Reklama:

Vivien Kruse - rozhovor a aktuální forma před mistrovstvím Evropy 2022

4.647 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Dnes Vám představíme další závodnici, kterou je Vivien Kruse. Tahle mladičká bodyfitnesska si teprve před třemi týdny odbyla svou závodní premiéru a už míří na mistrovství Evropy, které se koná 6. - 8. května v Santa Susanně. Na mistrovství Čech i České republiky se umístila na druhé pozici a vždy se prezentovala dokonale vyřezanou formou. Prostě premiéra jako hrom. Mladá slečna, která je v Česku nová, ukazuje, že má pro strach uděláno, a jde se pobít s tím nejlepším, co amatérská evropská špička nabízí.

jménokategorie
Gabriela Hejná bodyfitness juniorek 21 - 23 let + žen do 168 cm
Vivien Kruse bodyfitness juniorek 21 - 23 let + žen do 168 cm
Vladimíra Žeravíková bodyfitness masters nad 45 let

Vivien Kruse

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech mužů a žen 2022 - 2. místo v bodyfitness nad 164 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2022 - 2. místo v bodyfitness nad 164 cm

Vivien Kruse, nové jméno na české scéně. Představ se nám prosím v několika větách.

Jmenuju se Vivien Kruse, v současnosti žiji v Praze a studuji psychologii. Přistěhovala jsem se z Anglie, kde jsem doteď žila. Fitness mě vždy naplňovalo. I když jsem hrála fotbal na národní úrovni, tak jsem ho doplňovala o CrossFit. Nedávno jsem se našla v kulturistice a zamilovala si ji.

Před pár dny jsi vzala útokem mistrovství Čech a České republiky. Byla z toho dvě stříbra, přičemž to republikové bylo v opravdu výborné konkurenci. Jednalo se o tvou vůbec první závodní sezónu?

Jasně, byla to moje úplně první závodní zkušenost a s jistotou můžu říct, že jsem tomu propadla. Stoupnout si poprvé na stage na mistrovství Čech byl nepopsatelně krásný zážitek a strašně jsem si to užila.

Vivien Kruse na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2022

Jak jsi byla s výsledky obecně spokojená?

S umístěním jsem nadmíru spokojená. O to víc, že jsem závodila mezi ženami, a ne juniorkami, kam věkově spadám.

Kdy vznikl ten nápad připravovat se na kulturistické soutěže a konkrétně do bodyfitness?

Ke kulturistice jsem přičichla teprve nedávno, když jsem se snažila udržet v kondici během covidu. Na střední škole jsem se hodně věnovala fotbalu, ale když jsem odmaturovala, tak jsem přestala sportovat a většinu času jsem trávila doma. Do posilovny jsem začala chodit poté, co jsem během covidu lehce přibrala. No a to byl zárodek mé cesty k soutěžení v bodyfitness.

Jsi členkou Target Teamu. Jak se spolupráce se Slávkem Vinogradovem daří?

Být členkou Target Team je úžasné, cítím podporu na každém kroku. Spolupracovat se Slávkem je obrovsky motivační a nemůžu se dočkat toho, čeho všeho spolu dosáhneme.


Vivien Kruse na Mistrovství Čech mužů a žen 2022
Disponuješ výbornou svalovou kvalitou, zdobí tě skvěle separované kvadricepsy. Jaké cviky nesmí chybět v tvém tréninku nohou?

Trénink nohou je velmi důležitý a ten můj by se neobešel bez legpressu. Také ráda zařazuji předkopávání, která mi rozsekají stehna na závěr tréninku.

V původní nominaci na ME jsi nebyla, co bylo tím impulsem se donominovat?

Ze začátku se mi to zdálo jako příliš velký krok, jít ve své první závodní sezóně hned na evropský šampionát. Ale pak jsem se rozhodla, že postavit se vedle tak vynikajících závodnic bude skvělá zkušenost.

S jakým výsledkem bys odjížděla spokojená? Jaké jsou tvé cíle?

Budu nadšená, když se vrátím zpět s jakoukoliv medailí. Soustředím se na to, abych na pódiu předvedla mou nejlepší možnou formu jakožto výsledek mé tvrdé práce. Ta samotná možnost mě dělá šťastnou a případná medaile by byla jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Je pro tebe jako pro nováčka závodních pódií prezentace problém? Pózing, přechody, podpatky…

Právě s pózováním jsem se nejvíc prala. Ještě před pár měsíci jsem ani nezvládla mít na podpatcích stabilitu. Tady mám ještě velké rezervy, ale jinak jsem spokojená s tím, jak jsem se s pózováním prozatím dokázala popasovat.

Jaké další závody ještě letos plánuješ? Uvidíme tě po "Evropě" ještě na mládežnických šampionátech, nebo dokonce na Mr. Universe?

Ano, ještě bych se ráda ukázala na juniorských mistrovských soutěžích. Ráda bych závodila na takovém množství závodů, jaké jen bude možné, abych získala co nejvíc zkušeností a prohloubila své znalosti z fitness světa.

V minulosti jsi dlouhá léta dělala CrossFit. Pomohl ti v budování tvých kvalitních svalů? Proč jsi od něj přešla k fitness? Nebo myslíš, že se to dá skloubit dohromady?

S CrossFitem jsem začala už v útlém mládí a s mou formou a kondicí mi to strašně pomohlo. Získala jsem díky němu spoustu informací o pohybu a těle samotném, které jsem mohla později využít ve svém tréninku. Věřím, že za mým úspěšným nabíráním svalů je konzistence a kontinuální tréninkový proces.

Vivien Kruse na kontrole formy ve Fitnes Ronnie.cz Libeň a tréninku v Eagle Fitness

Jak dlouho vlastně cvičíš?

Konkrétně na bodyfitness jsem se začala připravovat loňský rok, ale kolem fitness se pohybuji de facto celý život, což věřím, že je mou velkou výhodou.

Na jaké jídlo se nejvíc těšíš po sezóně?

V dietě jsem měla největší chutě jednoznačně na řízek. No a jako dezert bych si dala Oreo sušenky.

Máš nějaké dlouhodobé závodní cíle?

Strašně ráda bych se jednou dostala do IFBB Pro ligy.

Je na závěr někdo, komu bys chtěla poděkovat nebo ho zmínit?

Moc ráda bych poděkovala mým rodičům za jejich nekonečnou podporu po celou dobu mé přípravy. Hlavně mojí mamce, která mě vždycky vyslechla, když jsem měla obavy z přípravy, a vždy stála na mé straně, když jsem o sobě začala pochybovat.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 52 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...
magazínMarek Neumann a Jan Kojecký - trénink...
DAVID.KOVACIK96 (12:47) • Obdivuju, že někdo dokáže odcvičit trénink v takovém stylu 1. série taková 2. maková 3....
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
TomášZl (22:41) • Pepovi moc fandím. Ale vzhledem ke všem problémům v přípravě, si myslím, že by bylo lep...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie