Reklama:

Pavel Forman - rozhovor
před mistrovstvím Evropy 2021

8.011 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ME VE FITNESS & ME JUN. A MASTERS & ME V KULTURISTICE 2021 - 14. - 16. 5. 2021, Španělsko

Češi před ME:
bikiny: Karla Stejskalová • Adéla Šťovíčková • Eliška Kučabová Petra Zvoníčková (video)Klára BalvínováVeronika Bečvářová (video)Eva BudinaSylvie MoocováJana JeřábkováNataliya Zornyk (video)Gabriela Králíková • Andrea Šantrůčková • Roksana Roshkaniuk • Tereza Jirkovská (video) • Nela Sejtková (video) • bodyfitness: Gabriela HejnáVeronika Vojtíšková (video)Martina Sletsjoee (video) physique: Dominik Velc • Roman Hajabáč • Zdeněk Vránakulturistika: Dan ŽaludMichal TrykarPavel Vacek (video) • Pavel Forman Pavel Krejčí (video)Miroslav Kubec (video)klasika: Ondřej JanušVáclav Onderka • Martin Dvorožňák • fitness: Nikoleta Hricová

Před ME:
nominaceharmonogram ME
Info z ME:
z místa dění fotogalerie
kompletní výsledky s body - 4 medaile!
Z ME očima naší reprezentace, rozhovory:
P. Forman O. JanušR. Hajabáč očima P. Vacka

Ve španělské Santa Susanně se v těchto dnech vše připravuje pro letošní mistrovství Evropy mezinárodní federace IFBB, které se zde odehraje ve dnech 13. až 17. května. Během třech soutěžních dnů, kterými se stanou pátek, sobota a neděle, do bojů na pódiu zasáhnou také přibližně tři desítky českých reprezentantů, z nichž se navíc někteří představí v několika kategoriích. V kulturistice mužů masters od 50 do 54 let nad 80 kg další reprezentační start čeká také Pavla Formana, který na evropském šampionátu v minulosti už dokázal vybojovat bronz. Nejenom to, s jakými ambicemi Pavel do Španělska odjíždí, se dočtete v následujícím rozhovoru!

Na mistrovství Evropy 2021 by se z našich v kulturistice měli představit:
jméno kategorie
Dan Žalud kult. juniorů 16 - 20 let do 75 kg + games klasická kult. juniorů 16 - 20 let
Miroslav Kubec kulturistika mužů masters 40 - 44 let do 90 kg + smíšené páry
Pavel Krejčí kulturistika mužů masters 40 - 44 let do 90 kg
Michal Trykar kulturistika mužů masters 45 - 49 let do 90 kg
Pavel Vacek kulturistika mužů masters 45 - 49 let nad 90 kg + smíšené páry
Pavel Forman kulturistika mužů masters 50 - 54 let nad 80 kg

Pavel Forman

Vybrané úspěchy:

Mistrovství světa 2018 - 7. místo v kulturistice masters od 45 do 49 let do 90 kg
Mistrovství Evropy 2018 - 3. místo v kulturistice masters od 45 do 49 let do 90 kg
Mistrovství světa 2017 - 9. místo v kulturistice masters od 45 do 49 let do 90 kg
Mistrovství ČR 2017 - 1. místo v kulturistice masters od 40 do 49 let

Pavle, naposledy jste závodil koncem roku 2018, což už je celkem dlouhá pauza. Sehrála v tom roli i pandemie, anebo jste si zkrátka od kulturistiky potřeboval odpočinout?

Pandemie v tom roli nijak zásadně nehrála. Spíše odpočinek, ale hlavně dvě svatby mých dětí.

Je před Vámi účast na mistrovství Evropy v Santa Susanně, kde jste v minulosti už závodil. Jak se Vám líbí lokalita a jak vzpomínáte na organizaci soutěže?

Na mistrovství Evropy v Santa Susanně v roce 2018, kterého jsem se účastnil, vzpomínám rád. Všechno bylo skvěle připraveno nejenom organizačně, ale i co se týkalo zázemí. Navíc toto místo, stejně jako celé Španělsko, je moc krásné.

Na šampionátu byste se měl poprvé představit v pro Vás nové kategorii od 50 do 54 let. Vnímáte to, že se věkem nacházíte u spodní hranice tohoto limitu, jako nějakou výhodu?

No, přestože rozdíl je jen 4 roky, mohla by to být jistým způsobem výhoda. Nicméně si myslím, že forma může být super v každém, v tom či onom věku.

Pavel Forman v přípravě na mistrovství Evropy 2021

Naposledy jste na Evropě vybojoval bronz. Jaký výsledek by Vám udělal radost letos?

Jakákoliv placka. Ale nejvíc samozřejmě ta zlatá. (úsměv)

Když odhlédneme od všeho, co se v současnosti v souvislosti s pandemií COVID-19 děje, udělal jste letos v přípravě nějaké změny?

Změnil jsem systém cvičení. Uvidíme, jak to dopadne...

Na domácí scéně jsme Vás naposledy viděli závodit v roce 2017. Uvažujete o tom, že byste se letos znovu představil i českým rozhodčím a doufejme i publiku?

Přemýšlel jsem o tom, ale všechno se to bude odvíjet od času, který mi bude zbývat. Přišlo totiž na svět první vnouče - Adrien Forman.

Pavel Forman v přípravě na mistrovství Evropy 2021

Je někdo, komu byste touto cestou chtěl poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Všem, co se kolem mě pohybují. Někdy je to se mnou k nevydržení. Určitě veliký dík sparingovi Michalovi, ten mě táhne dál. Největší dík patří manželce Radce. Připravuje jídlo, krabičkuje. A pořád dokola a dokola. A i když se člověk snaží sebevíc, jakmile dochází cukr... (smích)

Děkuji za rozhovor.

Také my i touto cestou děkujeme Pavlu Formanovi za odpovědi na naše otázky a na mistrovství Evropy mu přejeme hodně štěstí!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.05.05:59Jarda 74 - Držím palce*79*
07.05.13:16PrivateBlueVenusTV - Na svoj vek SUPER. *79*
07.05.12:58md - Parádní forma 👍💪💪+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 9 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie