Reklama:

Veronika Pekařová - rozhovor a aktuální forma před mistrovstvím Evropy 2022

5.665 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Ve dnech 6. - 8. května se na mistrovství Evropy ve španělské Santa Susanně v letošním roce podívá i rodačka z Jihomoravského kraje Veronika Pekařová, která se představí v kategorii bikiny fitness žen nad 172 cm. Soutěžní prkna nejsou pro Veroniku ničím novým, ve čtrnácti letech se v kategorii fitness podívala dokonce i na mistrovství světa. Ovšem na dráze bikiny fitness zatím závodila pouze na domácích soutěžích, takže mistrovství Evropy pro ni bude v její "dospělé" sportovní kariéře prozatím největší výzvou. Je připravená?

jménokategorie
Tereza Jakubičková bikiny fitness juniorek 21 - 23 let nad 166 cm + žen do 172 cm
Nika Malyjurková bikiny fitness začátečnic do 166 cm
Barbora Vltavská bikiny fitness začátečnic nad 166 cm
Alice Klinkeová bikiny fitness žen do 166 cm + začátečnic do 166 cm
Veronika Pekařová bikiny fitness žen nad 172 cm
Natalia Díaz Gonzalez bikiny fitness masters 35 - 39 let do 164 cm + začátečnic do 160 cm

Veronika Pekařová

Vybrané úspěchy:

GP Velká Bíteš 2022 - 1. místo v bikiny fitness juniorek nad 169 cm, absolutní vítězství
Mistrovství ČR dorostu a juniorů - 1. místo v bikiny fitness dorostenek
Mistrovství ČR dorostu a juniorů - 3. místo v bikiny fitness juniorek nad 167 cm
Grand Prix Velká Bíteš 2021 - 1. místo v bikiny fitness juniorek nad 165 cm
Grand Prix Velká Bíteš 2021 - 2. místo v bikiny fitness nad 170 cm

Veroniko, již za chviličku vkročíte na pódium, abyste poměřila výsledky své práce s dalšími závodnicemi kategorie bikiny na mistrovství Evropy. Co všechno této chvíli předcházelo, kde Vaše cesta na ME začala?

Zdravím všechny fitness nadšence, co si čtou tento rozhovor. Začala jsem se naplno věnovat cvičení ve fitku v roce 2018 a už tehdy jsem si říkala, že bych se na mistrovství Evropy jednou chtěla podívat a věnovat se bikiny fitness. Vždy se mi tento sport líbil i jako malé, protože jsem do roku 2017 závodila v kategorii fitness. Věděla jsem ale, že budu muset hodně zapracovat, abych tam šla s formou, se kterou budu spokojená. Letos je to moje třetí závodní sezóna, na kterou se připravuji. Po ukončení sezóny minulý rok jsem chtěla nabrat trošku více svalů, což se mi lehce povedlo, a letos s mým novým trenérem, se kterým jsme začali postupnou dietu 2,5 měsíce před prvním závodem, jsme se rozhodli, že bych si konečně mohla zkusit mezinárodní soutěž, a to ME. Minulou sobotu jsem tedy zahájila sezónu na pohárové soutěži Grand Prix ve Velké Bíteši, kde se mi podařilo vyhrát absolutku. Nakoplo mě to ještě víc a za chvíli odlétáme na ME, na které se strašně těším. Chtěla bych si to tam hlavně užít a mít dobrý pocit z toho, že jsem pro formu, jakou mám, udělala maximum.

Kdo Vám byl v náročném období přípravy největší oporou?

Moje největší opora v přípravě a celkově v životě jsou hlavně mí rodiče. Od samých začátků, co sportuji, mě vždy podporovali, stáli při mně a dávali mi ten správný směr, motivaci a rady do života… Bez nich by to nešlo a jsou mým velkým vzorem. Samozřejmě také celá moje rodina, přítel, kamarádi a trenér. Dodávali mi energii jak přes zprávy, tak i v realitě, a měli pochopení pro to, když jsem zrovna neměla nejlepší náladu.

Jak jsou složeny Vaše tréninky, na co se nyní před ME nejvíce soustředíte?

Tréninky mám většinou 5 - 6x týdně. Jezdím stále silové tréninky, i když mi šla síla trošku dolů pochopitelně. Zaměřuji se hlavně na zadek, ramena a střed těla, ten je mojí asi největší slabinou. Jediná partie, kterou jsem měsíc a půl před závody přestala silově jezdit, jsou nohy. Kvadráky mám totiž výrazněji větší než vršek těla, takže tam to potřebuji spíše víc vyrýsovat.

Soutěžíte v bikiny fitness. Máte v této kategorii nějaký svůj vzor? Závodnici, která se Vám líbí a jejímž parametrům byste se chtěla přiblížit?

Musím říct, že vyloženě žádný vzor, jak bych chtěla vypadat, nemám. Strašně se mi libí holky, co jsou hodně osvalené. Každý na to má názor jiný a trendy se mění, ale mně se líbí a motivují asi nejvíce. Sleduji spíše zahraniční fitnessky, třeba takovou Shanique Grant nebo wellnessku Tracy Williams, z bikin Deniz Saypinar. A z české scény a kategorie bikin sleduji a obdivuji Natálku Myslíkovou. Podle mě jasný příklad toho, jak by měla bikina přesně vypadat.

Co se Vám na tomto sportu nejvíc líbí? Co Vás motivuje, abyste přestávala všechny obtíže a nepohodlí, které se k soutěžní přípravě váží?

Na tomto sportu se mi nejvíce líbí ta disciplína, pevná vůle, odhodlání, které musí člověk mít. Není to lehký sport, což všichni víme, ale musí zároveň i bavit, celá ta dlouhá cesta, než se dopracujete tam, kam chcete. Líbí se mi potom na závěr i celá ta atmosféra na závodech. A to, co mě motivuje, je právě to překonávání sama sebe, že chci přijít další sezónu zase o kousek lepší, hezčí.

Jak jste spokojená s formou, které se Vám podařilo dosáhnout, a s jakým sebevědomím budete na ME odjíždět?

S formou spokojená jsem, udělala jsem pro to vše, co bylo v mých silách, i když pořád vím, že to muže být vždy ještě lepší. Letošní příprava byla pro mě o něco náročnější než minulý rok, hlavně psychicky, ale zvládla jsem to, protože jsem měla kolem sebe samé skvělé lidi, kteří mi pomáhali.

A abych odpověděla na vše, tak i když se to nemusí zdát, tak sebevědomí mi celkem chybí. Mám sny a cíle, kterých chci dosáhnout, ale pořád na sobě hledám nějaké nedostatky a nedokonalosti, které můžou někdy i brzdit. Takže odjíždět budu s tím, že se chci umístit co nejlépe, ale vím, že konkurence bude veliká. Mám takové motto, které zpíval Kali v písničce, a to je: "Pokora, skromnost, respekt a úcta."Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínEVLS Prague Pro 2023 - výsledky a fot...
ShDW (13:04) • No jeho komentář byl určitě přínosnější než tyhle výkřiky do tmy :) . Souhlasím s tím,...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - pozvánka...
Milan A. (21:17) • 13 profi karet a startuje jenom 72 závodníků. Je mi pořadatele líto, tohle celé musí st...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Paulie02 (19:24) • podruhé 4. místo v tipovačce Olympie *24*
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
dzordn2 (19:23) • Plusové body se počítají do první chyby. Tzn. pokud je v tiketu nesprávně vítěz, je to...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
supros (18:47) • Můžu se zeptat myslím že jsem měl určitě druhé a třetí místo a mám nuluErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie