Reklama:

Vladimíra Žeravíková - rozhovor a aktuální forma před mistrovstvím Evropy 2022

4.560 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Ačkoliv Vladimíra Žeravíková absolvovala za posledních pět let patnáct závodů, tak Vám s ní přinášíme rozhovor až teď. Vladimíra je jednou z našich nejčastějších reprezentantek na velkých akcích v poslední dekádě. Kromě toho, že nás na mistrovství Evropy konaném ve dnech 6. - 8. května bude reprezentovat v Santa Susanně v kategorii bodyfitness nad 45 let, tak zvládá podnikat v odvětví, které je jí další láskou a koníčkem. Nejen proto stojí za to, abyste poznali naši reprezentantku Vladimíru Žeravíkovou.

jménokategorie
Gabriela Hejná bodyfitness juniorek 21 - 23 let + žen do 168 cm
Vivien Kruse bodyfitness juniorek 21 - 23 let + žen do 168 cm
Vladimíra Žeravíková bodyfitness masters nad 45 let

Vladimíra Žeravíková

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa 2020 - 7. místo v bodyfitness masters nad 45 let
IFBB Diamond Cup Prague 2020 - 1. místo v bodyfitness masters
IFBB Diamond Cup Malta 2020 - 5. místo v bodyfitness masters
Mistrovství světa masters 2019 - 10. místo v bodyfitness
IFBB Diamond Cup Prague 2019 - 5. místo v bodyfitness masters

Vladimíro, ačkoliv za sebou máte už mnoho účastí na mezinárodních závodech, tak u nás ještě nemáte rozhovor. Mohla byste se nám v krátkosti představit?

Dobrý den, Petře a milí čtenáři. Jmenuji se Vladimíra Žeravíková, bydlím v Karlových Varech a podnikám v oboru ustájování koní a zároveň jako trenérka jak jezdců, tak i koní. Věnuji se jejich výcviku v oboru parkurového skákání, kde s klienty jezdím po parkurových závodech jak v Čechách, tak i v zahraničí.

Vloni jste se úspěšně nominovala na mistrovství světa i Evropy, nakonec jste se jich ale nezúčastnila. Co bylo příčinou?

Bohužel v loňském roce mi tyto vrcholné akce utekly z toho důvodu, že jsem na mistrovství Evropy měla pocit, že forma není tak, jak si přestavuji, a když jsem měla letět na mistrovství světa, tak jsem měla pracovní povinnosti, které bohužel byly přednější a pro mě velmi důležité. Důležitější než letět na MS, což mě ale velmi mrzelo, protože příprava, jak všichni vědí, je velmi náročná věc, a pak najednou nic a nemůžete odjet. Ale vždy hledím dopředu a je to pro mě v mém věku i výzva, zda to dokážu i příští rok. Takže si to užívám a cvičím dál.

Vladimíra Žeravíková na IFBB Diamond Cup Malta 2020 (foto: Eastlabs.sk / Igor Kopček)

Je pro Vás jako pro majitelku jízdárny a chovatelku koní práce koníčkem?

Ano, moje práce je mi koníčkem, ale i zde platí, že si potřebujete odpočinout, a tím odpočinkem je pro mě právě to, že si jdu zacvičit.

Využijete skvělou fyzickou zdatnost i na ranči?

Co s týče využití mé fyzické zdatnosti v mé profesi, tak samozřejmě že ji využiji, jelikož tím, že se stále udržuji v pohybu, tak mě například nebolí záda a jiné části těla tak jako moje vrstevníky či kolegy, kteří provozují stejný obor jako já.

Od roku 2017 jsem Vám napočítal patnáct startů. To je neskutečné číslo za poslední pětiletku. Co pro Vás kulturistika znamená?

Kulturistika pro mě znamená to, že mě udržuje stále ve fyzické i psychické pohodě, protože při přípravě na závod musí člověk projevit i psychickou pohodu, aby dokázal vydržet dietu, kterou závodění vyžaduje, a tím pádem mě to nabíjí a zároveň posiluje v sebeovládání a klidu. A to mě na tom sportu baví.

Je něco nového, co jste během posledních příprav zařadila?

Nového jsem nezařazovala nic. Jedu již desátý rok stále stejné postupy a zatím se to vyplácí, takže nevidím důvod, proč to nějak měnit.

Vladimíra Žeravíková na Mistrovství světa masters 2019 (foto: Eastlabs.sk / Igor Kopček)

Kdy jste zahájila předsoutěžní přípravu?

Předsoutěžní přípravu jsem pomalu zahájila na začátku prosince. Mám ráda, když je na vše dostatek času a nemusím nic dohánět na poslední chvíli.

V jaké formě se aktuálně necelé dva týdny před závody nacházíte? Vše jde podle představ?

Budu doufat, že snad v dobré formě. Moje trenérka Eva Sukupová říká, že ano, a té věřím již devět let od doby, kdy jsme spolu začaly cvičit, a zatím se vždy vyplatilo ji ve všem poslechnout. Zda jde vše podle představ, tak tím se nikdy nezabývám, prostě jedu, cvičím a výsledek se snad dostaví tak, abych mohla jít na závod. A když něco nevyjde, tak se z toho nehroutím a pokračuji dál ve cvičení a zkusím se připravit na další závod.

Zkušeností už máte požehnaně. Jak je pro Vás důležité mít někoho, s kým můžete svou přípravu a postupy konzultovat?

No, zkušeností ano, ale potřebujete stále někoho, s kým to je možné zkonzultovat, a nechat si poradit, protože bez pohledu druhého, a hlavně zkušeného člověka, jakými bezpochyby Eva a Jarek Sukupovi jsou, bych to nezvládla. Jsou to pro mě obrovské inspirující legendy a bez jejich pomoci bych si to neuměla ani představit, protože zkušenosti, které oni dva mají, jsou neskutečná pomoc.

Sledujete závodní scénu? Která závodnice nebo závodník jsou Vašimi idoly?

Závodní scénu, se přiznám, sleduji tak zrychleně, tudíž ne úplně dokonale. Ale idolem a zároveň legendou je pro mě moje trenérka Eva Sukupová, a také Petr Weinlich v době, kdy závodil. Z dnešních závodnic se mi nejvíc líbí Margita Zámolová.

Dáte nám náhled do Vaší superkompenzace? Jak na to jdete?

Ráda bych Vám dala náhled do své superkompenzace, ale já mám každý závod naprosto jinou skladbu, protože moje tělo nemládne a stále se mění. Takže Eva vždy musí vymýšlet jiné a jiné poměry jídla tak, abych vypadala co nejlépe, a je těžké tady teď něco vypisovat.

Vladimíra Žeravíková na IFBB Diamond Cup Prague 2019

V původní nominaci jste nebyla, do reprezentačního týmu jste přibyla na poslední chvíli. Co se změnilo?

Nezměnilo se vůbec nic, ale ve stejný čas, kdy byla nominace, jsem startovala na jezdeckých závodech, na které jsem byla přihlášena dřív, než byl vypsán datum nominace, takže jsem posílala včas ještě před konáním nominace omluvný e-mail na federaci, že se jí nemohu zúčastnit, ale že mám zájem startovat na ME v kategorii 45 plus s tím, že moji formu zná státní trenérka Zdeňka Razýmová. Tento e-mail se bohužel počítačovým šotkem zařadil někam jinam a až po konání nominace se našel na základě mého dotazu, proč nejsem na soupisce nominovaných. A jelikož moji formu Zdeňka Razýmová zná, tak jsem byla zařazena na soupisku.

Máte další soutěžní plány v této sezóně po návratu ze Španělska?

Dalším mým soutěžním plánem je účast na Mr. Universe v Praze v květnu v kategorii bodyfitness masters.

Je na závěr něco, co byste chtěla vzkázat svým nejbližším nebo našim čtenářům?

Na závěr bych chtěla hlavně poděkovat všem, kteří mě v tomto sportu podporují. Tedy trenérům Evě a Jarkovi Sukupovým za jejich neutuchající trpělivost a rady. Pak Petru Weinlichovi, který mi velmi pomáhá, co se týká podmínek pro cvičení, a dále za to, že mě přivedl k Evě a Jarkovi Sukupovým. Pak bych chtěla poděkovat v neposlední řadě mému příteli a partnerovi Michalu Ryndákovi za jeho trpělivost a podporu v tomto sportu, protože podporovat kulturistu moc jednoduché není. (smích) A čtenářům bych vzkázala asi tohle. Vy, kteří cvičíte a chcete závodit, tak nepřestávejte a jděte si za svým snem, jako jsem to udělala já, a teď si to užívám. A těm, co ještě necvičí vůbec, ať začnou, protože jim to udělá jedině dobře, když se čas od času protáhnou, a budou mít príma pocit sami ze sebe, že pro sebe něco udělali.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínEVLS Prague Pro 2023 - výsledky a fot...
ShDW (13:04) • No jeho komentář byl určitě přínosnější než tyhle výkřiky do tmy :) . Souhlasím s tím,...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - pozvánka...
Milan A. (21:17) • 13 profi karet a startuje jenom 72 závodníků. Je mi pořadatele líto, tohle celé musí st...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Paulie02 (19:24) • podruhé 4. místo v tipovačce Olympie *24*
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
dzordn2 (19:23) • Plusové body se počítají do první chyby. Tzn. pokud je v tiketu nesprávně vítěz, je to...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
supros (18:47) • Můžu se zeptat myslím že jsem měl určitě druhé a třetí místo a mám nuluErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie