Reklama:
Protein Extrifit s postupným uvolňováním 2000 g + 1000 g!
Až 79 % bílkovin a jen 1 g cukru v dávce. Ideální do diety i pro svalovou hmotu. Koupíte zde.

Závodnice v bikiny fitness (I.) - rozhovory před mistrovstvím Evropy 2021

5.743 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2021 - 14. - 16. 5. 2021, Španělsko

Češi před ME:
bikiny: Karla Stejskalová • Adéla Šťovíčková • Eliška Kučabová Petra Zvoníčková (video)Klára BalvínováVeronika Bečvářová (video)Eva BudinaSylvie MoocováJana JeřábkováNataliya Zornyk (video)Gabriela Králíková • Andrea Šantrůčková • Roksana Roshkaniuk • Tereza Jirkovská (video) • Nela Sejtková (video) • bodyfitness: Gabriela HejnáVeronika Vojtíšková (video)Martina Sletsjoee (video) physique: Dominik Velc • Roman Hajabáč • Zdeněk Vránakulturistika: Dan ŽaludMichal TrykarPavel Vacek (video) • Pavel Forman Pavel Krejčí (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej JanušVáclav Onderka • Martin Dvorožňák • fitness: Nikoleta Hricová

Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 4 medaile!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
P. Forman O. JanušR. Hajabáč očima P. Vacka

Ve dnech 14. - 16. května proběhne ve španělské Santa Susanně superšampionát, v rámci kterého se stejně jako v předchozích letech odehraje Mistrovství Evropy v kulturistice, Mistrovství Evropy juniorů a masters a Mistrovství Evropy ve fitness. O tituly a možnost získat celkem 62 Elite Pro karet bude i letos bojovat početná výprava českých reprezentantů a my Vám tradičně přinášíme rozhovory a tréninková videa se závodníky v jednotlivých kategoriích. Stejně tak se můžete těšit na informace o průběhu a výsledcích soutěže.

V uplynulých dnech jsme Vám přinesli rozhovor s našimi kulturisty Michalem Trykarem a Pavlem Formanem, reprezentovat nás ve Španělsku bude také Pavel Vacek, Pavel Krejčí či Miroslav Kubec, jejichž tréninky si můžete připomenout formou videí.

V dnešním článku se budeme věnovat výrazně něžnější kategorii bikiny fitness, ve které bude na mistrovství Evropy soutěžit hned 15 českých reprezentantek. Juniorky Adéla Šťovíčková a Petra Zvoníčková se nám již představily ve svých tréninkových videích, připomenout si můžete také Terezu Jirkovskou a Nelu Sejtkovou a jejich trénink nohou ve venkovní posilovně Spartan Gym. V nejbližších dnech se můžete těšit také na společný trénink Veroniky Bečvářové a absolutní vítězky letošního Extrifit poháru ČR Nataliye Zornyk i na další rozhovory s našimi reprezentantkami.

Dnes Vám přinášíme rozhovor se závodnicemi, které již mají s mezinárodními soutěžemi hromadu zkušeností. Eva Budina se rozhodla ani letos soutěžní sezónu nevynechat a hned ji odstartovala zlatou medailí z domácího Extrifit poháru ČR. Další zlato z mezinárodních závodů se bude jistě snažit získat i Sylvie Moocová.

Závodnicím držíme palce a přejeme hodně štěstí!

jménokategorie
Karla Stejskalová bikiny fitness juniorek 16 - 20 let do 166 cm
Adéla Šťovíčková bikiny fitness juniorek 16 - 20 let do 166 cm
Eliška Kučabová bikiny fitness juniorek 21 - 23 let do 166 cm a žen do 164 cm
Petra Zvoníčková bikiny fitness juniorek 21 - 23 let nad 166 cm a žen nad 172 cm
Klára Balvínová bikiny fitness juniorek 21 - 23 let nad 166 cm a žen nad 172 cm
Veronika Bečvářová bikiny fitness masters 35 - 39 let nad 164 cm
Roksana Roshkaniuk bikiny fitness do 160 cm a masters 35 - 39 let do 164 cm
Tereza Jirkovská bikiny fitness do 160 cm
Nela Sejtková bikiny fitness do 164 cm
Andrea Šantrůčková bikiny fitness do 164 cm
Gabriela Králíková bikiny fitness do 166 cm
Nataliya Zornyk bikiny fitness do 166 cm
Jana Jeřábková bikiny fitness do 172 cm a fit páry
Eva Budina bikiny fitness do 172 cm a masters 35 - 39 let nad 164 cm
Sylvie Moocová bikiny fitness do 172 cm a masters 40 - 44 let

Eva Budina

Vybrané úspěchy:

Extrifit pohár ČR 2021 - 1. místo v bikiny fitness masters
Extrifit pohár ČR 2021 - 2. místo v bikiny fitness žen nad 168 cm
Fitness Mania Classic 4 - 2. místo v bikiny fitness masters
Arnold Classic Europe 2020 - 3 . místo v bikiny fitness masters nad 164 cm

Evi, ty ses nedávno účastnila letošní první domácí soutěže, Extrifit poháru, kde se ti podařilo vybojovat hned dvě medaile. A jedna z nich byla zlatá, o které víme, že ti dlouho unikala. Jak jsi soutěž a svůj úspěch vnímala?

Začátek sezóny a hned získat to vytoužené zlato. Samozřejmě jsem byla neskutečně šťastná, že se mi to konečně po takové době podařilo, i když pro někoho je to možná malá soutěž oproti všem těm mezinárodním, kterých jsem se zúčastnila, ale ať je malá či velká, příprava je stejně náročná a tím pádem i vítězství má pro mě stejnou váhu, protože nastoupit na pódium se snažím vždy v té nejlepší formě, co dokážu. Co se týče soutěže, tak organizace byla super, opravdu jsem si to celkově užila a musím moc poděkovat pořadatelům, že i přesto, že bylo ještě pár dní před soutěží nejisté, jestli nebude zrušena, dokázali vše dotáhnout do konce a nám závodníkům tak umožnit splnit si zas své sny a ukázat formy, které jsme i přes ty všechny sr... (omlouvám se za ten výraz) dokázali udělat.

A jak jsi první místo oslavila?

Oslava proběhla jako již tradičně pozávodní žranicí. Po tolika týdnech diety to ani jinak nejde, na nic jiného člověk není schopen myslet. Připadám si vždycky jak zombie, jediný instinkt je se nažrat. (smích) Navíc já jsem strašnej milovník jídla, takže o to víc si to užívám a těším se na to, ale to má určitě většina závodníků. Naštěstí jsem se za ty roky naučila vybírat a sníst jen to, co mně opravdu chutná, ne jako dřív, to jsem byla po závodech chodící popelnice. Pár jídel ale nesmí nikdy chybět - sýrová pizza a všechno ostatní, z čeho teče hromada sýra, nějaký dobrý domácí koláč nebo dortík, ovoce a ořechová máslíčka, čerstvé pečivo s máslem, zmrzlina... Omlouvám se, ale už jsem zas v dietě a mám velké oči a mlsnej jazyk, tak jsem se zas zasnila. (smích)

Měla jsi tak zároveň možnost otestovat formu před blížícím se mistrovstvím Evropy. Snažíš se tedy ještě něco do odletu dotáhnout, nebo jsi byla s formou spokojená?

S formou jsem určitě spokojená nebyla, ale to já nejspíš nebudu nikdy. Přesto, že se mi zas formu podařilo o něco posunout, na ME bych chtěla nastoupit rozhodně staženější a celkově menší, především ve spodní části těla. Dále se snažím maximálně zdokonalit pózing a I-walk, protože tam vidím velké nedostatky, hlavně v ladnosti pohybu. Tak jako teď od Extrifit poháru jsem na podpatcích tolik času nestrávila ani za celou loňskou sezónu, tak doufám, že se ty hodiny tréninku vyplatí.

Jak vypadaly tvoje tréninky v období pandemie? Jak moc zasáhla zavřená fitness centra tvoji přípravu?

Trénovala jsem stejně, jak jsem zvyklá ve fitku, možná i o něco víc, jelikož jsem si zařídila takovou domácí posilovničku se základním vybavením. Samozřejmě to není ono, hlavně co se týče tréninku nohou, protože stroje jsou stroje, ale když je odhodlání, forma se dá udělat i v domácích podmínkách. Jakmile se zas otevře můj druhý domov Padera Gym, tak první, kam poběžím, je legpress a schody.

Jsi jedna ze závodnic, která se drží celoročně ve formě a málokdy nějakou závodní sezónu vynechá. Napadlo tě, že by sis v této nejisté době dala od závodění pauzu a počkala, až se situace uklidní, nebo toto vůbec nepřicházelo v úvahu?

Rozhodně ne! I když nebylo jasné, že nějaké závody budou, stejně jsem se rozhodla připravit jako každou sezónu. Já tenhle životní styl prostě miluju a hlavně si potřebuju dávat cíle, bez kterých je těžké formu udržet. Takže když je i minimální šance, že závody budou, a nebrání mi v tom zdraví, jdu do toho.

Prozraď nám, čemu se kromě fitness věnuješ ve volném čase?

Ničemu jinému kromě fitness se teď nevěnuju. V téhle době ani moc možností není, a jelikož je fitness můj koníček i zaměstnání, tak musím říct, že ani moc času na jiné záliby není. Takže svůj čas trávím trénováním, svou přípravou a přípravou svých budoucích bikinek, což zahrnuje i výrobu závodních plavek a celkový look. To mě baví snad ještě víc než má vlastní příprava.

Mockrát děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v Santa Susanně! Chtěla bys v závěru někomu poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Určitě bych chtěla poděkovat našemu státnímu trenérovi Martinu Novotnému, který mě v letošní přípravě vede, a doufám, že spolu dokážeme udělat životní formu. Další dík patří hlavně manželovi, dětem a mým klientkám, že se mnou v té dietě vydrží mé nálady, vím, že to se mnou není jednoduché.


Eva Budina na Extrifit poháru ČR 2021

Zpět na přehled


Sylvie Moocová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa 2020 - 1. místo v bikiny fitness masters od 44 do 44 let
IFBB Diamond Cup Prague 2020 - 3. místo v bikiny fitness masters
IFBB Diamond Cup Prague 2020 - 4. místo v bikiny fitness žen do 172 cm
Mistrovství Evropy 2020 - 3. místo v bikiny fitness masters od 40 do 44 let

Sylvie, zbývá několik dní do Vašeho odletu do Španělska, kde se bude konat letošní mistrovství Evropy. Jak těchto posledních pár dní bude vypadat u Vás?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Nooo, jak to bude vypadat? Moje dny jsou v postatě už nějakou dobu úplně stejné. Vždy se na každou soutěž připravuji zodpovědně, tak tréninky, jídlo a regenerace patří na horní příčky mých priorit. Hodně času také věnuji pózování, takže můj obývák není obývák, ale pózovací místnost. Chudáci tedy mí sousedi, omluva za to neustálé klepání podpatků. (smích)

Jak zatím probíhá Vaše příprava a jak ji zvládáte? Byla jste v této obtížné době schopná odjet plnohodnotné tréninky, když jsou tak dlouhou dobu zavřená fitness centra?

Přiznám se, že Evropa nebyla úplně tak v plánu, jelikož situace, jaká neustále panuje ve světě, mě přiměla k tomu, že svůj první start a formu nasměruji na Diamond Cup Ostrava, který se bude konat 18. června. Jelikož je to v mém rodném městě, tak tam směřovala největší pozornost, ale nakonec má horká hlava a má touha po závodech a následná nominace na Evropu rozhodla, že do toho nakonec půjdu. Musela jsem kapku víc stáhnout své dosavadní makra a ještě víc přitvrdit v tréninku. A také mě v té době zastavilo na chvíli zranění ramene a bylo to kapku stresující období, ale díky mému doktorovi, masérovi a podpoře trenéra jsem mohla v přípravě pokračovat dál a teď už opět jedu na 100 %. Aktuálně trénuji každý den, což v dietě dá docela zabrat, a únava je namístě. Nicméně cítím se skvěle, těším se na závod a na docela dlouhou stage, která v hale je, na celý náš repre team a i na zážitky spojené s mistrovstvím. Teď mě čeká poslední a nejdůležitější týden do závodu, kdy proběhne superkompenzace a poslední ladění formy, a věřím, že už poté pod dohledem našich státních trenérek Zdeňky Razýmové a Jany Bendové dotáhnu formu ke své spokojenosti. Co se týče místa pro trénování, tak naštěstí mi bylo umožněno celou dobu karantény trénovat ve Fit Parku, v našem TOP ostravském fitness centru, kde i zároveň působím jako osobní trenér. Vážím si této možnosti, jelikož bez toho by nebylo nic. A co si budeme povídat, na gumičkách se opravdu závodní forma neudělá.

Prozradíte nám, co Vás poprvé přivedlo do posilovny a kdy přišel nápad zkusit zúročit celou tu dřinu také na soutěžních prknech?

Můj první den si pamatuji, jako by to bylo včera. A je tomu zhruba 8 let, co jsem si sáhla poprvé ve fitku na železo. Měla jsem po dvou porodech a moje tělo a převážně záda mi v té době vypověděly službu. Možnosti byly dvě, a to, že buď budu každý den do sebe cpát léky na bolest, a nebo se zvednu a budu problém řešit, a ne tlumit. Můžu o sobě říct, že když si něco umanu, tak si za tím i jdu. Cíl byl daný a volba byla jasná, dát se zpět do formy. Asi dva roky jsem cvičila jen tak sama pro sebe a neskutečně mě to bavilo a naplňovalo. Mé tělo se začalo pomalu měnit, zpevňovat a uzdravovat zároveň. Pocit štěstí a spokojenosti byl opravdu k nezaplacení. Fitness svět mě oslovil natolik, že jsem se rozhodla si udělat trenérský kurz a mé hobby se stalo rázem i mou prací. K závodění mě přivedl můj první trenér Martin Navrátil. Hrozně jsem se tehdy "cukala", že na žádné závody nepůjdu, že stát na stagi prostě není nic pro mě. A nakonec rozhodla sázka, kterou jsem samozřejmě prohrála, a příprava byla na světě. Jsem ráda, že jsem tehdy prohrála sázku, protože jsem si zamilovala celý ten svět, ten proces přípravy a vše, co to obnáší. Pravidelné tréninky, dřinu, pot, režim, pózování, striktnost v přístupu, vůli, píli, disciplínu. A to vše se mi taky podařilo zúročit v minulém roce, již tedy pod vedením mého nového trenéra Radima Poláška, kdy se nám podařilo společně dobýt svět. (pozn. red.: Sylvie získala na mistrovství světa 2020 zlatou medaili v bikiny fitness masters od 40 do 44 let.)

Na jaký typ tréninku sázíte a jak ho máte v současnosti rozvržený? Máte nějaké konkrétní partie, na které jste se letos speciálně zaměřila?

Jedná z nejžádanějších věcí všech bikin je tzv. X shape a také výsledná symetrie vrchní a spodní části. Nejčastější partie v tréninku jsou tedy jednoznačně záda, ramena a zadek + nohy. Tam tedy většinou směřovala veškerá má pozornost. Ale mezi mé nejoblíbenější partie na tréninku patří jednoznačně zadek.

Pokud to současná situace dovolí, na jakých soutěžích Vás ještě letos uvidíme? Máte celkově nějaké cíle a sny, co se závodění týče?

Mám letos naplánováno se objevit na Diamond Cupu Ostrava, Diamond Cupu Praha, mistrovství Moravy a MČR. Pokud se zdaří nominace, tak i na mistrovství světa, a poté se uvidí dle formy, síly a chuti si zasoutěžit.

Máte v bikiny fitness nějaké oblíbené závodnice, u kterých hledáte inspiraci například v pódiové prezentaci či tréninku?

Nemám vyloženě nikoho, koho bych tak vyzdvihla, že je má oblíbenkyně. Ale samozřejmě koukám kvůli inspiraci na spoustu různých bikin jak z Česka, tak i ze zahraničí. Na jejich tréninky, pózing, na závodní líčení a účesy. Co je momentálně in a co out. Nicméně se snažím si najít hlavně to své a být svá. Mít přirozený projev na stagi, jelikož když se cítím dobře, tak to i dobře vypadá.

Mockrát děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v Santa Susanně! Chtěla byste na závěr někomu poděkovat za pomoc v přípravě či vzkázat něco našim čtenářům?

Děkuji Ronnie.cz za možnost napsat pár řádek o sobě. Děkuji mé rodině a převážně mým dětem za to, že chápou mou únavu. Mému trenérovi, že musí na tréninku snášet mou "mrsklou" náladu. Fit Parku za možnost trénovat. Mému bikiny-teamu za to, že se mnou prochází přípravou, že zvládají tréninky samy, když já nemůžu. A samozřejmě velké díky všem, co mi fandí.


Sylvie Moocová na mistrovství světa 2020

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
LOPO (19:12) • Milanovi držím palce . Nech to dobre dopadne v novej sezóne a verím ,že v blízkej budúc...
magazínFoto: šestnáctitýdenní proměna Marca...
xroll (18:33) • Já myslím, že držel mrkvovou dietu. Má takovou zdravější barvu.
magazínSiem Goossens chce při profi debutu u...
LeToucan (23:12) • Takové množství znamínek jsem ještě na nikom teda ještě neviděl :o
magazínKristýna Seidlová - trénink ramen pod...
Jarda 74 (19:38) • Pěkné video, Lukáše jsem nikdy moc nesledoval a teď vidím že to byla chyba. Líbí se mi...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (01/20...
LOPO (18:34) • Veru tie tréningy masaker aj keď je odpocinkova fáza 😁. Držím palce v novej sezóne a hl...
NOVÉ INZERÁTYpráce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...
bazar 2x stepper
Dobrý den, prodám 2x Stepper panatta. Oba plně funkční cenu prosím nabídněte.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie