípravě na něčí pomoc (trenér, sparingpartner,...)?

Během mimosoutěžní přípravy trénuji se sparingpartnerem, v soutěžní přípravě už trénuji sám, vzhledem k vyšší frekvenci tréninků.

A berete nějaké doplňky stravy?

V letošní sezóně jsem se spoléhal na doplňky stravy od firmy PEAK, které mi maximálně vyhovují, a jsem s nimi velice spokojený. V závěru přípravy jsem pak vyzkoušel proteiny od firmy QNT a musím říci, že jak s chutí, tak i s kvalitou jsem maximálně spokojen. Dále pak využívám celoročně zdravé tuky: omega-3, lecitin a lněný olej. Vitamínové doplňky jsou samozřejmostí.

Jak je to s vaší aktuální a předpokládanou soutěžní hmotností? Kolik vážíte mimo soutěžní období?

Co se týče aktuální hmotnosti a výšky, tak minulý víkend jsem startoval na MČ v Nechanicích v klasické kulturistice do 180 cm s váhou 85,5 kg při výšce 180 cm, další víkend startuji na MČR, kde budu mít podobnou váhu, a na ME bych očekával váhu 85,0 kg. V mimosoutěžním období se má váha pohybuje okolo 100 kg.

Jaké jsou vaše ambice na ME?

Na ME jedu jako nováček a bylo by samozřejmě fantastické, kdybych se dostal do finálových bojů.

Chcete něco vzkázat čtenářům nebo někomu poděkovat?

Čtenářům bych chtěl vzkázat, že kulturistika provozovaná na jakékoliv úrovni není jen sportem, ale hlavně životním stylem. V tomto sportu nezáleží na tom, jak často člověk zajde do fitka, ale i na tom, jak člověk žije mimo posilovnu. Posilovnou život kulturisty nekončí ani nezačíná. O jeho úspěchu rozhodují zejména další faktory a těmi jsou strava, regenerace a doplňky výživy. Každý dokáže zajít dvakrát nebo třikrát týdně do fitka, každý se dokáže stravovat den či dva tak, aby podpořil růst svalů, ale dělat to den za dnem, týden po týdnu, měsíc po měsíci a rok za rokem, to už chce velkou vůli a jen tady se pozná, kdo to myslí vážně a kdo si zaslouží být vyvolený. :) Jen tady se pozná, kdo bude vítěz a kdo poražený.

Velký dík patří mé milované manželce, která mě maximálně podporuje a v těžkých chvílích drží naši rodinu ve svých rukou. :)

Další velký dík patří ještě jednou také manželům Radce a Michalovi Tvrdíkovým a jejich firmě 4pm.cz a Marcelu Pavlovi a jeho firmě turbiny.cz, kteří mi s letošní přípravou maximálně pomohli.

Děkuji i posilovně Easy Gym v Náchodě, ve které cvičím, Jirkovi Štěpánkovi za to, že mi vychází v závěru soutěžní přípravy vstříc a fitcentru D+K Červený Kostelec - jmenovitě pak panu Klemešovi za to, že mi poskytl registrace a zároveň tak možnost účastnit se domácích soutěží.


Bohumil Štěpánek - aktuální forma před mistrovstvím Evropy 2012Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.04.15:37kidacekfull - Nedošlo mi to jen jsem byl moc iniciativní asi pardon *1*
24.04.15:31NB4U - no, nevím proč offtopic...joo, už to chápu, ronnie neprodá..
24.04.15:29Majka - Nic ve zlém, ale pročistila jsem. U tohoto článku je to tr..+2
24.04.14:49fobo - držím palce Bohouši *79*
24.04.14:44kidacekfull - Pěkný rozhovor Peak je kvalita ale relativně dost drahá *7..
24.04.14:38NB4U - Bohoušku díky :-)
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám prima ženu z Prahy.
Zachovalý single sympaťák se smyslem pro humor, hledá prima ženu z Prahy. Odepiš..., nemáš přeci...
práce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie