Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

Gabriela Hejná a Nikoleta Hricová - rozhovory před mistrovstvím Evropy 2021

3.571 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2021 - 14. - 16. 5. 2021, Španělsko

Češi před ME:
bikiny: Karla Stejskalová • Adéla Šťovíčková • Eliška Kučabová Petra Zvoníčková (video)Klára BalvínováVeronika Bečvářová (video)Eva BudinaSylvie MoocováJana JeřábkováNataliya Zornyk (video)Gabriela Králíková • Andrea Šantrůčková • Roksana Roshkaniuk • Tereza Jirkovská (video) • Nela Sejtková (video) • bodyfitness: Gabriela HejnáVeronika Vojtíšková (video)Martina Sletsjoee (video) physique: Dominik Velc • Roman Hajabáč • Zdeněk Vránakulturistika: Dan ŽaludMichal TrykarPavel Vacek (video) • Pavel Forman Pavel Krejčí (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej JanušVáclav Onderka • Martin Dvorožňák • fitness: Nikoleta Hricová

Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 4 medaile!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
P. Forman O. JanušR. Hajabáč očima P. Vacka

Martina Sletsjoee
a Adam Rašovský
- trénink zad a ramen
Miroslav Kubec a Veronika Vojtíšková
- trénink zad a ramen
Už ve dnech 14. - 16. května vypukne ve španělské Santa Susanně trojnásobný evropský šampionát, který pod sebe zahrne Mistrovství Evropy ve fitness, Mistrovství Evropy juniorů a masters i Mistrovství Evropy v kulturistice. Na ME míří stejně jako každý rok početná česká výprava a my se Vám naše reprezentanty snažíme představit formou rozhovorů i videí. V tomto článku se zaměříme na naše bodyfitnessky a jedinou fitnessku, které budou hájit české barvy.

V jaké formě je před ME Martina Sletsjoee, která se bude letos jistě snažit vylepšit loňský bronz, jste se mohli podívat nedávno v jejím žhavém videologu a formou videa jste se mohli seznámit také s bodyfitnesskou Veronikou Vojtíškovou, která v něm absolvovala trénink s kulturistou Miroslavem Kubcem, se kterým se mimo svou individuální kategorii na ME představí ve smíšených párech.

Míra Kubec už má se závoděním v párech zkušenosti a loni ve Španělsku vybojoval bronz společně s juniorskou bodyfitnesskou Gabrielou Hejnou. Ta na ME míří i letos a k bodyfitness si páry přidá i tentokrát. Místo Míry ovšem bude mít vedle sebe nekorunovaného krále Extrifitu a korunovaného krále Extrifit poháru ČR 2021 Pavla Vacka. Věděli jste, že tahle bodyfitnesska, která už má na kontě dvě "evropské" medaile, cvičí teď nejradši v hospodě? Na její přípravu i na změnu pódiového partnera jsme se jí zeptali v rozhovoru, který najdete níže.

Poprvé jsme pro Vás vyzpovídali také mladou Slovenku Nikoletu Hricovou, která už se během své soutěžní kariéry stihla představit ve čtyřech kategoriích. Na jakou z nich se chce do budoucna zaměřit a jak to, že vlastně na ME míří za Českou republiku? To už se dozvíte přímo od Nikol. Její odpovědi jsme ponechali v původní podobě, tedy ve slovenštině.

Všem našim závodnicím děkujeme za jejich ochotu i čas, který věnovaly našim otázkám a natáčení, a přejeme jim hodně štěstí na nadcházející vrcholné evropské soutěži!

jménokategorie
Gabriela Hejná bodyfitness juniorek 21 - 23 let + smíšené páry
Nikoleta Hricová artistické fitness juniorek 21 - 23 let + žen nad 168 cm
Veronika Vojtíšková bodyfitness žen do 158 cm + masters 40 - 44 let + smíšené páry
Martina Sletsjoee bodyfitness žen do 163 cm

Gabriela Hejná

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa juniorů 2020 - 4. místo v bodyfitness juniorek
Mistrovství Evropy 2020 - 2. místo v bodyfitness juniorek, 3. místo ve smíšených párech
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020 - 1. místo v bodyfitness juniorek

Gábi, naposledy jste závodila loni na podzim. Jak jste měla ten zhruba půlrok, co se přípravy týče, rozložený? Šlo všechno podle plánu a Vašich představ?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Podle mě šlo všechno dobře. Podařilo se mi přes zimu držet ve formě a nepřibrat 10kg a víc. Takže i předzávodní dieta pak byla úplně skvělá. Se sacharidy jsme nešli pod 100 a často jsem měla i 200 gramů. Mohla jsem si i víc dovolit než například před rokem. Navíc díky covidu nemusím chodit do práce a můžu se tak naplno věnovat kulturistice. Mám větší energii na tréninky, víc odpočinku a regenerace. Takže já jsem naprosto spokojená.

Na Vašem Instagramu jsem viděl video z oldschool, hardcore únorové dřepovací seance v zimní čepici a rukavicích. Jaké máte v přípravě na ME tréninkové podmínky? Měla jste přístup i do profi fitka, nebo bylo třeba improvizovat?

Do posilovny přístup mám, ale já radši jezdím za mým kamarádem a sparingem Laďou Lachnitem, kterého jste mohli vidět na videu. Cvičíme v jeho staré hospodě, která už víc jak rok slouží jako posilovna. Byla hodně zima, proto ta čepice a rukavice. Navíc mám vždy na sobě ještě minimálně pět vrstev oblečení. (smích) Nějaké železo mám i doma. Když není zbytí, postačí i to.

Jste zvyklá trénovat sama, nebo míváte při tréninku sparinga? Co Vám vyhovuje více?

Zvyklá jsem na obojí. Ne vždycky mám možnost cvičit se sparingem. Někdy, hlavně v dietě, mám náladu si jen nasadit sluchátka a cvičit sama. Ovšem nejradši cvičím s Laďou. Za tu dobu, co spolu cvičíme, už se v té posilovně známe a tréninky vždy stojí za to. S nikým se mi líp necvičí.

Loni to bylo na mistrovství Evropy stříbro a bronz. Bude to "cinkat" i letos? Jak to vypadá třeba s ohledem na Vaši aktuální formu ve srovnání s dobou před loňským ME? Kde myslíte, že by mohl být od loňska vidět největší progres?

Tak na velikosti svalů asi žádný progres vidět nepůjde. Půlrok je krátká doba na nabírání. Ale na čem se mi opravdu podařilo zapracovat, je pózing. Vždycky si myslím, že je to dobré, ale když pak vidím fotky z pódia, tak se stydím. Proto největší cíl už od poslední Evropy byl pózing. S formou jsem letos spokojená a udělala jsem pro to maximum. Jestli to bude cinkat, to uvidíme.

Pro start ve smíšených párech jste tentokrát vyměnila Míru Kubce za ostříleného Pavla Vacka. Čí nápad to byl a jak dlouho se s Pavlem znáte? Od Míry víme, že s Veronikou Vojtíškovou už společnou sestavu pilují. Jak to vypadá u Vás? Uvidíme zvedačku nebo nějakou jinou frajeřinku? 

Nejdříve jsem se ptala Míry, jestli by šel znovu se mnou, ale bohužel už byl zadaný. Ptala jsem se Jany Bendové, jestli o někom neví. Říkala mi právě o Pavlovi, že ten určitě pojede. Zkusila jsem ho tedy zkontaktovat a zeptala jsem se, jestli by se mnou šel do páru... Neznáme se vůbec. Poprvé jsem ho viděla až na Extrifit poháru. Takže to opět bude improvizace a sestavu dáme dohromady až ve Španělsku. Doufám, že to dobře dopadne. Nechme se překvapit. (úsměv)

Chtěla byste něco sama dodat nebo někomu poděkovat za pomoc či podporu ve Vaší přípravě?

Určitě velký dík patří mojí trenérce Janě Bendové. Bez ní bych to asi nedotáhla tak daleko. Dále bych moc chtěla poděkovat mojí rodině za podporu a trpělivost. Ani neví, jak moc to pro mě znamená... Děkuju Laďovi za tréninky a psychickou podporu. Taky bych chtěla poděkovat všem, kteří mě jakkoliv podporují a fandí mi. Vážím si toho.

Zpět na přehled


Nikoleta Hricová

Vybrané úspěchy:

Extrifit pohár České republiky 2021 - 1. místo v bodyfitness
Grand Prix Fitness Brno 2019 - 2. místo v bodyfitness

Nikol, závodíte už od roku 2016, ale naši čtenáři se s Vámi v rozhovoru setkávají poprvé. Můžete se jim krátce představit? Jaká byla Vaše cesta ke cvičení a později pak k závodění?

Volám sa Nikoleta Hricová, mám 22 rokov a pochádzam zo stredného Slovenska. Športu sa venujem celý život. Od piatich rokov som 10 rokov závodne hrala tenis. V 13tich som sa začala venovať gymnastike, ale na súťaženie som bola už stará. Preto som sa rozhodla vyskúšať klasický fitness, ktorý bol gymnastike veľmi podobný. Vo svojej druhej súťažnej sezóne som sa stala vicemajsterkou Slovenska v dorostenkách. Na súťaži o týždeň neskôr som si, ale vykĺbila lakeť a odvtedy nemôžem skákať mnoho akrobatických prvkov. Takže moja kariéra fitnessky skončila ešte skôr ako poriadne začala. Pódium som si zamilovala, nechcela som sa ho vzdať, a tak som začala súťažiť v bodyfitnesse. Celý tento šport som ale začala robiť kvôli gymnastike, ktorej som sa pomedzi vo voľnom čase stále venovala. Keď som sa dozvedela o novej kategórii artistic fitness, ktorá zahŕňa aj zostavu, ale nevyžadujú sa tam akrobatické prvky, môj ďalší cieľ bol jasný.

Ve výčtu Vašich soutěžních výsledků figurují kategorie fitness, bikiny, fitness, bodyfitness a dokonce i wellness fitness. Která z nich se Vám nejvíc líbí, ať už způsobem pódiové prezentace, nebo koncepcí postavy? Hodláte se do budoucna soustředit pouze na jednu kategorii?

Vo fitnesse som odsúťažila len 2 sezóny ako 17 ročná a potom som sa snažila hľadať, do ktorej kategórie by som najlepšie zapadla. V bikinách a welnesskách som odsúťažila len pár súťaží a skoro celý čas som sa zameriavala na bodyfitness. Myslím si, že každá kategória má niečo do seba, ale mne osobne viacej sedí bodyfitnessový a fitnessový štýl pózovania. Najviac sa mi páčia kategórie, ktoré zahŕňajú „športový výkon“, teda aj zostavu. Do budúcna by som sa chcela venovať hlavne kategórii artistic fitness, nakoľko sa ale na českej scéne vo fitnesse veľmi nesúťaží, určite budem štartovať aj v kategórii bodyfitness.

O kolik náročnější je příprava na start v artistic fitness třeba oproti "bikinám"?

Tieto dve prípravy sú pre mňa neporovnateľné. Príprava na artistic zahŕňa okrem silových tréningov a kardia aj tréningy gymnastické, ktoré sú úplne odlišné, takže robíte vpodstate dve prípravy naraz. Trénovanie zostavy v diéte je pre mňa častokrát fyzicky a hlavne psychicky náročnejšie ako tréningy vo fitku. A aj samotný súťažný deň je omnoho stresujúcejší, lebo zostava sa dá pokaziť oveľa jednoduhšie ako pózovanie.

Jaké prvky jsou v sestavě Vaše nejoblíbenější? A jsou i nějaké, které Vám naopak nikdy příliš nešly?

Mojou najsilnejšou stránkou sú určite silové prvky ako špicáre, ťahané stojky a podobne. Naopak s tanečnými prvkami je to u mňa komplikovanejšie a potrebujem ich trénovať dlhšie, aby na pódiu vyzerali obstojne.

Pokud se nemýlím, ME by mělo být Vaší zatím největší soutěží? Pociťujete v tomhle ohledu větší nervozitu? S jakým umístěním byste byla sama pro sebe spokojená?

Majstrovstvá Európy boli vždy mojím snom a už len samotná účasť bude pre mňa výhra. Keďže je to pre mňa prvá veľká súťaž, nemám žiadne očakávania a tým pádom ani nepociťujem veľký tlak. Navyše viem, že stres mi na pódiu môže veľmi uškodiť, takže sa snažím psychicky nastaviť tak, aby som nervózna nebola. Jediná vec, ktorej sa bojím, je zranenie, kdeže som si ho priamo na pódiu už zažila. Pre mňa osobne bude veľký úspech, keď sa mi podarí prebojovať do finále a odprezentujem zostavu podľa svojich predstáv.

V minulosti jste objížděla slovenské soutěže a závodila pod zvolenským klubem. Teď byste měla na mistrovství Evropy reprezentovat Českou republiku. Jak k tomu došlo a co je k takové změně potřeba?

Ja už 3 roky žijem a študujem na VUT v Brne. Kvôli koronavírusu nemôžem od septembra cestovať domov na Slovensko, lebo by som musela vždy absolvovať karanténu a množstvo testov, samozrejme ako samoplátca, takže súťaženie za Slovensko neprichádzalo do úvahy. Navyše pripravovať sa na kategóriu artistic fitness sa nedá veľmi online. Potrebovala som trénerku, ktorá mi pomôže so zostavou, a priestor, kde by som ju mohla trénovať. A aj keby koronavírus nebol, je pre mňa cestovanie, či už na tréningy, alebo súťaže v rámci ČR, oveľa jednoduhšie ako na Slovensko. Prestup bolo hlavne potrebné začať riešiť v dostatočnom časovom predstihu a mať při ňom pevné nervy. Inak sám o sebe nebol komplikovaný, stačilo ukončiť členstvo v SAFKST a zaregistrovať sa ako závodník v SKFČR.

Chtěla byste něco sama dodat nebo někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Na tomto mieste patrí jedno obrovské ďakujem, ktoré sa ani nedá vyjadriť slovami mojej trénerke Lenke Červenej Bořútovej. Bez jej pomoci by som si teraz určite kufre na majstrovstvá Európy nebalila. V celej príprave a hlavne v posledných dňoch mi neskutočne pomáhala, a to nie len ako trénerka, ale aj ako človek. Som nesmierne vďačná, že som sa dostala práve pod jej ochranné krídla. Samozrejme ďakujem za obrovskú podporu svojmu priateľovi a aj rodičom. Rovnako by som chcela poďakovať SKFČR za dôveru a možnosť reprezentovať Českú republiku na majstrovstvách Eúrópy.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 94 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie