Reklama:

Olga Prázová - rozhovor před mistrovstvím Evropy 2022

9.161 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

První letošní opravdu velké mezinárodní závody se rychle blíží. Program mistrovství Evropy je ve španělské Santa Susanně naplánován na dny 6. - 8. května a na evropském šampionátu se stejně jako každý rok plánuje představit také spousta českých reprezentantů. Jejich aktuální přehled Vám nabízíme v modrém záhlaví článku, které je také rozcestníkem k jejich už zveřejněným předsoutěžním rozhovorům a videím.

V tomto článku Vám přinášíme rozhovor se sympatickou Olgou Prázovou, která se našla v atraktivní kategorii wellness fitness. Na soutěžní pódia se poprvé postavila loni a mezi masters závodnicemi se jí hned podařilo získat bronzovou příčku na mistrovství ČR. Letos si poprvé stanovila také velkou výzvu v podobě mezinárodní konkurence, a tak jí popřejme, ať si ze Španělska odveze jen ty nejhezčí zážitky a třeba také motivaci a inspiraci do další práce.

Pokud se chcete o Olze, která je také zapálenou motorkářkou a lyžařkou, dozvědět více, dnes máte příležitost!

jménokategorie
Kateřina Morawcová wellness fitness nad 168 cm
Nikol Mrštná wellness fitness masters 35 - 39 let
Olga Prázová wellness fitness masters 35 - 39 let
Eva Budina wellness fitness masters 40 - 44 let

Olga Prázová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2022 - 4. místo ve wellness fitness masters
Mistrovství Čech mužů a žen 2022 - 8. místo ve wellness fitness
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021 - 3. místo ve wellness fitness masters
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021 - 6. místo ve wellness fitness

Olgo, někteří z našich čtenářů Vás možná ještě neznají. Mohla byste se jim představit? Odkud pocházíte a jaká je Vaše sportovní historie? Co Vás kdysi přivedlo do posilovny a co Vás motivovalo k tomu postavit se také na pódium.

Závodím v kategorii wellness fitness. Žiji v Královéhradeckém kraji v obci Dobré, kde probíhá z větší části má příprava v našem old school gymu. Sport a pohyb celkově je mojí vášní už od dětství, do posilovny jsem si to ale poprvé zamířila při studiu sportovní střední školy. Tenkrát nás bylo pár nadšenců, kteří chodili "zvedat železo" ještě před začátkem výuky. No a vzhledem k mému bohatému sportovnímu základu z dětství - nejprve lyže a tenis, poté fotbal (mimochodem, pro všechny tyhle sporty hořím doteď) - mi kategorie wellness fitness myslím perfektně sedí. Co se týká sportu, tady jsem se našla. I když jsem týmový hráč a kolektiv si užívám, ve fitness světě mě to děsně baví. Ráda si dávám cíle a zkusit si cestu přípravy na závody a závody samotné bylo pro mne výzva.

V loňském roce jste si vyzkoušela první soutěže. Jak na svou první závodní sezónu vzpomínáte a co jste si z ní odnesla pro sezónu letošní? Měla jste konkrétní cíle, na čem jste chtěla zapracovat? A jak se to povedlo?

První sezóna byla ovlivněna pandemií. Úplně jsem neplánovala stoupnout si na první závody rovnou na prkna na mistrovství Čech, ale vzhledem k posunu či rušení závodů a fází přípravy jsem to zkusila. Následovalo mistrovství České republiky, kde jsem se umístila na úžasném 3. místě. Na první sezónu to dopadlo skvěle. Co se týká konkrétních cílů, tak byly hlavně dva - nabrat ještě nějaké svaly a zapracovat na pózingu. S prvním cílem jsem celkem spokojená, i když je samozřejmě stále na čem pracovat, s druhým cílem musím ještě významně pohnout.

Olga Prázová s bronzovou medailí z mistrovství ČR 2021 a na pódiu mistrovství ČR 2022

Máte někoho, kdo Vás ve Vaší přípravě vede a jehož rady si berete k srdci?

V této soutěžní sezóně se připravuji pod vedením Zdeny Razýmové. A doufám, že tomu bude tak i nadále. Musím říct, že to je pro mě čest, trénovat a učit se od takové osobnosti české kulturistiky. Myslím, že jsme si se Zdenou sedly, dva berani. (smích) Tréninky jsou hodně náročné, ale to mi vyhovuje, jsem dříč. Posilování a celkově s tím spojený životní styl mi přirostl k srdci, snažím se v tom stále vzdělávat a učit, je to potřeba, jako ve všem.

Zmínila jste, že máte rezervy v pózingu. Jak náročné pro Vás je působit na stagi přirozeně a uvolněně a kolik času týdně nácviku pódiové prezentace věnujete?

Tady mám velký prostor pro zlepšení. Myslím, že úplný dřevák nejsem (i když Zdena by tohle tvrzení možná zpochybnila), asi do toho moc dávám hlavu. Plán je jasný, více pózing trénovat a méně nad tím přemýšlet. A co se týká času, tak se snažím každou volnou chvilku, uvědomuji si, že forma může být sebelepší, ale je potřeba ji také umět ukázat.

Jak se Vám daří skloubit závodní přípravu a případné pracovní povinnosti? Má pro Vaše závodění a vše, co s tím souvisí, Vaše okolí vždy pochopení?

Pracuji jako projektová manažerka v MAS - evropské fondy a částečně i pro Dům zahraniční spolupráce - naši národní agenturu pro mezinárodní vzdělávání a spolupráci. Musím říct, že v práci mám kolem sebe tým super lidí, kteří mi i fandí. Pracovně je časové vytížení velké, nicméně převážně sedavé zaměstnání v kanceláři či jednáních moc ráda kompenzuji vzhledem k mé akční povaze tréninky v gymu. Prostě lifestyle a relax zároveň. Ale asi každý z nás se s tím už setkal, že ne úplně všichni mají pochopení a občas na vás koukají jako na blázna, když na jednání neokusíte nic jiného kromě vody, v kabelce shaker či s sebou nesete rovnou termotašku s jídlem a na návštěvu si v superkompenzaci přinesete rýžové chlebíky. Ale člověk se přirozeně obklopuje stejně naladěnými lidmi, nejinak tomu mám i já.

Jak se těšíte na mistrovství Evropy, své první velké mezinárodní závody, a s jakým výsledkem byste byla vnitřně spokojená?

Těším se moc. Samotná nominace na ME je pro mne velký osobní úspěch, vážím si toho být ve výběru a součástí české výpravy - reprezentovat Českou republiku. Budu se snažit o své maximum. Jsem v pozici, kdy můžu překvapit, tak uvidíme, jak se bude dařit.

Sledujete i některé ostatní závodnice nebo závodníky, kteří Vás motivují či inspirují?

Rozhodně velkou motivací a inspirací zároveň je pro mne moje trenérka Zdena. Co se týká mé nejoblíbenější kategorie, wellness závodnic, tak sleduji Meri Akievsku ze Severní Makedonie. Líbí se mi i naše české wellnessky a těší mne úspěchy na mezinárodním poli, aktuálně bych ráda zmínila Kristýnu Flídrovou, které moc gratuluji k úžasnému titulu a zisku profi karty na GP v Norsku.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu či pomoc ve Vaší přípravě nebo něco vzkázat našim čtenářům?

To bych chtěla a moc - mým nejbližším, kteří mi poskytují podporu ve všech ohledech a fázích závodění. Konkrétně VELKÉ DÍKY mému životnímu partnerovi Filipovi, bez něho by to bylo mnohem těžší, takovou podporu mít po boku bych přála všem závodníkům. V neposlední řadě Marku Mandíkovi, který mi poskytl skvělé zázemí v rámci svého Toro Gymu na startovní čáře. Dále všem, kteří fandí a mají pro nás "gym lidi" pochopení. Dále děkuji sponzorům, obci Dobré a Královéhradeckému kraji za podporu, díky nimž se daří i postupně zvelebovat náš old school gym.

A čtenářům na závěr krátký vzkaz. Těším se, až se uvidíme na závodech či jiných sportovních akcích a budeme mít prostor se setkat a poklábosit osobně. A kdo z fitnessáků taky rád relaxuje na motorce, tak na viděnou na espressu na benzince. (úsměv)
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 31 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie