Ve španělské Santa Susanně dnes proběhl úvodní soutěžní den letošního Mistrovství Evropy mužů, juniorů a masters. Již během dopoledního bloku závodů se na pódiu objevili první čeští reprezentanti, když před rozhodčími postupně pózovali Ludmila Šircová, Maryla Kubiena, Milena Koudelková a Vít Sahula.
Semifinále soutěže napovědělo, že nejlépe se bude s největší pravděpodobností dařit Vítu Sahulovi, který nastoupil v kategorii klasické kulturistiky juniorů. Závodník, který má na kontě mimo jiné i titul pro absolutního mistra Čech staršího dorostu z roku 2008, ve finále roli jednoho z favoritů potvrdil, když nakonec vybojoval stříbro!
Neméně fantastického úspěchu dosáhla i Ludmila Šircová, která na šampionátu vybojovala cenný kov stejné hodnoty mezi juniorskými kulturistkami.
Maryla Kubiena a Milena Koudelková se v kategorii bodyfitness masters od 35 do 44 let do finále bohužel neprobojovaly.
Už po prvním půldni mistrovství bylo také zřejmé, že s prázdnou domů nepojede ani reprezentační výprava Slovenska. Juniorská bodyfitnesska Adela Ondrejovičová totiž vybojovala zlatou medaili v kategorii nad 163 cm, stejně si pak ve své kategorii vedla i favorizovaná bikini fitnesska Nikola Weiterová!
Odpolední blok šampionátu přinesl vystoupení Pavla Bartoníčka, Ladislava Thuna a Milana Bodláka. Z uvedeného tria se nejlépe vedlo Milanu Bodlákovi, který v kulturistce mužů masters od 60 do 65 let vybojoval titul mistra Evropy! Pavel Bartoníček pak v klasické kulturistice mužů masters od 40 do 49 let obsadil šesté místo a Ladislav Thun v klasické kulturistice mužů masters nad 50 let dosáhl na čtvrtou příčku.
Klasická kulturistika juniorů open
1. Mikk Raudsepp (Estonsko)
2. Vít Sahula (Česká republika)
3. Georgi Telcharov (Bulharsko)
4. Jeve Ojala (Finsko)
5. Dainius Matulionis (Litva)
6. Rafal Kielkiewicz (Polsko)
7. Daniel Crnoja (Chorvatsko)
8. Dan Aldea (Rumunsko)
9. Tomáš Števaňák (Slovensko)
10. Andrei Ifrim (Rumunsko B)
Kulturistika juniorů do 75 kg
1. Denis Avlasenko ((Rusko)
2. Ismatov Daler (Rusko)
3. Jasjit Toor (Německo)
4. Piotr Borecki (Polsko)
5. Dominik Števaňák (Slovensko)
6. Felix Gaile (Německo)
7. Nicolas Vullioud (Švýcarsko)
Kulturistika juniorů nad 75 kg
1. Atanas Dimitrov (Bulharsko)
2. Stefano Scarlata (Itálie)
3. Wesley Gasparotto (Itálie)
4. Emil Kalenski (Polsko)
5. Roberto Ficetola (Itálie B)
6. Bariş Kivrakdal (Turecko)
7. Nadir Polatçi (Turecko)
8. Conor Magee (Irsko)
Kulturistika juniorek open
1. Mihaela Serban (Rumunsko)
2. Ludmila Šircová (Česká republika)
3. Corina Visan (Rumunsko B)
4. Cristina Alonso (Španělsko)
5. Dóra Lenger (Maďarsko)
6. Friderika Makainé Szlávik (Maďarsko B)
Bikini fitness juniorek open
1. Nikola Weiterová (Slovensko)
2. Elva Bergþórsdóttir (Island)
3. Simay Öztürk (Turecko)
4. Suvi Iso-Kuusela (Finsko)
5. Cindy Siebert (Německo)
6. Kathrin Hollmann (Německo)
7. Réka Rajnai (Maďarsko)
8. Veronika Guľašová (Slovensko)
9. Andrea Katselou (Řecko)
10. Róža Mazurek (Polsko)
11. Ragna Gréta Eiðsdóttir (Island)
12. Sandra Ortiz De Mendibil (Španělsko)
13. Paulina Koriat (Polsko)
14. Ceylan Deliktaş (Turecko)
Bodyfitness juniorek do 163 cm
1. Doina Gorun (Itálie)
2. Cristina Chirita (Rumunsko)
3. Tetiana Davidenko (Ukrajina)
4. Tatiana Piačková (Slovensko)
5. Andrea Chorubczyk (Polsko)
6. Georgiana Gradinaru (Rumunsko)
Bodyfitness juniorek nad 163 cm
1. Adela Ondrejovičová (Slovensko)
2. Renata Szmutku (Rumunsko B)
3. Elin Hassel (Finsko)
4. Brigita Vecerskaite (Litva)
5. Eleja Lukyte (Litva)
6. Rebeka Gyulay (Maďarsko)
7. Ragnhildur Finnbogadóttir (Island)
Bodyfitness masters od 35 do 44 let
1. Margarita Charaim (Litva)
2. Emi Perez (Španělsko)
3. Elena Kizima (Rusko)
4. Priscilla Katzmair (Rakousko)
5. Maria Ignacia Mas (Španělsko B)
6. Yolanda Fernandez (Španělsko B)
7. Linda Jensen (Dánsko)
8. Montserrat Ventura (Španělsko B)
9. Maryla Kubiena (Česká republika)
10. Milena Koudelková (Česká republika)
11. Jana Cabrtova (Španělsko)
12. Gwenn Kellett (Irsko)
Bodyfitness masters nad 45 let
1. Kristín Kristjánsdóttir (Island)
2. Jóna Jónsdóttir (Island)
3. Giuditta Magazzino (Itálie)
Kulturistika žen masters open
1. Natalia Vtyurina (Rusko)
2. Ludmila Tuboltseva (Rusko B)
3. Elena Stasiukyniene (Litva)
4. Nina Mukhortova (Rusko B)
5. Lottie Bendix (Dánsko)
6. Paola Boschero (Itálie)
7. Larisa Denisova (Rusko B)
8. Sophia McNamara (Irsko)
Kulturistika mužů masters od 50 do 59 let do 80 kg
1. Faruk Horhor (Turecko)
2. Sebahattin Tunç (Turecko)
3. Sigurkarl Aðalsteinsson (Island)
4. Hans-Jörg Winter (Německo)
5. Pino Pompameo (Švýcarsko)
6. James Dunne (Irsko)
Kulturistika mužů masters od 50 do 59 let nad 80 kg
1. Aleksandr Aleksejev (Ukrajina)
2. Thor Hansen (Norsko)
3. Dave Lamptey (Velká Británie)
4. José Camacho Rebolo (Portugalsko)
5. Pekka Vaittinen (Finsko)
6. Stanislaw Sobczyk (Polsko)
7. Anastas Dachinov (Bulharsko)
Kulturistika mužů masters od 60 do 65 let
1. Milan Bodlák (Česká republika)
2. Abdülbaki Köseahmetoğlu (Turecko)
3. Karl Hannig (Rakousko)
4. Jorma Olavi Varhevaara (Švédsko)
Klasická kulturistika mužů masters od 40 do 49 let
1. Herwig Steurer (Rakousko)
2. Eduardo Lopez (Španělsko)
3. Drazen Urbancic (Chorvatsko)
4. Kamal Salem (Nizozemsko)
5. Can Erkara (Turecko)
6. Pavel Bartoníček (Česká republika)
Klasická kulturistika mužů masters od 50 do 59 let
1. Joachim Grässel (Německo)
2. James Cassidy (Irsko)
3. Ray Cassar (Malta)
4. Ladislav Thun (Česká republika)
Mistrovství Evropy mužů, juniorů a masters 2012 - první fotografie
Mistrovství Evropy mužů, juniorů a masters 2012 - zákulisní fotografie
- Více snímků naleznete zde v naší rozsáhlé fotogalerii.
Zdroj:
www.eastlabs.biz