Reklama:

Gabriela Hejná - rozhovor a aktuální forma před mistrovstvím Evropy 2022

9.167 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Gabriela Hejná měla ke sportu vždycky blízko. Již od základní školy hrála basketbal, pak přibyla i posilovna a ona chtěla stíhat obojí. Ovšem nebylo to jednoduché, a tak si musela vybrat. Vybrala si činky, a když začala závodit v bodyfitness, ukázalo se, že udělala dobře. Hned na svých čtyřech úvodních domácích soutěžích vybojovala medaile a nadále se zlepšovala tak, že se mohla brzy postavit i mezinárodní konkurenci. Aktuálně je nejvíce pyšná na své 3. místo z mistrovství světa, které vybojovala mezi ženami v ostré konkurenci 26 soupeřek!

Uvidíme, jakou formu si Gabriela nachystala pro ME, které se uskuteční v termínu 6. - 8. května 2022 ve španělské Santa Susanně, a jak ji ohodnotí rozhodčí. Ovšem jisté je, že tato disciplinovaná bojovnice odvede své maximum.

jménokategorie
Gabriela Hejná bodyfitness juniorek 21 - 23 let + žen do 168 cm
Vivien Kruse bodyfitness juniorek 21 - 23 let + žen do 168 cm
Vladimíra Žeravíková bodyfitness masters nad 45 let

Gabriela Hejná

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa 2021 - 3. místo v bodyfitness žen
Mistrovství světa 2021 - 2. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství ČR juniorů 2021 - 1. místo v bodyfitness juniorek

Gabrielo, Vy se aktuálně chystáte na svůj start na ME v bodyfitness. Čím Vás oslovil právě tento sport a máte i jinou sportovní historii?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. To je docela složitá otázka. Odmalička jsem sportovní typ. Od základní školy jsem hrávala basketbal, ale už asi od deváté třídy jsem začala i posilovat. Na střední škole jsem chtěla stihnout všechno dohromady, ale jít na basketbalový trénink a pak ještě do posilovny bylo náročné. Vyhrála u mě vždy posilovna. Bavilo mě prostě cvičit, zvedat těžší a těžší váhy a vidět na sobě progres, ale nikdy by mě nenapadlo, že budu závodit. To přišlo až po střední škole, když jsem pracovala v Brně. Můj cíl úplně nebyl závodní, ale spíš jsem potřebovala shodit pár kil a bez trenéra a cíle jsem na to vůli neměla. Přes Jitku Pokornou jsem se dostala k Janě Bendové, která mě poprvé připravovala na závody v bodyfitness. Až s mojí první dietou, a když jsem poprvé stoupla na pódium, jsem si to okamžitě zamilovala. Mám docela ráda extrémy. Jak v dietě, tak v tréninku. Překonávat sama sebe. A o tomhle ten sport je. Asi mě i baví být jiná než ostatní. Nemůže to dělat každý. Chce to obrovskou vytrvalost, vůli, disciplínu, a hlavně ne jen chvíli. Ale 365 dní v roce. Je to prostě životní styl a můžu tak využít svůj potenciál a koníček na maximum. Prostě mě to baví.

Kdo Vám aktuálně s přípravou pomáhá a co je pro Vás v rámci přípravy nejobtížnější?

Přípravou mě vždy vede Jana Bendová. Hlavně teda před závody v dietě. Mimo závody cvičím sama a jídlo si převážně také řeším sama. Jelikož už nebydlím v Brně, tak příprava na dálku není ideál. Občas za Janou zajedu, aby viděla nedostatky, co bych měla zlepšit nebo upravit v jídle. V dietě se snažím za ní jezdit co nejvíce… Nejobtížnější je asi skloubit to vše dohromady. Hlavně v dietě ten trénink, jídlo a práci. Mám náročnější práci jak fyzicky, tak psychicky. Pracuji jako vedoucí pro Tesco, a čím víc se závody blíží, tím víc je to znát. Kolikrát ani nemám takovou chuť na trénink.

Proč kategorie bodyfitness, a ne třeba bikiny fitness?

To je jasné. Miluju svaly! (smích) Kdybych mohla, okamžitě přestoupím do physique. Ale na to bohužel ještě nemám tolik svalů.

Co máte pro tento sport tzv. dáno od Boha a s čím musíte bojovat?

Tak určitě genetika hraje roli. Mám i pěknou siluetu na bodyfitness. Sice mám širší pas, ale zase k tomu úměrné mám i širší ramena a větší nohy. Zase na druhou stranu ty nohy mi dělají pořád problém. V minulých letech jsem je v posilovně docela zanedbávala a teď se jim nechce růst. Zkouším různé techniky, co se dá, ale zatím nic nefunguje. Asi s tím budu bojovat pořád. Ale každý máme něco… Věřím, že jednou se to zlomí.

Jak zvládáte skloubit každodenní přípravu jídla a tréninky se svým běžným "civilním" životem a s jakými ohlasy na svoje snažení se setkáváte ve svém okolí?

Když se chce, všechno jde. Já stihnu vše, co potřebuji. S tím problém nemám. Ale pak mě mrzí, že nemám tolik času na kamarády a rodinu. Ale je to hlavně v dietě. Mimo závody je zase víc odpočinku a člověk se kvůli tomu nemusí stresovat.

Co se týče ohlasů, jak to asi bývá zvykem, slýchám všechno. Někomu se líbí, jak vypadám, někdo obdivuje jen to odříkání a vytrvalost. Jiní by zase nechtěli vypadat jako já a některým se to dokonce hnusí. Pro mě je důležité být sama se sebou spokojená. Pokud se to někomu nelíbí, je to jejich problém. (smích)

Jaké je Vaše nejoblíbenější dietní jídlo?

Nejoblíbenější dietní jídlo? To je docela oříšek… V dietě totiž chutná všechno skvěle. Ale asi ovesná kaše. Překvapivě naslano. Ideálně s plátkem kuřecího nebo s mletým hovězím. Tomu prostě neodolám. A vařená vejce na rýžovém chlebíku.

S jakými ambicemi pojedete na ME?

Jednoduše - přijít lepší a připravenější než minule. Cvičím proto, abych se zlepšovala. Samozřejmě všichni to dělají kvůli prvnímu místu… Ale já v tomhle očekávání nejdu. Když člověk nejde s tím, že vyhraje, může být jedině překvapen. Ale ne zklamaný. Pro mě je nejdůležitější si to užít a udělat skvělou formu, na kterou můžu být hrdá.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.05.16:16jnerez - Neskutečně šla Gábina nahoru *79*. Ať se daří dál a vlítne..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínEVLS Prague Pro 2023 - výsledky a fot...
ShDW (13:04) • No jeho komentář byl určitě přínosnější než tyhle výkřiky do tmy :) . Souhlasím s tím,...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - pozvánka...
Milan A. (21:17) • 13 profi karet a startuje jenom 72 závodníků. Je mi pořadatele líto, tohle celé musí st...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Paulie02 (19:24) • podruhé 4. místo v tipovačce Olympie *24*
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
dzordn2 (19:23) • Plusové body se počítají do první chyby. Tzn. pokud je v tiketu nesprávně vítěz, je to...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
supros (18:47) • Můžu se zeptat myslím že jsem měl určitě druhé a třetí místo a mám nuluErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie