Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

Milan Šádek - rozhovor
po Mistrovství Evropy mužů,
juniorů a masters 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


Češi před ME mužů, juniorů a masters:
Vít SahulaLudmila ŠircováMilan Šádek • Petr Havlík • Aleš ZelinkaBohumil Štěpánek
Boris OravaMaryla KubienaMilena Koudelková • Pavel Bartoníček • Ladislav ThunMilan Bodlák
nominaceodlet české výpravy

Info z ME mužů, juniorů a masters:
prezentaceden I. - tři medaile!den II.den III.
fotogaleriekompletní výsledky s body videa II.

Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
očima Borise Oravyočima Milana Šádka
M. BodlákL. ŠircováV. SahulaM. ŠádekB. Orava


Milana Šádka jsme spolu s dalšími z české výpravy odchytili na krátký rozhovor těsně po jeho příletu z mistrovství Evropy v Santa Susanně, kde závodil v nabité kategorii mužů do 100 kg a obsadil skvělé 5. místo.


Milane, tak s jakými pocity se vracíš z mistrovství Evropy?

Nevím, jak bych to přesně zhodnotil, ještě to tak nějak vstřebávám. Byla to pecka závodit poprvé mezi chlapy do 100 kg a potkat se tam s takovými jmény, jako je Štefan Havlík, Peter Tatarka, nebo Miha Zupan. Když byla eliminace, byl jsem rád, že to dopadlo, a když mě pak vybrali do finále, byl jsem nadšený. Po semifinále pak za mnou chodili lidé a říkali mi, že mě tipují tak na 3. - 4. místo, přišel i Igor Kopček, který mi řekl, že jsem se hodně zlepšil a že by mě dal na první místo, Bogdan Szczotka mi už rovnou gratuloval k mistru Evropy, a tak jsem si začal říkat, co se děje.

To už pak člověk v tu medaili začne věřit, že?

Právě. On je to na jednu stranu fantastický úspěch, a kdyby mi řekl někdo před půl rokem, že budu pátý v chlapech do 100 kg, byl by to masakr, ale po tom, co mi lidé říkali, jsem už začal věřit, že by ta medaile mohla vyjít, takže to páté místo pak bylo zklamáním. A když jsem pak viděl fotky, mrzelo mě to páté místo ještě víc.

Myslíš, že jsi měl být výš?

Myslím, že jsem mohl být výš, ale asi to takhle mělo být.

Co je pro tebe větší nakopnutí - neúspěch, nebo úspěch?

Myslím, že kdybych vyhrál, tak by mě to nakoplo ještě mnohem víc. Nebo možná ne. Já mám v kulturistice cíle hodně daleko a za nimi si chci jít. A tohle byl jeden z prvních kroků.

Jak se ti podařilo načasovat formu?

Načasování jsme s Vláďou zvládli úplně perfektně. Ve finále jsem byl v listinách zhruba na tom pátém místě a na finále mi forma ještě vygradovala tak, že za mnou všichni chodili a ptali se mě, co jsme udělali, že to vypadá tak perfektně. Přišel se zeptat i Igor Kopček, co se stalo, že jsem to tak zostřil a vysušil, a Vláďa říkal: “No, začali jsme pít.“ Já jsem to prostě rozpil a ono se to všechno chytlo. Takže forma na finále vyšla perfektně, tak jsem si říkal, kde byl problém. Myslel jsem, že třeba v sestavě, ale v tom to nakonec nebylo. I ve finále mě dali ve svalovém rozvoji na páté místo, i když jsem tu formu hodně zlepšil. Nevím, jestli ti rozhodčí opsali výsledky ze semifinále, nebo co, ale prostě to tak bylo. Já se v tom ale už nechci pitvat.

Vyhrál Peter Tatarka. Mohl by ses pokusit porovnat svou formu s jeho?

Mohu srovnávat jen z fotek, které jsme si udělali v zákulisí, když jsme pózovali stejné pózy vedle sebe. A řeknu to tak. Péťa závodí hromadu roků, a jelikož svaly zrají, jsou jeho svaly zralejší, ale myslím, že jsem měl lepší dolní končetiny. Ale Péťa je vítěz a myslím, že vyhrál zaslouženě.

Co tě čeká teď?

Teď musím zamakat na škole a začít zas pořádně pracovat, abych neodbýval klienty, jak tomu bylo poslední měsíc. S další soutěží bych to viděl tak na příští jaro, podzim vynechám a odpočinu si. Táhl jsem to teď s prací hodně extrémně, takže odpočinek potřebuji jako sůl. Kdyby byla teď nějaká soutěž, tak bych to asi zkusil, ale jinak to radši nechám za rok a znovu se budu snažit připravit kvalitně, mám s tím lepší zkušenost. To byl i důvod proč jsem nešel na republiku. Radši se připravit na jednu soutěž než riskovat, že by ta forma nevyšla.

Na čem tedy budeš do příštího jara pracovat? Předně budeš asi zrát, že? (smích)

Ano, budu zrát. (smích) A pak budu pracovat na slabinách. Myslím, že potřebuji dotáhnout hloubku hamstringů, nabrat hmotu na zádech, hlavně ve spodní části, pak trošku připlácat hmotu na hrudník a lýtka. A pak všechno dotvrdit a zkvalitnit.

Tak ať se daří!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám prima ženu z Prahy.
Zachovalý single sympaťák se smyslem pro humor, hledá prima ženu z Prahy. Odepiš..., nemáš přeci...
práce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie