Reklama:
Proteinová svačinka Protein Break v akci 1+1!
Dokonalé kompletní jídlo s výjimečným složením. Více zde.

Jaké byly kondiční soutěže 2018 očima závodníků? (IV.)

6.957 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Partner Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Fitness Mania Classic 3 propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledky
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí

Jaké byly kondiční soutěže 2018 (I.)
Jaké byly kondiční soutěže 2018 (II.)
Jaké byly kondiční soutěže 2018 (III.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v tomto článku, kde se o zážitky podělili Martina Vejlupková, Peter Semko, Veronika Pechová a Jana Zouharová. Druhá část přinesla dojmy Martiny Long, Ondřeje Baleky, Veroniky Seravokayi a Simony Novotné, třetí pak příspěvky Terezy Bubelové, Sebastiana Balína a Adriany Fučíkové.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců se zážitky ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Jana Pustková

Předem děkuji za možnost se vyjádřit ohledně mých pocitů a zážitků k mým prvním závodům - absolvovala jsem GP Ostrava, Smartlabs Cup, Granite Muscles. Ve fitness centru se pohybuji už více než 10 let, začínala jsem jako amatér. Fitness svět mě strašně pohltil a naplňoval, proto jsem se mu chtěla věnovat více. Více se zajímat o nové zkušenosti, naučit se nové znalosti a chápat jeho smysl. Naskytla se příležitost a já začala pracovat ve fitness centru, kde jsem doposud (TopFitness Poruba).

Tady jsem zjistila, že dělám opravdu, co mě baví a naplňuje, a jsem šťastná za to, že jsem se našla. Na závody jsem neměla ani myšlenky do té doby, než mi tři lidi nezávisle na sobě řekli, že mám na závody dobře stavěné tělo. :-) A tady vznikla ta myšlenka. Jsou tomu cca tři roky, co jsem poprvé uvažovala o tom, že bych to mohla zkusit, jen odvaha chyběla. Až letos k tomu došlo, kdy jsem se odvážila a konečně se odhodlala udělat tento krok. Jak se říká, vše ve svém času.

Oslovila jsem zkušeného trenéra Jana Turka o pomoc v přípravě, a ať mě připraví na mé první závody, a stalo se. Příprava byla náročná, ale bavila mě. Byl to každodenní rituál neboli režim, který mě úplně pohltil a ukázal mi, jak silný člověk vlastně je, když opravdu něco chce! Můžu říct, že si sama sebe více vážím za to, že jsem se k tomuto snu odhodlala. Pocity na závodech nejde ani popsat, bylo to neskutečné, ty emoce, pocity, vděk, radost, skoro pláč, střídalo se to ve mně jako na houpačce. Nic podobného jsem nikdy nezažila, aby to bylo takhle silné! Na tento okamžik nezapomenu opravdu do smrti. 

Co mě hodně překvapilo, mezi holkami jsem čekala rivalitu, ale byl to pravý opak. Čekaly jsme na pokyn vejít na pódium a všechny jsme tam stály, byly nervózní, vystresované a já nevím co všechno a přály si hodně štěstí. Tím, že jsme si procházely VŠECHNY stejnou cestou, tak jsme si byly všechny rovny. Všechny jsme byly nervózní, nejen já, všechny byly vystresované, byly to taky jejich první závody, takže tohle mě moc uklidňovalo. Držely jsme jakoby pospolu! Pro mě byla výhra už jen to, že jsem se do přípravy pustila a vydržela to a postavila se na pódium. Vše jsem brala jako zkušenost a umístění bylo jen třešničkou na dortu! Bylo to mé nejlepší rozhodnutí v životě, jaké jsem mohla udělat! Děkuji mockrát za vše. Přeji všem lidem, co se odhodlávají jít na závody a mají strach, ať ten strach překonají! Pak to teprve stojí za to, až tam budete stát. 

S pozdravem
Jana Pustková


Milan Doležal

Na závody jsem jel poprvé, a to s hodně divným pocitem. Jelikož nejsem už z nejmladších (44 let), ale trénuji s kluky o 20 let mladšími, tak jsem se rozhodl, že aspoň jednou to vyzkouším.

Jel jsem s vlastním cílem, a to nebýt poslední (to bych nedal). Vzhledem k tomu, že nebyla vypsána kategorie masters, nakonec jsme zvolili váhovou kategorii do 80 kg. Co se týká závodů jako takových, myslím si, že po organizační stránce bylo vše perfektní od prvopočáteční komunikace přes e-mail, kde bylo vše podstatné uvedeno, dále přes organizaci samotnou, kde nás každý navedl a závody měly rychlý průběh. Závěr z těchto mých prvních (doufám, že ne posledních) závodů je perfektní.

Odjížděl jsem s výsledkem nad mé očekávání (finále), plný dojmů, emocí a šťastný, že jsem to dotáhl do konce. Pokud by byla možnost, tak bych tímto chtěl strašně poděkovat svému trenérovi a kamarádovi v jedné osobě, a tím je Martin Horký, který celou přípravu byl vždy po ruce a dotáhl to se mnou tam, kam jsem chtěl. Rád bych zmínil také poděkování manželce a dceři, které vydržely ty protivné stavy v dietě. Velké poděkování svazu a organizátorům celé akce, bez kterých by se nekonala a já bych si nesplnil svůj sen...

S pozdravem
Milan Doležal


Barbora Zpěváková

Byla jsem úplný nováček v oblasti soutěžení, ale vrhla jsem se do toho po hlavě. Celý závod i závodní přípravu jsem si hrozně užila a byl to můj velký osobní úspěch v tomto roce. Závodní přípravu a trénink jsem připravovala sama, i když moje forma nebyla na jedna podtržená, i přesto mě to nadšení nepřešlo a dotáhla jsem to až do konce.

Na závodech, které se konaly v Hlinsku, se mnou byl můj skvělý kamarád, který mi dal neskutečnou podporu a pomoc. Zbavil mě stresu a napětí před nástupem na pódium. Dával mi rady a tipy jak do diety, tak na trénink, a celou dobu stál při mně. Stála jsem za černou zástěnou a měla jít na scénu, chvělo se mi celé tělo. Vyšla jsem, koukla na porotce, kamarády a diváky, kteří mě povzbuzovali… a to bylo ono, to byl ten pocit, který za to opravdu stál a který se mi odvděčil za tu dřinu, kterou jsem do toho dala. Není to pro každého z nás, ale já si v tomto životním stylu a občasném trápení našla velkou oblibu, a i když je to někdy opravdu náročné, přesně tady tyhle okamžiky Vás zase motivují do dalšího osobního cíle, jaký jsem měla já.

S pozdravem
Barbora ZpěvákováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYbazar Prodám kotouče zn. Jordan
Prodám olympijske kotouče zn. Jordan. 2 ks x 25kg, cena 2000 Kč (1000 Kc/ks). Nejlépe osobní odbě...
bazar Fitness pomůcky
Nabízím k prodeji používané, ale v dobrém stavu fitness pomůcky: 1 kg činky - k dispozici 28 kus...
bazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra